Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A tökéletes ovi - ugye nem létezik? fórum

A tökéletes ovi - ugye nem létezik? (beszélgetős fórum)


1 2
31. trapiti (válaszként erre: 30. - Tixtina)
2012. jún. 30. 11:06

Szerintem is az a megoldás... emiatt is gondolunk Dkeszire, ott nagyon jó a gimnázium is, és van 8 osztályos.

Egyébként mi a XV. kerületben lakunk, a VII.-ben dolgozom, mindkettő nagyon gyenge iskola szempontból :(

30. tixtina (válaszként erre: 29. - Trapiti)
2012. jún. 30. 10:55

XIX-Wekerléről beszéltem,de Kispesten sem túl rózsás a helyzet.

A férjem szerint a 8 osztályos gimnázium a megoldás.

A hat osztályos gimik közül vannak jók,de ott csak hetediktől vesznek át:O

29. trapiti (válaszként erre: 28. - Tixtina)
2012. jún. 30. 10:51
Melyik kerület? Nekünk a körzetes botrányos, ahol dolgozom, szintén :( A Nagymamánál Dunakeszin viszont nagyon jó az iskola, inkább kiviszem oda, egyébként is közel van...
28. tixtina (válaszként erre: 27. - Trapiti)
2012. jún. 30. 10:39
OFF--Mi átvisszük négy év után a fiamat egy erősebb suliba,mert itt a kerületben a felső tagozat sehol nem jó sajnos:( Viszont 1-4 ig szuper.
27. trapiti (válaszként erre: 26. - Tixtina)
2012. jún. 30. 10:27
Ne is mondd az iskolát... szerencsés helyzet ha van lehetőség tanítónőt választani. Bár ha nem jó az iskola akkor az első négy év után viheted is el a gyereket... Nálunk az iskola úgy néz ki adott lesz, két osztály közül lehet majd választani.
26. tixtina (válaszként erre: 25. - Trapiti)
2012. jún. 30. 10:01

Nálunk három óvoda van egy igazgatóság alatt-

AZ igazgató,akivel jóban van a férjem,közölte,hogy a három közül,melyik a jobb ovi.

Következő évben személycsere történt,és onnantól jött a "sárkány"

A gyerek az óvónőhöz kötődik,ha nem szereti,gondok lesznek-bármilyen is az óvoda.

Persze,a kettő együtt számít-nálam első az óvónő,és általános iskolát is a tanítónő személye alapján választunk.

25. trapiti (válaszként erre: 24. - Tixtina)
2012. jún. 30. 09:50

Az óvónő személye sem biztos pont sajnos... fontos az óvoda szellemisége is, mert ha az óvónővel bármi van, nem mindegy milyen a "választék" ki jön helyette...

Mi fél év után váltottunk ovit, az új oviban egyértelműen óvónő-párost választottunk, áprilisban lezdett a lányom, májusban kiderült, hogy az egyik óvónéni terhes, kb. szeptemberig dolgozott. Pár hét-hónap múlva jött egy új óvónéni aki kb. egy hónapig dolgozott, aztán elment. Több mint fél évig egy óvónővel ment a csoport, plusz helyettesítéssel, tavaszra visszajött egy óvónő gyesről, de szerencsére nagyon helyes :) Egyszóval szerintem az óvoda és az óvónő személye egyaránt fontos...

2012. jún. 30. 09:39
Inkább az óvónő személye ami meghatározó,nem maga az óvoda-én ezt tapasztaltam:D
23. trapiti (válaszként erre: 22. - Ageeeka)
2012. jún. 30. 09:25
Tökéletes szerintem nincsen :) Max. elfogadható kompromisszum...
2012. jún. 29. 21:53
Érdekes a fórum témája! Nézőpont kérdése, hogy kinek mi a tökéletes!
2012. jún. 20. 21:14
Én tudom, hogy nem egyszerű eset a lányom, de érdekes módon a DOB oviban azonnal tudták kezelni, azóta sincs vele semmi gond, megszerették és ő is szeret járni. Igaz, a DOB ovi "hitvallása" a differenciált bánásmód nemcsak elméletben, gyakorlatban is...
20. trapiti (válaszként erre: 19. - Sotetmancs)
2012. jún. 20. 21:13
Dióhéjban annyi, hogy a kislányom nem igazán tudott beilleszkedni a "poroszos" hagyományos rendszerben. Kilógott a sorból és ezt nem tudták és nem is akarták kezelni. Kezdetben csak bepisilt, aztán bekakilt, a "csúcspont" az volt amikor a székletét (a teljes hurkát) becsomagoltáka bugyijába, azt egy zacskóba, megcsomózták és bekészítették a szekrényébe. Amikor hazahoztam és kibontottam, akkor került elő a hurka... ezek után esti fürdésnél derült ki, hogy sza*os a gyerek lába a tiszta váltoharisnya alatt... Amikor bementem, azt mondták előfordul az ilyen, majd mivel kiabáltam az óvónővel (valóban emelt hangon kérdeztem tőle, hogy Ő mit érezne ha az ő lánya menne haza ilyen állapotban az oviból???) behivattak a férjemmel együtt a vezetőnőhöz, aki annyit fűzött hozzá a történtekhez, hogy vegyem tudomásul, ez egy oktatási intézmény, itt nincs mód rá, hogy ilyesmivel foglalkozzanak...
2012. jún. 20. 20:18

és mik történtek amúgy? ha nem titok?

nekem a nagyobb már a második iylen félhónapos évet húzza az oviban, de itt még mindig minden szuper. pl van webkamera, (persze csak kóddal) így akár le is lehet ellenőrizni. hogy tényleg olyan ami. meg persze be lehet menni napközben is..mondjuk én egyiket se teszem:) egyszer néztem meg a kissebbem, mert esküdöztek, hogy de higygem el,s emmi hiszti, játszik a többiekkel, nagyon aktív, igazi tündérke... de tényleg :O:O hát meglepődtem:D itthon nem ekkora tündér:D bár azóta már ott is jobban kinyílt a csipáűja:D

18. trapiti (válaszként erre: 17. - Sotetmancs)
2012. jún. 20. 20:15
Amikor váltani akartunk, én sem találtam a környéken semmit (áprilisban amúgy is különösen nehéz már váltani) a IV. és a XV. kerületet végigjártam. A VII.-ben dolgozom, így jutott eszembe, hogy ott is körülnézzek, minden oviban volt hely, 20-23-as csoportok vannak, fél napos csak akkor van ha a szülő úgy kéri, különben akit felvesznek, az mind járhat egész napra.
17. Sotetmancs (válaszként erre: 16. - Trapiti)
2012. jún. 20. 20:13
nem , nem attól lesz jó az ovi, hogy fizetős... én is meglepődtem fizetős ovikon is annó, mikor válogattunk :O:O (én érdi vagyok, itt eleve esélytelen volt államiba, akinek tesója van... max ha kitúrok valakit hamis igazolásokkal meg protekcióval.. de akkor is csak félnaposra, az meg semmi)
16. trapiti (válaszként erre: 14. - Sotetmancs)
2012. jún. 20. 20:11
Azóta fordult velünk a világ, ezt februárban múlt egy éve, hogy írtam, akkor még azt hittem, minden jó lesz. Áprilisra olyan botrányos dolgokon mentünk keresztül, hogy elhoztam a gyereket, több mint egy éve egy VII. kerületi önkormányzati oviba jár, ahol ugyan kevesebb a pénz, mégis jobban megtalálták a gyerekemhez vezető utat... Szóval kezdem azt hinni, semmit nem jelent hogy fizetős- vagy sem...
2012. jún. 20. 20:11
upps.. most nézem a dátumot :O:) nekem új topiknak dobta fel...
2012. jún. 20. 20:06

szerintem azokon a helyeken ahol túljelentkezések vannak, sokszor még a jobb magánhelyeken is túljelentkezés van. neke egyik ismerős járt úgy, hogy azért ment 4 évesen a gyerkőc oviba, emrt akkor a magánhelyek is beteltek a környéken...


trapiti ez a díj nagyon jó! a mi ovint eddig 80 volt/hó, most szeptembertől emelnek 90re igaz itt ebben minden bennevan. igaz az enyimek csak minden másnap jártak eddig, így jött ki a két yerek havi 75 re kb (mert van tesókedvezmény ha több jár) de szepttől a nagyobb mndennapos lesz. viszont én ahogy körbekérdeztem, egy ovi oviért ez nem agyrém díj. mindenhol 100 fölött jött ki/gyerek/hó van ahol 140-150 :O:O


bár lehet hogy a 25 fő akulcs.. itt 12 fő/csoport van maximalizálva a létszám. ettől is lehet az árkülönbség.

13. trapiti (válaszként erre: 12. - Marques)
2011. febr. 2. 21:14
A IV. kerületbe jár a kislányom a Chinoin gyár alapítványi ovijába, tényleg nem drága (igaz ebben az "alap" dolgok vannak benne, tenisz, úszás, angol nincsen, viszont max. 25 fős csoportok vannak 2 óvónővel és 2 dadussal, saját konyhájuk van, nagyon jó és bőséges az étel, és ami a legfontosabb, hogy nagyon szépen bánnak a gyerekekkel, a lánykám imád járni) :)
12. marques (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2011. febr. 2. 19:33

Szia!


Nem tudom ti hol laktok, hogy ilyen keveset kell fizetnetek, irigy-irigy...

Itt nálunk a harmadik kerületben 75-tol vannak. Határ a csillagos ég. De mar 75-ért is van minden nap sport (tenisz, úszás, korcsolya, stb.), benne van az étkezés meg minden.

Van itt egy jó állami ovi is, ahol kell alapítványi hozzájárulást fizetni az angol nyelvű gondozok miatt.

Oda jó lenne bekerülni, az is kb. 50e havonta. De oda is túljelentkezés van :(

11. trapiti (válaszként erre: 8. - Marques)
2011. febr. 2. 14:14

Végül mi be sem adtuk a jelentkezést az állami oviba, a körzetes ovinkból 70 gyereket utasítottak el. Ráadásul a lányom bölcsis volt, de ugyanabba az alapítványi bölcsibe járt, ahol most ovis, így esélyünk sem lett volna.

Nálunk többen úgy voltak, hogy megkockáztatták a beiratkozási díjat, aztán néhányan átmentek az önkormányzati oviba, mások meg végül maradtak, mert annyival jobb az ovi :)


Egyébként nem olyan vészes, havi 25.000 + napi 550 ebéd -et fizetünk, viszont semmit nem kell külön bevinni az oviba, tehát plusz költségünk nincsen és mindent megkapnak a gyerekek bent.

Érdemes körülnézni, mert az önkormányzati ovik csak elméletileg ingyenesek, ha egy kicsit többet-jobbat akarsz már fizetned kell. Ráadásul sok helyen gyatra az étel is, és megintcsak plusz teher, ha a gyerek éhesen jön haza (arról nem is beszélve, hogy egészségtelen is, ha napközben nem eszik rendesen).

10. trapiti (válaszként erre: 8. - Marques)
2011. febr. 2. 14:10

Az Óbudai waldorf ovi:

Bp. III., Harrer Pál u. 9-11. (bejárat a Laktanya u. felől)

Tel.: 387 – 2530, www.owo.hu, owovoda@citromail.hu

9. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Marques)
2011. febr. 2. 12:38

Szia! Én is így voltam, a nagyi vitte őket beíratni, hogy ne lássák a pocakomat. Nekem akkor már kettő ment, az egyik kicsi, a másik nagy csoportba. A nagy már előtte is járt, csak akkor épp költöztünk... Én is féltem, nehogy a kicsit ne vegyék föl..


Aztán finoman értésünkre adták, hogy nyugodtan mehetek én is, mert a 3 gyerekesekkel már nem szórakoznak... Ez már inkább előny, mint hátrány...


Én azt hittem, hogy van majdnem tökéletes ovi, ahova eredetileg a lányom járt... Ott csak egész pici problémáim voltak, vagy talán az sem... Ez az új azomban elég gáz... De hát ez van. Igazából azzal van a baj, hogy a két gyerek rossz együtt... Mert ugye vegyes csoport van... Ez nekünk nem jött be, főleg a kicsinek...

8. marques (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2011. febr. 2. 11:38

Hát igen, ez (is) a problémám, hogy az alapítványi ovikban előre be kellene iratkozni (beiratkozási díj), és amíg nem tudom meg felveszik-e.... áÁÁÁ

Hát itt is az a helyzet, mint nálatok, hogy a jobb ovikba túljelentkezés van sajnos, ahova meg nincs, oda inkább nem vinném.

Az óbudai waldorf ovit nem is tudom melyik. Amelyik békásmegyeren van?

7. trapiti (válaszként erre: 1. - Marques)
2011. febr. 2. 10:16

Azt nem tudom pontosan, hogy a Ti kerületetekben mi a helyzet, mi a XV. kerületben lakunk. Errefelé mindenhová nagy a túljelentkezés, ha az anyuka otthon van, szinte biztos hogy nem veszik fel a gyereket állami oviba. Nálunk még akkor is nehezen, ha az anyuka dolgozik.

Szerintem nézz körül alapítványi ill. magán ovik között. Ha mégis felveszik valamelyik önkormáynzatiban amelyik tetszik Neked is, akkor még mindig eldöntheted hová viszed.

Végül mi is alapítványi ovit választottunk, nem bántuk meg, viszont itt általában hamarabb van a beiratkozás mint az állami ovikban.


Óbudán van egy Waldorf ovi, arról elég jókat hallottunk, bár nekünk nagyon kiesik...

2011. febr. 2. 08:57
Ha jó ovit keresel a környéken, menj ki a játszótérre párszor és ismerkedj meg ovis szülőkkel, tőlük kérdezd meg a tapasztalataikat, többet ér bármilyen ismertetőnél.(Egy tanítónéni)
2011. febr. 2. 08:34
3. kerületi anyukák, tapasztalatok?
2011. febr. 2. 07:24
Jaén is itthon vagyok még a kisebbikkel.
2011. febr. 2. 07:23
Szia.Pesten nem tudom mi a helyzet.Nálunk mivel elméletileg 5 éves korától ovodaköteles a gyermek,így mondhatják, hogy túljelentkezés miatt nem veszik fel 3 évesen.De persze csak akkor, ha nem doldozik még valaki.De azért ritka, hogy erre kerül a sorKonkréten 1 vagy 2 ilyen ismerősöm van akit elutasítottak ilyen indikokkal.Kislányom ovistársai közül is többnek az anyukája otthon van.
2011. febr. 2. 07:13
csak ha túljelentkezés van az általad kiválasztott oviban. hopp ezt írtad bocsi
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook