Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A terhességi toxicozis (eklampszia).. Mit lehet róla tudni? fórum

A terhességi toxicozis (eklampszia).. Mit lehet róla tudni? (beszélgetős fórum)


1 2
11. 328aadd89f (válaszként erre: 8. - 982a4ba0ea)
2011. nov. 18. 20:39

Megértem az aggodalmad, nem túlzod el.

Mivel ijesztett meg a dr. nő? Mit mondott?

Nyugi, a fehérje a vizeletben felfázásra is utalhat.

10. 328aadd89f (válaszként erre: 9. - Nestea32)
2011. nov. 18. 20:38
A szikralátás az ugye a magas vérnyomás hozadéka?
2011. nov. 18. 20:36

Szia

Emiatt császároztak 36.héten 1 éve. Középsúlyosnak titulálták és a dokim úgy döntött, hogy inkább kikapja Zsombimat, minthogy baj történjen. Nálunk igazából az én életem volt veszélyben, szerencsére Zsombim teljesen jól volt és jól is van.

Amit tudok javasolni, hogy ne netezz!!!

Figyelj Magadra, egyél sok fehérjét, pl. tojást.

Nekem a dokim azt mondta, hogy ha hányinger, hányás, fejfájás van, akkor rögtön irány a kórház.

Ja, meg ha csillagokat látok:)


Sztem, tényleg az a lényeg, hogy figyelj magadra és hallgass a dokidra.

Remélem, nem lesz semmi gond!

2011. nov. 18. 20:31

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat Mindenkinek! Igazából én még csak 14. hetes vagyok, "elméletileg" még nem tartozom abba a kategóriába akiknél ez előfordulhat, de ma megijedtem picit. Fehérjét találtak a vizeletembe, aztán a dr.nő megijesztett. A vérnyomásom 100 alatt van mindig, remélem ez így is marad. Egyenlőre nem vizesedem, de félek. Az előző két terhességem problémamentes volt, ez a babó 2 vetélés után jött, kicsit félek emiatt, nehogy valami gond legyen. Lehet kicsit eltúlzom, de hát ez van! :)

7. 328aadd89f (válaszként erre: 2. - 982a4ba0ea)
2011. nov. 18. 20:22
Nálad is terhességi toxémiát állapítottak meg?
6. 328aadd89f (válaszként erre: 2. - 982a4ba0ea)
2011. nov. 18. 20:22

Én az utolsó hónapot kórházban töltöttem emiatt.

Azzal kezdődött, hogy zsibbadtak az ujjaim (csak a kezemen) és egyre rosszabbul láttam. A látásromlást a vérnyosmásproblémával hozták összefüggésbe, ami a kórházba kerülés előtt még nem volt magas. A májfunkcióim nagyon rosszak voltak, ezért fektettek be. A kórházba kerülés után a vérnyomásom is egyre jobban emelkedett, végül ezért tartotta a dokim indokoltnak a császármetszést. Nálam nem jelentkezett sem fehérjevizelés, sem vizesedés.

Ez csak az első terhességem során jelentkezett, a második promlémamentes volt.

2011. nov. 18. 19:48

Vizenyősség, ödéma

A terhesség vége felé az egészséges terheseknél is található bizonyos mértékű lábszár ödéma. Ez az ödéma éjszakai pihenéskor megszűnik. Kórosnak akkor tekintjük, ha reggelre sem oszlik el, és a bokatájék, illetve a lábszár területén az ujjbenyomatot megtartja. Jellemző, hogy az ödéma lassan fejlődik ki, kezdetben a belső szövetekre korlátozódik. Ez a rejtett ödéma, ami csak rendszeres testsúlyméréssel ismerhető fel. Ha az ödéma láthatóvá, illetve tapinthatóvá válik, akkor a szövetekben rendszerint már több liter folyadék gyülemlett fel.


Magas vérnyomás

A magas vérnyomás a betegség fő tüneteként jelentkezik. Terhesség alatt magasnak számít, ha a vérnyomás meghaladja a 135/85 Hgmm értéket. A vérnyomás emelkedése nem mindig párhuzamos a betegség súlyosságával, de általában az emelkedő vérnyomás a súlyosbodás jele.


Fehérjevizelés

Legkésőbbi tünetként jelentkezik. Vizeletvizsgálatnál derül ki. Téves lehet az eredmény, ha a vizelethez hüvelyváladék keveredik. Ezért a vizsgálatot úgy kell megismételni, hogy nehogy hozzákeveredjen. A vizelettel ürülő fehérje mennyiségének növekedése a betegség súlyosbodását jelzi.



Járulékos tünetek: a járulékos tünetek a folyamat rosszabbodására utalnak, a kismamának ekkor már betegségérzete támad a következő tünetek miatt: fejfájás, rossz közérzet, fülzúgás, látászavarok (szikralátás), májtáji fájdalom.



A terhestanácsadáson hetente, rendszeres vérnyomás- és testsúlyméréssel, vizeletvizsgálattal ellenőrzik a kismama állapotát az enyhe formájú toxikózis esetében és diétát, pihenést javasolnak.


Súlyosabb esetekben kórházi kezelést igényel, diéta és ágynyugalom mellett, magas vérnyomás elleni gyógyszeres kezeléssel, valamint nyomon követik a magzat állapotát is CTG, ultrahang, flowmetriás vizsgálatokkal.

2011. nov. 18. 19:47
Nekem nem volt de remélem tudtam segíteni ezt találtam neked a neten....
2011. nov. 18. 19:47

A kismama olyan megbetegedése, amely a terhesség második felében alakul ki, és három alaptünete van: vizenyősség, magas vérnyomás és fehérjevizelés. A tünetek súlyosbodása a kismama és a magzat életét is veszélyezteti. A betegséget toxémiának vagy toxikózisnak nevezik. Feltételezések szerint a terhes szövetekből méregszerű anyag válik ki. A szülések 5-10%-ában fordul elő.


Mi játszhat szerepet a terhességi toxikózis létrejöttében?

- a méh és a méhlepény vérkeringésének beszűkülése,

- az anya korábbi, megbetegedései mint pl. cukorbetegség, vesebetegség, magas vérnyomás,

- helytelen táplálkozás (éhezés vagy só és zsírdús étkezés),

- fokozott fizikai igénybevétel,

- klimatikus tényezők,

- idegrendszeri túlterhelés.

2011. nov. 18. 19:29
Valaki, akinek volt ilyen betegsége a terhesség alatt, megírná hogyan jelentkezett, mik voltak a tünetek, és hogyan kezelték?
2011. nov. 18. 19:29
A terhességi toxicozis (eklampszia)..mit lehet róla tudni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook