Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A terhesség jelei fórum

A terhesség jelei (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A terhesség jelei

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
143114. honeywald
2012. júl. 29. 17:40
kérdésem: mik lehetnek a terhesség jelei a fogantatástól számítva 2hét múlvától?
143113. picur12 (válaszként erre: 143112. - Egylany584)
2012. júl. 21. 12:34
Szia, ha gumival csináltátok, nem lehetsz terhes szerintem!!!! Ha felfáztál, akkor csúszhat a menstruáció igen! Remélem segítettem valamit
143112. egylany584
2012. júl. 20. 19:32
Szia! Bocsi, h így belekérdezek egy fórumba, de van egy komoly gondom. A legutóbbi havim óta a párommal lefeküdtünk, az kb 3 hete lehetett. Óvszerrel csináltuk, de én kézzel fejeztem be neki, de nem ment oda, csak zsepibe. Aztán most, kb 1 hete megint csináltuk, de akk kivette, mielőtt elment volna..természetesen mindez gumival történt. És most meg kéne, h jöjjön a havim, éreztem enyhe görcsöket egy hete...de most semmi nem akar jönni. hányingerem van kb 2 napja. ja! és fel vagyok fázva. Ez lehet, h beleszól a havimba? én szinte kizárnám, de a fentiek ismeretében szerintetek van esélyem terhesség miatt aggódni?
143111. picur12 (válaszként erre: 143110. - Prneni)
2012. jún. 23. 12:02
Szia, orvosok mit mondanak? Van valami oka, hogy nem jön a bébi?
143110. prneni
2012. ápr. 26. 17:29

Sziasztok!


Ma csináltam tesztet és negativ lett ettől tartottam a leginkább!Nemtudom miben reménykedtem amúgy,ha eddig nem sikerült(kb.3éve)akkor most mért igen!Lehet nem passzolunk a párommal, és azért nem jön össze!

143109. Bonti74 (válaszként erre: 143108. - Prneni)
2012. ápr. 25. 11:04

Szerintem csinálj tesztet! Nekem már egy héttel a menstruáció időpontja előtt kimutatta a teszt a terhességeimet! Szóval ha már három napja késik, ki kell hogy mutassa... És a jelek is ezt mutatják, reggeli hőt mértél, mert az 37 körül szokott lenni terhesség esetén?!

Hányingerem nekem kb. 3 hetes terhességnél volt először.

143108. prneni
2012. ápr. 25. 09:05

Sziasztok!


Már 3napja késik nemtudom hogy merjek e csinálni tesztet?Félek a kudarctól!A mellem feszül már 3napja és a menstruáció előtt 1héttel nagyon görcsölt a hasam, meg fájta a derekam, de hát még korai volt!De nincsen hányingerem és nem olyan kellemetlen a mellfeszülés sem!Szerintettek csináljak?

143107. Tymess25
2012. ápr. 15. 13:30

Sziasztok,


Szeretném a történetem elmesélni, hátha valakinek tudok segíteni. Nekem ez a mostani, a második terhességem, az elsőnél még fiatal voltam s kicsit meggondolatlan ami végül egy abortusszal végződött. Megbeszéltük az akkori barátommal, hogy megszakítással védekezünk, ennek ellenére kicsit elbénázta és belém ment el. A baleset után egyből rohanás esemény utáni tablettáért amit időben úgy ahogy kell be is vettem egymás után a két szemet. Álmomban sem gondoltam volna, hogy megmarad a baba. A menstruációm megjött, bár nem úgy mint szokott, nagyon sötétbarna, szinte fekete volt és kevés a vérzés. Később azt vettem észre, hogy hozzá sem tudok érni a mellemhez. Majd csináltam tesztet, persze pozitív lett, s mivel nem szerettem volna megtartani, (az orvos sem javasolta egy nagyobb dózisu esemény utáni gyógyszer mellett)..elvetettem. Nem bántam, mert nem akartam. (persze a butaság, és felelőtlenség azért az megvolt). Majd 6 évvel később, ami most van a jelenlegi párommal elterveztük, hogy babát szeretnénk kb. 4 hónapja. Nem használtam soha hőmérőt és ovu. tesztet, mert mindig tudtam mikor van peteérésem(olyankor elég erősen szurkál a petefészkem, és a folyásom is rengeteg). Minden hónapban éreztem a terhességi tüneteket a beágyazódás környékén(ami kb. a mensi előtt pár nappal jelentkezett), többször megszédültem, alhasam szurkált, émelyegtem, bizonyos szagokra érzékenyen reagáltam. Ennek ellenére minden egyes hónapban(néha 1-2 napos késéssel), de megjött a menstruációm nagyon erős darabos vérzéssel, s nem akartam elhinni. Nem értettem, hogy miért nem marad meg és miért nem tud beágyazódni. Szinte ezzel egyidőben éreztem, hogy valami nincs rendben velem. Egy ideje már nagyon hullott a hajam, iszonyat száraz volt a bőröm,gyengének is éreztem magam. A nőgyógyász megvizsgált de nem talált semmit. Elmentem horomonvizsgálatokra, ott minden rendben volt. Csináltattam egy vérvizsgálatot, ahol látszódott a vérképemen, hogy valami nincs rendben, s a citológia eredményemkor is kiderült, hogy van egy enyhe gyulladásom, amit valószínű baktérium okozott. Kaptam rá gyógyszert, meg kúpot, s úgymond egyből jobban lettem. Nem is foglalkoztunk a babaprojectel, meg inkább vigyáztunk, hogy majd ha kikezelem magam, majd utána. Vártam a mensim,hogy mikor jön meg, de semmi nem volt. Amit addig korábban tüneteket éreztem, az most egyáltalán nem volt. Sem a beágyazódás környékén, sem utána. Annyi volt, hogy feszűlt fájt a mellem, s a mensi idején ,,megakar" jönni érzésem volt. Gondoltam, na holnap reggelre megjön. De az volt a furcsa, hogy nekem, max. 1-2 órát szokott ijen érzésem lenni, s utána mindig megjön, de most eltelt 4 nap és még mindig mensi szerű érzésem volt. Egy hét késés után csináltam tesztet és pozitív lett. Nagyon boldog voltam, de mikor rá pár napra elmúlt az egyetlen tünetem is, a mellfeszülés teljesen letörtem. Aggódtam, hogy na most mi van. Bejelentkeztem orvoshoz, csak sajnos akkor két hét múlva kaptam időpontot. Kb. 6 hetes terhes lehettem amikor este lefekvéskor iszonyatos görcsöm lett, nagyon nagyon fájt az alhasam(mint amikor megakar jönni, de sokkal erősebb), akkor azt éreztem, most tuti elveszítem a babát.(ezzel egyidőben, erős hányingerem is lett) Ez tartott pár órát majd elmúlt. Rá pár napra, nem első vizetelből teszteltem(tudtam, hogy ha elmegy a baba akkor is még kimutatja a HCG-t a vizeletből), de úgy gondoltam csinálok még egy tesztet. Egyből erős pozi lett mint a múltkor. Utána eltelt pár nap, akkor elkezdtem barnázni.(ekkor már hányinger, hányás megvoltak, a mellemen semmi nem látszódott csak a kék csíkok) Gondoltam, most már tuti nincs meg a baba, vagy valami baj lesz. Nagyon világos krém színű volt a folyás, néha egy-két barna pötty, ennyi volt egész nap. Ez eltartot pár napig, majd abbahagyta s elérkezett az a nap amikor mentem orvoshoz. kb. 7 hét környékén jártam. Nagyon izgultam, tudtam van valami, mert a teszt pozitív lett. Négy dolog történhet velem: 1. daganat(rosszindulatúnál előfordul HCG a vizeletben, hasszurka stb.)2. Terhes vagyok méhen kívűl, 3. Terhes vagyok, de már nem él a baba, 4. Terhes vagyok, és minden rendben. Az UH-on egyből látszódott méhen belül a baba, 9,6 mm, s szerencsére szívhanggal. Kaptam Ultrogestan kúpot, s sok pihenést ajánlott az orvos. Egyből veszélyeztett lettem, s ahogy elkezdtem használni a progeszteront, el is múlt a barnázásom. Remélem minden rendben lesz, s ha erős a baba, akkor kitart mellettem még úgy kb. 6 hónapig:)

Ezzel a történetemmel csak azt akartam érzékeltetni, hogy a tünetek, minden terhességnél mások. Míg az egyiknél azonnal éreztem a mellbimbóm érzékenységét, sötétedését, addig most, egyáltalán nem érzek a feszülésen kívül semmit. És ha esetleg van gyulladás is a nő szervezetében, akkor először azt kell kikezelni, s akkor hamarabb összejön a baba. Harmadszor, a tünetek jönnek-mennek nem szabad mindig a legrosszabbra gondolni, mint ahogy én is tettem.

Remélem segítettem egy kicsit.

Mindenkinek boldog babavárást kívánok!

143106. picur12
2012. ápr. 15. 11:36
Sziasztok, mindenkinek megy a drukk csajok!!!! Nekem most múlt el, szóval új remények jönnek :)
143105. prneni
2012. ápr. 13. 18:15
Sziasztok!Már egy ideje olvasom a forumot!Már több éve próbálkozunk a babával!Ovulációs naptár segítségével 04.08án volt az ovulációs napom előtte és utánna is próbálkoztunk a párommal!22-én kellene megjönnie ami remélem elmarad ezúttal!Már most pár napja fáj a derekam, meg néha hányingerjön rám,azztán ugy ennék valmit mindig, és szúrkálós érzést érzek a méhemnél sőt tegnap egyész nap fájt is, tudom ezek lehetnek a menses jelei de ezek a tünetek csak előtte 1-2nappal szoktak jelentkezni, lehet már magamba magyarázom a dolgokat.Párom elkezdet szedni a Ferulantot(1dobozzal be is szedett) hátha valamit segit ugyan is ugy néz ki hogy vele van a gond mert velem minden rendben azt mondta az orvos, de ő még nem ment el sajna elég nehéz rávenni a vizsgálatra!Olyan van szerintetek hogy nem illünk össze mert nekem egy jó pár éve volt már egy terheségem amit sajna el kellet vetetnem, de az nem is töle volt!???Alig várom hogy elteljen a jövöhét és remélem nem fog megjönni hogy vehessem a tesztet, mert még korai lenne szerintem!Nektek mi a véleményetek?
143104. Mrs.Mink
2012. ápr. 3. 12:35
Valaki tudna nekem segíteni? Nem tudom mi annak az oldalnak a címe, ahol illusztrálják a baba fejlődését. Régen láttam, hogy sokan teszik ki ide az adatlapjukra, valaki tudna segíteni? Előre is köszönöm. :*
143103. Bebike85
2012. ápr. 2. 10:47

Sziasztok!


Februárban próbálkoztunk először, hogy legyen baba, akkor nem sikerült. Márciusban terhes lettem, december 6-án született meg a gyönyörű kislányunk. Azóta gyógyszert szedek, de most attól félek, hogy mégis terhes lettem gyógyszer mellett. Jövő hét pénteken kéne megjönnie. Pár napja görcsölget, szúrkál a hasam. Kb ezeket éreztem tavaly is, amikor teehes lettem.

Mondjatok vélemény légyszi.

143102. meszame (válaszként erre: 143101. - Lami86)
2012. ápr. 1. 09:02
Voltam pénteken dokinál, megultrahangozott, azt mondta, hogy nem vagyok terhes és kóros elváltozást sem lát. De azt sem mondta, hogy meg lenne vastaodva a méhnyálkahártyám (október-november körül, amikor voltam, akkor legalább azt mondta a doki). Kaptam egy gyógyszert, amit 5 napig kell szednem és utána 2-3 napon belül meg kell jönnie, ha mégsem jön meg, akkor kontroll. Szóval most várok :/
143101. lami86
2012. márc. 26. 19:35
Kitartás!!
143100. meszame (válaszként erre: 143099. - Lami86)
2012. márc. 26. 18:58
Rendben, köszönöm. Szerintem akkor pénteken bemegyek a dokihoz, aztán kiderül, hogy mi lesz, és megírom, hogy mi történt.
143099. lami86
2012. márc. 26. 17:20

Szerintem nagyon stresszelsz,nem jött és most van peteérésed jó esetben...!Szval csinálj még egy tesztet,ha negatív,akkor várd a mensit kb.2 hét múlva..vagy menj el a dokihoz!!Mert lehet valami fertőzés is..Ne aggódj!

Írd meg h mi volt!!

Puszi

143098. meszame
2012. márc. 26. 17:01

Sziasztok! Én nem tudom, hogy mi tévő legyek, kicsit meg vagyok ijedve.

Márc. 1-je körül kellett volna megjönnie, ám még most, 26-án sem jött meg.

Febr. 10-én (menzeszem elmúlása után 2. nap) együtt voltam a barátommal (ám azóta sajnos szétváltak útjaink :( ) és attól félek, előfordulhat, hogy minimális sperma belémkerült (bocsi az érdekes megfogalmazásért).

Márc. 16-án csináltam egy tesztet, ami negatív lett, ám még mindig nem jött meg. Többször úgy éreztem, mintha görcsölne a hasam (nekem utána szokott megjönni), de aztán hiába vártam a "csodát".

Márc. 23-án már kezdtem megörülni, mert a folyásom egy kicsit véres volt, ám az örömöm nem tartott sokáig, mert aznap sem jött meg.

Ami még furcsa, hogy kb. egy hónapja szinte minden nap van folyásom (ami korábban nálam nem volt jellemző).

És ami még jobban aggaszt, hogy tegnap el kezdett fájni a mellem is, főleg a bimbóm érzékeny és nem tudom, hogy csak beleképzelem, de lehet, hogy kicsit nőtt is. Meg mostanában sokat nézem a hasamat is. :S


(Amúgy a dec.-i menzeszem 2 hetet késett, a következő meg 1 héttel korábban jött. :/ Előtte valamikor október körül is sokat késett, akkor elmentem orvoshoz, megultrahangozott és megállapította, hogy nemsokára lesz vérzés és felírt egy gyógyszer. A gyógyszer délután ki lett váltva, reggel elkezdtem volna szedni, erre megjött.

Érettségi előtt 3 hónapig semmi.)


Nem tudom, hogy mit csináljak. Szerintetek? :(

A választ előre is köszönöm.

143097. Moon1 (válaszként erre: 143096. - 96b7218e5c)
2012. febr. 18. 13:58
Segített a torna?
143096. 96b7218e5c (válaszként erre: 143095. - Moon1)
2012. febr. 16. 23:15
megoldódottt.........
143095. Moon1 (válaszként erre: 143094. - 96b7218e5c)
2012. febr. 9. 16:10
Bevallom ezt nem tudom. Ja, egyébként a tornát állítólag fél órát kell csinálni.
143094. 96b7218e5c
2012. febr. 9. 01:15
a terheség minden esetben összefügg hőemelkedéssel?
143093. 96b7218e5c (válaszként erre: 143092. - Moon1)
2012. febr. 9. 01:15
megpróbálom...
143092. Moon1 (válaszként erre: 143091. - 96b7218e5c)
2012. febr. 8. 20:23

Szia! Én a másik véglet vagyok és most olvastam bele először ebbe a fórumba. Szóval pont teherbeesés miatt voltam Aviva tornán, ahol azt is elmagyarázták, h mit ne csináljak, mert vetélést okoz: a lényeg, hogy úgy kell lépnek, szögdelned, bármi, hogy a sarkadat a földhöz ütöd, mert az ember sarkán vannak a méh és petefeszek pontok. Vagy pl emelkedj lábujjhegyre és engedd, h visszazuhanjon a sarkad.

Sok szerencsét!

143091. 96b7218e5c (válaszként erre: 143090. - 96b7218e5c)
2012. febr. 7. 23:05
SOS aki tud
143090. 96b7218e5c (válaszként erre: 1. - Hoxa)
2012. febr. 7. 22:47
Én viszont nem akarom ezt a terhességet.... már 6. napja késik, tesztet nem vettem mert itt a faluban mindenki erről csámcsogna 10 percen belül... Ki tud ebben segíteni, torna gyógytea vagy akármi hogy ne maradjon meg ez a terhesség... tudom sokan elutálnak ezért de a házunkat árverezik, szerintem elég ennyi akár priviben is csak valaki segítsen!!! sajna a tüneteket már produkálom, kétoldal feszül a mellem
143089. Alexa000
2012. jan. 24. 07:55

Szia!

Nem megszakításos módszerrel hanem rendesen próbálkozunk már egy ideje.

menstruáció után egy nappal voltunk együtt.

143088. Erika1988 (válaszként erre: 143087. - Alexa000)
2012. jan. 21. 11:37
Szia!Szerintem nem vagy terhes!Megszakításos módszerrel voltatok együtt?Nem lehet hogy gyulladásod van?Kellemetlen folyásod van?Lehet h felfáztál vagy gyulladás.
143087. Alexa000
2012. jan. 20. 09:47

Sziasztok!

A múlthéten együtt voltam a barátommal és nem védekeztünk nem szedek fogamzásgátlót azóta görcsöl a hasam és tegnap először rózsaszínes majd erős barnás folyásom volt tudom korai ezt kérdezni de lehetek terhes?

köszi

143086. Erika1988 (válaszként erre: 143085. - Ági0809)
2012. jan. 19. 17:23
Köszi Ági!Ebben a hónapban történt h nem vettem be időben a gyógyszert,hónap elején!
143085. Ági0809 (válaszként erre: 143084. - Erika1988)
2012. jan. 19. 15:09
Hogyha még csak a múltnap történt az egész, akkor kizárt, hogy terhes tüneteid legyenek, gyógyszer kihagyás és a terhesség jelei észlelése között 2-3 hétnek legalább el kell telnie, szerintem csak az idegesség és a félsz, motoszkál benned
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook