Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A terhesség jelei fórum

A terhesség jelei (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A terhesség jelei

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
143024. 1a87171939
2011. jan. 27. 09:51

Sziasztok!!!!

Remélem valaki tud nekem tanácsot adni...

Múlt hónapban ciklus közepén barna folyás aztán 9 napot késett és meg jött :(

Ebben a hónapban szintén ciklus közepén barna folyás volt, emellett pár napja reggelente tejszerű valami szivárog a mellemből úgy, hogy nem nyomkodom.

A hasam alja kissé érzékeny ahhoz tudnám hasonlítani mikor egy picit fel vagyok fázva.

Nem tudom mi lehet, de remélem, hogy baba lesz belőle, mert a férjemmel már jó pár hónapja dolgozunk az ügyön :)

Már van egy kislányunk ő most lesz 3. éves nem hinném, hogy még az előző terhességem miatt lenne tejszivárgás, mert őt csak 2 hétig tudtam szoptatni aztán el is apadt :(

Azóta soha nem észleltem ilyet csak most pár napja lehet, hogy már csak bebeszélem magamnak, bár szerintem ezt azért nem olyan könnyű bebeszélni.Valaki járt hasonló cipőben???Az írjon nekem legyen szíves!Aki nem az is írhat minden vélemény érdekel.

köszönöm!!!!!!

143023. Anika70 (válaszként erre: 143022. - Demeeri)
2011. jan. 26. 18:16
:-) :-) :-) Igazad van! Kérek bizony!
143022. demeeri (válaszként erre: 143021. - Anika70)
2011. jan. 25. 20:58
Kérjél.Nagyon megnyugtató,hogy akezedben tartod a fényképét.
143021. Anika70 (válaszként erre: 143020. - Demeeri)
2011. jan. 25. 11:53

Ezek olyan aranyos dolgok:-)


Én is szívesen kértem volna képet, de én is csak egy fekete pacát láttam:-)


Talán jövő héten kérek:-)

143020. demeeri
2011. jan. 24. 18:34
Nem bírtam ki februárig és elmentem ultrahangra.Nevetett is a doki,mennyire türelmetlen vagyok-fotót kértem a babáról.:)Megkaptam a fotót,bár nem igen látni még rajta semmit,csak egy pacát.Lényeg,hogy megnyugodtam,nem baj,ha nem érzek semmit,fejlődik a pici.Már 22mm-es.
143019. Anika70 (válaszként erre: 143018. - Anyuci83)
2011. jan. 24. 14:10

Hogy őszinte legyek az első pár hétben semmit nem éreztem, ami terhességre utalt volna, csakis a menstruációm elmaradása jelezte.

Talán úgy az 5. héten elkezdtek fájni a melleim, ami azóta inkább érzékeny, mint fájdalmas.

143018. anyuci83
2011. jan. 22. 19:36
igen, de mint mondtam, az elsö terhessegemnel is ugyan igy indult, söt, azt vettem eszre olyankor, hogy csak abban a pillanatban volt verzesem, de csak akkor, sem elötte, sem utänna, azthiszem ezt csepegtetö verzesnek hivjäk, amint a petesejt es petehärtya lebomlik. Akkor egyöbl mentem a dokihoz, akkor mär tudtam, hogy terhes vagyok, megnyugtatott, mert olyankor a petesejt dolgozik vagy vmi ilyesmi, de nem volt semmi gond, pedig nagyon aggodtam, fogalmam sincs mi törtenik, semmit sem ertettem mär, de a doki megnyugtatott. Fura, de ami 3 evvel ezelött volt, megint ugyanazon megyek keresztül, annyi különbseggel mint emlitettem, hogy egy hete, hogy egesz nap hänyingerem van, biztos befolyäsolja a nemet a babänäl, hogy milyen lesz. Nekem fiunäl az elsö nap kivetelevel amikor meg fogalmam sem volt, hogy terhes lehetek, nem voltak hänyingereim, most meg...Neked milyen volt az elsö pär het, mert egy nö megerzi teste vältozäsät, mikor hirtelen teljesen megvältozik?
143017. Anika70 (válaszként erre: 143015. - Anyuci83)
2011. jan. 22. 16:36

Egyébként van egy ismerősöm, akinél előfordult ilyen mellből szivárgó váladék akkor is, amikor nem volt terhes!

Hormonzavar okozta, ezért gondoltam, jobb, ha orvoshoz fordulsz.

143016. Anika70 (válaszként erre: 143015. - Anyuci83)
2011. jan. 22. 16:35

Az én mellbimbómból semmi sem jön és igazából fogalmam sincs, hogy ez hány hetes terhességnél jelentkezik, de gondolom mindenkinél másképp.


Mint írtam már, nekem az első terhességem, így még összehasonlítási alapom sincs.

143015. anyuci83
2011. jan. 22. 16:27
a mehböl kiindulo väladek az tök normälis dolog, a menstruäcio elött is szokott lenni. De viszont ha megnyomod a mellbimbod es särgäs vmi jön ki ill. viz szinü, az a terhesseg jele, legaläbbis nälam az elsö terhessegemnel ezt vettem eszre, semmi egeszsegi problemäm nem volt, csak terhes, az igazi elötej majd hat honapos korban jön elö.
143014. anyuci83
2011. jan. 22. 16:23
miert?
143013. Anika70 (válaszként erre: 143012. - Anyuci83)
2011. jan. 22. 16:22
Nekem nincsenek ilyen tüneteim...talán mégis előbb kellene elmenned az orvoshoz, mint 2 hét...
143012. anyuci83
2011. jan. 22. 16:19
ja, elfelejtettem vmit, aki pär hetes terhes, annak is jön elöväladek a melleböl? es folyäsokkal hogy älltok? mert nekem az is van, pedig 3 evvel ezelött nekem ennyi hänyingerem nem volt meg emelyges mint jelen napokban vannak, es ma mertem a läzam, azt mondjäk, hogy aki terhes van höemelkedese, most mertem, 37,8.
143011. Anika70 (válaszként erre: 143009. - Anyuci83)
2011. jan. 22. 16:18

Már olyan terhességi tesztet is lehet kapni, ami a tizedik napon is kimutatja az eredményt.


De szerintem várj 2 hetet, utána keresd fel a nőgyógyászt.

Kár ezen idegeskedni, találgatni.

143010. Anika70 (válaszként erre: 143008. - Beebeus)
2011. jan. 22. 16:14
Érdekes, nálam is inkább délután fordul elő émelygés, állítólag reggel kellene....:-)
143009. anyuci83
2011. jan. 22. 16:14

na, sziasztok ismet


Tegnap emlitettem, hogy ma reggel megcsinälom a tesztet, hät igen, nem is värtam mäs eredmenyt mint 3 evvel ezelött, elsöre az is ugyan ez lett a megoldäs, megis itt van a kisfiam, szoval negativ. Anno 3-szorra jött ki a mäsodik csik, az is halvänyan, de elraktam emlekbe:) Anyukämmal is beszeltem delutän, es ö azt mondja, hogy a jelek nem utalnak pedig mäsra, mint terhessegre, es ahogy visszaemlekszem 3 evvel ezelöttre, ugyanigy indultak a dolgok. Ma egesz nap hänyingerem van, mint minden nap az utobbi idöben, ez ket hetes terhessegre utal, amit ugye a teszt nem mutat ki, sem pedig az ultrahang, värok meg 1-2 hetet, mert jelen pillanatban holnap kellene a menstruäcios idöszakomnak letelnie, ami ugye nincs, hetfön szoktam elkezdeni ismet a tabletta szedeset, ez esetben most nem lesz, nem szabad. En ezekhez a szämitäsokhoz nem ertek, nem is ertettem soha, jo volna azert megerteni, aki tud segiteni, anyum azt mondja ha multhonapban 21-en volt, ami mindig pontos nekem, akkor ket hetesnek kell lennie, a menstruäcio utän 1 het, akkor ket hetes kb. De en akkor sem ertem ezt a szämitäst. Egesz nap hänyingerem van es a mehemen erzem, hogy vältozäsban van, nem ahogy szokott, a menzesznek mär kesö megjönnie, ha hetfön a tablettät szoktam mär bevenni, egy napos menszesz meg nincs. Mit gondoltok???

143008. beebeus
2011. jan. 22. 08:06

Jó reggelt mindenkinek :)

tegnap délután megvolt az első émelygés...és nagyon nem tetszett :( dehát a babóért mindent :)

Anyuci83-nak üzenném, hogy nagyon kíváncsi vagyok az eredményre, és remélem nemsokára csatlakozol kismamás táborunkhoz :)

143007. Anika70 (válaszként erre: 143006. - Anyuci83)
2011. jan. 22. 07:00
Nagyon kíváncsi vagyok az eredményre:-)
143006. anyuci83
2011. jan. 21. 21:49

szia Anika70,


köszi a välaszt elöször is. Hät igen, fura de valoban a harmadik honapban mikor megint csinältunk a pärommal tesztet, akkor derült ki, mert mikor en csinältam elötte, negativ volt. Nem tudom de anyukäm mondta amit meg az elsö terhessegemnel is eszrevettem, hogy a mellbimbobol väladek keletkezik, nyomäsra. Igen, ezt anyukäm megint elmondta, es megint kiprobältam es furcsa, de ugyanaz mint 3 evvel ezelött. Nemtudom, hogy az vagyok e, mert kedden este vettem be a gyogyszert, utolsot es mindig pontos volt eddig, de most?! Azonbelül mikor szerdän voltam a dokinäl nem mutatott ki semmit, lehet, hogy eleg korai, 1-2 hetes magzatrol van szo, nemhiszem akkor meg kimutathato volna, sem uh-val sem pedig teszttel, mindegy, ma vettem egy tesztet, holnap megcsinälom akär mi is lesz az eredmeny. Majd jelentkezem.

143005. Anika70 (válaszként erre: 143004. - Anyuci83)
2011. jan. 21. 15:54

Szia!


Hát én csak a saját tapasztalataimat tudom elmondani, ami csupán 7 hete áll fenn, mivel ez az első babám:-)


Viszont azt nem értem, hogy az előző terhességednél 3 hónap elmaradt menstruáció után 6 hetes terhes voltál...talán félre olvastam valamit, vagy a terhességed előtt már több hónappal nem menstruáltál?


Mindenesetre az én 5 hetes terhességemet is kimutatta az ultrahang, vagyis látszott a 7,2 mm-es petezsák, így ha pozitív, ha negatív a teszt, ultrahangon látszik 5 hét után:-)


A mostani tüneteid terhességre utalnak,én is pontosan ilyen tüneteket produkálok:-) Természetesen a fogamzásgátló nem rendszeres szedése is okozhat furcsa dolgokat ...bár a hányinger elég gyanús.

143004. anyuci83
2011. jan. 21. 14:51

Mindenkit üdvözlök es gratulälok a kismamäknak.


Nekem mär van egy 39 honapos kisfiam, tervben volt, hogy egy mäsodik gyermeket akarunk a pärommal. Talän van itt egy okosabb tölem, akinek van egy ötlete, amiben segiteni tud, ugyanis mindenkit olvasgattam aki ehhez a temähoz hozzäszolt, de amit tudni akartam sajnos nem kaptam rä välaszt, igy gondoltam beirok ide. Mär sajnos nemtudom, hogy az elsö fiamnäl milyen tünetek voltak, annyira nem. Annyit tudok, hogy 3 honapig nem jött meg, aztän csak kiderült, hogy terhes voltam. Elötte kb. a mäsodik honap elejen csinältam kettö tesztet es semmit nem mutatott ki, de menstruäcio elmaradäsa volt, aztän a harmadiknäl derült ki, azaz a harmadik honapban, akkor voltam kb. 6 hetes terhes. Most viszont nem is tudom mi van jelen pillanatban. Szüles utän elkezdtem terhessegi elleni tablettät szedni, egy honapja elfelejtettem härom darabot bevenni, persze nem egymäs utän, az elsö kettöt, meg a ho elejen, ahol mindenki tudja, hogy nagy lehetösege van arra, hogy esetleg teherbe eshetek, a harmadikat a közepen, de utanna potoltam, kettöt következö napokban. Az utolso idöben viszont eszrevettem, hogy nö a mellem, es fäjdalmat is ereztem az oldalon. Jelen pillanatban, ket napja kesik, voltam mär a nögyogyäszatnäl is, de nem talält semmit, egeszsegi ällapotom rendben van, megultrahangozott de semmi. E mi nap erzek feszülest a mehemben, tudom, hogy mikor megjön, akkor fejfäjäsom van, es hasi görcsöm, de most, semmi. A mellnövekedesre az orvos annyit mondott, hogy a menstruäcio mielött megjön, szokott megduzzadni, de ez nem megduzzanäs, hanem megnövekedes, azonbelül meg sosem volt ilyen, pedig mär jo pär eve viselem ezt a jelenseget, hirtelen megvältozott bennem minden, amit az elsö fiamnäl nem ereztem, nem voltak hänyingereim, most meg igen, szinte minden nap hänyingerem van, egyszerüen nem erzem azt, hogy megfog jönni, värok meg, ugyanis lehet csak kesik pär napot ez a härom tabletta kihagyasa miatt, jövöheten kellene megint elkezdenem a beszedest, addig minden esetre värok, ugyanis ha addig nem jön be, nem fogom elkezdeni a szedest, mert veszelyezteti a terhesseget, ha gyanakodasra melthato, melthato??kerdezlek benneteket. Nem tudom, hasfäjäsaim vannak meg meh feszüles, ezert is värok pär napot, hätha, mert lehet az orvos azert is nem lätott semmit ha terhesseg allna fel, mert korai a kimutatäsra, a tesztet meg nem is fogom megcsinälni, mert az elsö terhessegnel härom honap utän mutatta ki, nem bizok benne, lehet az en Hccg-m alacsony, ezert. Ha vkinek van vmi ötlete, irja le, vagy velemenye ehhez a temähoz.

Mindenkinek is elöre megköszönöm, remelem kapok segitseget.

143003. demeeri (válaszként erre: 143001. - Beebeus)
2011. jan. 21. 13:18
Gratulálok!!!
143002. Anika70 (válaszként erre: 143001. - Beebeus)
2011. jan. 21. 11:56

Szia!


Gratulálok! :-D :-D :-D


A mellem nekem is nagyon fáj....állítólag a 3. hónap után csökken ez az érzés...addig kitartás:-)

143001. beebeus
2011. jan. 21. 10:01
sziasztok! csatlakoznék :) tegnap teszteltem, kettőt is. az elsőt munka után, türelmetlenül, bent a párom munkahelyén, vele, a női wc-ben :) két olyan erős vonalacska jelent meg, hogy szinte világított. a másodikat a bizti kedvéért, otthon, este, nyugisan, szintén 2 vonalacska. nem terveztük, még szokom a gondolatot, de ahogy eszembe jut hogy a párom mennyire örült....egyre többet mosolyodom el :) eddig semmi bajom, csak a mellem nagyon-nagyon fáj :(
143000. Brygey (válaszként erre: 142999. - Bonti74)
2011. jan. 20. 17:29
:)
142999. Bonti74 (válaszként erre: 142995. - Brygey)
2011. jan. 20. 15:57
Nagyon köszönöm!:)
142998. Anika70 (válaszként erre: 142997. - Brygey)
2011. jan. 19. 13:20
Ne is aggódj feleslegesen, hiszen az a babának sem tesz jót!
142997. Brygey (válaszként erre: 142996. - Anika70)
2011. jan. 19. 10:01
de jó!mennyit nőtt a babócád!örülök , hogy minden rendben és akkor én sem aggódok, ha esetleg fáj a pocakom :)
142996. Anika70
2011. jan. 18. 13:51

Sziasztok!

Ma ismét nőgyógyásznál jártam.

Említettem neki a hasi görcseimet...

Megnyugtatott, hogy ez ilyenkor természetes,mert a méhem nő, a méhszalagok nyúlnak, ezért a fájdalom.

Egyébként a babácskám már 2x akkora, mint egy hete.

Vagyis a petezsák :-)

142995. Brygey (válaszként erre: 142991. - Bonti74)
2011. jan. 17. 18:59
győnyörűek a gyerkőceid :D
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook