Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A tejtermékek valóban gátolják a fogyást? fórum

A tejtermékek valóban gátolják a fogyást? (beszélgetős fórum)


2014. máj. 7. 08:08
ezt most hallottam eloszor!egyel sokszor keveset ez a titka a sovanysagnak!es sok folyadek persze/viz lehetoleg/.
29. 2db8bb2ab7 (válaszként erre: 26. - A1f4b553ae)
2014. márc. 9. 15:02
Mi sem iszunk tejet már régóta. Meghagyjuk a kisbociknak, mert nekik való :) Nem embereknek találták ki.. (bár a boltban kapható "tej"-nek sz igazihoz sok köze nincs)
2014. márc. 9. 14:59
Hát attól,hogy nem eszel tejterméket, még nem fogsz lefogyni.. ahhoz ennél jóval több kell! :)
27. 2db8bb2ab7 (válaszként erre: 11. - Globus)
2014. márc. 9. 14:57
Itt az igazság!!!!
2014. márc. 9. 09:01
Sosem eszem tejterméket.Paleo étrend szerint nem jó.
25. Chelsey (válaszként erre: 1. - Biospirulina)
2014. márc. 9. 08:57

Mit vársz most tőlünk?

Ha azt mondjuk, hogy biztosan fogysz tőle, akkor kipróbálod?

Ha azt mondjuk, hogy hülyeség, akkor nem próbálod ki?


Gondolom, azért kérdezed, mert nem fogysz valami miatt és keresed a megoldást.


Szerintem egyszerűen hagyd el a tejet és társait egy hónapig. Ha fogysz, akkor neked működik és az meg tök mindegy, hogy ki másnak nem működik.


Ha nem próbálod meg, sose tudod meg :)

24. dafke
2014. márc. 8. 21:38

Mert pocsék a tej által kiváltott inzulinválasz. Emiatt módosíthatja az éhségérzetet.

Sokan mondják, hogy eltelíti őket a tej, nálam ez pont fordítva van: farkaséhes leszek, ha tejet iszom magában. De hiszen... mások vagyunk, miért működnénk ugyanúgy? Egyik ember így reagál rá, a másik másként.

Ez az egyik, ami miatt nem lehet olyan jó, illetve hogy azt mondják, nyálkásít.

Nem hiszek benne, hogy egészséges lenne, abban viszont igen, hogy ha gondot okoz, el kell hagyni és kész...

Szoktam tejet inni, a tejföl a gyengém, imádom a tejfölös kajákat... mégis lefogytam.

Tehát szerintem a "hagyd el a tejet és fogyni fogsz" baromság, viszont a "tej erő, egészség" ugyanúgy baromság...

Na most jó sokat segítettem, bocs, ennyi tellett tőlem ma estére :)))

23. c306628484 (válaszként erre: 22. - 130454e42d)
2014. márc. 2. 19:42
Akkor te szerencsés vagy, ha nem emeli nagymértékben vércukrodat. Sok cukorbeteg ember alkalmazza hipoglikémiára, mert gyorsan megemeli a vércukrot!
22. 130454e42d (válaszként erre: 19. - C306628484)
2014. márc. 2. 19:31
Ezt kipróbáltam, tejet ittam, 2 decit, előtte, utána mértem vércukrot, nem dobta meg jelentősen. Te allergiás vagy rá, de ettől másnak nem kell kerülnie. Sok tejet iszom, sajtot, joghurtot, tejfölt eszem, és fogyok.
21. c306628484 (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2014. márc. 2. 15:00

A tejre általánosságban gondolok, tehéntejre. Legyen az házi vagy bolti. Nekem sajnos mind2 problémát csinál,de hogy továbbmenjek, a laktózmentes is. :(

A kalciumszintiet pedig mással is lehet emelni, a mindennapi táplálkozásból eleget beviszünk, ha még mozgással is rásegítünk nem is kell pótolni.

20. a0c1361e44 (válaszként erre: 19. - C306628484)
2014. márc. 2. 10:45

Milyen az a sima tej?

Az 1,5%-os tejnek becézett fehér lötyi dobozban?

Szerintem ez nem tej, hanem fehérre fetett víz.

2014. márc. 2. 09:54

Én tejterméket max savanyított sovány tejtermékként eszek,bár teljesen megvagyok ezek nélkül is. Laktózallergiás vagyok, így a savanyitatlsn termékek szóba se jöhetnek. De nem ks kívánom őket. Viszont arról én is hallottam már, hogy a sima tej lassítja a fogyást. A benne levő tejcukor emeli az egekbe a vércukrot! Akinek van otthon vércukor mérője próbálja ki mennyire emeli! Meg fog lepődni.

A tej nem élet, erő, egészség!

18. Iculi71 (válaszként erre: 15. - Csgybzs)
2014. febr. 25. 15:06

Mi vaaaannnn?????? Miért pusztulnának el a tehenek mert fejik őket???? Erre találták ki a mondást: ha nem szóltál volna....

Kéredezőnek: Anno 33 kilót fogytam napi ötszöri étkezéssel, rendszeres mozgással, mindent ettem, de liszt-cukor-kenyér kiiktatva, tészát csak nagyon ritkán. Este 5 után már nem ettem, és bizony rendszersen lecsúszott este 9 óra tájban is egy-egy fél liter tej, amit én nagyon szeretek. De csak szigorúan 1,5 százalékos. úgyhogy szerintem nincs semmi baj a tejjel, kivéve ha valakinek ilyen tipusú betegsége van, de elgondolkodtató amit előttem írtak, hogy elnyálkásítja a belet... erről nem hallottam, ill. magamon nem vettem észre, de attól igaz lehet.

17. 130454e42d (válaszként erre: 15. - Csgybzs)
2014. febr. 23. 17:28
Térjen át vegán életmódra? Amúgy a fejés hogyan öli meg a teheneket?
16. a0c1361e44 (válaszként erre: 15. - Csgybzs)
2014. febr. 23. 12:49
A tejadástól nem halnak meg a tehenek. Vagy rosszul tudom?
15. csgybzs (válaszként erre: 1. - Biospirulina)
2014. febr. 23. 12:40
Ha fogyni nem is fogsz, sok tehenet és borjait kíméled meg a haláltól. Már ezért megéri...
14. 419d3a90bd (válaszként erre: 1. - Biospirulina)
2014. febr. 23. 12:17

Nem gátolják,ha csak simán a strandforma és a jó közérzet céljából fogysz.

Válasz zsírszegény tejtermékeket,nézd meg a fehérjearányt,a tejcukrot,és a legkedvezőbbet vásárold,van egy olyan elmélet minél zsírosabb,annál lassabban szívódik fel a ch,de én a zsíros tejterméktől momentán hízok.


Ellenben ha az Arnold Classic-ra készülsz akkor bizony le kell mondani róla:-D

13. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - Globus)
2014. febr. 23. 10:20

Ugye?

mondok is egy példát.

A barátnőm kb. 10 kilóval könnyebb, mint én, de ennek ellenére a csípője és a combja sokkal nagyobb, mint az enyém. Mindig azt nézzük, hogy hol van az én 10 kiló plusszom. Kisebb nadrágot hordok, feszesebb vagyok. Persze egyikünk sem kövér, csak a barátnőm olyan puha típus, én meg olyan kemény húsú vagyok:)

Engem baromira nem érdekel, hogy 65 kiló vagyok és nem 55. Engem az érdekel, hogy a 29-30 as farmerba beleférjek:)

Ja, és én nem hordok sztreccs farmert, én csak igazi nem rugalmasat hordok, mert szerintem a gumis cuccok hordása ellustítják a kötőszöveteket és nem csoda, ha narancsbőrösek leszünk. Lassan 47 éves vagyok, de nekem nincs narancsbőröm, csak akkor, ha nagyon-nagyon erősen összenyomom a combomon a húst. Tehát én nem horpadozok itt-ott, pedig nagyon messze vagyok a most divatos 45-50 kilótól:)

2014. febr. 23. 10:14

Én is szeretem az ilyen kérdéseket:))))

Ha ezen múlna a fogyókúra, akkor én már elfogytam volna. Nem szeretem a sajtot, a joghurtot, a tejfölt, a krémtúrót a tejszínes cuccokat és semmit. Max a kávémba teszek tejet, de ettől nem fogyok, sőt semmitől, én csak a súlyomat tudom tartani. De ha pl. nem eszek meg minden nap egy tábla csokit, nem eszek kekszet, nápolyit, sütit, nem iszok colát, akkor bizony még fogyni is tudok.


Mindenki azt mondja, hogy csak jó étkezéssel lehet fogyni. Na de mi a jó étkezés? Az ami hiány betegséget okoz? Az amivel nélkülözünk? Nem, szerintem a jó étkezés az, ha eszünk mindent, csak a megfelelő adagban. Nem szedünk kétszer a pörköltből és nem eszünk annyit, mint a 90 kilós férjünk. Nem eszünk meg 2 szelet kenyeret, ha elég 1 is. Ha nem vagyunk favágók, akkor ne együnk annyit, hanem együnk annyit, amennyi energia a mi 60-70 kilós alkatunknak kell. És a legfontosabb szerintem a mozgás. Hiába mondják azt, hogy az étkezés 70% a mozgás 30%. Ez nem igaz. Gondoljunk csak arra, amikor a gyerekek nem a számítógép vagy a TV előtt ültek, hanem kimentek játszani a kertbe vagy lementek a játszótérre a haverokkal focizni, fogócskázni. Nem volt ennyi kövér gyerek sem, mint most és ennyi kövér felnőtt sem, mert a felnőttek sem a TV és számítógép előtt ültek, hanem mozogtak a kertben, nem szálltak fel 5 méter után a buszra, a takarítás helyett sem hoxáztak, hanem napi néhány órát sikálták a lakást, elmentek kirándulni és még sorolhatnám, illetve sportoltunk! Gyerek korunkban, tini korunkban, fiatal felnőttként, sőt még később is. Öregfiúk foci? Én tudom, hogy drága elmenni sportolni, de ha azt nem tudjuk kifizetni, akkor bizony ott van a séta. Lehet ám gyalogolni is a melóba. Én pl. most azt is csinálom, hogy felszállok 4 megállóra a metróra, majd onnan 5 kilométer sétálok a munkahelyemig vagy hazafelé 5 km séta, utána 4 megálló metró. És eljárok hetente 3x tornázni, illetve otthon is lehet mozogni. Felüléseket, gugolásokat csinálni vagy akár helyben futni, ugráló kötelezni, vagy a kedvencem a 35 perces kezdő pilátesz, A lényeg a napi szintű mozgás, és persze nem a legkönnyebbet kell keresni. Igen, nehéz a helyben futás is, nagyon el lehet fáradni tőle, illetve igen, a pilátesz lehet csak 35 perc, de nagyon nehéz jól megcsinálni a gyakorlatokat, de ha csináljuk, akkor bizony szépen formálódunk. 2-3 hónap alatt több centi karcsúsodás és mellette feszes is lesz a testünk.

Én is szeretném, ha lenne valami, ami mellett nem kellene megmozdulnom:) De nincs ilyen. ezt kellene megértenie mindenkinek.


Ha valaki allergiás valamilyen ételre az egy más kérdés.

11. globus
2014. febr. 23. 09:56
Én meg attól őrülök meg, hogy mindenki kilókban méri a fogyást. Pikk-pakk lemegy tíz kiló, öröm és bódottá, közben egy rakás rezegő kocsonya. Emberek, inkább a tükörnek és centinek higyjünk, mint a k...a mérlegnek!
2014. febr. 23. 09:52

Nálam a tejterméktől tombol a pikkelysömör. Bár sajnos nem tudom követni, de csak van abban valami amit a paleo diéta mond.

Vanessa, a fórumnyitó nem azt kérdezte hogy lehet-e úgy fogyni ha nem eszik tejterméket ÉS mellette nem mozog. Miért kell rögtön azt feltételezni, hogy nem akar mozogni?

9. venusz2000 (válaszként erre: 1. - Biospirulina)
2014. febr. 23. 08:20
Saját tapasztalat: már elég régóta egészségesen élek,étkezek,+4,5 éve CH diétázom napi 5X étkezek.Húst nem eszek cserébe nagyon sok tejterméket.Január elején 55 kg voltam nem sok de pici pocakom így is volt.Tudom hogy a tej elhagyásával lehet fogyni hiszen már próbáltam és bejött.Szóval január 1-jén gondoltam egyet és elhatároztam hogy szeretnék 52 kg-ra lefogyni.Minden maradt a régiben tehát napi 5X kaja,és mivel lusta vagyok mozogni hát csak a tejet hagytam el a napjaimból.De a többi tejterméket nem.Másfél hónap alatt lement a kívánt 3 kg!!!Lehet fogyni a tej elhagyásával ,mert nyálkásítja a bélrendszert tehát az egész anyagcserére kihat.
8. patapucs (válaszként erre: 5. - 388b941089)
2014. febr. 23. 07:51

Azért azt ne felejtsd el, hogy mindenki más típus más szervezet, gyomor, belek, stb.

Ami az egyiknek jó, az lehet rossz a másiknak.


Amúgy rendszeres sport és étkezés kell, ezzel egyetértek.

2014. febr. 23. 07:48

Vannak akiknél emésztési gondokat csinál a tej/tejtermék vagy rosszabb esetben pld hajhullást.

Én a tejtermékeknél csak a tejet nem bírom - ha rendszeresen fogyasztottam nem fogytam.

Viszont: szerintem ezért nem fogytam, mert emésztési gondokat csinált. Annak, aki egészséges vagy aki "könnyen fogyó" típus, nem sokat számít (anyu régen mindig tejet vacsorázott pár szem háztartási keksszel és pikk-pakk lefogyott)


Amúgy a tejtermékek akkor rosszak, ha ész nélkül eszi az ember.

2014. febr. 23. 07:42
Ettől nem hinném, ha csak nem ettél eddig naponta háromszor tejfölt. :)) Le lehet szokni a zsírosabb tejtermékekről, az csak jót tesz! A fehérlisztes és cukros termékek elhagyása viszont nagyon sokat segít. Ezen kívül hallgass a többiekre és mozogj.
5. 388b941089 (válaszként erre: 4. - 4740439ec6)
2014. febr. 23. 07:41
Kesz vagyok ettol a hogyan bujjak ki vajon a testmozgas alol hozzaallastol. Tudja o is h nem ettol fog fogyni de kell vm. amibe kapaszkodni tud h megnyugtassa magat. Koran reggel ez miost vaaaaaaa @
2014. febr. 23. 07:35
Nem attól,fogysz,hogy valamit teljesen elhagysz!Hanem attól,hogy napi 5-ször eszel megfelelő mennyiséget és elviszed a segged sportolni.
2014. febr. 23. 07:32
Én sajnos a saját bőrömön tapasztaltam, hogy mennyire nem jó a tejtermék (és sajnos a glutén sem). De mindenki más, nekem jót tesz ha ezeket elhagyom.
2014. febr. 23. 07:24
Jajj istenem... Miert tesznek fel az emberek hulyebbnel hulyebb kerdeseket ha fogyokurarol van szo? Nem tejet nem kell inni hanem el kell menni sportolni es nem kell zabalni.
2014. febr. 23. 07:21
A tejtermékek valóban gátolják a fogyást? Lehet fogyni ezek TELJESelhagyásával?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook