Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A bolti vagy a házi tejtermékekben bíztok meg jobban? fórum

A bolti vagy a házi tejtermékekben bíztok meg jobban? (beszélgetős fórum)


1 2 3
74. 35491a860f (válaszként erre: 73. - József48)
2010. okt. 12. 22:38
Eddig én is így voltam vele, de most a friss tejben lévő bacik miatt elbizonytalanodtam. Ráadásul,időnként enyhén égett íze van a tejnek forralás után, ami nem teszi túl ízletessé a tejcsit. És valljuk be, nehéz úgy tejet forralni, hogy ne égjen le, akármilyen hiperszuper edénybe tesszük azt.
2010. okt. 12. 22:32
A házi tejre szavazok!
2010. okt. 12. 22:20

[link]


Olvassátok el!

71. 35491a860f (válaszként erre: 70. - Marcsi87)
2010. jan. 10. 21:10
És állatorvos által ellenőrzött tejcsiről van szó, amit iszol? Az ország melyik részén, ha megkérdezhetem?
2010. jan. 10. 13:01
Hát nem tudom.Ettől a házi tejtől semmi bajom nem volt.Kicsikorba amikortol lehet adni a tejet a gyereknek én azóta iszom házit.nagyon ritka mikor bolti.
69. 35491a860f (válaszként erre: 68. - Marcsi87)
2010. jan. 10. 09:47
Most megint elbizonytalanodtam. Azt hallottam szakembertől, hogy nagyon vacak a magyar szarvasmarha állomány és ennél fogva, hiába van állatorvostól, Ántsz-től stb. papírja a tejtermelőnek, még így is több betegséget össze lehet szedni a házi tejtől, mint a bolti utánzattól. Szerintetek mennyire igaz ez?
2010. jan. 9. 18:55
Én a házi tejben.Évek óta házi tejet iszunk.
67. 35491a860f (válaszként erre: 65. - Agis)
2009. dec. 16. 15:19
köszönöm. :) ezt ki fogom próbálni.
66. 35491a860f (válaszként erre: 64. - Agis)
2009. dec. 16. 15:19
Nekem ahhoz képest, hogy egy kókler természetgyógyász azt mondta, hogy nem lenne szabad tejet innom, mert állítólag őszerinte a bélrendszeremet tönkreteszi, ahhoz képest pont akkor nem érzem jól magam, ha mondjuk egy hétig nem iszok valami miatt egy csepp tejet sem. El sem tudnám képzelni tej nélkül az életet. Ezért nem mindegy, hogy milyen tejet iszunk a családommal. Már egy jó ideje házi tejet veszek és nagyon finom. A bolti a nyomába sem érhet. Messze tartalmasabb íze van, és tényleg valódi tejíze van, míg a bolti inkább vizezett vacak.
65. agis (válaszként erre: 62. - 35491a860f)
2009. dec. 16. 15:17

A legolcsóbb megoldás, hogy e égjen le a tej, hogy végy két hasonló méretű fazekat lábost ahogy tetszik) a nagyobba engedj vizet (kb 5 ujjnyit) tedd bele a kisebbet (mintha gőzfürdő lenne) és a kisebbe öntöt tej a gőzön forralódik fel..ne ég oda és nem kerül pénzbe sem:)


én a madártejet is így csinálom...gőz fölött:)

64. agis
2009. dec. 16. 15:16
Én egyikben sem, gyerekként a tehántejet csak forralva és jéghidegen ittam meg, most meg már laktózérzékeny vagyok:(
2009. dec. 16. 15:15
A háziban.
2009. dec. 16. 15:15
egészen pontosan hogy néz ki az a direkt forraló? ha bemész egy szaküzletbe, ahol háztartási cikkeket árulnak, akkor így kéred az eladótól, hogy egy direkt forralót kérek? Egyébként milyen áron mozog? Mennyiért árulják és hány literes?
2009. dec. 15. 21:05

Szia!

Lehet venni direkt forralót, ami dupla falú, és közte víz van. Mi abban fprraljuk, sosem ég le. Illetve krémeket, pudingokat, mindenfélét abban csinálunk.

2009. dec. 15. 10:32

Sziasztok!


Akárhányszor forralom a tejet, nem úszom meg, hogy az alját egy picit oda ne kapja. Mit tudtok tenni ez ellen, hogy le ne égjen? És felmerült benne az is, hogy ha a tejet mikróban forralod, az is olyan jó megoldás, mint a gázon forralni, vagy maradjunk a gáznál?

2009. nov. 21. 13:25

Par tejtermekkel kapcsolatos hasznos info: [link]

es

[link]

Jo bongeszest!

58. kattyus (válaszként erre: 53. - 35491a860f)
2009. nov. 18. 20:00
Nálunk is árulnak kocsiról. Olyan tehenészetből való a tej, amit mindenki megnézhet, itt van a városunkban. A tulajdonosokat szinte az egész város ismeri. Ha valaki el akar menni, megnézheti a teheneket:)
57. globus (válaszként erre: 53. - 35491a860f)
2009. nov. 17. 20:12
Kocsiról még nem vásároltam, mert vidékre eleve nem járnak ilyen autók... :) A vevők szoktak elmenni az eladó házakhoz, a városi ismerőseim le szoktak utazni közeli falvakba tojásért, csirkéért, házi tejért.
56. Sylvia81 (válaszként erre: 55. - Wecuska)
2009. nov. 17. 19:18
A biotej, mint minden bio cucc csak annyiban tér el a nembiotól, hogy nem kezelik vegyszerekkel. Viszont tudtommal antibiotikumot se kapnak, nem csak tápot nem.
2009. nov. 17. 16:39
biotej.azzal semmi gubanc nem lehet.
54. 35491a860f (válaszként erre: 50. - 5e48d37001)
2009. nov. 17. 15:44
Ahol mi lakunk, de mellettünk lévő városokban sem láttam még soha ilyen automatákat.
53. 35491a860f (válaszként erre: 49. - Globus)
2009. nov. 17. 15:43
De ha kocsiról árulják a házi tejet, akkor odamész az emberkéhez és azt mondod neki, hogy: "CSókolom, elmehetnék először Önökhöz megnézni milyen körülmények között fejik a tejet és ha úgy ítélem meg tiszta, akkor meg is veszem?" Ez azért elég cinkes, nem igaz? Asszem jól elzavarna az emberünk és azt mondaná, hogy ha nem tetszik, menjek be a boltba tejet venni. Ugye te is belátod, ez azért nem ilyen egyszerű????
52. 35491a860f (válaszként erre: 47. - 3697406b65)
2009. nov. 17. 15:41
Köszönöm a megnyugtató szavakat és a bíztatást. :D Máris jobban érzem magam. Annyi zagyvaság elhangzik az élelmiszerekkel kapcsolatban, és a forralás nélküli tejjel kapcsolatban is, hogy az embert teljesen elbizonytalanítják a sok süketeléssel, pedig sokszor tényleg az ellenkezője igaz, mint ahogy te is írtad. Azt én is észrevettem, hogy régen, amíg bolti tejet vettem volt, hogy 1 liter tej elállt a hűtőben egy hétig is, senkinek nem kellett. Amióta házi tejet veszek, van úgy, hogy elhozok 3liter tejet és másnapra már nincs belőle csak az üveg alján egy fél deci. :) Ilyenkor mindig jót mosolygok, mert az én véleményem is az, hogy akár tejről, akár húsról, hurkáról-kolbiról, mézről, lekvárról, savanyúról, befőttről, bármiről legyen is szó, a házi az igazi, az eredeti, a semmihez sem hasonlítható legfinomabb. Szerencsés vagyok, mert savanyút és befőttet mindig anyukám csinál nekünk házilag, lekvárt és paradicsomlevet is, így azokat én már legalább 10 éve nem veszek boltban, a házit esszük. És most nagyon boldog vagyok, hogy rátaláltam a finom házi tejre és tejfölre, túróra is. Sőt, hazafelé a piacon termelői mézet is találtunk és nálunk nagy kedvenc a hársméz. Szóval, házi tejre fel mindenkinek! :DDDD
51. 5e48d37001 (válaszként erre: 50. - 5e48d37001)
2009. nov. 17. 15:35
Ja Én ebből készülök majd túrót készíteni,anyuéknak hordják a házitejet,de Én nagyon érzem rajta a tehénszagot,de ezen tényleg ilyen nincs.
50. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - 35491a860f)
2009. nov. 17. 15:33

Szia:)

Már rengeteg boltban van már friss tej automaták,ezek a tejek termelői zsírtartalmúak és az ÁNTSz ellenőrzi.Forralni sem muszáj éppen ezért,de a gyerekeknek azért fel kell forralni.Vagyis ajánlott.

Na én 1 l és 3 decit tejről másfél deci tejszínt fölöztem le.Ez azért nem semmi szerintem!!

49. globus (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2009. nov. 17. 13:49
Ha van rá lehetőség, hogy körülnézzünk kicsit a portáján, vagy információt szerezzünk róla, és megbízható, akkor a házi termékek mérfölddel jobbak. Azért mondom ezt, mert én is ismerek olyan tejtermelőt, ahol szutykosak a körülmények.
48. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 39. - Kattyus)
2009. nov. 17. 11:38

Igen Ti megpucoljátok ahogy mondod, de hidd el nem mindenki teszi ezt. (nem a Házi ellen vagyok, már többször leírtam) az volt a célom, hogy elmondjam ha nem körültekintően vásárol valaki mik fordulnak elő. És ha tetszik, ha nem ez van igen van a becsületes és van a trehány koszos ember. Ilyen a világ. a nyáron bejártam az országot nagyon lehangoló látványokban is volt részem. az én nagyszüleimnek is volt tehene régen tudom , hogy előtte még a tőgyét is lemosták a teheneknek ők még kézzel fejtek és volt két tehenük. Emlékszem igen ők is forralt tejből csepegették a túrót. Naponta kefélte nagypapám a az állatait.

Szerintem vegyen egyen mindenki olyan élelmiszert amilyet akar vagy amilyenre pénze van. Nem kívánok senkinek a döntésébe szólni.

Már leírtam van a kevés becsületes és van az egyre kapzsibb ember. lsd. híres borpincészet glicerinnel. No comment.

2009. nov. 17. 11:36

Egészen kicsi koromtól szinte csak házi tejet, túrót stb. fogyasztok. Anno a nagyszüleim tartottak tehenet, a még langyos tejet ittuk csak úgy, forralás stb. nélkül. Később pedig mindig kerestünk valakit, aki árult házi tejet. Soha semmi bajom nem lett tőle. SŐT!

4 éve volt egy balesetem, elütött egy autó, a jobb oldalam kapta telibe. Eltörött a comb és kulcscsontom, és a műtét után azt mondta az orvos, ilyet még nem látott, mert annyira kemények a csontjaim, h beletörött a fúró. És ez volt a szerencsém, mert különben ott haltam volna meg.

És én hiszek abban, h ez a rengeteg házi tejnek köszönhető, amit mindig is elfogyasztottam.

Szerintetek annak idején pasztőrözött tejen nőttek fel a szüleink, nagyszüleink stb.?

Akitől most hordjuk a tejet, elmondta milyen iszonyúan ellenőrzik őket a higiénia miatt, pedig nekik csak 3 tehenük van. Mi is forraljuk a tejet, de nem a baktériumok miatt, hanem mert így nem romlik meg olyan könnyen. Heti 8 l-t veszünk, és van hogy kevés. Pedig csak 3-an isszuk. Anyukám csinál túrót, sajtot, aludt tejet.

2009. nov. 17. 10:55
Senki többet?
2009. nov. 17. 10:17
akkor jó. :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook