Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A SZÉP-kártyáról minden info érdekelne fórum

A SZÉP-kártyáról minden info érdekelne (beszélgetős fórum)

1 2
32. CsillagTM (válaszként erre: 26. - Syria)
2012. ápr. 27. 09:30
hát sajnos nem...férjem is és én is ételnek kértük. ő havonta kapja, én még mindig nem láttam belőle semmit, elvileg majd jövő hónapban...mert nekünk 2 részletben lesz.
2012. ápr. 27. 09:07
Huhh, na most akkor ez a rész hogy is van? Valaki esetleg tudja pontosan, hogy akkor most a SZÉP kártáyra egyszer és egy összegben utalnak-e vagy havonta? Mert mindkét előttem szóló felvetése jogos! Ha kivágnak év közben,akkor még én fizethetek...de ha meg részletekben kapom meg, akkor mégis nyárra hogyan gyűjtsünk össze egy "utazásra, nyaralásra valót"?! Valaki, aki hozzáértő tudna bővebb infót erről?!
30. 97f33311ff (válaszként erre: 26. - Syria)
2012. ápr. 19. 14:45
Tesóm is így kapja, havonta. Rendel kaját belőle, meg betér néha a Mekibe, és azzal "fizet".
29. XXXT
2012. ápr. 19. 14:23
A SZÉP kártyára nem egyösszegben utalják az összegeket.Nekem is az első összeget majd augusztusban,az utolsó részt majd decemberben,így a családi nyaralásra esély sincs.Az üdülési csekket legalább megkaptuk július elején és egyösszegben.Most akkor mikor menjek pihenni?
28. syria (válaszként erre: 27. - D4d22d55d6)
2012. jan. 12. 20:01
Az nem praktikus, hogy sokkal kevesebb helyen fogják elfogadni, mint a korábbi étkezési juttatásokat; nem nagyon lesz választási lehetőségünk.
27. d4d22d55d6 (válaszként erre: 26. - Syria)
2012. jan. 11. 17:41
Ez így logikus, az előző évek "gyakorlatát" követi. Viszont, lehet, hogy nem praktikus ? Egy kicsit gondolkodóba estem...:)
26. syria
2012. jan. 11. 16:47
Mai információm: ha a "SZÉP"séget ételutalványra kérjük, akkor az havonta érkezik, csakúgy, mint Böske.
25. syria (válaszként erre: 24. - CsillagTM)
2012. jan. 10. 15:58

Úgy tudom, éves szinten van meghatározva a keret, ami munkáltatónként más és más; 200-ezertől 400 nem tudom hány ezerig.

Az éves keretet nálunk havi bontásban kell igényelni, még akkor is, ha a "SZÉP"séget egy összegben kapjuk meg.

Tehát a kérdésfeltevésed eléggé hiányos.

Az Erzsébet utalványt a mai állás szerint csak a korábban említett 3 magyar üzletlánc fogja elfogadni.


Figyelni kell az internetet, mert naponta változik a "SZÉP"ség helyzete. (Pl. a franciák vastagon orrolnak ránk, mert ki lett golyózva a Sodexo utalvány.)

2012. jan. 9. 21:01

tud valaki segíteni?


a férjemnek van 27e cafeteriája, nekem várhatóan marad 14e (plusz kapok bérletet). hogy lehet ezt a lehető legjobban elkölteni, ha nekünk - mint sztem mindenkinek - az alapdolgokra van szükségünk, azaz KAJÁRA a boltból (Spar, CBA, stb.)?


ahogy én látom, ezt tudjuk tenni:


férjem:

- bérlet (10e Ft)

- Erzsébet-utalvány, amit tudtommal le lehet vásárolni boltban (melyikben?!) (5e Ft)

- a maradék 12e Ft kizárásos alapon megy Széchenyi-kártyára. de az MIRE JÓ? lehet vele ugyanúgy kaját venni? vagy legalább Gastroyal, stb. cégeknél kaját rendelni belőle?


én:

- Erzsébet-utalvány (5e Ft)

- a maradék 9e Ft kizárásos alapon megy Széchenyi-kártyára


van esetleg jobb ötletetek, v bármi infótok? nagyon köszi előre is...!!

23. syria (válaszként erre: 21. - Tigrisné)
2012. jan. 9. 15:08

Én is úgy tudom, hogy a "Szép"séget egyszerre megkapjuk. Ezért nyilatkoznunk kell, hogy ha év közben megszűnik a munkaviszonyunk, akkor az időarányos részt visszafizetjük.

Az Erzsébet rossseb pedig utalvány 500 Ft-os címletekben (szerintem ezt havonta fogjuk kapni), de csak három magyar üzletlánc fogja elfogadni: a Reál, a Coop, és a CBA.

22. d4d22d55d6 (válaszként erre: 21. - Tigrisné)
2012. jan. 8. 12:06
Ez is egy szempont, nem is elhanyagolható! Ezt meg kell kérdeznem a munkaügyön. Úgy látszik, hogy az elköltésnél is okosan kell dönteni. Ez nem az "előnyei" közé tartozik a kártyának.
21. tigrisné (válaszként erre: 19. - D4d22d55d6)
2012. jan. 8. 11:26

Én úgy tudom (nálunk pl.így lesz), hogy az összeget egyszerre kapod meg a számlára nem havi utal

ással, így ha felmondasz vagy megszűnik a munkaviszonyod akkor sajnos vissza kell fizetni egyösszegben...

20. d4d22d55d6 (válaszként erre: 16. - D4d22d55d6)
2012. jan. 8. 11:03
Kiegészítés a 4. ponthoz....külön-külön költhetünk szállásra, étkezésre és stabadidőre. SZÁLLÁS VISZONT AZ ÉTKEZÉS ÉS A SZABADIDŐ ALSZÁMLÁRÓL IS FIZETHETŐ.
2012. jan. 8. 10:23

Tényleg, nem mindegy, hogy melyik év végéig költhető el!

Elgondolkoztam azon is, hogy mi van akkor, ha valakinek megszűnik a munkaviszonya és munkanélküli lesz, esetleg nyugfíjas. Valószínű, hogy a munkáltató havonta tölt fel valamennyi pénzt a kártyára, így a fenti esetekben csak a fennálló munkaviszonyig él a "SZÉP-pénz" utalása. A kártya marad a birtokában (5 évig), és ha pl. talál új munkahelyet, akkor jelezheti, hogy yx bank SZÉP kártyájával rendelkezik.

18. tigrisné (válaszként erre: 16. - D4d22d55d6)
2012. jan. 8. 09:13

Na ez szuper, hogy már ennyi mindnt megtudtál!

Annyi csak, hogy az összeg amit feltöltesz a következő év dec. 31-ig használható fel ahogy írtam is korábban.

nézzetek azért körül nem csak az otpnek van kártyája hanem még két másik banknak is k&h és mkb is.

17. syria (válaszként erre: 16. - D4d22d55d6)
2012. jan. 8. 08:52
Akárhogy is van, úgy látom mindenki rosszabbul jár ezzel az új konstrukcióval: a munkáltató és a munkavállaló is. Természetesen megint az állam javára.
2012. jan. 7. 21:29

Én is az OTP SZÉP kártyáról tájékozódtam bővebben, ehhez jó jött a segítségetek is. Ha valaki kérdezné tőlem a tudnivalókat, akkor röviden ezt tudnám mondani a használatáról: 1. A főkártya ingyenes, aktiválása egy telefonhívás, 5 évig érvényes, az idén utalt összeg dec.31-ig költhető el,használatakor a tulajdonosának jelen kell lennie, a kártya örökölhető. 2. A társkártya kiváltásának díja 1500Ft+ÁFA/fő (= 1905 Ft), korlátlan számban váltható a közeli hozzátartozóknak.

3. A kártyára utalás módja a munkáltatótól függ, másnap már költhető róla pénz, az egyenleg ellenőrizhető egy honlapon (regisztráció után) és a használatkor kapott nyomtatott bizonylaton is, elvesztésekor egy telefonszámon letiltható.

4. Az elfogadóhelyek száma bővül, reméljük alkalmazkodnak az igényekhez. Az már jó, hogy külön-külön költhetünk szállásra, étkezésre és szabadidőre.

5. Ha tévedtem valamiben, vagy van még fontos infó, amit kihagytam, légyszi írjatok Köszi!

2012. jan. 7. 18:16

Sziasztok!

akkor egy kis félreértést igazítanák ki:

Szép KÁRTYA van kártya formában ugyaúgy mint egy bankkártya (ezt vagy inteneten vagy pos terminálon de akár telefonon is elfogadják)

Erzsébet UTALVÁNY van papíralapú, hasonló a sodexo utalványaihoz, ezt idén még meleg-hideg étkezésre elfogadják de alapból ez egy hideg utalvány. Az Erzsébetnek a kedvező (30,94-es) adóval a plafonja 5ezer forint, a Szép kártyának pedig évi 150e-ig a 30,94 az adója. Mindkettőből lehete természetesen többet igényelni, akkor már 51,17-el adózik.

Az OTP cafeteria kártya az csak az otp-é volt, én egy másik banknál dolgozom de nálunk nem volt így az ő dolguk, hogy mire költik a pénzüket. Gondolom azért nem véletlen, hogy náluk jelent meg először a piacon a szép kártya...

14. syria (válaszként erre: 4. - Tigrisné)
2012. jan. 7. 00:34

Igen, azt tudom, hogy a munkáltató dönti el, hogy melyik bankkal szerződik. Jó eséllyel az OTP fog vezetni, de tök mindegy, a felhasználóknak ezzel nem lesz bajuk.

Engem is érdekelne, hogy az Erzsébet rosseb kártya, vagy papír alapú-e, utóbbi esetben milyen címletekkel; valamint a Szép ételutalványt a CBA-n, a Teletálon kívül hol fogadják el. De a Teletál is csak hetek múlva lesz „fogadóképes”. Döntenünk kell, de információnk alig van.

A cafetériának eleme a kedvezményes éves bérlet.

Én nem kérek bérletet, és meghatározhatom, hogy adott plafonig pl. Erzsébetből és Szép ételutalványból mennyit, hány hónapra kérek. Azt sakkoztam ki, hogy 12 hónap Erzsébet (annak a plafonja havi 5000), mert azt szerintem több helyen fogják elfogadni, mint a Szép ételutalványt, amiből 11 hónapra osztottam el a maradék összeget, mert így marad (mert mindenképpen bent marad valamennyi állambácsikának; ez is ki van találva rendesen) bent a legkevesebb.

Egyébként pedig gratula az újabb pénzkidobáshoz! Egy éve vezették be az OTP cafeteria kártyát (gondolom, nem kevés pénzért), az most ki lesz hajítva?

13. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - Tigrisné)
2012. jan. 6. 21:13

Nem tőlem függ, hogy mit tartalmaz a cafetéria, az is lehet, hogy úgy dönt a tulajdonosunk, hogy nem lesz. Ez majd márciusban derül ki.

Tehát nem tudom mi lesz, csak gondolkodok rajta, hogy mi lesz, ha ez lesz.

Tehát, ha mégis azt mondják, hogy marad az eddigi összeg, akkor, hogy lesz? Bérlet? ezt eddig kézbe kaptuk, mármint a szelvényt, valamint kaptunk x összegben üdülési csekket (egyszerre), vagy havonta egészségpénztári ticketet és havonta ebédjegyet. Most pedig egyszerre kapjuk meg a teljes keretet?

12. tigrisné (válaszként erre: 11. - A0c1361e44)
2012. jan. 6. 21:07

És ezek az elemek változatlanul megmaradnak a cafeteriában, vagy most azt mondta munkáltatód, hogy ezentúl csak a SZÉP van?

A SZÉP abból amit leírsz a bérleten kívül mindent le tud fedni elvileg.

Jól érted 1 db. kártya lesz és neked kell eldöntened , hogy melyik alszámlára mennyit utalsz. A kártyát úgy fogod tudni használni mint egy bankkártyát!

Ettől függetlenül az egészségpénztárat nem biztos, hogy megszüntetném a helyedben mert lehet még olyan kis cég aki számlát fog tudni adni, de kártyát még nem fogad el...

11. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - Tigrisné)
2012. jan. 6. 20:59
Eddig az éves cafetériánk ennyi volt. Ebben volt bérlet, étkezési jegy, egészségpénztár, üdülési csekk. Ha megmarad cafetéria, akkor ugyanezekre fogom kérni ismét, de ha jól értem, akkor 1 db kártyánk lesz, amin lesz ennyi pénz és valahogy elkölthetem, de nem értem még, hogyan. Az egészségpénztárat eddig havonta kaptuk meg, tehát nem egyszerre a pl. 100 ezret, hanem havi x összeget, így ha fogászatra akartam költeni, akkor össze kellett gyűjtenem.
10. d4d22d55d6 (válaszként erre: 6. - Tigrisné)
2012. jan. 6. 20:52

Értem :)

Az én munkáltatóm betette a SZÉP-kártyát a cafetériába, az általad említett összegekben, a kedvező adózással. Hiányérzetem ott van, hogy az elfogadóhelyek száma egyelőre nagyon kevés. Gondolom, kivárnak a szolgáltatók. Úgy gondolom, hogy valamennyi összeget fogok igényelni étkezésre és szabadidőre. Viszont, az ú.n. Erzsébet-utalvány eddig kapott 10e forintja nagyon fog hiányozni. Szép estét kívánok neked. A hétvégén még jelentkezem. :)

2012. jan. 6. 20:47

mondjuk az egyéb humán-egészségügyi ellátásba beleférhet...

kérdés, hogy a fogorvosod le van-e szerződve valamelyik kibocsátóval (bankkal)?

2012. jan. 6. 20:45

úgy érted, hogy max. 300-et adnak nektek mint juttatás? Ha ezt egyszerre igényled akkor egyből rákerül a kártyádra (én még nem találkoztam olyannal, hogy a rendszerbe beépítették volna, hogy havonta utaljon x összeget - nálunk az igényelt összeg egyből egyszerre rákerül a kártyára)

A fogpótlás szerintem egyébként pont egészségpénztári szolgáltatás most még - SZÉPre szerintem ez nem számolható el.

Bemásolom nektek a tv. szerint milyen zsebből mire lehet költeni pontosan:

A kormányhatározat szerint kizárólag az alábbi tevékenységek körébe tartozó célokra lehet a SZÉP-kártyával a juttatást költeni:


a) az SZJA törvény 71. § (1) bekezdés c) pont ca) alpontja szerinti szálláshely alszámla terhére:


aa) szálláshely-szolgáltatás (TEÁOR’08 55.10., 55.20., 55.30., 55.90.),

ab) belföldi utazásszervezés (TEÁOR’08 79.12.-ből belföldi előre összeállított utazási csomagok értékesítése),


b) az SZJA törvény 71. § (1) bekezdés c) pont cb) alpontja szerinti vendéglátás alszámla terhére:


ba) éttermi és mozgó vendéglátás (TEÁOR’08 56.10.),

bb) egyéb vendéglátás (TEÁOR’08 56.29.)

bc) szálláshely-szolgáltatás (TEÁOR’08 55.10., 55.20., 55.30., 55.90.),


c) az SZJA törvény 71. § (1) bekezdés c) pont cc) alpontja szerinti szabadidő alszámla terhére:


ca) egyéb humán-egészségügyi ellátás (TEÁOR’08 86.90.),

cb) előadó-művészet (TEÁOR’08 90.01.),

cc) múzeumi tevékenység (TEÁOR’08 91.02.),

cd) növény-, állatkert és természetvédelmi terület működtetése (TEÁOR’08 91.04.),

ce) vidámparki, szórakoztatóparki tevékenység (TEÁOR’08 93.21.),

cf) máshová nem sorolt egyéb szórakoztatás, szabadidős tevékenység (TEÁOR’08 93.29.),

cg) fizikai közérzetet javító szolgáltatás (TEÁOR’08 96.04.),

ch) testedzési szolgáltatás (TEÁOR’08 93.13),

ci) egyéb sporttevékenység (TEÁOR’08 93.19-bol verseny- és lovaglóistállók tevékenysége),

cj) belvízi személyszállítás (TEÁOR’08 50.30.)

ck) egyéb foglalás (TEÁOR’08 79.90-ből az idegenvezetés)

cl) szálláshely-szolgáltatás (TEÁOR’08 55.10., 55.20., 55.30., 55.90.).

7. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - Tigrisné)
2012. jan. 6. 20:39

Ha pl. a meghatározott keret 300 eft, akkor azt egyszerre rátöltik a számlámra? És ezt az összeget akár egyszerre elkölthetem pl. fogpótlásra?

Vagy havonta töltenek rá 25 eFt-ot és csak azt költhetem el, illetve majd ha összejön az összeg?

2012. jan. 6. 20:34

A kártyádhoz hozzá tudsz jutni, ha a munkáltatót köt szerződést egy kibocsátó bankkal, tehát ha van nálatok ilyen lehetőség, hogy igényelhess (van?)Ha van ilyen nálatok, akkor ezt a munkáltatódnál kell igényelni és ő (illetve a szolgáltató bank de ő veled nem áll kapcsolatban) intézi.

A számlára utalt pénz mindig a köv. év dec. 31-ig használható fel, tehát nem korlátlan, viszont a rendszer figyeli, hogy a leghamarabb feltölt pénzt költsd el leghamarabb. A főkártyának nincs díja ezt a tv. is kimondja! Ha a céged ilyet kér azt magának kéri. A társkártyának van díja (amit közeli hozzátartozónak + élettársnak igényelhetsz), ha ilyet kérsz pl. a férjednek az 1500 Ft/db. Ebben az esetben ő is a te pénzedet költi nincs saját kerete. Kedvező adózással (nem tudom nálatok ki fizeti ezt) évi ma. 450e Ft-ig lehet igényelheti a céged szabályozhatja, hogy hányszor tölthetsz fel rá pénzt egy évben. A 450-es keretből évi 225e a szállás zsebre, 75e szabadidőre, 150 melegétkezésre költhető. Természetesen efelett az összeg felett is lehet igényelni, csak annak az adóvonzata több ( a kedvezményes adó 30,94%, a magasabb 51,17 % az igényelt összegre!)

5. d4d22d55d6 (válaszként erre: 4. - Tigrisné)
2012. jan. 6. 20:24
Kösziii! Már többet tudok :)A kártyához hogyan jutok hozzá? (A munkáltató intézi el nekem?)A kártyára a pénz egy összegben kerül rá? Az elköltés korlátai? (Azt tudom, hogy 2012.dec végéig kell elkölten.) Havonta van max összeg, amit felhasználhatok? A kártyának van díja , ugye? A társkártya mit jelent? Bocs, a sok kérdésért, de nagyon örülök, hogy falajánlottad a segítséghedet. Üdv!
4. tigrisné (válaszként erre: 1. - D4d22d55d6)
2012. jan. 6. 20:03

kérdezz amit szeretnél, ezzel foglalkozom a cégemnél mi is dolgozóknak adjuk mint béren kívüli juttatás.

amit érdemes tudnod: a munkáltató választja melyik bankkal szerződik, de a jelenleg piacon lévő kibocsátó bankok kötelesek egymáséit elfogadni, tehát olyan nem lesz, hogy te nem tudod használni a kártyádat a szállodánál pl. mert az nem annál a banknál szerződött amilyen kártyád neked van.

nincs nagyon buktatója, talán az, hogy a melegétkezési részt belőle egyelőre tényleg csak melegétkezésre lehet fordítani, tehát amit eddig az Auchan-ba fizettél jeggyel azt most nem biztos, hogy fogod (a tv. szerint nem - az egy más kérdés, hogy az Auchan mire fogja beváltani)

Mindhárom zsebből lehet szállást fizetned, tehát azzal nem lehet gond, hogy csak az egyik alszámládon an pénz és az nem pont a szállás zseb.

Ami még fontos, hogy az egészségpénztárból ugye most nagyon sok szolgálatát kivettek, amit mostantól csak a SZÉP kártyában számolhatsz el.

Pl. kondibérlet.

ennyi jutott most eszembe, bármi eszedbe jut kérdezz nyugodtan.

3. d4d22d55d6 (válaszként erre: 2. - SweetDelight)
2012. jan. 6. 19:56
Igen, próbálkoztam. Találtam is alapinformációkat. Gondoltam többeket érdekel a téma, és mnegosztjuk a hallott információkat is.Más topicon olvastam, hogy néhány ételszállító cég is elfogadja majd.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook