Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A rák ellen miért nem találnak ki még semmi ellenszert? fórum

A rák ellen miért nem találnak ki még semmi ellenszert? (beszélgetős fórum)


1 2 3
45. pedro
2008. nov. 25. 12:32

Érdemes lenne elolvasni , előre bocsátom,hogy nem egy könnyű olvasmány , de egészen a feje tetejére állítja az orvostudományt ! Remélem segítséget nyújt annak aki ilyen betegséggel küzd!

www.ujmedicina.hu

szeretettel,

pedro

44. c4f059c04b (válaszként erre: 43. - 68f3da251d)
2008. nov. 18. 15:33
Lehet hogy tünetmentes, de a vírus benne van. Ennek tudatában kell élnie. Azért gondolj bele, ha egy vírushordozó ember megtetszik valakinek és van lelkiismerete, azzal kezdi a mondandóját-Tdnod kell valamit, HIV pozitív vagyok. Persze az is valami, hogy élhet és esetleg szinte tünetmentes.
43. 68f3da251d (válaszként erre: 42. - E004ab8014)
2008. nov. 18. 13:28
Valóban vírushordozó marad élete végéig, legfeljebb nem manifesztálódnak a tünetei, mert a folyamatos gyógyszeres kezelés hatására a vírusok szaporodása gátolt.
42. e004ab8014 (válaszként erre: 37. - 8da8a563b7)
2008. nov. 17. 22:53
Meggyógyult? Ezt nem gondolhatod komolyan. Nem halt meg, az igaz... de továbbra is HIV pozitív.
41. 68f3da251d (válaszként erre: 40. - C4f059c04b)
2008. nov. 17. 17:18
Igen, ez olyan mint pl. ha valaki nem vár ameddig kirohad a foga, és ha nem veszi észre, hogy már a genny csurog a foggyökere alól, akkor még be lehetett volna tömni :-))
40. c4f059c04b (válaszként erre: 35. - 68f3da251d)
2008. nov. 17. 17:15
Ez az, ez a sok ha.Ha korai stádiumban, ha ilyen fajta, ha olyan fajta, ha itt van,ha ott van, ha erre reagál,ha arra reagál, ha nem tevődött át, ha nem újul ki, valahogy túl sok a ha.
39. 68f3da251d (válaszként erre: 37. - 8da8a563b7)
2008. nov. 17. 17:03
Ismétlem, nálunk is pontosan ugynazt a terápiás protocolt használják, mint az USA-ban, vagy bármelyik fejlett államban térítésmentesen. Nálunk az AIDS és a rosszindulatú daganatok kezelése térítésmentes.
38. tücsimücsi (válaszként erre: 37. - 8da8a563b7)
2008. nov. 17. 09:51
Vagy például Patrick Swayze, akinek hasnyálmirigyrákja volt, neki csak pár hetet adtak az orvosok, aztán valami oknál fogva rohamosan javulni kezdett az állapota. Vagy ne menjünk ilyen messzire, itt van Kiki. Gyomorrákja volt, ami többnyire nagyon gyors lefolyású és majdnem minden esetben halálos. Ő is meggyógyult. Megjegyzem: ennek nagyon örülök, mert csípem a fejét.
2008. nov. 17. 09:37
biztos megvan már, csak mi kispolgárok nehogy már hozzájuthassunk. Nézd meg Magic Johnsont. ő AIDS-es volt. Meg gyógyult. Volt pénze kifizetni a gyógyszert.
2008. nov. 17. 01:33

Más ha jóindulatot gyűjtött be valaki, s megint más, ha rosszindulatot...


Ráadásul az áttétek sem mindegy hogy vannak-e, hol, mekkora kiterjedésben.


Az orvosok próbálkoznak.


A terápia: Sok zöldség, gyümölcs, s pihenés, stresszmentes élet.

35. 68f3da251d (válaszként erre: 30. - C4f059c04b)
2008. nov. 17. 00:08

A korai diganózisban jelentős előrelépések vannak, és sok olyan daganatféleség van, ahol jelentős előrelépés van. Pl. a leukémiák egy része ma már nem halálos. Az emlő-, prosstata-, cervix,- vastagbél tumorok korai diagnosztikája is sokat lépett előre. Technikailag a PET CT-vel szinte bármilyen folyamat korai stádiumban kimutatható.

Az AIDS-ről pedig nem árt tudni, hogy ma már nem halálos betegség, mint 10 éve volt. A betegek kombinált therápiával egyensúlyban tarthatóak, igaz a vírusfertőzés nem eliminálható de az életkilátások már jók. Nálunk is a legmodernebb kezelést kapja az a kb. 300 beteg, akit nyílvántartanak ingyenesen.

34. 68f3da251d (válaszként erre: 31. - Zsuga bubus)
2008. nov. 17. 00:03
Annak ellenére, hogy egyre több szintetikus opiát-származék kerül a piacra, még ma is a leghatékonyabb a morfium és származékai. Ez valószínűleg ezután is így marad, nem számítanék előrelépésre márcsak a humán opiátreceptorok miatt sem. Alkalmazásával pedig addig várnak, ameddig csak lehet, mert ha már elkezdik,nem lehet abbahagyni, sőt emelni kell a therápiás dózist és súlyos mellékhatásai vannak, sokszor siettetik a halálozást.
33. Pirosalma (válaszként erre: 29. - 2d5a00656a)
2008. nov. 16. 13:37
Természetesen fejlődik ez a terület is, mint minden, ezért az esélyek is sokkal jobbak, mint x évvel ezelőtt.
32. Pirosalma (válaszként erre: 31. - Zsuga bubus)
2008. nov. 16. 13:36
Sajnálom a történteket:-( És megértem, hogy ezek alapján gondolod, amit gondolsz. Mindazonáltal a fejlődést egy kiragadott eset alapján nem lehet igazolni vagy cáfolni.
31. zsuga bubus (válaszként erre: 28. - Pirosalma)
2008. nov. 16. 13:31

Hogy mi alapján mondom?15 éve amikor a nagyapám daganatos beteg volt létezett egy fájdalomcsillapító-contramal.

Most édesapám ugyanazt kapta!Igaz volt mellé morfium tapasz ami nem használt.Létezik leíírva többlépcsős fájdalomcsillapítás ami a valóságban nincs!Én csak azt tudom leírni amit én tapasztaltam és átéltem.Ha lenne fejlődés a fájdalomcsiillapítás megoldott lenne!Neki a csontokba is volt metasztázis,amire infúziót kapott,és nem csillapodott a fájdalma.Ez nem a dolgok egésze,ez csak velünk történt meg.Lehet okoskodni,de a rákos betegeknek még a fájdalomcsillapítása sem megoldott.Az én apukám nak állandó fájdalmai voltak,több orvosnál jártunk,de áttörés nem történt.A fejlődés itt kezdődne,hogy a fájdalmat legalább csillapítani tudják.

2008. nov. 16. 13:29
Én is csodálkozom, hogy évtizedek óta kutatják a daganatok természetét és gyógymódját és szinte semmire nem jutottak. Persze az csodálatos,amikor valakit kigyógyítanak belőle. Azért őszintén szólva a rákról elsőre az ugrik be mindenkinek,hogy halálos betegség, és ha kezelik is, csoda kell a gyógyuláshoz. Az AIDS gyógymódokkal is csak balf.szkodnak a kutatók. Távol áll tőlem, hogy lebecsüljem a munkájukat, de ez a véleményem.
2008. nov. 16. 13:24
Nem kell fekete felhőket fellőni,szegény Szilvinek.Ugye azt azért szerintem is megállapíthatjuk ,hogy igenis fejlődik az onkológia,és egyre jobb esélyek léteznek sok esetben,Alma??
28. Pirosalma (válaszként erre: 24. - Zsuga bubus)
2008. nov. 16. 13:10

Az egyes esetekből nem lehet látni a dolgok egészsét. Mindenki ismeri Józsi bácsit, aki napi fél liter pálinkával 120 évi élt. Ettől még ez nem helyes.

Vannak spontán gyógyulások, az ilyeneket az ember hajlamos egy-egy csodaszernek (B17, oxigénes víz stb.) tulajdonítani. Ez helytelen.

Vannak, akik hajlamosabbak a rákra, vannak, akik kevésbé.

Ma a rák kialakulását soktényezősnek tartjuk, a táplálkozás csak egy ezek közül. Valamelyik rákban a táplálkozásnak nagyobb szerepe lehet, valamelyikben kisebb.

(Hogy nem történt fejlődés, nem tudom, mi alapján mondod.)

2008. nov. 16. 12:59
Szilvi!Te 18 éves vagy látom,ugye nem magadról beszélgetünk???
2008. nov. 16. 12:50
Hát igen...szomorú!Félelmetes egy betegség...."rengeteg kicsi állat ,ami elpusztítja a szervezeted,és téged....benned van és mégsem tudsz semmit tenni...egy futó tűz ként van benned...."hihetetlen!!!
2008. nov. 16. 12:50
Hát igen...szomorú!Félelmetes egy betegség...."rengeteg kicsi állat ,ami elpusztítja a szervezeted,és téged....benned van és mégsem tudsz semmit tenni...egy futó tűz ként van benned...."hihetetlen!!!
2008. nov. 16. 12:42

Pár szót szólnék hozzá én is.Igaz ez csak az én véleményem.Ha a rák lelki eredetű,akkor miért vannak jó körülmények közt lévő rákos gyerekek?Sajnos mi is végigszenvedtük ezt a gyilkos betegséget-édesapámnak tüdőrákja volt.

Rengeteget kutattam én is.Mindent elolvastam,sok rákos emberrel beszélgettem.Egy fórumon azt olvastam a rák nem más mint táplálkozási hiánybetegség.Ha volna ellenszere sok híres gazdag ember nem halna meg.Igaz az is furcsa,hogy semmi" látványos" előrejutás nincs a gyógymód felé évtizedek óta.Nekem nagymamámat,1975-ben műtötték tüdőrákra-nyirokáttétel,utána még élt 30 évig-végig dohányozva napi két doboz cigivel.Érthetetlen.Apukám már nem dohányzott,3 hónap alatt elvitte a dög.Igaz ő kapott kemoterápiát.Talán nem kellett volna.Egy ismerősöm meggyógyult a veserákból a b17 és a breuss kúra segítségével.Nem tudom mit higyjek.Misztikus és félelmetes ez a betegség.Szörnyű kínokkal jár-igaz nem mindenkinél.Talán mi még megérhetjük,hogy megtalálják a gyógymódját.Szívből remélem.

2008. nov. 16. 12:11
Hát ,az tényleg jó lenne ha a gyermekkori védőoltások során egyszerűen kilőnék.De a természet negy zsugás ,úgyis kidob valami új lapot a pakliból,ha netán ezt sikerülne kilőnünk::DD
22. Pirosalma (válaszként erre: 21. - 2d5a00656a)
2008. nov. 16. 12:08

Persze, az esély kicsi rá, de a tudományban hiba bármit is biztosan kijelenteni;-)

Csak remélni tudunk.

2008. nov. 16. 12:07
A rákos sejtburjánzásoknak cirka 200 fajtája van,nagyon eltérő tünettípusokat produkálva különböző szervrendszereken.Pl a bbőrrák és az osteosarcoma/csontrák/különbözik mert a szövet típusa is más/lágy és kemény /Nem én állítom/nem is tehetném ,nem vagyok kutatóorvos/hanem a hozzáértők,hogy valóstínű nem lesz majd egyetlen gyógyszer mindenre!
20. Pirosalma (válaszként erre: 14. - 68f3da251d)
2008. nov. 16. 12:02
Vannak ilyen legendák, amikről csak Isten tudja, hogy igazak-e. Nem valószínű, mert egy ilyen szerrel a gyártó agyonkeresné magát, tehát ha elhallgatják, magukkal tolnak ki. Abszurd. Ugyanígy ha az alternatív gyógymódok hatnának, akkor nem pár, hanem több tízezer helyen alkalmaznák őket.
2008. nov. 16. 12:01
A mámám még azért annyira nem idős...már több hónapja szenved.Apuék veszik neki a jobbnál jobb "csodaszereket"gránátalma stb...egyszer jobb...egyszer rosszabb... a napokba a doki kejelentette,h pár hét....A rák elissza az összes vért a szervezetéből,és a vizsgálaton a mama szerveiben (has,gyomor,tüdő)mindenhol daganat!!!
18. tücsimücsi (válaszként erre: 15. - 7bfff19760)
2008. nov. 16. 12:00
Szerintem csak kevesen juthatnak hozzá.
17. Pirosalma (válaszként erre: 16. - 2d5a00656a)
2008. nov. 16. 11:58

Természetesen sok rákra van olyan gyógymód, amivel a gyógyulás esélye relatíve nagy, sőt 1-2-féle, időben fölismert daganat esetében kifejezetten jók az esélyek.


"De az biztos hogy nem leszegyféle gyógyszer ami minden fajtát gyógyít." - miért lenne biztos?:-)

16. 2d5a00656a (válaszként erre: 13. - Pirosalma)
2008. nov. 16. 11:54

Tudtam hogy jössz::DD

Igazad is van meg nem is szerintem.

Mert bár valóban más-más terápiát igényelnek,de azért baromira sokat fejlődött ez az ág,sok végzetes kimenetelű rákfajta már nem halálos.

De az biztos hogy nem leszegyféle gyógyszer ami minden fajtát gyógyít.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook