Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyirok ödéma? Tud-e valaki ellenszert? Gyógyszert? Kenőcsöt? Házi praktikák? fórum

Nyirok ödéma? Tud-e valaki ellenszert? Gyógyszert? Kenőcsöt? Házi praktikák? (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 22. 17:31

Olvastam egy idevágó nagyon érdekes cikket a Patika magazinban februári számában. Megjelent online is. Szívesen felraknám a linkjét, csak tiltja a szabályzat. Azért bemásolom, mert szerintem közérdekű, legfeljebb kimoderálják. Akit érdekel biztos megtalálja magától is.


[link]

19. f64f0d9a69 (válaszként erre: 18. - 6190a5cfb4)
2009. okt. 4. 11:33
Nagyon jól teszed! Minden betegségemből így gyógyultam ki én is, hogy ne tudják azt mondani: ezzel már együtt kell élni. Nem kell.Nagyon sokat tehetünk magunkért,csak sok falat kell áttörni!
18. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 17. - F64f0d9a69)
2009. okt. 3. 21:24
Elkezdtem keresgélni, és egy olyan honlapot találtam, hogy dagadtlábponthu. Remélem, nem gond, hogy ideírtam. Itt van az a masszázs is....Folytatom a "bányászkodást"....:))
17. f64f0d9a69 (válaszként erre: 16. - 6190a5cfb4)
2009. okt. 2. 12:21

Ez nagyszerű! Nézz szét alaposan!

Azért az mégis fontos lenne, hogy kiderítsd mi az alap betegséged!!!!

Mert nem mindegy, hogy mitől van az ödéma, mert csak így lehet hatásosan és célzottan kezelni.

A tünetek alapján is meg lehet keresni, bár nem hiszem, hogy ez olyan egyszerű.Lehetetlen meg nincs:))

2009. okt. 2. 09:26

Ez szuper!!

Köszönöm, utána járok...

Mondjuk doki sose mondta, hogy nekem ilyenem van, de küldtek szív vizsgálatra, ott minden OK, meg ultrahag vizsgálatra vesére, az is Ok. Az itt olvasottak alapján gondoltam, hogy ez a gond.

15. f64f0d9a69 (válaszként erre: 14. - 6190a5cfb4)
2009. okt. 2. 08:00

Nem akarom, hogy sírva fakadj, de én az első ismereteimet az Elixír vagy TGYM újságokból szereztem.

Pl a nyirokmasszázs is sorozat volt és így tanultam meg házi használatra.Szerintem már vannak ilyen könyvek. Utána 1x el kell menni 1 kezelésre,hogy tudd milyennek kell lenni.A saját masszázs hasonló, mint a kezelés.A lényege: csak finoman és mindig a szív felé.Nem lehet rosszul csinálni, ha ismerjük az alapszabályokat.

2009. okt. 1. 18:01
Szerintem is így van, de hol lehetne a masszázst HELYESEN megtanulni? Valahogy most nincs 200 ezrem tanfira.....:((((((((
13. f64f0d9a69 (válaszként erre: 12. - 6190a5cfb4)
2009. okt. 1. 15:04

Van egy ismerősöm, aki már 66 éves és gyerek kora óta nyiroködémás.

Neki is a fáslit ajánlották. Ő nyirokmasszázsra járt sokáig és az segített.

Ezt bárki magának is alkalmazhatja otthon. Lábmasszázs is jó. A vízhajtók erre nem igazán valók az én ismereteim szerint, mert a nyirokerekben besűrűsödnek a fehérjék. Ezt kéne kiüríteni.

2009. szept. 30. 19:08
Sajnálom.....és a természetgyógyász? Ha nem ő, akkor másvalaki? Maga ez a dolog nem jöhet számításba?
11. Reahand (válaszként erre: 10. - 6190a5cfb4)
2009. szept. 30. 08:42
Köszönöm, a professzorasszonynál már voltam évekkel ezelőtt, nekem nem jött be, bár lehet, hogy azóta fejlődött az orvostudomány...
2009. szept. 27. 11:18

Írd be itt a keresőbe a Dagad a bokám fórumcímet, és a 36. hsz. itt van, onnan hoztam át:


A László kórházban Daróczi professzorasszony az ödémák nagy tudora. Egész Európában komoly szaktekintélynek számít. Háziorvosi beutaló kell hozzá.

Vagy Faragó László természetgyógyász Kecskeméten, ô a nyirokmasszázs hazai "professzora".

Mindkettejüket szívbôl ajánlom.

2009. szept. 27. 11:10

Nem tudom, hogy ő vagy más, mert keresnem kell. Csak tudom, hogy ez már téma volt, és úgy emlékszem, azt írta akkor valaki, hogy ő a legjobb ebben a témában.

Beírom, ha meglelem.

8. Reahand (válaszként erre: 6. - 6190a5cfb4)
2009. szept. 26. 22:03

Kedves Inndda!

Engem érdekelne az orvos neve és elérhetősége, feltéve, hogy nem dr. D. J. az, mert vele már próbálkoztam.

2009. szept. 24. 20:44

szia nos már én nem dagadok hállla jó égnek!!!!!!!!

köszönhető diétának!!!!!

amit naponta eszek iszom annak köszönhetem,hát télen,még ha nagyon drága is lesz az alap anyag hozzá akkor is meg veszem,-sok sok kg viz le ment rólam,és annyira jobban vagyok,és ha érdekkel írj légyszi privit mert véletlenül néztem ide vissza

ok?

2009. szept. 24. 20:34

Valahol itt a Hoxán régebben írta valaki egy orvosnak a nevét, elérhetőségét ezzel kapcsolatban.

Érdekel valakit, keresgessünk?


Zellersalit leírnád? Nyersen szívesebben eszem, de főzve nem bírom. Én nem voltam dokinál, pontosabban nem mondta senki, hogy ez a bajom, de a bokám jelentősen dagad, és időnként felfelé a térdemig is. De ha hordom rendszeresen az MBT-met, akkor kevésbé.

2009. máj. 28. 21:23

fáslizás,de én nem fáslizok meg nem is akarok,mert magasnyomásos és szívbetegek nem fáslizhatnak!!!

ma voltam egy prof dokinőnél,hát azt hitte idióta vén troty vagyok ,így aztán marad az amit tudok meg amit más is csinál,én nem szenvedek,sikerül betartani,amit kell

és igy jó!!!

dagadni dagadok de nem annyira mint máskor!!! csak idő idő idő türelem!!!


én a féle vízhajtós dolgokat próbálok enni,meg zöld tea!!!

de figyelek az ételre keveset ,és vitaminos dolgokat!!!

zeller salátát szoktam csinálni napokig rá járok!

2009. máj. 28. 21:11

másik,kenőcsöt most fogom én is kipróbálni:


Lioton 100 000 gél (heparin-nátrium)



Javallat: visszérgyulladás kezelése, helyi ödéma, sérülések, horzsolások, vérömlenyek, az izmok, inak, szalagok sérüléseinek kezelésére.


Adagolás: Az érintett területen 3-szor 3-10 centiméter hosszú gélcsíkot bedörzsölni.


Mellékhatás: helyi bőrreakciók, allergia, viszketés.


Kölcsönhatás: véralvadásgátlókkal együtt adva növeli azok hatékonyságát.


Ellenjavallat: készítmény bármely alkotórészével szembeni allergia, fokozott vérzéshajlam, nyílt bőr-, vagy nyálkahártyavérzés, nyílt seben és gyulladt részen nem szabad alkalmazni.


Figyelmeztetés: A készítmény alkoholt tartalmaz. Szembe, nyálkahártyára ne kerüljön. Terhesség és szoptatás alatt, csak a várható előnyök és kockázatok mérlegelése alapján szedhető.

2009. máj. 28. 21:09

na én találtam,mert ez a bajom!!!

sok oldalon találtam írást!!

de mindenke előtt zöld tea 1-2 liter naponta,és ne egyen zsírosat keveset és inkább levest,és naponta kicsit tornázzon még ha ülve is,én is ezt teszem!

másik,meg csalángyökér tea 2-3 pohárral,ezt is mint a zöld teát naturba ,és ne legyen sötétre főzve

mondjuk csalángyökeret most fogom ki próbálni,zöld teát 2hónapja iszom intenzíven,és használ!!!

2009. ápr. 1. 18:05
Az egyik ismerősömnek ez a betegsége.Sajnos nincs ellene mit tenni.Szeretnék tanácsot kérni valakitől aki ismeri ezt a betegséget.Mi lenne rá jó?Segítségeteket előre köszönjük....
2009. ápr. 1. 18:02
Nyirok ödéma?Tud-e valaki ellenszert?Gyógyszert?Kenőcsöt?Házi praktikák?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook