Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A pénz amit keresel mire elég? Elég-e hó végéig? fórum

A pénz amit keresel mire elég? Elég-e hó végéig? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. jan. 5. 22:28
Amit mostanság keresek egy hétre is kevés. A párom keresetéből élünk és abból amit anyu ad a nyugdíjából, és a családi pótlék. Már a turkálót is nagyon megnézem mert pl 3000/kg szóba sem jöhet. A piacon szokott lenni 300-500ft/ db áron ha nagyon szükség van ruhára ott keresek. A kocsi munkaeszköz a páromnak a sok szerszám és a változó helyszinek miatt így tankolni muszáj.
51. JJnew (válaszként erre: 49. - Veronika27)
2016. jan. 5. 21:34
Te hol elsz? Kerdezhetlek?
50. 8559ed0e1b (válaszként erre: 48. - Judy47)
2009. szept. 24. 18:46
Nagyon sokan hitelt veszenek fel,abból mennek ide-oda.Minap volt egy ügyfelem megkérdeztem:Mire akarja a hitelt felvenni? Mire Ő:"Perzsa macskát akarok venni!" Ez komoly! Alig hittem el!
2009. szept. 24. 18:40

Albérlet rezsivel (garzon): 300 euró

Autó törlesztés biztosítással: 200 euró

2 telefon: 50 euró

egészségbiztosítás: 25 euró

Internet: 20 euró

Lépcsőház takarítása: 6 euró

Kocsit teletankolni legalább kétszer egy hónapban: 120 euró

Szervíz félévente: változó

Fizetés: 850 euró

Nem sok marad kajára. Spórolunk ezerrel, Lidl-ben vásárolunk, nem járunk sehova. Gyereket nem is merünk tervezni, míg ilyen körülmények vannak.

48. judy47 (válaszként erre: 46. - Mmacus)
2009. aug. 23. 14:09
Mi is ugyan igy vagyunk.Ha valamire bejön egy kis extra pénz akkor megy a kajába.De ez a honap nagyon nehéz.Én nem értem az embereket ( tisztelet a kivételnek) de elöbb egy másik forumon olvastam a Madonna koncertrol a véleményeket.Nos a legolcsobb jegy ára 30000Ft volt és a max 70.000.Mégis 50.000-es tömeg volt esöben.Evvel csak azt akarom irni,hogy vannak olyanok akik el tudnak menni.Nem irigység ez ( utálom egyébként).
2009. aug. 23. 12:48
nos,kifujt a fizetesem es meg a villanyszamlam nincs kifizetve.Hogy mi lesz nemtudom!!!!!Ennyire lehet kijonni a fizumbol.
46. mmacus
2009. aug. 22. 21:43

Sajna nem elég. Minden spórolási ötletet be kell vetni. Pl. amiket ében11 írt a 40. hsz-ban.

És ha nagyitól kapok szülinapra, névnapra kis pénzt, abból gyorsan vásárolok valamennyi húst tartalékba a fagyasztóba.

2009. aug. 22. 21:39
semmire nem elég 2 hétre másik 2 hét meg koplalás
44. judy47
2009. aug. 19. 14:49
Nekünk semmire nem elég.A nyugdijunk nem sok 100.000Ft a két nyugdij.Ebböl a rezsi 80.000Ft.A maradék 20.000 kevés kajára.Kocsi nincs,sehova nem járunk.Tv az összes szorakozásunk.Kajábol többnyire tésztás ételeket,tojásos ételt és honap elején veszek 1 egész csirkét amiböl levest,rántott hust,és pörköltet készitek.Mindig 2 napra fözök.
2009. aug. 13. 13:34

Éppen elég hó végéig.(de csak azért mert a párom jól keres)

Első hogy a számla ki legyen fizetve,a gyereken nem spórolunk.Nézzük mikor mi hol akciós és oda negyünk vásárolni.Ruhát kiárusításon veszünk.Mosóport nagy kiszerelésben.Ja és mindent megeszünk,nálunk nincs válogatás.

42. 3388f1d995 (válaszként erre: 40. - Ében11)
2009. máj. 30. 19:35
Ezt csinálom én is.
41. babapiskotaa (válaszként erre: 38. - 6c5f346e46)
2009. máj. 30. 18:19
Miből jut tankolni? Engem tényleg érdekel, hogy mások hogy oldják meg...
40. ében11 (válaszként erre: 39. - 3388f1d995)
2009. máj. 30. 15:45

pl a rezsivel-kihúzom a telefontöltőt, rendesen kikapcsolom a tv-t,nem égnek a villanyok, és a mosógépemen van felezős rövidprogram,nem mosogatok folyóvíz alatt.

kajánál én főzök itthon, páromnak csinálok néha szendvicset, harapnivalót a munkába, és akciósból válogatok.És van az erkélyen kis füszerkertem.De anyum segít befőzni.a fagyasztóba sok dolgot bepakolok, kenyér péksüti ha marad étel azt is, vagy mostanában nagy adag húslevet főzök és a levét lefagyasztom kis adagokban-később jól jön alapnak.

Ruhával szintúgy- turi, de újakat is lehet néha egész olcsón venni, ha leárazás van vagy kiárúsítás-így szereztem új farmert a gyereknek 300Ft-ért, vagy polót magamnak 190Ft-ért márkásat.Néha akkor is megveszem ha még nagy, vagy nincs szezonja-nyáron csizmát pl.

39. 3388f1d995 (válaszként erre: 37. - Ében11)
2009. máj. 30. 15:09
Írj egy párat.
2009. máj. 30. 14:30
gyakorlatilag semmire....amit kapok táppénzt elmegy a számlákra,a párom "fizetése" meg a lakáshitelre és az adósságaira,ugyhogy a gyerektarásból vagyunk,mi is kitermeljük magunknak ami kell,van egy kis kert,tartunk csirkéket,nyulakat,kacsákat...stb...de nem panaszkodom,lehetne sokkal rosszabb is,azt szoktam mondani,hogy ami nagyon kell az valahogy mindig megvan,ami meg nincs,arra szükség sincs...élnek szerintem nálunk rosszabbúl is,örülünk,hogy tető van a fejünk felett....és amig internetre telik és két autónk van,addig......:)
2009. máj. 30. 13:35
hááát, már akkor el lehet költenni mielőtt megkapná az ember!rengetek apró dologgal lehet spórolni.
2009. máj. 30. 13:21
a rezsire max.
35. judy47
2009. máj. 30. 12:36
Én 27000 Ft-ot kapok.A párom 80000Ft.A rezsi maga csak 80000Ft.Nem kertes házban lakunk,szülök sem tudnak segiteni.Readásul a gyogyszer kiadásunk 30000 Ft.Mindig kölcsön kell kérni sajnos.Nincs kiut.Elkeseredettek vagyunk.Pedig minden honapban irom a bevételt és a kiadást.Abbol ami a legszükségesebb.Mivel ügyelünk,hogy a számlák be legyenek fizetve ezért kajára alig marad.Néha a gyogyszereken sporolunk meg az megy bele a kajába.
2009. máj. 30. 11:41
Húst nem kel vennem.Az alap vetőeket veszem meg liszt,cukor fel vágót és ami a gyerekeknek kel.Ahogy fogy úgy pótolom.Van egy kis kert abból ami terem el teszem.Ruhát meg van egy jó dúris hely ahol vásárolók!Hogy mennyit költök:ez attól függ. meg mit tudtam akciósan meg venni:úgy20000 és40000-között.Többet nem engedhetek meg.A mamám mindig azt mondta hogy a hasunk legyen teli mert ha a zseb üres is jóban viseljük{enni való mindig legyen}A mai világban nagyon nehéz mi is le mondtunk egy csomó mindenről,hogy ne legyenek komoly bajok nálunk{kocsiról}.
33. babapiskotaa (válaszként erre: 31. - 3388f1d995)
2009. máj. 30. 10:42
Egy hónapra előre? De gondolom, hogy azért kell utána pótolni, nem? Mennyiből tudod kihozni a havi bevásárlásod?
2009. máj. 30. 10:41
ha csak a főállásomból kellene kijönni egész hónapban akkor nem lenne elég...szerencsés vagyok a maszek munkáimmal, abból esetenként még sikerül félreraknom is...de ha ez nem lenne akkor bizony gáz lenne...
2009. máj. 30. 10:28
A számlák az elsők{egyszer ki kapcsolták soha többet}Én egy hónapra veszem az enni valót{így nincs az ,hogy nem tudok főzni a családnak.}és az akciós termékek figyelése.Ha minden kötél szakad akkor gáz van.Nincs ki segitsen.
30. Emma*
2009. máj. 30. 10:22
Egyedül élek, tanári fizetésből kell kijönnöm. 6 hónapig 45-48ezer a fűtésem, ami a nyári szezonban CSAK 20ezer. A villanyon (energiatakarékos égőim vannak) és a vizen tudok spórolni. Vacsorámat kegyelmeséktől hozom (József Attila után☺): azaz hétvégén náluk ebédelek, vagy tőlük hozom. Van egy részletem is. Végül is az élelmiszert leszámítva 95 körüli a kiadásom.
2009. máj. 30. 10:09
és ha nem elég, hogyan oldjátok meg?
2009. máj. 30. 10:08
Mi a párommal közösen 160.000-ből próbálunk gazdálkodni. Törlesztő 60.000ft, rezsi 40.000. Maradna 60 kér gyerek után pelusra, kajára tankolásra (havi min.20,mert ahol a párom dolgozik oda csak kocsival lehet eljutni, nem megy oda sem vonat sem busz) napi 1000ft-ból kéne megoldanunk a kaját, hogy kijöjjünk, de ez lehetetlennek tűnik :( pedig nem élünk nagy lábon. Persze mindig hozzájön még egy-két nem várt kiadás: szervíz, elszámolószámla, stb.. Ilyenkor a csekkek csúsznak, ez persze a köv. hóra is hatással van. Nem látom a kiutat. Tényleg érdekelne, hogy más hogy csinálja...
27. petka
2009. máj. 30. 09:52
Amit én keresek az még hó elejéig sem elég. Vicc az egész.
26. ében11 (válaszként erre: 8. - Jitácska)
2009. máj. 30. 09:48
remélem beírattad őket a bölcsibe,nálunk ott olyan hosszú a várólista hogy közben kinőtte a bölcsit és óvis lett mire a bölcsibe lett volna hely.Szerencsére óviba felvették, bár ott is volt akinek nem sikerült, mert csak 5 éves kortól kötelező és kevés a hely:(
25. 3388f1d995 (válaszként erre: 21. - Babapiskotaa)
2009. máj. 30. 09:43
Nálunk se jobb a helyzet.Segíteni a szülök nem tudnak.A bank kártyámon van kártya hitel és abból veszünk le.Ha jön e fízí vissza tesszük.Ördögi kör forgás!
24. alyce
2009. máj. 30. 09:43
Nekem osztrák fizetésem van, anyunak magyarországi, de sajna így is ki kell centizni. Havi 250.000 a fix kiadás minden hónapban, és ebben nincs benne a kaja, benzin, stb. stb.
2009. máj. 30. 09:22

Ha nem haragszotok bemásolok ide egy hozzászólást, arra a kérdésre találtam, hogy hogyan lehet spórolni. Hátha valakinek segít:



14. kleca 2008-09-27 08:41

Először is megnézem mennyi a bevétel, mennyi a kiadás.

Általában a kiadásokat három részre osztom:

a, Amit muszáj befizetni: víz, gáz, villany, net, lakáskölcsön(Örüljön akinek nem kell!)stb

b, Amit minden hónapban muszáj kiadnom:

Pl mosópor, szappan, stb.

Leültetem a családomat, gyerekeket is, elővesszük a "Gazdálkodj okosan " társasjáték pénzeit, s virtuálisan eljátszuk, mennyi a bevétel, mennyi marad. Általában elszörnyülködnek, de felfogják, hogy xFT-ból nem lesz X+200 ezer.

Ott helyben megbeszéljük, kinek mire van feltétlenül szüksége: cipő, kabát, ruha, melegítő, stb. . .

Azt is megvitatjuk, mi mennyibe kerül, min mennyit spórolhatunk: Pl a vizet nem tudják kontrollálni, órákig zuhanyoznak. Ezt úgy szabályoztuk, hogy amíg ez így van, addig be kell dugni a kád dugóját, s maximum a túlfolyóig érhet a víz. 80-100 liternek elégnek kell lennie.

A telefonjukat le lehet kérdezni mennyinél tart a számlánk, ott is egy határt szabtunk. stb


c, Ennivaló, zsebpénz


Zsebpénz: Nekem 2 pénztárcám van:

az egyikben a családi kassza, a másikban az én zsebpénzem. Nekem is kell a munkahelyen büfére, stb. Ez ugyanúgy maximalizálva van, ha marad, akkor azt betehetem a közösbe, vagy átvihetem a következő hónapra.

A másik pénztárcából többnyire az ennivalót fizetem.

Sokat takarítasz meg, ha saját magad főzöl.

A legjobb, ha a havi bevételedet a várható 4-5 hétre hetente kiborítékozod: Erre a hétre ennyi jut. Abból, ha előre eldöntöd, mi lesz a heti menü, könnyebben bevásárolsz egy egész hétre.

Utána már csak majd főznöd kell.

Persze ha kertes házban laksz, tovább csökkentheted a kiadásaidat, ha van kis konyhakerted az alapanyagoknak.


De első lépésben azt ajánlom, egy füzetbe kezdd el írni nagyon őszintén a kiadásaidat.

Ha 2-3 hónapig naponta őszintén beírod mire mennyit költöttél, rá fogsz jönni hol vannak azok a rések, ahol elszalad a bevétel, feleslegesen.

Őrizd meg a számláidat, s otthon nézd át, miket jó hogy megvettél, mit lehetett volna kihagyni.

Egy idő után lesznek "kedvenc" boltjaid, ahol bevásárolsz.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook