Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A óvoda, a szülők és a gyermek jogai!! Meddig mehet el egy óvoda? fórum

A óvoda, a szülők és a gyermek jogai!! Meddig mehet el egy óvoda? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2010. szept. 6. 10:44

Tina, ne hagyd magad, én sokszor látom, hogy aki nem mer visszaszólni, azt annál inkább szivatják.

Ha keményen visszaszólsz, akkor úgy vannak vele, hogy na, ezzel vigyázni kell, még a végén bepanaszol.


Engem inkább az érdekelne, hogy az az ügyvéd miket mondott az óvónőnek? Érdekelne, hol tudnám elolvasni én is a gyerekek és a szülők, óvónők jogait, kötelességeit. Erről tud valaki valamit?

48. Nusika74 (válaszként erre: 46. - Tina87)
2010. szept. 6. 10:43
És valaki más rokon ,vagy egy kedves szomszédnéni ,vagy valaki akire számithatsz ?Heti két alkalom nem olyan vészes ,szerintem kilehet birni egy cuki kis gyerekkel !
47. honeywald (válaszként erre: 2. - Tina87)
2010. szept. 6. 10:40
én is ugy tudom, hogy reggel 6tól vagy 7től (ovoda variálja) lehet vinni a picit, és 6ig tuti ott maradhat mert ügyelet van!
46. Tina87 (válaszként erre: 44. - Nusika74)
2010. szept. 6. 10:38
Sajnos nincs...a bölscisek közül se nagyon, met nem vagyunk olyn viszonyban vagy nem is sokszor látjuk egymást...így nem lehet.Meg eléggé sok szülő felsőbb kategóriának érzi magát így azok eleve kiestek.
45. Tina87
2010. szept. 6. 10:36
Az önkormányzatnál hiába szólok ha én vagyok az egyedüli szülő aki kimeri nyitni a száját.A többiek mondják megoldjuk, vannak sokan a csaádban, vagy anyuka eleve otthon van a kisebbik tesóval...így én leszek a szemét szülő a szemükben, mertdolgozni merek.
2010. szept. 6. 10:34
Nincs senki olyan akit ,jól ismersz te is és a pici is a bölcsiből egy anyuka esetleg ,akivel jóba vagy.Az engedéjedel elvihetné magával és a Mama oda menne érte.Akkor nem kellene ilyen barmokkal foglalkozni ,én biztos segítenék,de nagyon messze lakunk egymástól :):)
43. babszibobó (válaszként erre: 42. - Tina87)
2010. szept. 6. 10:32

Elég gyerekes dolog lenne, ha a gyereken torolnák meg a szülő-vezetőség között konfliktust.

Nem tudom mennyire kommunikatív a gyermeked (az enyém minden másról dumál csak az oviról nem), próbálj tőle érdeklődni, de ha jó kedvűen megy (bár beszoktatási idényben ezt nehéz megítélni) vagy nem panaszkodik állandóan, akkor valószínű jól érzi bent magát (még az elején a fiam félt a daudustól, mondta is, de már megbarátkozott vele)

42. Tina87 (válaszként erre: 41. - Babszibobó)
2010. szept. 6. 10:27

jeleztem...(38. hozzászólás)elmosolyodott, hogy ugye ezt nem gondolta komolyan, de ilyen mézes mázosan...majdnem mondtam neki vmit...de próbáltam nyugodt mardni, pedig nagyon idegbajos típus vagyok ha valaki keresztbe tesz nekem.

A legrosszabb hogy a kisinek egy ilyen helyen kel lennie, amiról jelenleg nem jó a véleményem és sajnálom őt, remélem nem bánnak vele csúnyán, ezek után bármit elképzelek :(((

2010. szept. 6. 10:25
Csatlakozom azon hozzászólokhoz, akik azt tanácsolták érdeklődj az önkormányzat illetékesénél és ezt a szándékodat jelezd a vezetőnő felé!
40. Serry (válaszként erre: 31. - Zsanci79)
2010. szept. 6. 10:24

Ki kell írva legyen.....

Nűlnuk is kint van hogy nyitva tartás 6-18 ig.

39. Talian35 (válaszként erre: 31. - Zsanci79)
2010. szept. 6. 10:24
Azt nem :-) De a neten rajta vannak ezek a dolgok, rá tudsz keresni.
38. Tina87 (válaszként erre: 35. - Babszibobó)
2010. szept. 6. 10:23
Kérdeztem a vezetőnőt hogy esetleg az önkormányzatnál érdeklődjek, hogy dolgozzam vagy oviba vigyem a gyereket, erre azért láttam hogy bepánikolt mert mosolygott, hogy ugye ezt nem kérdezte komolyan...de bazz komolyan gondoltam :(((
37. Serry (válaszként erre: 25. - Tina87)
2010. szept. 6. 10:22

Holnap reggel és mindig írd fel mit mondanak. fogod elő veszed a határidő naplód jól láthatóan és közlöd felírod mert elfelejted. Köszi és mész.. még annyit mondhatsz,hogy intézed ki jön érte és mikor.

Mivel te így fedezed magad tök mindegy mit mond óvó néni a vezető előtt ( magát fényezi csak) .Neked le van írva.... vagyis megmutathatod,hogy ezt mondta az óvó nénéi. Na akkor csak hápoghatot volna.


Mivel a vezetző is ilyen készséges volt ma mikor méász a gyerekeért mond az, ohgy panasszal fordultál az este miatt az önkörmánízathoz. Vagy nem mnodasz semmit csak annyit ha még egyszer ezt csinálják megteszed. Ne félj másképp állnak hozzád. Ne hagyjd magad.

36. Tina87 (válaszként erre: 33. - Pethoevi)
2010. szept. 6. 10:20
Azt se tudom kivel lesz ete, mert azt mondták hogy a dajka 4 ig van mert köztes, és a zárós óvónéni az más ezt nem is értem, hogy átadják majd másnak?de erre se válaszoltak rendesen...
35. babszibobó (válaszként erre: 26. - Erikpipi)
2010. szept. 6. 10:19

Ez nem félre vezetés, nálunk így van!

Tisztában vagyok vele, hogy az önkormányzat a befolyásoló, DE akkor se fenyegetőzzön a rendőrséggel egy vezetőnő, amikor egy tisztes dolgozó személlyel beszél, hanem találni kéne valami megoldást.

Nehogy már az Anyuka kérjen bocsánatot mert dolgozni merészel!

34. 0c930ce391 (válaszként erre: 28. - Serry)
2010. szept. 6. 10:18
Annál szomorúbb...félreértettem.
33. pethoevi (válaszként erre: 29. - Tina87)
2010. szept. 6. 10:18

délután jövök,és akkor tudok beszélgetni,most megyek dolgozni!

amúgymeg ha így tudod megoldani,akkor így tudod!Mejd túl teszik rajta magukat.

Ha szimpi a dajka,akkor talán őt kérd meg,h vigyázzon rá,amikor az óvónő elmegy.Ha anyukád tényleg siet érte,és ezt látják,nem lesz baj!!!vagyis bízzunk benne!

vagy sajnos keresned kell másik ovit.:-(((

32. Talian35 (válaszként erre: 26. - Erikpipi)
2010. szept. 6. 10:18

[link]


10 órán át törvényileg köteles az óvoda nyitva tartani valamint figyelembe kell venni a szülő munkáját és a plusz időt valóban az önkorm. illetve egyes óvoda határoz meg. Az mondjuk ritka, hogy a szülő már 6-kor beadja a gyerekét (nálunk 8 előtt alig volt gyerek) viszont 5 előtt kevesen tudtak a gyerekért menni).


A törvény azt határozza meg, hogy a gyerek 10 óránál többet nem tölthet az óvodában.


Bár ugye, a korábbi 18 órát pont nemrég olvastam, nyilván ez téves volt.

31. zsanci79 (válaszként erre: 3. - Talian35)
2010. szept. 6. 10:18
Azt nem tudod hogy a bölcsinek meddig kell nyitva lennie? Mert nekünk azt mondták hogy fél ötig. Addig tart a munkaidőm, 20 km-re attól ahol lakunk.
30. Tina87 (válaszként erre: 28. - Serry)
2010. szept. 6. 10:18
Ig a vezetőnő mondta hogy 17:31kor már viszi a rendőrségre és ott átvehetem...ezen szeritnem mindenki más is kiakadna nem csak én...persze sok gyerek jár az oviba akiknek az anyuka kisebbel otthon van megértem hogy őket hamar hazaviszik, nem tehetek róla hogy dolgonzom kell, valamiből élnem kell, és nem akarok az állam pénzéből...nem hiszem hogy 120 gyerekből csak én dolgozo sokáig vagy csak nálunk baj ez, de csak a volt bölcsiseinket ismerem, akik velünk jöttek át, és ott ugye nyugdíjas a nagyi meg van apuci is.
29. Tina87 (válaszként erre: 27. - Pethoevi)
2010. szept. 6. 10:15

Megértem én hogy hazamennének, de ők már 3-4 körül hazamennének.

5:30 tól 17:30ig van nyitva...de 9ig be kell érnem vele hogy reggelit kapjon ha este megyek érte akkor is addigra be kell vinnem, de az csak 8 és fél óra.

28. Serry (válaszként erre: 19. - 0c930ce391)
2010. szept. 6. 10:13
A vezetőnő jött a rendőrséges sztorival.
27. pethoevi (válaszként erre: 1. - Tina87)
2010. szept. 6. 10:11

most nincs időm sajnos ezt óvodai szempontból nézni,csak egy tanács.próbálj meg valamelyik szülővel beszélni,aki szintén fél 6 körül megy a gyerekért,h kérje kia tiédet is és a közeli játszótéren várjanak meg...ez csak egy hirtelen ötlet.

én tudom,h nagyon nehéz neked,de az óvónőknek is az a munkahelyük és mennének haza fél6kor!Gondolj bele,ha te addig dolgoznál...értem a problémádat és fogok még rajta gondolkozni...sajnos nagyon nehéz.

addig is szép napot a kicsinek az oviban (neked a melóban),mert az egy csodaország ám!:-)))

26. erikpipi (válaszként erre: 23. - Babszibobó)
2010. szept. 6. 10:11

Ne vezessétek félre a topik indítót.


Még egyszer: Az önkormányzati óvodák fenntartója a hely önkormányzat, és a befolyt adókból, központi normatívából tartják fent az óvodát.

Ő szabja meg a nyitvatartást, a szerint mennyi pénz tud adni a fenntartására.

Ha csak 4 ig van rá pénz, addig.

Nincs központi rendelet, meddig kell nyitva tartani.

25. Tina87 (válaszként erre: 19. - 0c930ce391)
2010. szept. 6. 10:07

Ez a felháborító, hoögy most mehetek délre ma is a kicsiért, mikor arról volt szó hogy ma ott alhatnak már.Erre most ráncigálom az europarkhoz mert oda megyek melózni 14re boltba és a Mama átveszi és viszi vissza haza, szegénykémnek ez mennyire jobb mint hogy ott alhatna és Mama odaérne 4re alvás után...

Ráadásul az óvónő totál mást mondott nekem egyedül mint mikor a vezetőnővel mentem fel, de ezek ketten meg összejátszottak és végképp nem számított mit mondok :(

Nem direkt megy a Mama 17 után a kicsiért, addigra ér oda...de ez a lenézés, hogy biztos otthon ülök a picsámon addig...

Ma is 20:15ig melózom...

24. 0c930ce391 (válaszként erre: 23. - Babszibobó)
2010. szept. 6. 10:05
Egyetértünk!
2010. szept. 6. 10:04

Az bölcsik, ovik és általános iskoláknak is van ÜGYELETI IDEJE, ami reggel 6-kor kezdődik (hol csak dajka, dada, de van ahol maga az óvónő van jelen, kistanár, napközistanár).

Délután 17:00ig az óvónőnek kötelesége bent maradni és utána általában 1, de van ahol még 2 óra ügyeletet tart a Dada, gondozó, dajka (lényegtelen).

Tőlem anno mindig csak annyit kértek, hogy jelezzem mikor viszem korán, vagy mikor megyek később. Ha aznap tudtam csak meg hogy kések akkor telefonáltam, de sosem volt gond!!!

A nagyfiamat a bölcsiba volt, hogy 6-ra vitte, mert féltől dolgoztam és volt hogy 17 után hoztam el (persze nem egyazon nap volt bent hajnaltól napestig)


Az ovi nálunk is macwerásabb, mert eleinte azt hitték nem vagyunk tiszta a jogainkkal, de miután egy szülő kiosztotta (ügyvéd), a volt vezetőt (VOLT-on a hangsúLy, mert leváltották a sok balhé miatt), minden helyre állt, mondhatni!

22. Tina87
2010. szept. 6. 10:03

Ha szabadnapos leszek egy perccel se marad tovább alvás után, hiszen nekem is az a fontos hogy velem legyen, de ha lesznek ilyen napok, akkor a melóban kb. ezért aggódhatok hogy na mikor hova viszik a gyerekemet.És egyéltalán...velem ketten állnak szemben a vezetőnő igazat ad az óvónőnek, én meg ott álltam egyedül és kb. nem is tudtam mit mondjak, hogy így letámadnak.

Azt is a szememre hányta hogy direkt megyünk 17:30ig a gyerekért? mama mondom másfél két óra alatt ér ide Újpestről 5 és fél 56 között fog beesni.de kb megvádolt hogy azért lesz így mert addig van az ovi...hááát basszus

21. 0c930ce391 (válaszként erre: 17. - Tina87)
2010. szept. 6. 10:02
Nem könnyű Neked, remélem, sikerül megoldani!
20. katus3 (válaszként erre: 17. - Tina87)
2010. szept. 6. 10:02
Nehéz helyzetben vagy! Durva amit csinálnak!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook