Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A méz hízlal? fórum

A méz hízlal? (tudásbázis kérdés)


1 2
28. Loni (válaszként erre: 27. - Yo-yo)
2007. jún. 12. 12:15
Én meg pont az ellentét vagyok. :)
27. Yo-yo (válaszként erre: 24. - Loni)
2007. jún. 12. 11:53

Itt nem arról van szó hogy hajlamos-e valaki a hizásra vagy sem hanem eldöbbentett, mikor olvastam Természet-Gyógyász újságban, hogy nem hizlal.Régen nem mertem enni.

Ha valaki hajlamos a hizásra az én vagyok és bátran ettem mégsem hiztam tőle.

Fogyi alatt is merem enni esztán.


Köszönöm az információd nagyon hasznos.

Üdv.

26. Loni (válaszként erre: 25. - Edb6c38cef)
2007. jún. 12. 11:50
Erre mondom, hogy mindannyian mások vagyunk. Én azt is megérzem a fogyókúra alatt, ha gyümölcsöt (nem banán) eszem. Akkor 1-2 napra megáll a folyamat.
25. edb6c38cef (válaszként erre: 24. - Loni)
2007. jún. 12. 11:47
Én, ha fogyózok is, megeszem a napi 1 teáskanál mézemet, úgy kezelem, mintha ez lenne a napi vitamin adagom.
24. Loni (válaszként erre: 22. - Yo-yo)
2007. jún. 12. 11:44

Mint már említettem: aki hajlamos a hízásra, az mindentől hízik. Így a méztől is. Aminek nem a méz vagy más étel, hanem az illető nem megfelelő anyagcseréje az oka (nagyrészt).

A méz szőlő és gyümölcscukrot tartalmaz. VAgyis egyszerű cukrot, amit a szervezet könnyebben beépít. Én is olvastam már arról, hogy nem alakul át zsírrá. Ehhez biokémikusnak kellene lennem, hogy értékeljem ezt az informéációt. De csak egy nyavalyás, kilókkal küzdő bölcsész vagyok, akinek az a tapasztalata, hogy a méz nem fogyaszt.

A méz kalóriaértéke magas. (Az egyszerű cukrok miatt). Mint tudjuk, ha magas a kalóriabevitel, az hízáshoz vezet, ha nem dolgozod le. (Mondom, aki hajlamos rá.)

Gondolom, napi egy kanál méz még jelenti azt,hogy egy hét múlva le kell cserlni a teljes ruhatáradat XXXL méretűre.

Összességében: ha fogyókúrázom, én biztosan nem eszek mézet. Egész egyszerűen a cukortartalom, a magas kalóriabevitel miatt. Ugyanakkor a méz biztos egészségesebb a cukornál.

(És még egy apró megjegyzés: bizonyos szempontból minden élelmiszer hízlal, mert egyszerűen nincs negatív kalóriatartalommal megáldott étel. Ha jó az anyagcseréd, mozogsz, rendszeresen és kiegyensúlyozottan táplálkozol, ez nem tűnik fel. Ellenkező esetben igen.)



Igen értékes táplálék, szõlõ- és gyümölcscukrot tartalmaz, amely molekulaszerkezetének minden átalakítása nélkül beépíthetõ a szervezetbe. Kalória értéke rendkívül nagy. Megtalálhatók benne a szervezet számára nélkülözhetetlen nyomelemek: kalcium, foszfor, magnézium, klór, nátrium, kén, jód, vas, kobalt, réz, cink, kadmium, mangán, aluminium, stb. amelyek igen fontos szerepet játszanak az életfolyamatokban. A legtöbb vitamin a mézben fordul elõ: B1-, B2-, B3-, B5-, B6-, B12-, C-, A-, E- vitaminok különbözõ arányban találhatók meg benne.

2007. jún. 12. 11:08
Nekem is ott az éjjeliszekrényemen a mézes macis flakon, aztán napi 1-2 teáskanálnyit lezuttyantok. Mondjuk nem is voltam még csak náthás sem évek óta.
22. Yo-yo
2007. jún. 12. 10:28

Megmondom nektem vártam valami jó választ, hogy miért hizlal améz?

Ebben a tudatban voltam én is, mondván édes sok kcal.nekem tabu volt.


Ami meglep, hogy pár hónapja olvastam egy cikket.

A méz hamar átalakul glükózzá és a máj elraktározza, viszont nem alakul át zsirrá.

Ezért nyugodtam fogyizáskor is fogyasztható.

A cukorról is azt olvastam. hogy nem alakul át zsirrá- de nagyon nem egészséges.


Ettem a mézet esténként heteken át nem vettem észre, hogy hiztam voltna.


Megmondom én nem félek a méztől ezentúl.

2007. jún. 12. 08:46
Úgy tudom, kb ugyanannyi kalóriát tartalmaz, mint a cukor. Viszont a cukor lényegében üres kalória, a méz viszont tartalmaz nyomelemeket, ásványi anyagokat, és olyan enzimeket, amelyek miatt mégis inkább érdemes a mézet választani, ha már édesíteni kell.
20. Loni (válaszként erre: 19. - Yo-yo)
2007. jún. 12. 06:45
A cukortartalom miatt.
19. Yo-yo (válaszként erre: 18. - Loni)
2007. jún. 11. 19:25
Miért hizlal?
18. Loni
2007. jún. 11. 19:13
Igen. Sajnos hízlal. Ha nem vagy hajlamos a hízásra, és mértékkel eszed, akkor valszeg nem okoz gondot..
17. Yo-yo
2007. jún. 11. 18:58
Nem hizlal a méz.Persze nem vajaskenyérre kell tenni.
2007. jún. 11. 18:41
Természetesen nagyon hízlal. Tele van cukorral. Nem tudtad?
2007. jún. 5. 10:29
A méz rendszeres fogyasztása hízlal.
14. dori79
2007. jún. 4. 22:36
nem
2007. máj. 18. 11:59
Nem hizlal, de azert mertekkel kell fogyasztani.
2007. ápr. 8. 21:41
Ha mézes tejet iszol akkor még fogyaszt is . De csak azért mert lehet, hogy hasmarsod lesz tőle.
2007. márc. 27. 19:00
Ha teában iszod akkor nem.De ha vajas- mézes kenyeret falod,akkor igen.
2007. márc. 27. 16:09
SZerintem hizlal,ha hizékony titpus vagy talán minden ugy a méz is.De ha nem ehetsz bármit ,mert semmitöl nem hizol.Igy a mézet is mértékkel egye ki hizásra hajlamos.Viszont egy -két kiskanállal ,az csak egézséges.
9. ica!
2007. febr. 18. 18:30

A méz nem hízlal, bár a mennyiségtől függ, de nem annyira, mint a cukor! Más cukrokat tartalmaz, mint a sima cukor.

Ha kis mennyiségben fogyasztjuk (pl. napi 5-10dkg) nem hízlal!

Ha fél kiló és egy kiló között, vagy annál többet fogyasztunk, az már hízlalhat, mert magasabb az energiatartalma!

8. szimre (válaszként erre: 7. - 2bc7365ec9)
2007. febr. 18. 12:02
Úgy legyen!
2007. jan. 31. 11:26
Igen, de kit érdekel? Finom és egészséges.
2007. jan. 8. 10:20
Természetesen, minden -így a méz is. Sokaknak elég csak a hízásra gondolni, máris fölszednek 1-2 kilót :))). De komolyra fordítva a szót, a méz (legalábbis a valódi és nem a kínai moslék), a répacukorral szemben inkább szőlőcukrot tartalmaz, ami sokkal gyorsabban lebomlik. Noha én nem vagyok édesszájú, de mézet imádom!
2007. jan. 7. 21:30
én is, azért kérdezem:)
2007. jan. 7. 20:12
Én is úgy tudom, hogy hízlal, de sokkal édesebb. Így én a mézes élvezeteket tartom előnyben, nem a cukrosat:)
2007. jan. 7. 19:53
Köszi szépen a válaszodat:)
2007. jan. 7. 19:36
Persze. kb. ugyanannyira mint a cukor, de egészségesebb sokkal.
2007. jan. 7. 19:29
A méz hízlal?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook