Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A méz hízlal? fórum

A méz hízlal? (tudásbázis kérdés)


1 2
58. bc257fd221 (válaszként erre: 57. - 5d248a7b29)
2013. jún. 13. 13:24
Ezért kár volt elővenni egy ősrégi fórumot...
57. 5d248a7b29 (válaszként erre: 46. - Pappkinga23)
2013. jún. 13. 11:45
és miért üvöltesz agyatlankám?
56. kijodo (válaszként erre: 55. - Macika0321)
2010. nov. 29. 11:19
Macika0321: ezt naponta egyszer vagy esetleg többször kell (lehet) inni? Köszi.
2010. nov. 28. 23:58

Nem hizlal,sőt ha fahéjat teszel bele 1 evőkanálhoz egy teáskanál fahéj és meleg vizzel elkevered akkor fogyaszt.1 hónapig ha meg tudod inni igy 4-5 kg-ot le tudsz fogyni.Nekem bevált.1 hónap után 2 hét szünet.

A fahéj zsirégető.

54. vega63
2010. nov. 25. 20:26
Én kiváló házi akácmézet eszek. Mindennap egy-két kanállal. Ha mértékkel eszi az ember és mellette egészségesen táplálkozik,akkor még fogyaszt is, mivel felgyorsítja az anyagcsere folyamatokat. Egyébként valóban rendkívül egészséges, mert tele van vitaminokkal és antioxidánsokkal stb.
53. EditKlaudia (válaszként erre: 50. - A74de3d08a)
2010. febr. 15. 23:13

Ha végigolvastad volna, amit írtam, akkor láttad volna:

"A méz gyümölcs cukrából nem lesz zsír, mert a májban glikogénként raktározódik."

Nem kedvelem az ilyet... Elkezdesz olvasni egy szöveget és mivel hülyeségnek találod, nem olvasod végig, aztán képes vagy olyat kérdezni, ami kiderült volna akkor, ha végigolvastad volna a szöveget!!!!!!

"És 1 narancsban akkor van 41 kalória, ha az éppen 10 dekás." -- ÉS?????

Látom egyáltalán nem érted a lényeget...

52. Yulcsy
2010. febr. 15. 12:27
Naná, hogy hizlal.De mértékkel lehet enni.
51. globus
2010. febr. 15. 11:55
Szerintem hizlal... ami a vércukrot hirtelen megemeli, az mind. Magas vércukorral nem lehet fogyni.
50. a74de3d08a (válaszként erre: 49. - EditKlaudia)
2010. febr. 15. 11:49

Mi az, hogy másképp dolgozza fel a szervezet?

Hogyan másképp?

És 1 narancsban akkor van 41 kalória, ha az éppen 10 dekás.

2010. febr. 15. 00:18

Sziasztok!


NEM HÍZLAL! Az csak egy dolog, hogy sok benne a kalória, de nem alakul zsírrá, mert másképpen dolgozza fel a szervezet! Ha valami 100%, hogy nem alakul zsírrá, akkor hogyan hízlalhatna?

Ez tök logikus!!!!

"Azonos súlyú méz ötször annyi energiát ad, mint a tej, háromszor annyit, mint a hús, kétszer annyit, mint a tojás. De nem hizlal! A méz gyümölcs cukrából nem lesz zsír, mert a májban glikogénként raktározódik..."

A tény az, hogy NEM HÍZLAL, akármilyen hihetetlen!

Ez pont olyan, hogy pl. egy naracsban 41 kalória van...

Attól, hogy megeszel belőle 3000kalória mennyiségben, nem fogsz elhízni, mert ugyanúgy, mint a mézt (nemugyanúgy) teljesen másképpen dolgozza fel a szervezet, mint pl. 3000kalória mennyiségű szalonnát!!!!!!

48. berdor (válaszként erre: 46. - Pappkinga23)
2009. jan. 13. 15:22

Szia!


Csak tájékoztatásul:


100 g méz 326 kcal

100 g cukor 400 kcal


Szóval csak egy kicsit volt rossz az okfejtésed :) Amúgy a szervezet számára tényleg hasznosabb mint a cukor..

47. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 46. - Pappkinga23)
2009. jan. 13. 13:37
Nem kellene ezt egy kicsit átgondolni?
2009. jan. 13. 13:15
DEHOGY HIZLAL!!!!!! EZ BUTASÁG! ÉN MEG VOLTAM FÁZVA, 5 NAP ALATT MEGETTEM 1 KG MÉZET, ÉS 1 GRAMMOT SEM HÍZTAM!!!! PEDIG NAGYON GYORSAN RÁM RAGADNAK A KILÓK. SZÓVAL TÉVHIT, H HIZLAL!!! EGYÉBKÉNT EGÉSZSÉGES, GYULLADÁSGÁTLÓ, ÉS MINDENRE JÓ! :-)
45. supin (válaszként erre: 44. - Varbóc)
2008. okt. 16. 08:10
Így van!!
2008. okt. 16. 07:59
A méz hízlal is, de vitamin és ásványanyag tartalma, valamint a sok hasznos enzim miatt igen egészséges. Napi egy evőkanálnyi nem árt, és a hízást sem befolyásolja. Egy méhész.
2008. jan. 2. 21:36
egészségesebb mint a cukor a vitaminok miatt, de attól még hizlal
42. IZA18
2007. dec. 27. 21:41

én mindent mézzel ízesítek, naponta kb 200gramnyit eszem meg belőle csakúgy, mert pl nekem híznom is kell, de a méztől eddig nem híztam-mondjuk ez számomra megnyugtató még így hogy már nem fogyni akarok.

és csokiból akkor sem kéne enni ha csak egy kocka mert akkor az sem hízlal, mégpedig azért nem mert egészségtelen és nem kell a szervezetneka műanyag.pl az is hízlal ha oylat eszel ami nem természetes és minél jobban gyári készítésű annál jobban nem bír el vele a szervezet és inkább félrerakja a raktárakba.

szóval a méz azért nem hízlal mert természetes, nem ragad meg az erekbe mint a cukor és végig folyik a szervezetben a vérrel és még sok másért sem.....

miután kész "táplálkozási szakértő" lettem a hosszú lefogyás és most a felgyógyulásom alatt, biztosan állítom ezt.

aki meg hízós típus az nem tud mit tenni, akkor is fogyasszon mézet cukor helyet még ha hízás szempontjábók neki mind1 mert a mézben vitaminok és aminosavak vannal -ja persze nem a boltiban -az egy szar-termelőtől!!!

41. 09d65bf33d (válaszként erre: 40. - IZA18)
2007. dec. 27. 21:24
Ilyen alapon a csoki sem hízlal. Ha csak napi 1 kockát eszik vki belőle.Annál is az a baj, ha valaki mértéktelenül zabálja. De a szalonnánál is. Ha 1 kocka szalonnát eszel naponta, nem fogsz hízni. Szerintem most az a kérdés, hogy ha vki mézzel édesít mindent,cukor helyett, de pont annyit használ belőle, hogy minden olyan édes legyen, mint cukorral, akkor hízlal-e.
40. IZA18
2007. dec. 27. 13:42

dehogy hízal!!!

nem kell megenni egy cuporral mint micimaci, és még a legszigorúbb diétákban is csak emiatt van tiltólistán mert az emberek mértéktelenek és nem tudnák betartani a npi egy két kanálnyit ebből a finomságból ami egészséges és csak jót tesz velünk!

pl én végig mentem és még megyek is az anorexián és mindig ettem mézet mert ez maradt nekem a legnehezebb napokra is mint vmi erő adó finomság.

szóval hülyeség az hogy hízlal! végig megy szervezeten annélkül hogy egyetlen zsírraktárat is megközelítene....és komolyan saját tapasztalat hogy fogyásom során is amiből most már kint vagyok és gyógyulok de akkor sem hízlalt amikor még leelé mentek a kilók!

2007. nov. 23. 23:07
Engem nem :)))))))
2007. nov. 8. 20:48
Valószínű:)
37. Szamó
2007. nov. 8. 11:33
IGEN!!! Méhészek vagyunk.... A méz ugyanúgy hízlal, mint a cukor, csak telis tele van vitaminnal! Attól függ milyet eszel, a vegyes virágmézben van a legtöbb fajta vitamin.
2007. nov. 8. 11:13
Ne vicceljetek, nézze meg mindenki a kalóriatáblázatban (kb.100 ilyen van a neten),és egyből világos, hogy hízlal, méghozzá nem is kicsit.Emellett azért sokkal jobb, mint a cukor, mert abban semmi viamin nincs, a méz meg tele velük.
2007. okt. 27. 18:49
Nem, mivel virágpor van benne,ha nem eszed kenyérrel,még fogyaszt is. Emeli a vércukor szintet,igy nem leszel éhes.
34. LoLiNa
2007. szept. 28. 07:25
nem hiszem
33. M.Zsu
2007. júl. 26. 11:02
A méz,ha melegen fogyasztod Pl.Teába keverve napont egyszer akkor még fogyaszt is.
2007. júl. 26. 07:02
A méz nem hízlal, mert olyan édes, hogy nem tudsz belőle túl sokat enni, mert megundorodsz tőle. Ha mégis, akkor meg olyan hasmenésed lesz, ami nem engedi, hogy hízz. Nem a bolti mézre gondolok, olyant évek óta nem ettünk.
2007. júl. 24. 18:55
Ez érdekes kérdés! A méz túlzott fogyasztása sajnos hízlal,de ez az ősszes cukor félére igaz.Sőt....továbbmegyek és azt mondom,hogy még a barnarízs sem annyira dúrva jelenség,mint ama bizonyos méz.Persze az más kérdés,hogy ki az a perverz,aki mondjuk a teáját egy csapott evőkanál rizsel ízesíti.Ráadásul mostanában igencsak bátornak kell lenni ahhoz,hogy valaki mézet merjen enni,hiszen nem ritka a hamis méz.A másik probléma,hogy itt már beszéltek az összetevőkről,így hát elég az hozzá,hogy a fruktóz mint olyan pedig,kifejezetten hízlal.Most gondolom sokan fogják védelmükbe venni kedvenc Norbink "cukorpotlóját",de én mégis ezt állítom.Nyilván a glikémiás indexe nagyon alacsony,de azt csak kevesen tudják,hogy nem raktározódik ez a cukorfajta úgy,mint a többi.Mikor a máj megtelt,egyből a zsírszövetekbe vándorol a felesleg.Úgyhogy csak vigyázva a fruktózzal is... Van egy örök tanulság,ami már réges-régen bevált a profi sportolóknál.Diéta alatt,csak maroknyi gyümölcs és semmi cukor.Zöldségek,sovány fehérje és rengeteg víz....ez mindig nyerő kombináció.
2007. júl. 24. 15:59
A méz határozottan fogyaszt. Csak nagyon sokat kell a bevétele után futni.
2007. júl. 11. 23:13

a méz tömény cukor

ha pedig cukor akkor hizlal.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook