Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A lakodalom veszteséggel vagy plusszal zárult nálatok? fórum

A lakodalom veszteséggel vagy plusszal zárult nálatok? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8
194. zakajeo (válaszként erre: 36. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 22:24
Ilyen esetben az ismerettségi körömben volt olyan hogy azokat a dolgokat amiket a végén is lehetett fizetni a "menyasszonytánc" ba kapott pénzből fizették ki amit előtte kellett azt a tehetősebb fél fizette....
193. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 188. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 22:03

Ezt csak úgy tudod meg, hogy ahol az ebéd, vacsora lesz, csináltass egy árajánlatot/ fő nagyságban.

Persze, ehhez Neked kell kiválasztani a menüt és italt.

Szintén, amit nem tudtok elkészíteni otthon süteményt, tortát. Persze az otthon készített sem olcsó cseppet sem.

Lehet venni hétszáz forintos pezsgőt és lehet hetven ezreset, határ a csillagos ég.


Ezért nem lehet még kb. sem megmondani.

Az sem jó, ha drága minden, de az sem ha mindenből a legolcsóbb lesz kínálva. Egyiknél mondhatják rongyot ráztok, másiknél , hogy sóherek vagytok.

Menj el és beszélj személyesen a rendezvényt lebonyolító étteremmel, vagy ahol tartani akarjátok, árajánlat nm kötelez semmire.

192. trapiti (válaszként erre: 190. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 21:37
Érdekes ez annak fényében hogy hó végén már számolgatni kell a kajáravalót... és a hitelt ki fogja visszafizetni? Azt is ők, vagy te? Szerintem ilyen helyzetben baromság ugrálni... nem kell lagzi ha nincs miből.
191. trapiti (válaszként erre: 190. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 21:35
Én nem hajszolnám bele a szüleimet ilyesmibe. Egyszerűen megmondanám hogy nincs nagy lagzi (a 30 ember csak a te részedről elég sok amúgy...) és kész. Annyi embert hívnék amennyit ki tudok fizetni. Elsősorban a leendő férjjel kellene egyeztetni.
190. gummimmaci (válaszként erre: 186. - Pk86)
2015. aug. 1. 21:28
Az én szüleim ragaszkodnak ahhoz, hogy a mi részünket ők fizessék.
189. gummimmaci (válaszként erre: 185. - 9b10f3d7ff)
2015. aug. 1. 21:26
Am. Kösziiiii :) Sokat segítettél vele :)
188. gummimmaci (válaszként erre: 185. - 9b10f3d7ff)
2015. aug. 1. 21:26
Valahogy a legolcsóbban kéne kihozni az egészet... De nem tudom h hány ft- lesz per fő.... (mert ugye senki nem tud adni semmit) tuti veszteség de nem mindegy, hogy 30 főnél 600 000 a veszteség vagy 300 000....
2015. aug. 1. 21:24
Az összess ember akiket meg kell hívnom 30 fő!!!De ezt sem tudom kifizetni. Nem kell milliókat felvenni, de pár százat de az is sok!!!!
186. pk86 (válaszként erre: 168. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 21:09
Az eredeti kérdésre visszatérve, nagyon sok tényezős az, hogy a "bevétel-kiadás" hogy alakul. Hiába írjuk le, nálunk hogy volt, mert attól is függ, hogy tudjátok jó ár-érték arányból kihozni a dolgokat, másrészt viszont ha tudod, hogy szegények a rokonaid, nyilván nem fognak sokat kipengetni teljesen érthető módon. Igazából akkor tudnátok elkerülni a családok közötti feszültséget, főleg ilyen szélsőséges anyagi körülmények között, ha ti fizetnétek az esküvőt, mert akkor nem szólhatnak bele a szervezésbe se az örömszülők, és utólag se fogják egymást pocskondiázni, hogy bezzeg az ő rokonaik tömött borítékokat adtak, míg a te rokonaid páfrányt..
2015. aug. 1. 21:06

Menü: [link]


Menük: [link]


ruha árak: [link]


[link]


Lehetne számtalan összeget beírni, de ettől nem lennél semmivel beljebb, hiszen minden helységben, még városon belül is más a terembérleti díj, ugyan abból a tortából egyik helyen akár több ezer forinttal is mélyebbre kell nyúlni a pénztárcában.

A ruha, ugyanez, virág zenészek, videós, felszolgálók, kocsik díszítése, sofőr és lehetne a végtelenségig sorolni, a frizurától, a kozmetikusig,

Maximum közel hasonló összeget akkor tudnál, ha leírnád hol lesz az esküvő és pont a hoxán van akinek szintén ott volt és hajlandó is megmondani korrektül, neki mennyibe került beszerezni ezt, vagy azt.

Attól még mindig nem leszel beljebb, hogy neki jól fizető vendégei voltak, vagy sem.

2015. aug. 1. 20:34
Ezt csak a 20.házassági évfordulón lehet kiszámolni!:)
183. 4ab8ac8371 (válaszként erre: 182. - 4ab8ac8371)
2015. aug. 1. 20:25
Ja és én nem is akartam lagzit.
182. 4ab8ac8371 (válaszként erre: 160. - Pk86)
2015. aug. 1. 20:24

Na igen, mi is így jártunk. Már az esküvő reggelén összevesztek az örömszülők. Így míg ők veszekedtek, mi elmentünk és a mennyaszonytáncból kifizettük. maradt 8000 forintunk. És 20 évig hallgattam, ki mennyivel szállt be, és mennyit adott :(.

Vidéki lagzi volt, jó a hangulat, de pl volt boríték amit üresen tettek be a vájlingba. (pech hogy tudjuk ki volt). De együtt vagyunk lassan 25 éve.

Tavalyelőtt voltunk, szintén klassz lagziba, örömapának 2,5 millába fájt. Már elváltak..

181. Milup2 (válaszként erre: 106. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 20:14
Csokor: csak tanácsként írom, mikor kéritek, ne mondjátok, hogy menyasszonyi, mert kapásból 10ezertől kezdődik..Így volt nálunk is..Férjem mondta, már attól kezdődött..Aztán én bementem, mondtam, hogy fehér virágokból kérek csokrot, s láss csodát, 4ezerből megvolt, és a végén mondtam csak, hogy menyasszonyi, s hogy tudjam fogni, megcsinálták a végét is úgy...:)
180. kisj (válaszként erre: 170. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 20:08

Akkor a vőlegényed nehezen boldogul az 1x1-el,meg lehet, hogy a bevétel/kiadás is ismeretlen fogalom számára


sugallatok..hű bam+, most azért picikét felhúztam magam:/

179. kisj (válaszként erre: 168. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 20:02
balekség
178. kisj (válaszként erre: 166. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 20:01

Azért nem válaszolt senki sem az "eredeti" kérdésedre, mert a kérdés rossz szájízű és eleve értelmetlen.

Senki nem azért rendez meg egy ilyen eseményt, mert nyerészkedni akar. (legalábbis remélem)


Ha van pénzetek rá (de nincs, ahogy olvastam!), akkor tedd meg, -de csak pusztán azért,mert meg akarod osztani az örömödet -, ha pedig nincs rá pénzed, akkor ne tedd meg

177. kisj (válaszként erre: 60. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 19:48

"Állandó tartalék"....

Lehet, hogy kifogta az aranyhalat és legalább 1-et kívánhatott?

176. kisj (válaszként erre: 49. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 19:46

Hát miféle kapcsolatba vagy te a leendő pároddal???!


Szerintem jobb, ha nem ejtitek meg ezt a frigyet mert piszkosul nem tudtok semmit egymásról.

175. kisj (válaszként erre: 36. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 19:42

A párod ragaszkodik, mert a felére van pénze???


Gusztustalan.


Ne veregesse már más hímtagjával a csalánt.

174. gribedli*** (válaszként erre: 170. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 19:28
És ezt is tudja? Hogy olyan sok a rezsi, hogy hónapról hónapra éltek? Mert így biztos átvállalná a te részedet is. Persze abból az összegből, amit ő szánt az ő részeként vagyis akkor kisebb lagzi lenne, akkora, ami abból kikerül, amit csak ő fizet.
173. gribedli*** (válaszként erre: 166. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 19:25

De ez nem így van, mert már most is írtad, hogy egy csomó embert meg KELL hívnod. Egyszerre, ha azt mondjuk, hogy veszteséges, akkor hirtelen nem is annyira kell őket meghívni? Na látod, akkor nem is olyan fontos.


Nekünk értékben kb ugyanannyi jött vissza mint amennyit költöttünk de ismétlem, nem ez volt a lényeg. És nem vettünk fel hozzá kölcsönt hanem annyiból csináltuk, amit külső segítség nélkül is tudtunk rá szánni. Ez mindenkinek más összeget jelent, épp ezért mindenki csak addig nyújtózkodjon, nem kell erőn felül szervezni semmit.

172. trapiti (válaszként erre: 170. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 18:41
Nem hazudtál csak elhallgattad a tényeket. Amit mondani kell: Nézd drágám, a rezsi és a havi étkezés kifizetése is gondot jelent, csak hitelből tudnám kifizetni a lagzit, amit nincs miből törlesztenem. Szegények vagyunk, nincs pénz lagzira. Vagy elveszel így, kis esküvővel, vagy sehogy...
171. trapiti (válaszként erre: 166. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 18:39
18-an voltunk, nem volt zene, fizetős fotós stb., nem kértünk pénzt. Az éttermi számla mindenestől 80.000 körül volt 2006-ban (néhány tömény volt benne, előétel, leves, főétel, desszert, bor-sör egy-két pohár fejenként, normális keretek között). Egy torta volt, egyszerű fehér marcipánnal és kicsi margarétákkal, nem kifejezetten menyasszonyi. A ruha fejenként kb. 30.000 volt, semmi különös, de szép. Kicsi csokrom volt, templomi költségekkel együtt kb. 170.000-ben volt az egész. A te szóhasználatod szerint ennyi volt a "veszteség". Az emlék nem lett volna szebb és a házasságunk sem lenne jobb ha 5.000.000-t költünk rá... Nem tudok elképzelni ép ésszel olyan élethelyzetet amikor az esküvő kifizetése a legfontosabb cél...
170. gummimmaci (válaszként erre: 162. - K_nm)
2015. aug. 1. 18:24
NEm hazudtam a pasinak. Tudja h szüleim rokkantak, tudja mennyi a fizum. Viszont nagy házban lakunk, ami azt sugallja, hogy nem vagyunk szegények...de pont emiatt ... magas a rezsi nagyon... sprolni próbálunk ott, ahol csak tudunk. :(
169. gummimmaci (válaszként erre: 161. - Gribedli***)
2015. aug. 1. 18:19
EGyenlőre nincs szükségünk ilyen cuccokra, az most a legfontosabb h ki tudjuk fizetni az lakodalmat. Cuccokkal ráérünk később foglalkozni, apránként beszerezni.
168. gummimmaci (válaszként erre: 160. - Pk86)
2015. aug. 1. 18:15
Nos, a helyzet az, hogy nem szeretnénk semmi esetre se, hogy a vőlegény fizesse ki az egészet. Inkább összeszedjük rá valahogy a pénzt.
167. gummimmaci (válaszként erre: 145. - Nikletty)
2015. aug. 1. 18:07
20 000 zenéért? Megkérdezhetem h ki volt ő? - Esetleg egy telefonszámot tudsz adni? :)
166. gummimmaci (válaszként erre: 136. - Spann)
2015. aug. 1. 18:04

Na igen...

Érdekes módon senki nem az eredet kérdésre válaszolt.... hány fő volt? mennyire jött ki az egész esküvő, lakodalom? és mennyire jött ki per fő... ettől függ h mennyi embert tudok meghívni. Nyilván ha több milliós veszteséggel zártatok, tanulok belőle és én nem hívok meg 50 főt csak max 10-et.

Ismerősömék 80-an voltak, -5 000 000 -el jöttek ki... amit én nem tehetek meg... :(

165. fincsi5
2015. aug. 1. 17:51

Kedves Gummimmaci!

100 szónak is egy a vége: NEM !

Nem jön be annyi, amennyi hitelt felvennél

És nagyon remélem,hogy nem is lesz, aki ad neked hitelt, a ház a szüleidé, nagyon vigyázz, el ne játszd e fejük felől!:)))

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook