Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A lakodalom veszteséggel vagy plusszal zárult nálatok? fórum

A lakodalom veszteséggel vagy plusszal zárult nálatok? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8
104. bibity (válaszként erre: 1. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 11:39

Plusszal, de nem sokkal. Mi előtte gyűjtöttünk rá, kb. az jött vissza, meg még egy kicsi. Mindenen sokat lehet amúgy spórolni, pl. Olcsón vettem a ruhámat, aztán még fele áron el tudtam adni.


Mi egy kártyát tettünk a meghívó mellé, amin szépen megfogalmaztunk, hogy pénzt kérünk. Előttem unokatesóm is ezt tette, szóval a rokonság nem tőlünk látta először:)


Nálunk amúgy a rokonság szinte nem fogyasztott rövidet, ezen nagyon sokat spóroltunk, az étterem vezetője szerint :)

103. láthatatlanvagyok (válaszként erre: 49. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 11:35
Ób@sszameg. Ideje lenne komoly őszinte beszélgetéseket kezdeni, ha lehet, még a nagy nap előtt. Mégis hogy akarsz valakivel együtt élni, ha még ilyen dolgokkal sem vagytok egymással kapcsolatban tisztában? Nagyon hamar elvált asszony leszel, ha a rózsaszín habra mész férjhez.
102. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 81. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 11:30

Sose szégyelld,hogy szegények vagytok. Nagyon sokan szegények, nem mindenkinek jut a jóból.

Dolgozol, nem élősködsz.

Még mindig azt tanácsolom, sőt még inkább, hogy Isten ments a kölcsöntől. Van most munkahelyed, de vak aki kimeri jelenteni, holnap is lesz. A párodnak, alkalmi munkája van. Tudom nem lenne szabad arra gondolni, hogy a kapcsolat egyszer valamiért mellékvágányra futhat, de ezt sem mondhatja senki, hogy az övé annyira stabil, soha nem lesz gond, örökké tart a szerelem, szeretet. A válási statisztikák nem ezt mutatják, nézz rá. Kívánom, hogy a Tiétek tényleg örök legyen, meg mindenkinek azt kívánnám, ha ezen múlna, de nem ezen múlik. Lehet álom anyósod lesz, de olvass bele az anyós fórumokba, hogy gyakran sárkánnyá változnak.

Képzeld bele Magad, hogy mi van, ha véletlenül elveszíted az állásod, ott lesz az adósság a nyakatokon, akkor már anyósodék is aggódni fognak és lehet nagyon szeretnek,de a feszültség rányomja a kapcsolatokr a bélyegé.

Főleg, ha jön a baba is.

Tényleg, nem olvastam, leendő anyósodék, mit szeretnének? Lagzit? Ha igen, ismerik az anyagi helyzeteteket?

Azt javasolnám, ülj le a pároddal, beszéljétek meg, Ti ketten mit szeretnétek. Utána üljetek le a szülőkkel, akár hívd meg leendő anyóséket egy ebédre hozzátok, jó alkalom, hogy a család szokja egymást. Értelmes emberek örülnek, hogy megbeszéli a bővülni készülő család a hogyan továbbot!


Már említették, az őszinteség a lényeg, hazugsággal, eltitkolva valamit, kapcsolatot építeni nem lehet, előbb, vagy utóbb kiderül és akkor már sebet ejt, az átvertség érzés egy szálka marad, ami egyre jobban mérgesedik. :S

101. Sorean (válaszként erre: 95. - Fincsi5)
2015. aug. 1. 11:26

Nem értem, miért zavar ez a dolog Téged. Nem értem, miért olyan megbotránkoztató, hogy egy fiatal pár úgy gondolja, két tanú jelenlétében kívánja összekötni az életét és nem világraszóló rongyrázást szeretne. Nekem meg az a fura és tragikomikus, hogy valaki annyira nem bírja elfogadni a saját fia döntését, hogy évekig a fejéhez vágja.

Én azért tettem nagy mosolyt a mondatom végére, mert emlékezetsség kapcsán eszembe jutott, hogy 8 éve ezt a rettenetes bűnünket hallgatjuk.


Bármennyire is fáj, egy szülő talán azt szeretené, ami a gyerekének a legjobb. Ha így van, talán azt is képes elfogadni, hogy két tanú mellett nősült meg a fia. Ha Te ezt ennyire elfogadhatatlannak tartod, akkor már előre sajnálom a fiad...

100. láthatatlanvagyok (válaszként erre: 5. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 11:25
Két tanú oszt jónapot. Mondjuk.
99. csutkamano (válaszként erre: 49. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 11:22

"A párom egyszer volt nálunk"

Akkor talán nem lehet olyan régi ez a kapcsolat. Volt már eljegyzés, hogy már az esküvőt tervezitek? Esetleg jön a baba? Mert akkor érthető a sietség. Néhány hónap együttélés alatt kiderülhet, hogy van-e értelme a közös jövőt tervezgetni.

98. Milup2 (válaszként erre: 81. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 11:20

Ülj le vele beszélgetni...Ne szégyeld a helyzetet, hiszen ő a férjed lesz...

Te nem tudod, sem a szüleid előteremteni az esküvőre azt az összeget, amit a párodék..Ezt meg kell értenie...És nem is várhatja el tőled, hogy hitelt vegyél fel ilyesmire!!!!

Sztem mindenképpen beszéljétek meg, hogyha ő nagyobb esküvőt akar, akkor össze kell dobnotok kettőtöknek a pénzt, mindegy, te mennyit raksz bele, mert már nem te és ő, hanem TI vagytok...És abból megpróbálni valamit összehozni...Ha nem megy a nagyobb lagzi, akkor csak tényleg egy kisebbet, mert nincs értelme a nagy csinnadrattának hitelből...Hitelt max. házra/lakásra vegyen fel az ember, és ne arra, hogy másokat megvendégeltessen!!!!!!!!

Muszáj felnőni, hogy értelmesen tudjon az ember dönteni...Nem élhet senki álomvilágban!!! Senki ne akarjon úgy közös életet kezdeni, hogy a lagzira hitelt vett fel..Mi lesz akkor később????

Egyszer gondolom ti is el akartok költözni, s nem akartok örökké a szülőknél élni, és ahhoz majd valszeg tényleg hitelt kell felvenni...Gondolj bele: inkább a saját lakásra vesztek fel hitelt, mert az a tiétek lesz, s nem arra, hogy egy rakat ember degeszre egye magát!!!!

97. fincsi5 (válaszként erre: 96. - Vikucka)
2015. aug. 1. 11:19
Végre egy használható hozzászólás! :))))
2015. aug. 1. 11:16

Mi nem tartottunk lagzit. Két tanú és a barátok ott voltak a szertartáson és a szűk család. Majd utána vacsora volt nálunk, amolyan házibuli szerűség. Nekem nem hiányzott a rongyrázás.

Számszerűsítve


Gyűrűk: akciósan 80.000 / pár (előtte fél évvel megvettük)

Ruha: saját terv alapján varratva: 60.000 ft

kaja - rendeltem étteremből, nagyon finomat - 30.000 ft (hidegtál - étkezési utalványból fizettem az étteremben)

csokor: 10.000 ft


Amit visszakaptunk, az nem volt ennyi, de nem is vártuk el.


Csak azért lagzit rendezni, hogy megmutassuk a családnak, felesleges. Felvenni milliós összeget szintén, főleg úgy, hogy a családtagok, akiket meg KELL hívni, nem tudnak anyagilag hozzájárulni. Jó eleve, ha lagzit rendeznék, engem ez nem érdekelne. Ha lenne rá 1 millám, megrendezném és nem érdekelne, hogy mit és mennyit kapok vissza, mert az örömömet szeretném mással megosztani.


Ha most nincs x ezer forint havonta, hogy félre tegyétek a lagzira, akkor hogy lesz x ezer forint havonta 4-5-6-7 évig, hogy a törlesztőt fizessétek?

95. fincsi5 (válaszként erre: 34. - 3d787b167a)
2015. aug. 1. 11:15

Mert ez ugye, a te értékrendeddel összefér.. nemár!:)

Kell a lazaság, de ez valami más.

94. Milup2 (válaszként erre: 7. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 11:04

Kölcsönt az esküvőre?? Ne bolondozz!!! Még véletlenül sem..

Annyi nem jön vissza, hogy a kölcsönt kifizesd!!!

Miért nem esküdtök szűk körben?? Már a gyűrűk is sokba kerülnek, na meg a ruha(még egy egyszerűbb is), és a házasságkötésért is van, hogy kérnek pénzt, aztán ha marad valamennyi nektek, hívjátok el a szülőket egy vacsorára..és ennyi...Akinek nincs pénze szerintem ne tartson nagy bulájt...

És nem kell a rokonokkal, ismerősökkel törődni..Aki ismer és szeret titeket, az megérti, mert ismeri a helyzeteteket...

93. unom (válaszként erre: 90. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 10:34

Úgy, gogy alapvető dolgokat nem mersz neki elmondani? Nekem ez sántít.

Mit gondolsz, mit szólna, ha megtudná, hogy szegény a családod? Otthagyna, vagy nem akarna elvenni?

92. kszb (válaszként erre: 90. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 10:33
ha valóban szeretitek egymást, akkor tisztelitek is a másikat. Ha tiszteled, akkor elmondod neki az igazságot, és ő sem fogja átverve érezni magát az esküvő után se. És ha valóban szeret, egyáltalán nem fogja érdekelni a családi háttered sem. Tudod, a barátokat meg lehet válogatni, a családot nem. És ők hozzád tartoznak.
91. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 90. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 10:32
A szeretet alapja a bizalom... és a leendő férjed még azt sem tudja, hogy szegények vagytok... Akkor hol a bizalom?...hol a szeretet?
90. gummimmaci (válaszként erre: 89. - Unom)
2015. aug. 1. 10:30
Szeretjük egymást.
89. unom (válaszként erre: 86. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 10:29

Az, hogy havonta ennyit ott vagy nem ugyanaz, mint mikor együtt éltek.

Miért akarsz hozzá menni?

88. kszb (válaszként erre: 85. - 25800e2d09)
2015. aug. 1. 10:29
menekül....
87. Klarisszima (válaszként erre: 83. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 10:28
Senki nem válaszolt sértően, hanem az igazat írta. Elhiszem, hogy nem esik jól, az igazság fájni szokott.
86. gummimmaci (válaszként erre: 82. - Unom)
2015. aug. 1. 10:28
Írtam, hogy havonta egy két hetet náluk lakom...
85. 25800e2d09 (válaszként erre: 81. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 10:27
Ezisazt bizonyitja hogy nem szereted eléggé. Mert akkor semmi sem lehet sem kínos sem szégyellni való. Hiszen ha az életetek összekötitek azzal jön mindkét család is. Ha tetszik ha nem. Éretlen vagy még te is. Mit akarsz egy felnőtt férfitól gyerekként. Mert gyerekesen viselkedsz.
84. sálálálá (válaszként erre: 81. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 10:26

nézd, ha a "párod" annyira sem ismer, hogy tudja, hogy szegények vagytok, akkor ne menj hozzá.

aki igazán szeret, az olyannak szeret, aki vagy, és nem várja el tőled, hogy hitelt vegyél fel az esküvőre, csak azért mert ő megengedheti magának

83. gummimmaci (válaszként erre: 78. - 9b10f3d7ff)
2015. aug. 1. 10:26
Köszönöm a választ. Végre valaki nem sértően válaszolt.
82. unom (válaszként erre: 81. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 10:26

Ha már most titkolózol a párod előtt mi lesz később? Mikor akarod neki elmondani?

Nem kéne esküvő előtt együtt élni, hogy tényleg megismerjétek egymást?

81. gummimmaci (válaszként erre: 77. - Sálálálá)
2015. aug. 1. 10:24
NEm a szüleim szégyenlem, HANEM hogy SZEGÉNYEK vagyunk, pedig folyamatosan dolgozom, amikor csak tudok másodállást vállalok.
80. 25800e2d09 (válaszként erre: 75. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 10:23
Fél max 1 év. Ő megunja hogy anyóssal éltek otthagy szépen egy gyerekkel és megy tovább.. Meg 8 év ez esetben sok...
79. kszb (válaszként erre: 76. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 10:22
és ha megházasodtatok, akkor mi lesz? Szted nem bukik ki a dolog? Már alapból a kölcsön léte ki fog bukni. A családod pedig akkor is a családod. Ha becsődöl ez a házasság, szted kire támaszkodhatsz, akár csak lakhatás terén is???? Rokkantak? Ne adja az ég neked, h örökölj tőlük egy olyan betegséget, ami téged is rokkanttá tesz 10-15 év múlva, és ne adja neked az ég, h a te gyereked is így érezzen irántad :/
78. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Gummimmaci)
2015. aug. 1. 10:22

Szia!

Nem kötelező a lakodalom. ilyen esetben, nem is tartanék. A család valószínű, hogy ismeri az anyagi helyzetet.

Ha a helyedben lennék, maximum a házasságkötőbe hívnék mindenkit meg, ha meg akarnám osztani a boldogságom a családdal, munkatársakkal, a meghívón szerepeljen , hogy csak a házasságkötő terembe szól a meghívás. A szűkebb család, meg otthon is elfogyaszthat egy ebédet, vagy vacsorát. Hidd el a későbbi boldogság, nem a lakodalom nagyságától függ. Viszont a belefeccölt pénz szétrombolhatja a kapcsolatot. A pénztelenség, a legeslegjobb kapcsolatot i megmérgezi.

Csak gondolkodj el a több milliós lakodalmak, esküvők is borulhatnak akár 1/2 év múlva is akár és kettesben egy kis kápolnában, vagy házasságkötő teremben kötöttek is hozhatnak igazi tartalmas boldog kapcsolatot. SOSE a környezetnek élj, mindig , azt nézd számodra, számotokra mi a jó. Minek vernétek magatokat milliós kiadásba??? Számold ki mennyi a terem bérlet, csak nézz meg egy menüsort mennyi, ehhez a személyzetet, az italt, tortákat, süteményeket, ha a család sem gazdag csakis ráfizetéssel jöttök ki.

2015. aug. 1. 10:22

szégyenled a szüleid? akkor meg is érdemled, hogy már 20 évesen adósságba verd magad, és hozzámenj egy olyan emberhez, aki nem is ismer...

nem tudlak sajnálni, vegyél fel hitelt a lagzira, sőt a nászútra is, menjetek a maldív-szigetekre basszus....

a szüleid helyében el sem mennék arra az esküvőre...

76. gummimmaci (válaszként erre: 73. - Kszb)
2015. aug. 1. 10:18
Igen, jól látod, nagyon szégyenlem, azt hogy szegények vagyunk, a szüleim rokkantak, én pedig dolgozom amennyit csak tudok.
75. gummimmaci (válaszként erre: 72. - 3d787b167a)
2015. aug. 1. 10:17
én 20 ő 28.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook