Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A kutyanevelés kritikus szakaszai !!!! fórum

A kutyanevelés kritikus szakaszai !!!! (beszélgetős fórum)


2014. máj. 31. 08:54
És a legszebb hogy tudja h mikor mit nem szabad és mit igen!!!!
2014. máj. 31. 08:39
1 kutyám már volt, az ő nevelésével nem voltak gondok. De vele nem bírok. Páromat kiborítja nap mint nap, pláne ha nem vagyok velük otthon. Nagyon agresszív kutya, játék közben nem veszi észre h mien erővel harap vagy mien erővel szalad nekünk. A harapásról nem tudom leszoktatni, egyszerűen nem lehet megsimogatni mert kap oda (mert játszani akar) ha fekszünk az ágyon és fekszik közöttünk megállás nélkül a kezünket harapdálja hiába csapok az orrára folytatja és játéknak veszi és kezd bedurvulni, múltkor kicsit kihozott a sodromból mikor ugyan ezt a szisztémát játszottuk este a munka után és úgy megharapta a kezem hogy ömlött belőle a vér, hirtelen fölindulásomba a fenekére csaptam egy nagyot, de mint aki megse érezte jött és ugyan úgy ugrált rám és harapott csak megdurvábban. Nagyon izmos kutya és hihetettlen erő és energia van benne. Ebben kérnék segítséget. teljesen tanácstalan vagyok:( Előre is köszönöm.
2014. máj. 31. 08:31

Sziasztok!

Én is szeretnék segítséget kérni tőletek.

Nemrégiben találtam egy Sharpei keveréket 6 hetes volt. Megtartottam mert gyönyörű kiskutya. már a 12. hetében van, de nem bírok vele bármit is csinálok. Szétrág mindent amit csak tud. zsinorokat a földön teljesen szétrágta, dobozokat, cipőket, szőnyeget. Konkrétan már semmi nincs a földön de föltalálja magát a szekrény sarkát kezdte el és az ágyamat. Folyamatosan berondít mindenhova, és látom rajta hogy tudja hogy rosszat csinált! Napi 4x viszem sétálni minimum 1 órára. Séta közben mindent elintéz többször is. Lent se viselkedik épp a legjobban. Álltalában mindig elengedem hogy had szaladgáljon mert nagyon hiperaktív, de amint meglát egy kutyát már szalad oda és egyszerűen lehetettlen megfogni vagy visszahívni hiába jutalom falatoztam vagy barmi. De ha épp nincs körülötte kutya és rájön az 5 perc mint tegnap este, ( 4 és fél óra séta után) 1 órát kergetőztünk még meg folyton elszaladt előlem. fogytán a türelmem és teljesen tanácstalan vagyok.

2012. márc. 12. 13:06

Kedves Lencsike32, kíváncsi lennék, mit tanácsolsz egy szeparációs szorongással küzdő kutya gazdájának!

Jártunk egyéni kiképzésre, kutyaiskolába, a saját kiképzőnk a legjobbaktól tanult és mondhatom nagyon profi, mégsem jutottunk semmire. Én sem gondolom magam kezdőnek, persze van még hova fejlődnöm, de a saját kutyámmal ennyi, nem tudok mit kezdeni.

Sír, hisztizve ugat, ha magára hagyom. Ha a pincébe megyek nélküle, akkor is. Sőt, ha egyedül marad a házban, időnként képes berondítani is.

A "hagyjuk magára egy rövid időre, menjünk vissza és növeljük" nem működik, mert vég nélkül üvölt, nem lehet olyan pillanatot elcsípni, mikor csendben lenne.

Amúgy a legcukibb családi kedvenc, míg köztünk lehet. Másrészt megkeseríti az életünket.

Szenved és sajnálom, de nem vihetem mindenhova magammal. Nincs olyan gazdi, aki többet lenne otthon, már vásárolni se én megyek. Hát ha még újra dolgozni fogok...igyekszem olyan munkát találni, ahol velem lehet.

A másik, hogy később még egy kutyát szeretnénk örökbe fogadni, de az öreg skót juhászunkra is rossz hatással van, nem egy fiatalabb dogóra, mondjuk. :S

21. 171925f409 (válaszként erre: 20. - Lencsike32)
2012. márc. 9. 13:31
Köszi:)Igen a teraszos pisilés még mindig a hobbija:((
20. Lencsike32 (válaszként erre: 11. - 171925f409)
2012. márc. 9. 09:01
Szia ! Okos dolgokat tanácsolt neked _A.A. , de én még hozzá tenném , hogy a behívást úgy kéne gyakorolni , hogy vesztek egy sípot és a következőket csináljátok : a kimondjátok a kutya nevét majd sípoltok és utána juti falat ami inkább valami virsli vagy kolbász legyen . Ezt megcsináljátok naponta ötször , később látni fogjátok , hogy a kutya amint meghallja sípot örömmel oda fog szaladni . Ami nagyon fontos először ezt otthon gyakoroljátok és ha ez már megy akkor az utcán úgy kell , hogy rácsatoltok egy hosszú pórázt és síppal az előzőék alapján behívjátok , ha nem menne oda akkor pórázzal szépen magatokhoz húzátok és ugyan úgy megkapja a juti falatott . Ha eljutottatok idáig akkor szóljatok és leírom , hogyan tovább ! A terasz probléma ha még nem oldódott meg akkor arra is lenne egy pár tanácsom !
19. _A.A._ (válaszként erre: 18. - 171925f409)
2012. márc. 7. 13:40
Soha sem késő, de valóban kiskorban kell kezdeni.:) Én a kuttyommal már 3 hónaposan elkezdtem. Nincs is vele semmi probléma szerencsére! :) Igazi minta kutya! :))) Ő pl. soha nem rombolt a lakásban, soha nem rágott szét semmit, magától lett szobatiszta, én nem tanítottam rá(mert kinti kutyának készült amúgy:D)..... Imádjuk is a hisztis kis picsáááát!!! :)))))
2012. márc. 5. 13:12
Köszi a tippet próbálom majd e szerint"nevelni"bár 10 éves korban nem hiszem, hogy nagy csodát várhatok:)De tudom ha lesz legközelebb kutyám akkor már kiskorában elkezdem a nevelését
17. _A.A._ (válaszként erre: 16. - 171925f409)
2012. márc. 5. 12:57

Na igen, valóban nem szabad tudomást sem venni róla, amikor hazaérsz, addig, amíg le nem nyugszik! Nem szabad, hogy ő szabja meg, hogy mikor foglalkozol vele!!! A játékot, a simit, Te kezded, és akkor van vége, amikor TE befejezed!!!!! Amikor hazaérsz....tudomást sem veszel róla....akár hátat fordítasz neki, majd amikor lenyugodott(ha fél óra, akkor félóra), akkor hívod oda magadhoz, és akkor simogatod meg. :) Azért rohan oda, és csinálja a feszkót, mert úgy érzi, hogy a falkájából az "eltűnt" hazatért. Nálunk, a kuttyom, már egyikőnkre sem ugrál pl., amikor hazaérünk. Persze jön(ha épp az udvaron van), üdvözöl, rázza a fenekét, de ennyi. Ha a házban van, akkor az ajtóban vár, de szintén csak fenékrázás, szaglászás. Én megyek, lepakolok, a gyerekek vetkőznek, senki nem foglalkozik vele. Nem azért, mert nem szeretjük, hiszen királynőként él nálunk, hanem egyszerűen azért, mert sokkal boldogabb, ha szabályok között él!!!

Hidd el, ezek nem durva dolgok!:) Persze annak tűnnek, de csak nekünk embereknek! Mi vagyunk, akik a kutyát emberi érzésekkel és tulajdonságokkal ruházzuk fel. Pedig ő akkor boldog, ha enni kap, ha van egy meleg kuckó ahol lakhat, és ha okosan szeretik. :) A szabályokra azért is van szükség, mert az az agyát is megdolgoztatja! Nekünk kell megtanulnunk kutyául, és nem nekik emberül. Ezt nem szabad elfelejtenünk. :) És azt sem, hogy érintésből, és az energiából jobban értenek, mint a szavakból! Ez a kapun ne ő menjen ki elsőnek.....mondjuk nálunk nincs, meg. :DDD De sztem vannak ennél sokkal fontosabb és jobb módszerek is arra, hogy a kutya, a falka megfelelő helyén érezze magát. :)

És nem utolsó sorban, soha nem szabad elveszítenünk a türelmünket! Nem érezheti a kutya, hogy idegesek vagyunk, amikor foglalkozunk vele. Egy falkavezér mindig nyugodt és magabiztos! :)))

16. 171925f409 (válaszként erre: 14. - _A.A._)
2012. márc. 5. 12:24

Köszi az oldalt:)

Na nálunk is az van, hogy a párom ha erélyesebben szól a kutyára akkor már fekszik is le vagy bemegy a házába és onnan néz ki bárgyú szemekkel:)

Volt, hogy rosszant csinált akkor párom ráordított, hogy mit csináltál és megy feléje a kutya már el is dobta magát az oldalára és felemelte a lábait közben remegő szempillákkal nézte mikor megy oda a párom de ahogy lemegy a párom mellőle felugrik a kutya és ugat a páromnak gondolom szidja:D

Ba nálam ilyen nincs még ha bottal legyingetem csak röhögöm rajtam.

Néztem egy két kutya neveléses módszert de annyira durva mind:(Pl. ne köszönjek el a kutyától ha elmegyek vagy ha hazaérek 20 percig ne foglalkozzak vele vagy ne ő menjen ki elsőnek a kapun.Hát az az első mikor haza érek rohan felém a kapuhoz nyuszit sír minden baja van én meg jól megbabusgatom:))))

15. _A.A._
2012. márc. 5. 09:44

[link]


Jan Fennel: Kutyapszichológia


Erről az oldalról le tudod tölteni. :)

14. _A.A._ (válaszként erre: 13. - 171925f409)
2012. márc. 5. 09:42

Falkavezér csak egy lehet, de más is állhat előtte a falkában! Mindkettőtöknek ugyanazt kell csinálni vele. Azt majd ő dönti el, hogy ki az, akire falkavezérként tekint, és ki az, akire csak előtte állónak. Nálunk pl. én vagyok a falkavezér, de a párom is a kutya előtt áll. Ez abból látszik, hogy pl. ha én csak felemelem a hangom, mert mondjuk a gyerekekkel kiabálok, a kutya már megy a helyére és meg sem moccan. A páromnak csak simán szót fogad. Ha ő kiabál, attól még nem húzza meg magát a kutya. Hozzá teszem, soha nem vertem meg, sőt úgy el van kényeztetve, hogy még azt sem engedem, hogy valaki durvábban játsszon vele, nehogy fájjon neki valami. XDDDD Csak amikor kiabálok, ő nem tudja, hogy nem vele, csak a hangsúlyt hallja..... Pl. egyszer egy sebet néztem meg rajta, és odakaffantott...lenyomtam a nyakánál fogva, és rákiabáltam, hogy NEM. Semmi mást nem csináltam!!!!! Pár perc múlva elé álltam....szó szerint nem mert rám nézni. Pedig nem bántottam, nem okoztam neki fájdalmat. A falkavezér előtt meghunyászkodik a falkatag! Hozzáteszem, imád, és én is őt, ilyen dolgok csak akkor fordulnak elő, ha valami olyat csinál, hogy fegyelmeznem kell érte.

A teraszra pisilést először ki kell deríteni, hogy miért van, és csak utána azt az okot megszüntetni, amiért oda pisil. Majd utána nézek ennek, hogy miért lehet ez.... :)

Amit írtam, az más "rosszaságokra" lehet megoldás, illetve arra, hogy tudja, hogy hol a helye a falkában!

Pl. ha elszökik, és hívásra nem jön vissza....soha nem szabad akkor bántani, amikor már visszajött, mert azt hiszi, hogy azért kap, mert visszajött!

A behívást is nagyon jól lehet gyakorolni otthon.

Ez, a kutyapszichológia könyvben is benne van! Most mennem kell, de később kifejtem bővebben. :)

Szép napot nektek! :)

13. 171925f409 (válaszként erre: 12. - _A.A._)
2012. márc. 4. 18:23
És akár 2 falaka vezér is lehet?na ezt a lenyomóst kipróbálom hátha:)És mikor lenyomom a földre akkor megszidom hogy fujj mikor teraszra pisil? vagy, hogy?
12. _A.A._ (válaszként erre: 11. - 171925f409)
2012. márc. 4. 16:00

Szia Niki! Nem okoskodni, akarok, de rengeteg kutyaviselkedéssel, neveléssel foglalkozó könyvet, műsort, cikket nézek, olvasok. Illetve rendelkezem személyes tapasztalattal is. :)

Először is ajánlom neked, a Kutyapszichológia című könyvet(online változatban is megtalálható), illetve pl. a Csodálatos kutyadoki című műsort, a National Geographic csatornán. Nagyon sok hasznos, és érdekes dolgot lehet megtudni.

A legtöbbször előforduló hiba, hogy nincs tisztázva, ki a falkavezér, és ebből adódik a legtöbb probléma. Valószínű, hogy nálatok úgy érzi a kutya, hogy ő az. Akkor fogad el bárkit teljes mértékben falkavezérnek ha annak mindig, minden körülmények között szót fogad!

A falkavezérség megmutatásának jó módszere pl. az, hogy mielőtt a kutya elé tennéd a tálját, mikor enni adsz neki, előtte magasabbra helyezed, mögé teszel pár falat akár kekszet vagy ropit, és úgy eszed meg előtte, mintha a tálból ennél, legalább 1-2 percen keresztül!!! Ugyanis az eledelből mindig a falkavezér eszik elsőnek, és csak utána a falka többi tagja, ha a vezér már jól lakott.

A másik módszer, ha valami olyat csinál, és nem fogad szót, nyakánál fogva lenyomni, oldalára fektetni, és amíg meg nem adja magát, addig úgy tartani. Ez nem fájdalmas, de a legérzékenyebb pont a nyak! Sok kutya pl. nem is engedi megsimogatni a nyakát!!! A falkában is, odakapnak elsőnek, ha vita van köztük.

Ez a legfontosabb, hogy rendezve legyen a falkavezér kérdés.

A jelölés is biztosan valami pszichikai dolog miatt van.

11. 171925f409 (válaszként erre: 10. - Lencsike32)
2012. márc. 3. 11:19

Köszi:)

1 éve mióta itt volt egy pár óráig egy idegen kutya és a teraszon járkált azóta a kutyám lepisil mindent,jelez a teraszon a szék lábát asztalt mindent nem pisil csak egy kicsit odajelez.Már odahivtuk mondtuk nem szabad fuj párom bele nyomta az orrát mondta fujj de semmit nem ér 1 óra múlva újra pisil:((


A másik gond, hogy egyedül nem merem elengedni mert nem jön vissza tudom beagle és önfejű és a szagok a mindennek de hiába ordítok legugolok... hátra néz és csak megy és megy.Egyszer megcsinálta ezt párommal elszaladt még pár éve amint utolérte párom (kb.5 percig futott utána)rávágott párszor a pórázzal de ennek ellenére továbbra is meg csinálja, hogy nem figyel párom hivására se.

Olyan mint akit nem érdekel mit mondunk nagyon egy önfejű de imádom:)

2012. márc. 3. 10:35
Valószínűleg tartom, hogy a párodat fogadta el falkavezérnek , de az nem jelenti azt , hogy neked nem kéne szót fogadnia ! Első sorban tudatosítani kell , hogy a rangsorban felette állsz !Tanítani nevelni egy kutyát sosem késő csak annyi a különbség , hogy tovább tart , hisz a rossz beidegződéseket kell felülírni ! Szívesen adok tanácsot , ha részletesen leírod a problémákat !!!
2012. márc. 2. 13:22

Szeretnék kérdezni Lencsike olvasom, hogy kutya kiképző vagy.Nekem van egy 10 éves fiú beagle kutyám nagyon rossz neveletlen lehet még tanítani vagy legalábbis fegyelmezni?Nekem nem fogad szót csak a páromnak:(

Új szokása, hogy a teraszra jelez ha elengedem nem jön vissza

2012. márc. 2. 09:48
Miért baj az , hogy a fórumon osztom meg a tapasztalataimat ! Ha valaki kíváncsi ara amit írok úgyis elolvassa , ha meg nem akkor nem ! Ennyi a hozzá fűzni valóm !
7. Anatita81 (válaszként erre: 6. - Lencsike32)
2012. márc. 1. 16:33
Akkor miért nem cikket írsz? ;)
6. Lencsike32 (válaszként erre: 5. - Lencsike32)
2012. márc. 1. 14:10
Kutya kiképzőként csak szeretném felhívni a figyelmet a gyakori hibákra !!!
2012. márc. 1. 14:08

A harmadik kritikus szakasz :

8.héttől a 12. hétig

Általában a 8. héttől szokták az új gazdik elvinni a kölyköt , ami óriási stressz a kiskutya számára !

A régi gazditól kérni kell egy rongyot amin rajta van a testvéreinek és az anyának a szaga , fontos , hogy az első napokban ne hagyjuk egyedül a kiskutyát ! Amit elfelejtettem mondani , mielőtt a kiskutyát bevinnénk a lakásba vagy kertbe először mi menjünk be és utána invitáljuk be ! Már első nap tudatosítsuk benne , hogy hová mehet és hol van a helye , ha benti kutya hol van az a hely ahol eltudja végezni a dolgát ! Feltétlenül kérdezzük meg az előző gazditól , hogy eddig mit evet nála a kiskutya , ha mi mással szeretnénk etetni csak fokozatosan állítsuk át arra az étrendre ! Etetésnél soha ne egyből rakjuk le a tálját hanem várjuk meg míg leül , majd lerakjuk a tálat és csak az engedéjünkel mehet a kajájához !

Ezek a gyakorlatok később sok fejfájástól kímélnek meg bennünket , így az elején már tudatosítjuk benne , hogy mi vagyunk a falkavezérek !!!

2012. febr. 28. 17:56

A második kritikus szakasz :

22-49 napos kor .

Érzékszerveik egyre fejlettebbek .

Többet mozognak már nem kúsznak és kevesebbet alszanak . A hangokra egyre érzékenyebben reagálnak , erősebb zaj esetén a földhöz lapulnak .

Kb 1-hét kell ahhoz , hogy ezek az ingerek ne váltsanak ki bennük riadalmat !

5-7 hét amikor a kölyökben felébred a kíváncsiság , szinte minden felkelti az érdeklődésüket .

A tanuló képesség ekkor a legnagyobb . Amit ezekben a hetekben megtanulnak , jót vagy rosszat tapasztalnak egész életükben megtartják !

Tanulási vágy egyre fokozódik , ebben a kritikus szakaszban a kölyköket feltétlenül tanítani kell !

Ha nem tanítjuk őket akkor maguktól valamit mindenképpen megtanulnak , általában persze a rossz szokásokat . Na most tulajdonképpen olyan tanításra gondolok mint pl a labda a rongy a különböző szabályok felállítása . Ilyenkor kezdődik el az alomtársakkal való szocializáció , ekkor dől el , hogy idegen kutyákkal szemben milyen magatartási formát fognak tanúsítani !

5. héttől fontos , hogy minél több emberrel ismerkedjenek , ez alapozza meg később az emberekhez való viszonyukat .

2012. febr. 28. 10:26
Kíváncsi vagyok a folytatásra, hogy írsz-e olyat, amit nem lehet nagy általánosságban tudni. Szóval é várom..:)
2012. febr. 28. 09:11
folyt köv. később !!!
2012. febr. 28. 09:09

Első kritikus szakasz :


A születés napjától a 21. napig tart !

Amikor eldől , hogy a kölyök életben marad

vagy sem ?

Ebben az időszakban a meleg a táplálék a masszírozás amit az anyjától kap és alvást igényel !

A tenyésztőnek ebben az időszakban csak arról kell gondoskodnia , hogy senki és semmi ne zavarja meg az alom nyugalmát !!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook