Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A korallvirágról lemetszett leveleken aprócska gyökerek jelentek meg, miután jó ideig egy pohár vízben voltak. El lehet ültetni most? fórum

A korallvirágról lemetszett leveleken aprócska gyökerek jelentek meg, miután jó ideig egy pohár vízben voltak. El lehet ültetni most? (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 26. 12:12
Én sem teszem vízbe, mikor letöröm egyből virágföldbe teszem és gyönyörűek. Minden évben kéne újítani a tövet, mert elöregszik és csak nyúrga nem szép virágokat hoz.
2011. ápr. 26. 11:43

Sziasztok!


Régebben nekem is voltak korallvirágjaim.

Én a levágott hajtást azonnal cserépbe ültettem. Arra figyeltem,hogy mindig nedves legyen a föld. Évekig így szaporítottam őket.

4. manka10 (válaszként erre: 3. - Orsyka1214)
2011. ápr. 26. 11:25
örülök ha segíthettem,és szépek legyenek a virágaid:)
3. Orsyka1214 (válaszként erre: 2. - Manka10)
2011. ápr. 26. 11:18
Köszönöm a segítséget!
2011. ápr. 26. 11:15
Igen,ezt így kell szaporítani,legalábbis évekig így csináltam. Ha már ilyen korán kigyökerezett,akkor majd a jövő télen - tavasszal annál korábban fog virágozni.Én mindig virágzás után szedtem le friss hajtásokat,és azokat gyökereztettem ki gyönyörűek voltak. A kigyökerezett hajtásokat a szokásos módon,cserépbe ültesd bele./ persze nem nagy cserépben/
2011. ápr. 26. 11:09
A korallvirágról lemetszett leveleken aprócska gyökerek jelentek meg, miután jó ideug egy pohár vízben voltak.El lehet ültetni most?Hogyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook