Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Brutális gyökérkezelés után normális, hogy jobban fáj a fogam? fórum

Brutális gyökérkezelés után normális, hogy jobban fáj a fogam? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. tumbo2 (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 12. 12:14
kettő fájdalomcsillapítót adtak,nem hatott.ketten fogták a fejemet,mondom nekem mindegy csak húzzák ki.
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Tumbo2)
2020. júl. 12. 08:55

Bal oldalon hiányzik a 36 - os fogam, a mostani jobb oldalon a 37es. Mikor elmentem magába én nem tudtam pontosan megmondani melyik fáj így kifúrták a 36 os - ból a tömést, elmentem a saját dokimhoz, ő azt mondta Önnek nem a 6os foga az, hanem a 7es, miért fúrták ki a 6-ost?

A 37-es mögött már csak a bölcsesség van, arra meg úgy tudom nem építenek. Így ha kihúzza nem sok esélyem marad.

De ez még a jövő zenéje. Soha nem volt 1 rossz fogam sem, aztán egy elromlott és folytatta a többi, ez nem tudom milyen törvény de az én jó fogaim mennek tönkre, eddig szép volt mind, most mindegyik feketedik be

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Tumbo2)
2020. júl. 12. 08:50
Sajnálom. Engem csak az aggaszt, hogy mivel gyökérkezelésnél sem sikerült elérzésteleníteni, akkor húzásnál hogy? Javult nekem az biztos, de még mindig nem az igazi
29. tumbo2 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 12. 08:42
nekem is hasonló volt,aztán a végén ki kellett húzni.soha többé.inkább legyek fog nélkül.
2020. júl. 12. 07:07
Voltam, a második alkalom is fájt, de látta mennyire rettegek, így sokkal óvatosabb volt. Tett bele gyógyszeres tömést, elméletileg 20-án gyökértömünk, vagy húzunk, attól függ javul e a helyzet. Tegnap csak 1 cataflam kellett, jó lenne ha végre mutatna javulást.
27. Porkkala (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 22:16

Nagyon sajnálom,elhiszem hogy borzaszto volt,mikor próbálgatták nekem is végigdugni a tűket és még csak 1-2-3..injekció volt bennem (ultracain) hát az az érzés hatalmas fájdalom, én nem bírtam volna úgy pár másodpercnél tovább.


Legközelebb ha megint fáj,kérj még injekciót,ha 5 a maximális akkor 5öt,jobb mint szenvedni!! Nekem az 5. már kiütötte a fájdalmat hála az égnek de addig nem engedtem hogy csinálja,hát az embertelen az az érzés. :(


Jobbulast és vigyázz ne menjen bele semmi a lyukba! Esetleg Xilox-ot,Flector port vagy Apranaxot kérj,ezek erősebbek a cataflamnál.

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Df1e1c376c)
2020. júl. 2. 21:58
Köszönöm 🙏
25. df1e1c376c (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 21:02

Simán lehet kisugarzo fájdalom. Szerintem pár napig tomd magad gátlástalanul fajdalomcsillapitoval, sok szentelt viz, zsálya füstölés, és jó remény.


Jobbulást!

2020. júl. 2. 20:58
De köszönöm remélem holnapra javul valamit
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Df1e1c376c)
2020. júl. 2. 20:57
Igen, ebben tökéletesen igazad van, csak már tényleg annyira fájt és szenvedek vele, ma a megváltás reményében kiabálva, sírva de úgy voltam vele még egy kicsit kibirom még egy kicsit, aztán lehet felesleges volt az egész, mert már a fülembe is szurkal megint a fájdalom és ez legutóbb akkor volt, mikor nagyon gyulladt volt a fogam
22. df1e1c376c (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 20:53

Remélem, szerencséd lesz. Ez a vírusos helyzet nem szokvany.

Elnézést a rossz szavakra, talan sok idő, mire ott sorra kerulnel. De legalább próbált beküldeni a szajsebeszetre?


Azt értem, hogy kinodban már bármit bevallaltal volna, de ha szetvagja a nyelvideged, vagy az arcod nem mozogna többé, akkor most itt kérdezed kit perelj be.

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Df1e1c376c)
2020. júl. 2. 20:44

Nem mondta, csak, hogy Ő sem érti miért nem hat, pedig az magán fizetős nagy fogászati rendelés volt. Utána felkerestem a saját orvosom, aki a többi fogam is kezelte, ő elhajtott egy doboz augmentinnel, hogy a vírus miatt nem gyökér kezelhet....

Aztán most újra hívtam, hogy mi a helyzet, megint nem alszok nem tudok enni azon az oldalon, így ma elmentem hozzá a többit meg leírtam. Valamicskével jobb már, de még mindig fáj a fogam

20. df1e1c376c (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 20:02
Aki ennyire nem tudta mi legyen, nem mondta a száj sebészet? Mert ez nem csak a beteg szenvedéséről szól csak. A saját felelőssége. Egy foróval a szadban akárhová randulhatsz akaratlanul. Ez q veszélyes.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Porkkala)
2020. júl. 2. 19:50
Mert hónapok óta fáj és gyógyszereken élek. Végre nehezen de kierőszakoltam egy időpontot. A hónapok alatt tényleg kB február vége március elejét értem.ez idő alatt több orvosnál is voltam illetve 2-nél, akiknek szintén nem sikerült elérzésteleníteni. Volt olyan doki aki adott többet, mondta hogy 5-ig szokás elmenni aztán ha az sem, akkor nem tudja. Nálam 3 ultrával próbálkozott és egyszerűen nem tudta megfúrni sem annyira fájt. Ma beültettek a székbe, elkezdte fúrni, még örültem is, hogy na végre sikerült elérzésteleníteni. Aha.... Aztán jött a gyökér kezelő kis tűk vagy mik azok, ott pár db nem fájt, de egy ponton viszont világvége. Mondogattam magamnak, nem baj kibirom ma már végre alhatok rendesen stb stb..... Vegulis bele nem haltam tehát kibirtam, de inkább 20x szülők még (ez csak hasonlat) mint mégegy ilyet átélni. Ráadásul előre rettegek a jövőhét csütörtöktől, mert tudom hogy ilyenkor újra atnezi a csatornákat és én ezt nem akarom 😥😥
18. Porkkala (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 19:11

Uristen...


Én is nagyon nehezen reagálok a lidocainra... de minden fajdalmat tudnak csillapítani akkor is ha gyulladt a fog!!! Ez nem igaz,hogy ha gyulladt nem lehet,a fogorvosom is megmondta és tapasztaltam is. Kellett vagy 5 injekció az igaz... az egyik egyenesen bele a nyitott gyökércsatornába (azt hiszen ezt intrapulpális injekciónak hívják,2 másodpercig brutálisan fáj aztán minden fájdalom elmúlik,megéri).

Én tuti kierőszakoltam volna még injekciót.


De ha ilyen brutál volt akkor eltudom képzelni mennyire fáj sztem normális egy ilyen kínzás után,miért hagytad? :(

2020. júl. 2. 18:11
Sinternél voltál ..
2020. júl. 2. 17:53
A kalóz hajókon legalább leutottek a beteget az üveggel, ha a pia nem hatott.
2020. júl. 2. 17:46

Ez a végiguvoltes és sírás nagyon gáz.

Nekem ilyen kezelésem nem volt, de a fogorvosomnal tudom, hogy adnak több fájdalomcsillapítót, ha nem hat, elküldik a beteget (meg egy) rontgenre, vagy oda hívnak más orvost konzultalni. Ha sehogy nem megy, elküldik a szajsebeszetre, mert így dolgozni valakinek a szájában felelőtlenség. Ha megrandulsz levágja a fél arcod?

14. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 17:40
Egyáltalán nem normális. Az orvos akinél voltál, egy nagy kókler. Sírtál és üvöltöttél, ő meg kínzott tovább? Nálunk a jelszó, ha felteszem a bal kezem, azonnal abbahagy mindent a doki és megbeszéljük mi baj. De magától is folyamatosan kérdezi hogy minden oké-e, és mondja közben mit csinál és mit fogok érezni.
13. tumbo2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 16:21
ha gyulladt,nem hat a fájdalomcsillapitó.nekem benne hagytak egy gyökérdarabot,soha többé nem vállalkoznék rá.egy évre rá kezdett begyulladni,akkora volt a fejem,mint a buci.úgy vésték ki a szájsebészeten.
12. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 16:12

"Ráadásul végig sírtam és üvöltöttem az egészet.”


Bocs, de én adtam volna még fájdalomcsillapítót, és ha meg üvöltesz, megkértelek volna szépen, hogy állj fel a székből és indulj haza.


Vegyél be más hatóanyagtartalmú gyógyszert. Jobbulást!

2020. júl. 2. 14:20

Nekem, bár magát a kezelést nem éreztem, mert hatott az érzéstelenítő, utána fájd pár napig, főleg, ha másik fogammal összekoccant. Illetve reggelenként éreztem jobban.

De mikor a végleges tömést tette be a doki, akkor is azt hittem kiugrom a székből. Mikor megkérdeztem a fogorvost, azt mondta az a jó, ha éreztem, mert ez az jelenti van még élet a fogamban.

Mindez több, mint 20 éve volt, azóta sincsen probléma vele.

10. Piroska52 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 13:16
Azért ha nagyon nem csillapodik hamarabb menj vissza,azt se értem mért kell egy hetet várni,
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 346cfad937)
2020. júl. 2. 13:16
Köszi 😁
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Piroska52)
2020. júl. 2. 13:16
Köszönöm
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Dina2)
2020. júl. 2. 13:15
Köszönöm a válaszod
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Dina2)
2020. júl. 2. 13:15
Szeretem a fogorvosom és ez nem az Ő hibája, voltam másik dokinál is karantén alatt, neki sem sikerült elérzésteleníteni, valamiért nagyon gyulladt volt, pedig ő is írt fel antibiotikumot 2 dobozzal, de valamiért a gyulladás ha le is megy, nagyon hamar vissza jön. Viszont életemben nem gondoltam, hogy ez ennyire fáj pedig kezelték már másik fogamat is. Ha ezt tudom inkább kihuzatom, mert az jobb esetben csak pár perc ez meg vagy 30 biztos volt de maga a pokol
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Piroska52)
2020. júl. 2. 13:12
1 hét múlva, addig nyitva hagyta
2020. júl. 2. 13:05

Mivel idegeket tépkedtek, beletúrtak-fúrtak, normális hogy fáj.

A fogorvosom szerint 2-3 nap, mire lecsillapodik. Ha nem hat a Cataflam, próbálj más hatóanyagú fájdalomcsillapítót.

Mondjuk nekem 1 óra 10 perces volt a gyökérkezelés, de semmit nem éreztem belőle, szóval lehet nem csak gyógyszert kéne váltani...

3. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 12:59

Nekem is fájt,mert be volt gyulladva az idegszál,látta hogy kinlódok,adott még egy Lidokaint,és még másnap vissza kellett menni,mert megröntgenezték előtte,

persze hogy fáj,vegyél be fájdalom csillapitót,mikor kell visszamenni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook