Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Kaáli intézet fórum

A Kaáli intézet (beszélgetős fórum)


2009. szept. 9. 13:54

Aztán minimum annyi legyen megint az a szint Bibócska! :)

Nincs mit Reményke. A magamét nem tudom sajna mert amikor megtudtam volna a kocsiban hagytam az "összefoglalóm".

3084. 10d89b51ea (válaszként erre: 3079. - Smarti8)
2009. szept. 9. 13:51

Szia drágám:))


Már eltelt egy hét?

Milyen volt a nyaralás?


Hogy érezted magad?

Az idő jó volt?

Szép volt a tenger igaz?

Anno én csak Trisztben jártam bevásárló utra és bizony gyönyörű volt mindig az a méregzöld Adria.



köszi drágám én jól vagyok:))

2009. szept. 9. 13:51
Isten hozott itthon Mártika! :)
3082. bibócska
2009. szept. 9. 13:49
igazatok legyen drágáim igazatok legyen....
3081. 10d89b51ea (válaszként erre: 3078. - Remény21)
2009. szept. 9. 13:48

Bármit fogok leirni Nektek, az mind a szívemből jön.


A másodiknak sikerülnie kell Mindketőnknek drágám:))


Majd szept. végén fogunk kezdeni ha isten is ugy akarja!

3080. bibócska
2009. szept. 9. 13:47

szia smartikám jó hogy visszajöttél...

milyen volt velence?hogy éreztétek magatokat?milyen idő volt rátok?

3079. smarti8
2009. szept. 9. 13:42

Sziasztok lányok!

Hazaértem velencéből:)Jó volt,de mocsok fáradt vagyok:(És ráadásul hajnal 1kor értem haza, 2kor feküdtem le,és reggel fél 7kor keltem,mert jöttem dolgozni:(

Nem tudtam még teljesen visszaolvasni,hogy mi történt,de most látom a történtek 1-2 részét.

Reményem!

nagyon sajnálom ami történt,és csatlakozom,babus hozzászólásához,másodjára sikerülni fog:)DRUKKOLOK NEKED!

Bibócska drága!

Megint csak babushoz csatlakoznék,IGEN!AZ A 3 LESZ A BEFUTÓ:)

Babusom!

Mizujs veled??Olvasok tovább és biztosan megtudom,és a többieket is,csak még nem jutottam a végére ahogy azt írtam.Addig is elnézést a többiektől,akikhez eddig még nem szóltam.

További kellemes szép napot mindenkinek:)

3078. Remény21 (válaszként erre: 3075. - 10d89b51ea)
2009. szept. 9. 13:39
Szia Babusom! Köszönöm, tudom, h szívből mondod! :) és ez nagyon jól esik! Mint a papagáj, csak ismételni tudom szavaidat: a 2. neked is sikerülni fog! így kell lennie! :) mikor is kezdel majd kb.?
3077. Remény21 (válaszként erre: 3074. - Bibócska)
2009. szept. 9. 13:38
ari vagy, h "előkotortad" - köszönöm, közben Szimpátiától is megkaptam! köszi lányok!
3076. Bibe80 (válaszként erre: 3070. - Bibócska)
2009. szept. 9. 13:36

Ezek csak az anyósom által kiemelt és lényegesnek tartott részletek!

Háááát, nem nagyon értettem én sem, de tuti a rövid protokoll is eredményes lesz! :-)

Kezelőorvos válogatja, hogy kinél mit alkalmaznak!

Szerintem ők tudják ezt!

2009. szept. 9. 13:31

Kellemes délutánt lányok:))


Drága bibócskám az a három lesz a befutó:)))


Drága Reményem tudom, hogy nagyon nehéz én is napokig sirtam, nem érdekelt semmi, de ahogy teltek és telnek a napok egy kicsivel mindig könnyebb, bár teljesen akkor leszek lelkileg rendben ha egyszer majd a kezemben tarthatom a kis drágámat.


Kitartás drágám a második sikerülni fog!

3074. bibócska
2009. szept. 9. 13:23

nem bocsi...

267.3

megnéztem az előző papiron...

3073. bibócska
2009. szept. 9. 13:20
nekem 256 volt a hcg szintem...
3072. Remény21 (válaszként erre: 3070. - Bibócska)
2009. szept. 9. 13:01
Szia Édes! HCG-re te emléxel, h kb. mennyi, ha a beágyazódás sikeres?
3071. Remény21 (válaszként erre: 3070. - Bibócska)
2009. szept. 9. 13:00
nyugi, sztem ő sem érti! :) (én sem)
3070. bibócska
2009. szept. 9. 12:53

hú bibém ez aztán az infó de a felét sem értettem:-)

de biztos így van...

remélem azért a rövid stimu is erdményt hozhat!!

3069. bibócska
2009. szept. 9. 12:52

na itt vagyok ebéd megvolt fel is mosogattam követ felnyaltam ragyogunk :-)he-he

már a gyogyimat is bevettem kivi vagyok most lesz-e hatása..a reggeli kábulat elmaradt:-D

3068. Bibe80
2009. szept. 9. 12:33

Sziasztok Lányok!

Hogy vagytok?

Reményke, írtam privit! Remélem egy kicsit jobban érzed magad ma, bár tudom nem könnyű túltennie magát az ember lányának, ha ilyen dolgok történnek vele!


Puszi mindenkinek: B.

3067. Bibe80 (válaszként erre: 3047. - Bibócska)
2009. szept. 9. 11:39

Szia Bibócska!


Ez nagyon jó hír.

Hidd el, ez a 3 lesz a tuti befutó!

Nagyon drukkolok, hogy a sikeres beültit követően is tudják a feladatukat!:-)

3066. Remény21
2009. szept. 9. 11:37

Szent Teréz imája:


"Hozzon a mai nap belső békét a számodra.


Bízz az Istenben annyira, hogy tudd, pontosan ott vagy, ahol lenned kell.


Ne felejtsd el a végtelen lehetőségeket, amelyek a hitből erednek.


Használd az adottságokat, amelyeket kaptál, és add tovább a szeretetet, amely megadatott számodra.


Légy elégedett abban a tudatban, hogy az Isten gyermeke vagy.


Legyen ez a tudat **teljesen a tiéd,** és adja meg lelkednek a dal, a tánc,a hála és a szeretet szabadságát.


Ez mindannyiunké!"

3065. Bibe80
2009. szept. 9. 11:34

[link]


Száni! :-)

Meg van a honlap címe is, ha érdekel!

Puszi: BB.

3064. Bibe80 (válaszként erre: 3059. - Sunshine2009)
2009. szept. 9. 11:31

Szia Sunshine!

Megpróbálom neked ide bemásolni, ha sikerül.

Kedvenc anyósom utána nézett a neten és nemrég küldte el nekem is!:-)


Tehát:

Eredményes IVF-ET beavatkozás akkor végezhető, ha egyszerre több petesejt áll rendelkezésre. Ehhez hormonális előkészítés szükséges, melyhez alapvetően ugyanazon természetes hormonokat használjuk injekció formájában, amelyek a szervezetbe egyébként is a petesejtek fejlődését irányítják. Az injekciókat minden beteg más és más dózisban kapja egyedi elbírálás alapján. Ahhoz, hogy a szervezet saját hormonális működése ne avatkozzon bele a hormonális előkészítésbe, az esetek döntő többségében szükséges az agyalapi mirigy petefészekre ható hormonjai kiáramlásának a gátlása. Ez egy másik fajta injekcióval történik, mely a beavatkozást megelőző ciklus végétől elkezdődhet (un. GnRH agonista analóg hosszú protokoll).

Ugyanez a gátlás elérhető akkor is, ha a GnRH agonista analóg adását a stimulációval egyidőben kezdjük el. Ez az un.GnRH agonista analóg rövid protokoll. Ez a módszer kevesebb injekcióval jár, de a terhességi kimenetele szempontjából sokkal rosszabbak az esélyek, ezért nagyon kevés betegnél alkalmazzuk, orvosi szempontból indokolt betegeknél.


ÉS még egy kis szösszenet:


A kontrollált hyperstimuláció végzését megnehezíti, hogy a multiplex tüszőfejlődés következtében a fiziológiást lényegesen meghaladó ösztradiol szintek lesznek már a stimuláció elején, mely endogén LH kiáramlást eredményez. A korai LH kiáramlás következtében a fejlődő petesejtek károsodnak. Az idő előtti LH kiáramlást GnRH agonista, illetve antagonista analógok adásával gátolni lehet. Agonista GnRH analógok használatával a gátló hatás eléréséhez legalább 5 napra van szükség. A legkedvezőbb eredmények az ún. hosszú protokoll használatával vannak, ekkor már a stimulációt megelőző ciklus midluteális fázisától adjuk az analógot. A rövid protokoll esetén a stimulációval egy időben kezdjük adni, míg az ún. ultrarövid protokollnál csupán a stimuláció első 3 napján. Antagonista analóg, mely azonnali hatással rendelkezik, csak a kritikus napokban adandók.

3063. Remény21
2009. szept. 9. 11:24
biztos tudja valaki, h beágyazódás esetén, mennyi hcg-t kellett volna mérniük???- tegnap idegességemben ezt elfelejtettem a vérszívós lányoktól megkérdezni...írja meg valaki, köszi
3062. bibócska
2009. szept. 9. 11:05

most búcsúzom egy időre megyek ebédet főzni du.még jövök..

puszka kislányok

3061. bibócska
2009. szept. 9. 11:05

igazábol nem tudom sunny hogy miért történik és milyen megfontolásból.

nekem először a hosszú volt és most a rövid.mert a szurik mennyisége az biztos különbözik de más nem.

talán a hosszúval jobban tudják befolyásolni és felügyelni a hormonokat amiket ők irányítanak...

az hogy melyik mennire sikeres??? ???

gondolom mindenkinek másképp van!!


köszönöm és jól is jön minden segítség erőt ad és remélem a kicsik is megérzik belehúznak:-)

2009. szept. 9. 11:00
Bibócskám, drága angyalka, nagyon szorítok a drágaságaidnak, hogy szépen nőjenek és egészségesek legyenek, na meg persze odatapadjanak ám jól! :-))))
2009. szept. 9. 10:59
Lányok, milyen esetben válaszja az orvos a hosszú, illetve rövid protokollt? Mi határozza meg????
3058. bibócska
2009. szept. 9. 10:55

én is erre gondoltam szerintem most nem fognak 5 napot bírni én úgy gondolom pénteken mennünk kell értük..

de végül is mint ahogy te mondod erősek legyenek és ez a lényeg elvégre nekek is három naposan érkezett töki és tessék már hol tartasz...

3057. Szimpátia (válaszként erre: 3047. - Bibócska)
2009. szept. 9. 10:52
Bibócska az lényeg hogy annyi legyen amennyit vissza szeretnél kérni. És azok legyenek erősek! lehet hogy holnapután mehetsz értük? :)
2009. szept. 9. 10:50

Jobbulást Remény! Ezt úgysem lehet egyik napról a másikra elfelejteni. :(

A beágyazódást én is úgy tudom. A megtermékenyülés után kb a 7. napon történik meg. Mivel nálunk pár napot "testen kívül" tölt az embrió így a 7 napot a punkciótól kell számolni.

Nem mintha ez vígasz lenne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook