Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A jó anyukának zsíros a haja fórum

A jó anyukának zsíros a haja (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A jó anyukának zsíros a haja

137. Kukacc
2012. aug. 27. 12:06

Ja és még egy grátisz kérdés:


Itt néhányan csak akkor NŐ-k a férjük szemében, ha lefogynak, ha visszanyerik az alakjukat?

Néhány kiló felesleggel már nem is kívánatos Nők?

Mert az akkor elég nagy baj :/

136. 0a84e34983 (válaszként erre: 132. - Fbf357da85)
2012. aug. 27. 12:06
Miért szánalmas?A lényege,hogy ha valaki anya,attól még lehet csinos,ápolt.
2012. aug. 27. 12:05

Vannak részei a cikknek, amelyekkel nagyon egyetértek, más részeit viszont mondvacsinált "problémának" tartom.


Egyetértek azzal, hogy a gyerek akkor igazán az első, ha a család az első, hiszen az egészen kicsi csecsemőkor után és hosszútávon nem azzal teszünk jót a gyereknek, ha bálványként ajnározzuk, hanem ha azt látja, hogyan működik jól egy kapcsolat, egy házasság, egy család, amelynek ő meghatározó, fontos része, de csak az egyik része. Ezzel sokkal többet teszünk azért, hogy később ő is boldog párkapcsolatban éljen, mint azzal, ha erőnkön felül lessük minden kívánságát, a férjünk pedig már csak legfeljebb a pénzautomata szerepét tölti be. Az oly gyakori válás vagy kiüresedett kapcsolat sokkal többet árt a gyereknek, mint ha az anyuka esténként szakít magának 20 percet olvasásra, vagy kinek mi jelenti a feltöltődést.


A külső alapján történő anyatípusokba sorolást viszont azért nem értem, mert ezek egyszerűen a nőtípusok, ilyenek vagyunk: bombanők, átlagnők, előnytelen külsejű nők + a rengeteg átmenet.


Nem kell gyereket szülni ahhoz, hogy valaki foltos pólóban, lenőtt, kócos hajjal álljon előttünk a pénztárnál, aki ilyen, az nyilván nem fog megváltozni a gyerekszüléssel. de engem nem zavar különösebben, miért is zavarna?

2012. aug. 27. 12:03
*életében*
133. Kukacc
2012. aug. 27. 12:02

Egyet magyarázzon meg nekem valaki:

MIÉRT KÉNE VISSZANYERNI A TERHESSÉG ELŐTTI SÚLYT?


Ki alkotta ezt a szabályt? Honnan vették ezt a szabályt?

Miért kötelező?

Az már nem lehet igényes, szép, tiszta és ápolt anyuka, aki nem ugyanannyi kiló, mint a terhessége alatt, hanem mondjuk rajta van néhány kiló????

2012. aug. 27. 12:02

Kisstílű cikk, mely azt a szánalmas gondolkodást hirdeti, hogy a nő elsődleges értéke a külsejében rejlik.


Amúgy is sajnálom azokat, akik élete nőtársaik lapos pillantassal való méregetése, majd ezzel kapcsolatos magvas gondolatok megszülése jutott csak osztályrészül mint agyi tevékenység.

131. spinneli (válaszként erre: 124. - D6fd5940b1)
2012. aug. 27. 12:01
Én is erre gondolok...
130. Bea0124
2012. aug. 27. 12:00

Nem olvastam el az összes hozzászokást de ami a lényeg az tényleg az hogy ne hagyja el magát az ember aki meg terhesség alatt is súlyfelesleggel küzd az jobban figyeljen oda.Nem kell 20-30kilókat hízni.


Nyilván genetikai háttér is befolyásolja hogy ki hogy néz ki.Én szerencsésnek tartom magam mert sikerült vissza nyerni alakom!Szoptatás alatt szedtem vissza pár kilót de nem érdekelt.Most már 3,5kg-al vagyok kevesebb mint amivel teherbe estem!

És igen is igaza van a cikk írójának hogy sokan elhagyják magukat és ráfogják a gyerekre!


Nem kell 40kilósnak lenni de úgy gondolom hogy a szülés előtti súlyt azért vissza kéne nyerni!

Ha beteg valaki akkor menjen orvoshoz ne a kifogásokat keresse!

Zselés műkörmöm az esküvőmkor volt!Nem vágyom rá!Sminkelni nem sminkelem magam nincs rá szükségem!Fodrászhoz sem nagyon járok sűrűn,hála égnek szép erős hajam van!

Lehet nincs minden nap felporszívózva,felmosva,de nem szakad a ház!

Nem attól jó anya a jó anya hogy minden tökéletes.



MEG KELL TALÁLNI AZ EGYENSÚLYT!

129. Kukacc (válaszként erre: 123. - A14deb9047)
2012. aug. 27. 11:59
Meg itt :))
128. Kukacc (válaszként erre: 126. - Gavrilo1)
2012. aug. 27. 11:59
És itt a pont :)
127. 0a84e34983 (válaszként erre: 122. - Zsanci79)
2012. aug. 27. 11:57
Szerintem a mellettük levő pasik nem nagyon értékelik,hogy így néz ki a párjuk.Ha a nő nem változtat,biztos ki fog bukni a dolog.
2012. aug. 27. 11:57

Nekem valahogy sose tünt fel a játszótéren hogy melyik anyuka "jó nő". Kit érdekel, hogy mit vesz fel a homokozáshoz- hadd csörögjön az a melegítő, de ha őt a tűsarkú boldogítja akkor az is jó.

Ha beszélgetésbe elegyedünk úgyis kiderül hogy számomra elfogadható elvei vannak vagy nem , teljesen mindegy hogy mi van rajta...

125. Idhikai (válaszként erre: 123. - A14deb9047)
2012. aug. 27. 11:56
... nos igen, csak az ilyen érett gondolkodáshoz már fel kell nőni! ;)
124. d6fd5940b1 (válaszként erre: 37. - Spinneli)
2012. aug. 27. 11:54

szerintem kettős dolog..

kompenzálni is akarnak,rossznak érzik magukat, de épp azért,hogy erősítsék azt a képet magukban, hogy ők mégis mennyivel jobbak mint más,kezdik krizizálni a másikat, ezáltal kialakul az a nézet bennük, és hogy ők jobbak :))

2012. aug. 27. 11:51

Engem abszolút nem érdekel, hogy ki hogy néz ki, mit vesz föl, mi látszik ki és mi nem.

Miért kell a másikat kritizálni, megszólni, lenézni?

Én én vagyok, és nem te, és nem ő.

Nem tudhatjuk, miért van úgy, ahogy van. Ha neki jó, mi joga van bárkinek is pálcát törnie felette?

Amíg nem meztelen, nem fertőző és leprás, nem jár négykézláb, szíve joga úgy lemenni, ahogy az neki tetszik... Egyébként azok az emberek, akiknek a munkájuk miatt glancban kell megjelenniük, szeretnek egy papucsban, pólóban, bő nadrágban, vagy egy zsákruhában leszaladni a boltba, kalap a fejre, napszemüveg és kész.

2012. aug. 27. 11:51

Szerintem van a cikkben igazság.

Én is huszonpár kilót híztam, nem fogyóztam, a kilók szépen mentek le maguktól. Amíg otthon voltam a gyerkőccel, hogy így fogalmazzak nem "köszörültem ki magam" annyira. De sosem voltam igénytelen, meg ilyenek....néha tényleg nem volt humorom a fáradságtól beszárítani a hajam, meg ilyenek.

Én egyedül nevelem a gyerkőcöm, olyan 1 éves kora óta. Másik városban laktam, és visszaköltöztem anyuhoz.

A játszótéren szembesültem a "csörgős melegítő" feelinggel az anyukák között. Ledöbbentem, hogy a számos szép csinos ismerősöm (kisváros, mindenki ismer mindenkit)mennyire leadta....számomra ez hihetetlen. De mindegyik mellett ott a férj!

Aztán mikor visszajöttem dolgozni, jó volt visszatérni a felnőttek világába, és ugyanúgy adtam magamra mint azelőtt. Sőt, azt mondják sokkal jobban nézek ki, mint terhességem előtt. Ez nem azt jelenti, hogy 40 kiló vagyok, hanem hogy az összkép sokkal jobb.

Szóval azért egy egyedülálló is lehet "anya1".

Nyaraláskor is figyeltem a családokat (családbarát helyen voltunk), és elhanyagolt anyukák mellett, tök jó pasik voltak.

Akkor mégsem a külső a lényeg????? Vagy majd egy idő után kibukik.....???

Én jobban érzem magam a bőrömben, ha adok magamra....és muszáj időt szakítani rá.....

2012. aug. 27. 11:51
Ezek után már igazán kíváncsi vagyok kedves cikk író hogy valójában hogy is nézel ki? már csak a viszonyítás miatt, hogy be tudjam magam sorolni. :)
2012. aug. 27. 11:47
Semmi felháborító nincs a cikkben,nagyon is így van.Nekem 2 gyerkőcöm,van 169cm vagyok 54 kg,pedig mind a kettőnél 20kg-ot felszedtem a terhesség alatt.Nem tartom magam nagy szám nőnek,de próbálok arra törekedni mindig,hogy ne látsszak,elhanyagolt slampos anyukának.Mindig van rajtam egy kis smink,nem járok kopott,kinyúlt ruhákban.A 8 éves lányom mindig büszkén megy velem akárhova,és mindig mondja,hogy nekem van a legcsinosabb anyukám (elfogult a drágám).Nagyon nem értem az olyan nőket,akik miután anyák lettek,teljesen elhanyagolják magukat.Persze a gyerek a legfontosabb,ezt nem vitatom,de azért még ott a párjuk is aki valószínűleg nem értékeli,hogy a valamikor neki tetsző nő eltűnt.
2012. aug. 27. 11:44
vagy korpás...
118. globus
2012. aug. 27. 11:43
Bírom az ilyen típusú fikázódást. Amikor valaki elmondása szerint az általa elítélt csoportba tartozott, onnan kikerülvén mindenkit lenéz. Cikkíró finoman szólva is olyan magasan hordja az orrát, hogy nyomot hagy a plafonon.
117. j357
2012. aug. 27. 11:41
előítélet, én úgy érzem hogy te állítod fel ezeket a kategóriákat és a cikkből az jön le, hogy a te példád az egyedüli üdvözítő út.Mi van ha egy nő nem járt szoláriumba meg műkörmöshöz szülés előtt se?Esetleg szülés előtt is túlsúly problémái voltak?Az igénytelen?Edzés:otthon nem lehet tornázni?Esetleg sétálni vinni a babát vagy szaladgálni a parkban a gyerekkel?
116. 328aadd89f (válaszként erre: 115. - Debju)
2012. aug. 27. 11:40
Lájk.:)
115. debju
2012. aug. 27. 11:38

utolsó sorban lehet valakire csak azért felnézni mert "jól néz ki"


ha valakinél minden egyben van, ott le a kalappal

114. spinneli (válaszként erre: 93. - Idhikai)
2012. aug. 27. 11:37

Értelek...nekem mindig az a kérdés-és gyerek híján nem is tudom megítélni, hogy a kettő együtt mehet-e, vagy sem?

Nagyon eltérőek az anyukák véleménye ebben a témában, mint ez a topik is mutatja...

113. Lilien0420 (válaszként erre: 1. - Ayna)
2012. aug. 27. 11:37
Nagyon egyetértek veled, én is sokszor borzadok el az anyák nagyrészét látva. Nem értem, attól, hogy gyereket szült (mindegy 1-et, 2-őt 8-at) miért szűnt meg igényes nőnek lenni? Mert sosem volt az. Én az 1-2-es típus között érzem magam, sokszor inkább néznek a 18 éves lányom nővérének 40 évesen, mint az anyjának.
112. debju (válaszként erre: 106. - 117b1693d0)
2012. aug. 27. 11:36

és én ezért próbálkozom rendbeszedni magam

meg meg ezer dologban jobbnak lenni mint amilyen vagyok (és sokszor nem sikerül)

111. Sirga
2012. aug. 27. 11:33
Tetszik a cikk! Bár be kell vallanom, az eleje ragadott magával - lendületes, figyelemfelkeltő, nagyon jól indítottál! A második felét - főleg, ahol mentegetőzöl - már taszítónak, ellenszenvesnek találtam. Az eleje alapján azt hittem, egy vicces írásba botlottam, amit élmény lesz végigolvasni. Így azonban vegyesek az érzéseim ...
110. zakajeo (válaszként erre: 84. - Spinneli)
2012. aug. 27. 11:28

mert felháborító?azt hiszem gyakorló vagyok de nem találok háborgót:)

nekem a stílusa furcsa kicsit,de összességében sokkal jobban tetszik mint az átlag anyukás hoxás cikkek.

2012. aug. 27. 11:25
További jó eszmecserét!Mennem kell.Sziasztok,szép napot,kevés munkát!
108. 7636c30290 (válaszként erre: 1. - Ayna)
2012. aug. 27. 11:25

Ez jó volt,tetszett! :)

Így van mindenféle ember van/anya,és ez így is fog maradni. És mindig mindenkit lehet valamiért kritizálni,ez már csak ilyen! ;)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook