Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A ház fele az enyém, a másik a páromé. Ő beengedné, én nem... fórum

A ház fele az enyém, a másik a páromé. Ő beengedné, én nem... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2015. aug. 29. 07:20

Ez az egész alapvetően nem normális. Se a te hozzáállásod, se a "párodé".


Az ilyen környezet eleve nem gyermekek felnevelésére való, határa a veszélyeztetésnek.


Se az a minta nem 21. századi, amit a köztetek levő kapcsolaton át látnak.

Se az nem, hogy apuka mivel és kikkel foglalkozik rendszeresen, a saját otthonban.

Mert itt nem arról van szó, hogy a család együtt Mozartot, netán lélekemelő könnyűzenét zenélget, ami jó hatással lehetne a gyerekekre.


Szóval végülis nem hal meg senki, minden jó, csak a torka véres.


Nem arról van szó, hogy nem lehet hibázni, néha rossz irányba elindulni. Arról van szó, hogy ezt hogy kezelem a család érdekében, és mennyi időn belül.


Nálunk most volt egy komolyabb gond, szintén gyerekekkel kapcsolatos, a férjem csinált hülyeséget. Én felhívtam a védőnőt, mert úgy éreztem, hogy ezt jó, ha tudja szakember, ha ciki, ha nem ciki. Egy napig dühöngött a férjem, hogy én "feljelentettem". Elmagyaráztam neki, hogy ponthogy így nem jelentettem fel, csak jeleztem egy gondot. Másnapra lenyugodott, bement a védőnőhöz - aki tök aranyos - elbeszélgettek. Ez is volt a cél.

Azóta tartja magát ahhoz, amit kértünk tőle.


De igazából, ha ő nem így állt volna hozzá, akkor se lennék a férjem "bűnrészese", akkor is a gyerekek érdeke az első.


Nem az a legfontosabb a nevelésben, hogy szórja-e a gyerek a homokot a homokozóban, hanem alapvetően az, hogy milyen "fajta" embereket lát maga körül. A mintákat is azokról veszik majd.

156. syria (válaszként erre: 155. - Dad7fdd2d7)
2015. aug. 28. 17:07
Hurrá! Hawaii. :D
155. dad7fdd2d7 (válaszként erre: 154. - Syria)
2015. aug. 28. 07:13
Igen :) Ráadásul holnap kettesben leszünk, gyerekek nélkül, lesz időnk....khm...beszélgetni :D
154. syria (válaszként erre: 153. - Dad7fdd2d7)
2015. aug. 27. 20:07
Nem volt könnyű menet, de az a lényeg, hogy megoldódott. :)
153. dad7fdd2d7 (válaszként erre: 152. - Syria)
2015. aug. 27. 08:20

Mert haragudott rám, ugyanis előtte legalább 10 percen keresztül szólongatott, hogy figyeljek a gyerekekre, csak ezt én nem hallottam. Ezt hallotta ez a bizonyos beszólogató munkás is, és ezért kezdte el mondani a magáét. (én pedig a barátnőmmel beszélgettem munkaügyben, ezért sz@rtam a gyerekekre, kb 10 percig. Micsoda bűn )


Na szóval röhögök rajta már énis, de az biztos, hogy az a bizonyos nem fog többet ide jönni.

152. syria (válaszként erre: 146. - Dad7fdd2d7)
2015. aug. 26. 18:57
Akkor happy end van? :D S mit mondott, miért nem védett meg?
2015. aug. 26. 15:02

Váratlanul mindig beeshet vendég, főleg ha rokon. Még, rövid időre, egye fene jöjjön be a pár fős idegen kísérete, de akkor azok csöndben megvárják. a zavarásért elnézést kérve. A sógornak kellett volna rendet tartani, de az ő helyében ebből nem csinálok rendszert, ha a munkásaimnál nem tudom elérni, hogy tisztességesen és tisztelettudóan viselkedjenek.


Végül is, jó, hogy megoldódott a helyzet.

150. dad7fdd2d7 (válaszként erre: 148. - Guruljka)
2015. aug. 26. 12:43
Érdekes lett volna egy olyan dolgot megbeszélni, amire nem is számítottunk. Az rendben hogy jön a párom bátyja, hiszen testvérek, jöjjön csak, kapcsolódjanak ki. De arról nem volt szó illetve nemtudtunk róla hogy amunkásaival együtt becsücsülnek a nappalinkba. De mondom, mostmár meg van beszélve, megbánta őis a dolgot, megbeszéltem a sógorommal is hogy nemszeretnék idegeneket a házba. És azt is megbeszéltük a párommal, mi van ha mégis jön az a valaki...
149. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 146. - Dad7fdd2d7)
2015. aug. 26. 08:58
Szomorú, hogy a férfiúi tekintélyét" ilyen szégyenletesen próbálja megôrizni egy "haver" elôtt!
2015. aug. 26. 04:23

Ha egy kapcsolatban már eleve nem a család vagy akár csak a párkapcsolat érdekét és kapcsolati épségét szem előtt tartva, hanem a tulajdoni hányad alapján hoz vagy nem hoz valaki a házba vendégeket, akkor már megette a fene.


A normális eleve az lett volna, hogy előre megbeszélni, és közösen döntést hozni. Mindketten ragaszkodva a közösen meghozott döntéshez, és a saját párommal együtt, azaz nem ellenfélként, hanem szövetségesként fellépni.

147. Shanalyl (válaszként erre: 144. - 0c7adf8ee7)
2015. aug. 25. 13:30
Ha megakadályozza, h jöjjön, nem kár! Befektetés egy szebb jövőbe! :D
2015. aug. 25. 13:05
Kaját nem adok senkinek. És megbeszéltük, béke van. Többet nem jön az a bizonyos, ő meg bocsánatot kért és elmondta hogy miért nem védett meg.
145. Mézes-Krémes (válaszként erre: 143. - Shanalyl)
2015. aug. 25. 12:55
Hát elég meseszerű ötleteid vannak szerintem... :) Egyébként igazad van, szerintem is nagyon nagy bibi van. Milyen pár, milyen apa az ilyen?
144. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 143. - Shanalyl)
2015. aug. 25. 11:50
Kár lenne a kajaért, az idôért, az energiáért!
2015. aug. 25. 11:15
Én lazán megfőzném neki, aztán "véletlenül" az ölébe borítanám. Ha kaját is akar, azt elrontanám, de csak neki. Jöjjön csak, de sok vendégszeretetben nem lenne része. Amúgy meg a saját portámról valószínűleg seprűvel penderíteném ki, ha meg nagyon nem akarna elhúzni, lefújnám gázsprével. >:D Csak annyi a bökkenő, h az én párom nem engedne be ilyen embert a portára, nemhogy még majd hagyná, h így viselkedjenek velem! Valami bibi van ott, ahol ilyenek történnek.
142. pzm3 (válaszként erre: 75. - Dad7fdd2d7)
2015. aug. 25. 10:20
Én nem nézném ezt el nap mint nap!Te pedig első sorban a gyerekeid nyugalmát kellene nézd,és nem azt,hogy szeretetből elviseled a párod és haverjai szánalmas viselkedését!Ennek már az elején gátat kellett volna szabni!Milyen élet ez így?
141. Mézes-Krémes (válaszként erre: 119. - Dad7fdd2d7)
2015. aug. 25. 09:57

Szereted? És ő szerinted szeret téged, ha engedi, hogy így beszéljenek veletek a saját közös otthonotokban?

Hidd el, az a pasi, és a többi is hívva van hozzátok, ebben legyél biztos...

140. dad7fdd2d7 (válaszként erre: 139. - Syria)
2015. aug. 24. 19:11
Nem csinálta még, tehát nem tudja milyen. Majd ha énis dolgozni fogok, akkor majd megtudja, mert akkor bizony neki is lesz része benne :)
139. syria (válaszként erre: 62. - Dad7fdd2d7)
2015. aug. 24. 18:31

Idióta az a férfi, aki nem tartja kőkemény melónak egy 5 tagú családról való gondoskodást.

Ha valóban szereted, akkor a konfliktust neked kell megoldanod.

2015. aug. 24. 10:08
Köszi a választ mindenkinek.
2015. aug. 23. 19:49
Medve anyám...
2015. aug. 23. 17:45

Szép kis "párod" van van; még viccbôl sem mondanék ilyet;

inkább marharépának cimkézném!

135. gribedli*** (válaszként erre: 131. - 0c7adf8ee7)
2015. aug. 23. 17:33
Egyetértek! És elég nagy baj, hogy ezt nem teszi spontán, hanem még veszekedni is kell vele (a férjjel), eredménytelenül, a "vendég" meg egy tuskó. De mindez sajnos nem törvénybe ütköző.
134. dad7fdd2d7 (válaszként erre: 130. - 70ee6fd6ec)
2015. aug. 23. 17:15
Nem, ez csak hobby. Magyarul és cigányul.
133. michelle.r (válaszként erre: 65. - Dad7fdd2d7)
2015. aug. 23. 17:06
Nem, mert a párod vendégei.
132. era06
2015. aug. 23. 16:44
Jogod van tűrni, elviselni ezt a helyzetet. Jogod van megbeszélni a férjeddel, hogy nem szeretnéd, ha itt dajdaloznának. Jogod van megmondani a kedves vendégnek, hogy kívül tágasabb, de akkor senki ne menjen oda, nincs kivétel. Jogod van kalapot emelni és elmenni.
2015. aug. 23. 16:16

Az a véleményem, hogyha valaki elmegy valakihez az otthonába, kutyakötelessége lenne a maximális tiszteletet megadnia a ház asszonyának. És leginkább alkalmazkodni, hiszen nem csupán nô, hanem feleség és gyermekek anyja!

Szóval nem pofátlankodom, gúnyolódom rajtuk, nem oltogatom a férjet a felesége ellen!

Sajnos itt már alapból probléma van a házaspár kapcsolatában. Nem is csodálkozom, mert én sem örülnék, ha kéretlen-faragatlan egyén folyamatosan kellemetlenkedne az otthonomban (tulajdonrésztôl függetlenül!

130. 70ee6fd6ec (válaszként erre: 71. - Dad7fdd2d7)
2015. aug. 23. 15:54
Fellépni is szoktak? Milyen nyelven énekelnek a magyaron kívül?
129. 76c87e32e1 (válaszként erre: 119. - Dad7fdd2d7)
2015. aug. 23. 15:14
Dehogynem, végig arról szól a történet, hogy a férjed meghívja, de te nem bírod. Ha senki sem hívná és kellemetlen lenne, nem lenne probléma, mert akkor nem engeditek be.
2015. aug. 23. 14:51
De hogy konkrét legyek, sajnos nincs semmilyen alapod arra, hogy elküldd, leginkább azután, hogy a párod is az ő pártján állt amikor beszólt neked.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook