Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A haldokló emberek tényleg megvárják, akit meg akarnak várni, és utána halnak meg? fórum

A haldokló emberek tényleg megvárják, akit meg akarnak várni, és utána halnak meg? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
75. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - Sercegnő)
2011. júl. 5. 22:01

Az én nagypapám nem várt meg.Este bekerült,nekem csúnyán nem szóltak róla,csak másnap délután,mikor már nem tartózkodtam a városban.Természetesen tomboltam mivel ismerve a kórelőzményt,az aktuális tüneteit keveseltem,amit kapott.Hiába osztottam az észt telefonon,nem adták tovább illetékesnek(ó öreg már a nagypapi,beteg is,mit akarok...)Azóta is haragszom ezért és meg van a véleményem a halála tényleges okáról...

Ugyanakkor anyukáját hívogatta,akinek valami igen csúnyát kellett volna elzavarnia...Egyáltalán nem törődött a látogatóival,akiktől értesültem.Aztán rá pár órára közölték,hogy meghalt.Meg azt is,hogy sikerült elintézni,hogy ne legyen bonci(öreg,beteg,bla-bla)...Na?

Haragszom.

2011. júl. 5. 22:01
Én is leírom majd, hogy csomagoljanak el, hová, mit szeretnék, mit nem.
73. 328aadd89f (válaszként erre: 72. - A14deb9047)
2011. júl. 5. 21:59
Ja értem.
72. a14deb9047 (válaszként erre: 70. - 328aadd89f)
2011. júl. 5. 21:58

Ezek általában személyes tárgyak. A volt kalocsai érsek pl. a könyvtárát az iskolanővérekre hagyta.

Inkább az a kérdés, hogy temessék el, kiket értesítsenek, milyen szertartást szeretne, stb., hiszen nagyobb vagyontárgyuk elvétve van. Ingatlanról rendszerint csak akkor, ha örökölte és engedték neki megtartani, elfogadni.

71. sajert
2011. júl. 5. 21:57
Nekem apósom halt meg úgy, hogy megvárta a férjem. A férjem ment a vonattal, rohant be a kórházba hogy még élve találja. Ránézett a férjemre az Apukája, és meghalt. Őt várta...
70. 328aadd89f (válaszként erre: 69. - A14deb9047)
2011. júl. 5. 21:54
Fura szokás. Minek nekik végrendelkezni és főleg miről? Úgyis mindenük az egyházé lesz, nem?
2011. júl. 5. 21:52
A születés és a halál kézenfogva jár. Olyan, mintha a kötél két végét fognák. Csak nem tudjuk, milyen hosszú... A papoknak, szerzeteseknek minden évben el kell készíteniük a végrendeletüket, illetve záradékoltatni, akár van benne változás, akár nincs. Azt mondják, először nagyon nehéz megírni - mivel sajátkezűleg kell ezt megtenniük -. Később már könnyebb.
2011. júl. 5. 21:47

Pár évvel ezelőtt meghalt a barátnőm édesanyja (korábban pedig az édesapja is). Mivel anyukámnak és nekem nagyon szoros volt a kapcsolatom a családdal, végig ott voltunk mellette az utolsó óráiban. Ott volt mindenki, akit szeretett. Már nem tudott megszólalni sem, nagyon réveteg volt a tekintete, csak pillanatokra tisztult ki. Olyan volt, mintha nem tudna elmenni, sokáig csak (csúnya szóval élve) kínlódott szegény.

Lehet, hogy giccses lesz, amit leírok, de valóban így történt. Oda ültünk anyukámmal az ágya szélére, megfogtam a kezét és elkezdtük megnyugtatni. (A gyerekei már nagyon ki voltak borulva, csak sírtak.) Elkezdtem halkan mondogtani neki, hogy anyukámmal nagyon fogunk vigyázni a gyerekeire, főleg az egyik fiára, aki nem teljesen átlagos és mindenben segíteni fogjuk őket. Az egyik szeméből kigördült egy könnycsepp és egy mély lélegzettel távozott. Lehet, hogy neki akkor erre volt szüksége...

67. hte23
2011. júl. 5. 21:46

Igen, megvárják.

A nagynéném amikor haldoklott, körülötte voltak a férje, gyerekei. De apumat várta, a legfiatalabb öccsét. Amikor megérkeztünk, ránézett, elköszönt tőle és elaludt örökre.

Láttam. Apuval voltam.

2011. júl. 5. 21:40
Én azért is hiszek ebben, mert sokszor hallani, hogy az akaratnak nagyon nagy ereje van. Ha elfogadjuk, hogy az az ember, aki nagyon meg szeretne gyógyulni, nagyobb eséllyel meg is fog, akkor simán hihető, hogy az az ember, aki a halála előtt nagyon el akar búcsúzni valakitől, megvárja. Sokra képes az akarat.
2011. júl. 5. 21:34
Nagymamám kb. 65 éves korától meg akart halni, mert hogy "minek élek?" ... 98 évesen temettük el, 3 nappal a halála előtt betegedett le, addig ellátta saját magát és a vele élő fiát is. Nagynéném 96 évesen... előző nap még összetakarítgatta az udvart,letörölgette az ajtókat, aztán aznap reggel felkelt, megreggelizett, és "fáradt vagyok kicsit, visszafekszek Marikám" ... elaludt. Anyum ("Marikám") azt mondta, "úgy halt meg, ahogy élt.... csendben... észrevétlenül, hogy senkit ne zavarjon..."
2011. júl. 5. 21:33

Volt időszak, amikor a szüleim azon vitatkoztak, hogy ki menjen el előbb :DDD mindez a vasárnapi ebédnél... (Apukám 10 évvel idősebb). Felálltam az asztaltól, elköszöntem, és mondtam nekik, ha beosztották egymásközt, akkor értesítsenek...

Azóta se volt róla szó... Tudom, kicsit pikírt volt a válasz.

63. 53dfddad18 (válaszként erre: 57. - A14deb9047)
2011. júl. 5. 21:32

Ez csupán legenda.


[link]

62. sercegnő (válaszként erre: 61. - A14deb9047)
2011. júl. 5. 21:30
azta! regen azt gondoltam, hogy 70 ev az sok, nagyim 91 evesen meg mindig nem tunnik oregnek, nekem.
2011. júl. 5. 21:27
Édesanyám apai ágán többen nem érték meg a 68 éves kort. Anyukám már több évvel korábban megváltotta a sírhelyet. Dresszírozott is folyamatosan, hogy ezt vagy azt nem fogja megérni. Az unokája már 29 éves, ő pedig a 79-et tapossa...
60. globus
2011. júl. 5. 21:19
Két olyan ismerősöm is van, akikről éppen az ellenkezőjét tudom elmondani: kijelentették valamiről sokkal korábban, hogy azt már nem érik meg, és láss csodát, ama bizonyos esemény bekövetkezte előtt néhány nappal meghaltak. Ők nem vártak semmire.
2011. júl. 5. 21:17
Talán furcsának tűnik, de számomra a példakép II. János Pál "haldoklása". Aki szeme, keze utolsó rezdülésével is "beszélt". És imádkozott.
58. tücsimücsi (válaszként erre: 57. - A14deb9047)
2011. júl. 5. 21:14
valószínű, ezt én is hallottam
2011. júl. 5. 21:13
A lélek halhatatlan. Az viszont érdekes, hogy a szív megállása után 21 grammal kevesebb a testsúly. Egyesek szerint ez a lélek (?????).
56. sercegnő (válaszként erre: 55. - A14deb9047)
2011. júl. 5. 21:01
de lehet, hogy odaat jobb lesz. ki tudja?
55. a14deb9047 (válaszként erre: 54. - Sercegnő)
2011. júl. 5. 21:00

Megtapasztalni nem a legjobb.

Akár én is elmehetek egy óra múlva, vagy reggelre... bármikor.

54. sercegnő (válaszként erre: 53. - A14deb9047)
2011. júl. 5. 20:58
jaj de jo, ez tetszik! ez edi!!
2011. júl. 5. 20:57

Édesapám 89. éves. A tavasszal a közeli szomszéd meghalt, akivel egyidősek voltak. Heteken keresztül mást se hallottam, hogy ő következik... Nemsokára a melletük lakó 41 éves kétgyermekes apuka elment 3 perc alatt. Azóta csend van. Szóval "nem a koros, hanem a soros".

Erre nincs magyarázat.

2011. júl. 5. 20:55
Hála istennek, általában a súlyosan elmebetegek agya is kitisztul a haláluk előtti órákban, hogy elbúcsúzhassanak. Isten kegyes.
51. sercegnő (válaszként erre: 50. - Tücsimücsi)
2011. júl. 5. 20:54
dehogyis, jo, hogy jottel!
50. tücsimücsi (válaszként erre: 47. - Sercegnő)
2011. júl. 5. 20:54

Nem, TÉNyLEG jobban vannak. Apám infarktusban halt meg, a 3.vitte el ( az első kettőről nem is tudott)...állandóan stresszelt, ideges természetű volt, de belül őrlődött, azért látszott rajta. A halála napján SZOKATLANUL nyugodt volt, derűs, persze így visszagondolva...és 1 másodperc alatt vége lett mindennek a délutáni órákban.


De már rákos betegekről is hallottam ilyet hogy a haláluk előtt jobban voltak, mintha erőre kaptak volna.

De nem akarom szétoffolni a topikodat, végül is az másról szól.

2011. júl. 5. 20:53

Van, aki azt mondja, a saját ágyában szeretne meghalni. Azt tanítjuk, hogy a szép halál kegyelmét csak kérni lehet Istentől. A többi már nem rajtunk múlik. Egy kórházi ágyon nem szeretnék kimúlni annak ellenére, hogy az ember bizonyos értelemben egyedül kell meghalnia.

Semmi nem érdem, nem büntetés.

48. sercegnő (válaszként erre: 46. - Álommanó)
2011. júl. 5. 20:49
aztan, hihetetle, valoszinu nagyid mar reg lemondott roluk!! en nagyim 91 eves, es mondja, hogy meg fog elni par evet, szerintem valamit meg fog varni, csak meg nem tudom, mit. Lehet, hogy arra, hogy pasit lat az oldalamon, de mi lesz, ha soha nem lesz pasi az oldalamon? Akkor miattam fog orokke elni?
47. sercegnő (válaszként erre: 41. - Tücsimücsi)
2011. júl. 5. 20:47

lehet, hogy azert, mert elotte olyan rosszul volt, hogy annal mar csak jobban lehet lenni, nem? mert ha rosszabbul lett volna, akkor meghalt volna, es nem lehetett volna jobban...


hu, ezt jol megaszontam!

2011. júl. 5. 20:47
Anyukámék 4-en vannak testvérek, ebből ketten viselték igazán gondját nagymamámnak (anyukám és a keresztapám, a nagynénéim a szomszédos faluban laktak, de évente max. 1szer jöttek meglátogatni)...Mielőtt nagyi meghalt volna bent volt vele anyukám és keresztapám, mondták neki, hogy nemsokára odaér a másik 2 testvér is, de őket nagyi már nem várta meg...:( vajon miért?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook