Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az emberek többsége tényleg csak a vendégek érkezésekor takarít? fórum

Az emberek többsége tényleg csak a vendégek érkezésekor takarít? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. jan. 27. 13:38
:)
2017. jan. 27. 13:37
dehogy. minden nap igyekszem takarítani, nem mindig sikerül 100%osan, és nem mindig tart sokáig két kisgyerkőc mellett
54. Etus70
2017. jan. 27. 09:05
Mi ketten élünk a férjemmel, maximális rend van mindig. Őszintén: szerintem semmi plusz energiát, időt nem vesz el az embertől, hogy mindig mindent helyére tegyen vissza. Így pakolnom nem kell, hetente egyszer takarítok ki. Mosatlan edény soha nem marad a mosogatóban, reggel úgy indulunk munkába, hogy az utolsó kávésbögre is el van mosogatva. Nekem már egészen kicsi gyerekként is mindig rendet kellett tartanom a szobámban.:)Szeretem ha rend van körülöttem.
2017. jan. 27. 08:13
nem tudom,én mindig takaritok,ha jön vendég ha nem
52. Csemetekuckó (válaszként erre: 50. - M0ncsa)
2017. jan. 23. 16:07
A fly lady tenyleg jo, csak testre kell szabni.. A begyujtas meg a kutyus nalunk az udvaron es a pinceben van,de a gyerekeket nem nehez rendre nevelni. Igaz sokszor kell nekik mondani meg ismetelni,de szerintem kicsi kortol kezdve bevalhat ez a kis inervallumokra bontott rendrakas, takaritas. En a nagy gyerekeimnel a tanulasban is alkalmazom. Es lelkesen fogunk hozza mindenhez,sot sokszor egyutt csinaljuk es ugy sokkal gyorsabb.. Csalad mellett is nagy segitseg a program, csak a csaladtagok is vegyenek tudomast a szandekodrol, es meglatod segitokeszek lesznek.. Mi 7-en vagyunk es 90%ban mukodik, a maradek 10 alakul.. ;-) sok szerencset
51. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2017. jan. 10. 21:19
Szerintem a konyhai rendrakás: asztal letörlése, mosogatás,edények elpakolása, söprögetés és a koszos ruhák szennyesbe dobálása az napi tevékenység ehhez nem kell tisztaságmániásnak lenni:)
50. M0ncsa (válaszként erre: 34. - Gribedli***)
2017. jan. 10. 21:13

Cafolom.

Az en csaladom a kiglancolt lakast (kiemelt helysegek: konyha, nappali, folyoso) 2 ora alatt ossze tudjak disznolkodni.

Eleg, ha a kutya 3x ki-be megy, a gyerekek gyurmaznak meg esznek egyet, en fozok gyorsan valamit, es a ferjem begyujt a kandalloba.

Kesz. Oda a tisztasag, mocsok van megint mindenhol.


Amugy hetvegente felporszivozok, ha van idom, 1-2 helyseget fel is mosok, meg legalabb az egyik furdoszobat kitakaritom.


A varatlan vendegeket illetoleg meg csak annyit, hogy remek erzekuk van, hogy a legnagyobb kupiba erkezzenek :D Az elmult fel evben 2x volt vendegunk, egyszer, amikor 2 hete nem takaritottam betegseg miatt (allapotok minosithetetlenek voltak), a masik meg akkor esett be, amikor epp atrendeztuk a szobakban a butorokat, es nyilvan minden szanaszet volt. Utobbi esetben legalabb a konyha meg a nappali elfogadhato allapotban volt :)


Amugy szeretek kitakaritani, mielott vendeg jon. Nem azert, mert tenni akarom magam, hanem mert pl. lehet, hogy kellemetlen neki leulni arra a WC-ulokere, amit a gyerek nem sokkal azelott veletlenul lepisilt (mi meg nem vettuk eszre).

49. e8da813d29 (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2017. jan. 10. 17:26

Azért adnád lejjebb az igényed, mert a barátnőd trehány?

Akkor neked nincs is igazi igényed:)

48. globus
2017. jan. 10. 16:58

Előfordul, hogy nem áll minden tárgy elvágólag úgy, mint az Otthon, Lakáskultúra magazinban - szerintem ezek a lakások olyan érzést sugallnak, hogy nem lakják őket-, de a tisztaság igenis alap. Nincs szemét, kosz, hulladék, büdös levegő, mosatlan edény, átlátszatlan ablak, koszos ruha szerteszéjjel. Sőt, van vendégszoba, ahová bármikor betoppanhat valaki.

Éppen annyi időbe telik a tárgyak helyükre tevése, mint a másutt elszórása.

47. fehérke111 (válaszként erre: 46. - Morosz)
2017. jan. 10. 16:50
Igen, az alap ugye megvan mindenképpen, így gond nem lehet, és vendégjárás előtt takarítani olyan - hogyismondjam - amatőr dolog. :-)))
46. morosz
2017. jan. 10. 16:42
Vendégek UTÁN mindig kell takarítani.
45. simple (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2017. jan. 10. 16:25
Hozzánk ritkán jön vendég, de mindennap összepakolok, és takarítok is rendszeresen. Persze ha vendég jön akkor méginkább odafigyelek, de ha jön valaki, akkor is inkább csak rendetrakni kell, mert mindig olyan tisztaság van, hogy az nem szükséges külön. Sajnos a férjem iszonyú kupit tud csinálni, nálunk inkább az a probléma. De mindennap csinálok valamit, ha csak keveset is, így azért nem harapódzik el a helyzet.
2017. jan. 10. 15:15

Gondolom, nem.


Mi rendet tartunk a hétköznapokban, gy mosogatógépet vagy szennyestartót funkcionálisan használni nem bonyolult vagy megerőltető.


A bejárónő minden második héten jön, ami elég, mert háziállatunk nincs, teljes állásban dolgozunk, így alig vagyunk otthon.

43. gribedli*** (válaszként erre: 42. - Csemetekuckó)
2017. jan. 10. 11:54
Én is, évek óta, és nagyon bevált. Ha jól emlékszem, 2011 óta flyladyzek. Előtte isvolt szisztémâm, de az időigényesebb volt. Szóval a leggyorsabb (és ahhoz képest a leghatékonyabb) ez, az tuti, ezért is maradtam meg ennél:)
2017. jan. 10. 11:36
En flylady - zek, igaz, hogy csak probalgatom, de az alap rend és tisztasag megvan. A flylady programot időbeosztás céljából kezdtem el, de az egész életemre jo hatással van. Csak ajánlani tudom. Nagyon jól össze szedi az embert...
2017. jan. 10. 08:29
nem
40. globus (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2017. jan. 9. 20:24
Másik barátnőd kórházi büfés?
2017. jan. 9. 20:21
Nálam is elég a hétvégi takarítás akkor azért az alaptisztaság egy hétig megvan, hétközben pedig elég arra figyelni, hogy szennyest a tartóba, ha főzök vagy eszünk mosogatunk plusz apróságok. A mosogatnivalót én nem tudnám gyűjtögetni, idegbeteg lennék a koszos konyhacucctól.
2017. jan. 9. 19:26

Sziasztok !Én megyek takarítani csak szóljatok ha tudtok ,h keres valaki takarítót

Választ privátban

köszönöm

37. gigi> (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2017. jan. 9. 19:21
Nem mosogat el pár napig?? Egy élmény lehet a lakásába belépni!
2017. jan. 9. 19:14

Sziasztok !

Valaki tud lakástakarítást legyetek szívesek írjatok privátba. Segítségeteket köszönöm

Cezorina

35. ina87
2017. jan. 9. 17:54
a rend mindég az első szerintem ez alap nem azt mondom h mindennap le legyen törölgetve minden csillogjon villogjon de mint pl mosogatás ágyazás szennyes össze szedése mosás el pakolás feltörölés ez alap kellene h legyen lényegtelen h jön vendég vagy sem ja és ne feledkezünk meg róla h érhet bennünket meglepetés is pl szó nélkül be toppanhatnak vendégek olyankor már kár kapkodni de ha minden nap rendet teszünk akk nem ér bennünket meglepetés
34. gribedli*** (válaszként erre: 33. - 0ebc9a84e1)
2017. jan. 9. 13:34

Ha heti 1x ki van takarítva, az a lakás hétközben nem szalad. A rendetlenségtől szaladhat, de akkor kupiról van szó, nem koszról. És aki olyan, hogy minden héten mindig kitakarít, az maga egy rendszerető ember nagyjából, elképzelhető, hogy hétközben sem bújik ki a bőréből és nem kupizik annyira, hiszen ezzel hétvégèn időt spórol.


Az emberek többségének már van mosogatógépe, úgyhogy ezt is inkább urban legendnek tartom, hogy valaki hétközben akkora csetreszt halmoz fel.


Érted. Aki kupis, az hétvégén meg hétközben is az, aki meg nem, az nem. Ha van annyi rendszer az életében, hogy heti egyszer pontban takarít, akkor valszeg mos is meg mosogat is, nem szarik a szoba közepére.

2017. jan. 9. 12:12

A barátnőmnél ez kicsit mást jelent, mert heti egyszer biztosan fogad vendégeket, szóval gondolom úgy értette, hogy hétvégén kitakarít, hétközben meg szalad a lakás.. De gondolom sokan vannnak, akiknél minden nap rend van. Én is ezt szeretném elérni. :)

Amúgy másoktól sokkal rosszabb sztorikat hallottam már, pl. heti egyszeri mosogatás és társai..

2017. jan. 8. 01:16

"Ha a vendégektől tenném függővé, akkor nálunk sosem lenne kitakarítva."

Ha ily kevesen mennek hozzád, szólj, hívj meg mondjuk ebédre. ;))))))))))

:DDDDDDDDDD

31. viva70
2017. jan. 7. 18:48

Ha a vendégektől tenném függővé, akkor nálunk sosem lenne kitakarítva.:XD Számomra elképzelhetetlen lenne, hogy hetente egyszer legalább az alaptakarítást ne csináljam meg. A mosogatnivalót meg pláne nem halmozom fel. Sőt, addig neki sem állok sem főzni, sem enni, amíg az előző edények ott vannak. Ágy bevetetlenül soha nem marad.


Nagyon gáz barátnőd lehet.:(

30. Gretaa (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2017. jan. 6. 19:49
Én is szeretem ha mindig rend van körülöttem és zavarna ha nem lenne mindig elmosogatva vagy ilyesmi.Persze előfordul a hirtelen ébredésnél,hogy én sem ágyazok be vagy igazítom el ☺
29. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 28. - Bichter1)
2017. jan. 6. 19:44
Én pont ugyanilyen vagyok.
2017. jan. 6. 19:18
Magam miatt takarítok és nem màs miatt. Bármikor jöhet vendég,nem esnék kétségbe. Számomra fontos a jó közérzet.
2017. jan. 6. 19:18
Én minden hétvégén végigtakarítom a házat a portörléstől a porszívóig mindent. Nem spilázom túl a dolgokat, de ezen kívül a hétköznapokban is (bár ilyenkor a meló miatt csak este vagyunk otthon) megvan az igényünk a rendre, nem hagyok mosatlant, tiszta a konyha étkező és a szennyest hova lehet még máshová dobni mint a szennyestartóba? Hozzánk jöhet bármikor bárki bejelentés nélkül, rend van. De egyébként bár nagyon sok embert ismerek, mindenhol rend és tisztaság van általában.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook