A hajhullás (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1734. spiloka
2012. febr. 23. 22:22
Neked mit/miket ajánlott?
1733. gyöngyszemü (válaszként erre: 1732. - Spiloka)
2012. febr. 23. 21:04
Én is voltam nála, nekem is ez volt a véleményem.. eleinte jó volt, de azok a termékek amiket ajánl nem sokat segítenek... :-(((((
1732. spiloka
2012. febr. 23. 20:28

Sziasztok!

Én évek óta küzdök a folyamatos hajvesztéssel. Egyre kevesebb a hajam, már nagyon kis vékonyka a copfom. :(

Korábban Biovanne kúrákat csináltam és különböző balzsamokat, samponokat próbáltam ki (Revalid), de ezek csak kis mértékben és rövid ideig hoztak javulást.Ma már hajmosáskor csomókban hullik a hajam és a párnámon is nagyon sok van reggelente.


Férjemnek pikkelysömöre van a fejtetőjén, korpája, folyton viszket a feje, ezért elment az egyik gyógyszertári fejbőrvizsgálatra, de csak drága ampullás kezelést ajánlottak neki,ami persze semmit sem ért.

Mostmár tudom, hogy nem bőrgyógyászhoz és háziorvoshoz kell járkálgatni, hanem szakavatott hajgyógyászhoz!!

NE vegyetek meg mindent amit reklámoznak, mert csak fokozzátok a fejbőr problémátokat.

Mindenkinek személyre szabott belső kezelésre van szüksége!

Én mostmár nem aggódok, mert jó kezekben vagyok. Találtam egy nagyon jó hajgyógyászt, aki végre ugyan olyan fontosnak tartja megállítani a hajhullásom, mint én magam.

Nem csak a fejbőrt nézi meg, hanem vinni kell hozzá az általános vérképen és vizeleten felül vérsüllyedés, vas, transzferrin, TSH, AST, CRP és vércukor eredményt is. 300x nagyítású kamerával megnézi a fejbőrt, háromnegyed órán keresztül interjúvol, hogy megtalálja a baj okát, mert a hajhullás egy tünet, ami jelzi, hogy vmi nem stimmel a szervezetben. Ezer oka lehet. A legtöbb drága kence meg csak elfedi a problémát.

Nem a lehúzásra megy, 5000ft a vizsgálat, a kontrollok pedig ingyenesek.

Nem tudom, hogy lehet -e nevet írni, de ha beírjátok a keresőbe, hogy Gyöngyi hajgyógyász akkor biztos kidobja. VII.kerület Rózsa utcában rendel.

Az én tanácsom, hogy ne kísérletezgessetek magatokon, menjetek szakemberhez!

1731. willow'
2012. jan. 19. 13:26
Sziasztok! Próbálta már valaki a repceolaj-paprikaolaj keverékéből készített pakolást?
1730. kori54
2012. jan. 15. 14:20

Sziasztok! Már a Helia D is gyárt gyógynövényes hajszeszt.

Nem próbáltátok még?

A neocapil nem ugyanaz, mint a rogaine, amit örökre kell használni?

1729. huhuanita
2012. jan. 12. 18:41

Sziasztok!Egy jó páran megkerestetek privátban aminek örülök,remélem tudtam segíteni,és a doki is tud majd nektek.

Írtam nektek hogy használni kezdtem a neocapil,sprayt,csajok feltűnő a különbség, az ismerőseim jelzik hogy rengeteg a picurka hajam.pontosan három hónapja használom a sprayt. remélem mind megmarad.Az orvoshoz jelenleg még nem tudtam elmenni a meló besűrűsödött,de nem adom fel,és ti se.Hajrá csajok-fiúk.van kiút.én mondom aki 2003-óta keresgélek.sziasztok!

1728. Heléna92 (válaszként erre: 1725. - Jucusmucus)
2012. jan. 11. 14:13

Sziasztok!

Most nagyon meg ijjedtem... Mar kb 3 hete figyelem hogy nagyon nagyon hullik a hajam hosszu barna hajam van igy nem is nehez eszre venni a kadban a fesuben a parnan a ruhaimon... Nemreg eszre vettem hogy a bal orr ill torok mandulam egesz nagy.. De csak bal oldalon.. Lehet hogy a mandula befolyasolja a hajam? En felek a mandula kiveteletol.. O.o :( most be szereztem banfi hajszesz sapmon balzsamot hatha megszunik a haj hullas es szepen ugyesen le lankad a mandulam is :D

1727. huhuanita
2011. dec. 18. 15:53
Sziasztok!Januárban tudok az endokrinológushoz menni,de elkezdtem november elején használni a neocapil sprayt!és minő CSODA elkezdett a sok baby haj növekedni,nagyon örülök neki,bár sokan írták,hogy hajhullást észleltek,amit sajna én is ezt mellékhatásként írták,no de nem drasztikus csak 30 szál körül.remélem még több haj nő majd. mert hiszem hogy sikerülni fog!!!Hajrá csajok sok sikert mindenkinek és kitartás!!!
1726. Jade5
2011. nov. 19. 21:06

Sziasztok!

Szeretném kérdezni van-e valakinek tapasztalata,vagy hallott-e valamit az

AMERICAN HAIR STUDIÓROL? Jo jenne ha irna róla akinek volt már velük dolga.

Előre is köszönöm

További szép estét mindenkinek

2011. nov. 15. 12:59

Sziasztok !


Csak azért írom le a hajhullásom "történetét", hátha másnak is ilyen jellegű probléma miatt hullik a haja.

Nekem másfél-2 éve kezdődött, csomókban kezdett hullani. Először fel sem tűnt, volt bőven hajam, a hajhullás fokozatosan lett egyre több. Mikor észbe kaptam, próbálkoztam Bánfi hajszesz-samponnal, ricinusolajjal, de sajnos nem ért semmit. A Varga hajcseppet kb. 1 éve kezdtem el használni, kb. 2 hét után megállt a hajhullás. Egészen tavaszig használtam, megerősödött a hajam. Tavasszal nagyon begyulladt a mandulám, előtte soha nem volt még vele bajom. Augusztusban lett egy tályog rajta, amit azonnal fel kellett nyitni. akkor közölték velem, hogy nincs más, ki kell vegyék a mandulám. Műtét előtt megkérdezték, hogy hullik-e a hajam, és mióta. Hát nem lepődtek meg a válaszomon, szinte biztos, hogy a majd'2 éve tartó hajhullást a mandula okozta attól függetlenül, hogy sokáig semmi gondom nem volt vele. Ezt csak azért írtam le, hogy nem biztos, hogyha a mandula gyulladása okozza a hajhullást, más egyéb jele lenne a betegségnek.

Bízom benne, van olyan, akinek a rövid irományommal segíthettem.

További szép napot !

1724. kori54 (válaszként erre: 1723. - Huhuanita)
2011. nov. 15. 12:23
Szia, nagyon izgalmasan hangzik! Drukkolunk, majd számolj be az eredményről okvetlen! Ilyen hatásos dolgot még nem tapasztaltunk szerintem.
1723. huhuanita
2011. nov. 13. 19:06
Sziasztok!én 2003-óta kínlódok kutatások sokaságával vagyok tele! A multhéten eljutottam egy kozmetológus professzorhoz,aki megállapitotta androgén alopéciám van, diffúz hajhullás.Minoxidill tartalmu sprayt ajánlott,amit 4 napja kezdtem el használni,mellette endokrinológus nőgyógyászhoz kell mennem,aki belsőleg ír fel gyógyszert,csupán időpontra várok.Jelzem nektek egy osztálytársam már parókát hordott,és most olyan sok és vastag haja van hogy nem hiszem ha nem látom,ezért nagyon bízok benne,hogy végre nekem is rendbe jön,az ő orvosához megyek én is!szurkoljatok nekem,ha pozitív tapasztalatok lesznek egyből írok nektek!Hajrá fiuk-lányok!
1722. natikoci
2011. okt. 29. 08:10
Sziasztok!Bocsánat hogy idepofátlankodok,de lenne egy kérdésem?Pár napja elkezdett hullani a hajam!Minden fésülésnél jön ki valamennyi!Ez lehet attól hogy sampont cseréltem?Köszi a segítséget!
1721. kori54 (válaszként erre: 1715. - Ailen Zia)
2011. szept. 20. 23:20

Menj el fogovoshoz és csináltasd meg sürgősen, nagyon is okozhatja a hajhullásod!

Aztán majd számolj be az eredményről:)

1720. Piglet81 (válaszként erre: 1719. - Zsuko84)
2011. szept. 20. 07:12
Régen néztek pajzsmirigy működést,de csak a vérképből. A barátnőmnek is inzulin rezisztanciája van,de nem hullik a haja. Édesanyámnak néha alul,néha felül működik a pajzsmirigye,nem hullik a haja. Jó lenne egy olyan hely,ahol mindent,de mindent kivizsgálnak,mert ez már iszonyat.Hogy ebben a világban csak akkor segítenek az embernek,ha van elég pénze. Minek akkor az orvosi eskü?!?!
1719. zsuko84 (válaszként erre: 1716. - Piglet81)
2011. szept. 19. 20:23
Szia! A másik fórumon (Mi hatásos hajhullás ellen) nagy a pörgés, sajnos. :( Ott most sokaknál inzulin rezisztenciát diagnosztizáltak, meg vannak akik a pajzsmirigy hormonjaikkal küzdenek. Érdemes lenne ezeket megnézetned.
1718. zsuko84 (válaszként erre: 1715. - Ailen Zia)
2011. szept. 19. 20:09
A fogadat érdemes lenne megcsináltatni, de nem ártana egy hormonvizsgálat sem. Sima vérkép is kéne, meg hormonokra is egy.
1717. sunflower978 (válaszként erre: 1714. - Taszken)
2011. szept. 19. 19:18

Sziasztok!


Plantur39 sampon és hajszesz amellett, h a kettő együtt kb 6000 ft felett volt, nálam semmi hatást nem váltot ki. :-(

Viszont jobb illatú mint a Bánfi, ami nálam szintén nem hatott. PCOS miatti hajritkulásomra ajánlották, mert koffeines. Én fejtetőn, elől középen kopaszodom sajnos már több mint 2 éve és eddig nem nőtt vissza semmitől. Ha bárkinek van ötlete, szívesen fogdom, mert sajnos ősszel még rosszabodik a helyzet.

1716. Piglet81 (válaszként erre: 1713. - Tündérmaci01)
2011. szept. 19. 18:54

Szia Tündérmaci,Sziasztok mindenki!


Nem tudom van e itt még valaki,akivel régen leveleztem. Sajnos nekem is több éve hullik a hajam,utóljára tavaly voltam itt sokat a fórumon,vígasztalódni. Voltam én is anno rengeteg kivizsgáláson,de már elegem lett az orvosokból,és az állandó gyógyszertömködésből. Azt vettem észre,ha van egy stresszesebb időszakom,rá 2-3 hónappal nekem is csomókban hullik a hajam. de szó szerint.Van hogy hajhagymát is találok. 2004 óta a hajamnak már csak a negyede van. Sajnos az én életemben a stressz mindennapos (természetileg is ilyen vagyok,mindenen csak idegeskedem),de most megint elvagyok keseredve,hogy biztosan ettől van e? Ugyan is,amikor nem "csomókban" hullik a hajam,akkor is több jön az átlagosnál. Nem akarom megint elkezdeni azt a procedúrát,mint régen.Már csak azért sem,mert anyagilag nem bírom.Nah meg délután 5-ig dolgozom,kivéve a pénteket.Szedek vitaminokat,sampont használok hajhullásra,de amíg a stresszt nem tudom kiiktatni az életemből,addig nem is várok semmit. De tudom milyen hajat mosni,rettegni reggel,mikor felkelsz,megnézni a fésűt...néha már szinte a padlót bámulom,a párnámat. Idegölő. De elég határozatlan vagyok,mert nem tudom,tényleg foghatom e az idegeskedésre. Már egyre jobban ásom bele magam az interneten írt hajhullásos megbetegedésekbe,és csak hergelem magam. Candida? Szőrtüszőatka? Hormon?! hova menjek,mit tegyek? Az sztk-ból már elég,mert nem gyógyítanak. A méreg drága klinikákban sem bízom,mert lehet,hogy csak a "csodaszereiket" akarják eladni...Legalább is az ingyenes hajvizsgálások erre vannak.

Tündérmaci! Kérlek privátban írd meg,hogy hova jelentkeztél,és majd azt is,hogy miket csináltak és mennyibe kerül. Lehet egy ilyen klinikai vizsgálat nem árthat. Csak a pénztárcámnak. Ha teljeskörű kivizsgálást csinálnak(vérkép,pajzsmirigy,hormon...stb) akkor jó,de a baj az,hogy pont a hajhullásnak van annyi,de annyi oka. Mindenkinek kitartást kívánok,és az én esetemből tanulva próbáljatok nem idegeskedni,csak bízni.

1715. Ailen Zia
2011. szept. 12. 22:51
Mitől hullhat a hajam marékban? Amikor fésülöm - 1 marék haj... Ha mosom - 1 marék haj... Ha beletúrok csak úgy - marék haj kijön. Már fele annyi hajam van, mint volt, ritkás és már látszik rendesen. Mitől lehet? Vitaminhiány? Illetve van egy rossz fogam, elég régóta olyan és most iszonyat hull a hajam, lehet hogy attól van?
1714. Taszken
2011. szept. 12. 11:38
Sziasztok! Van valamilyen véleményetek a Plantur 39 nevű samponról?
2011. aug. 17. 17:44
sziasztok! Sajnos nagyon régóta hullik a hajam :( már nagyon sok módszerrel próbálkoztam csökkenteni a hullást, némelyik bevált de csak időszakosan, most bejelentkeztem egy hajklinikára Pestre a HIMG-re, van valakinek esetleg valami tapasztalata a klinikával kapcsolatban? vagy tudtok ajánlani egyet ahova érdemes elmenni? előre is köszönöm
1712. mosolyka1111 (válaszként erre: 1711. - Mosolyka1111)
2011. jún. 1. 09:02
Köszönöm, közben már egy kedves lány írt a másik fórumon, csak kicsit türelmetlen voltam:)
2011. jún. 1. 08:12

Sziasztok, nagyon el vagyok keseredve a lányom haja miatt. (Írtam már a másik fórumra is, a "Mi a hatásos...." topicba, de ott nem válaszolt senki.)

15 éves a lányom, háta közepéig érő göndör haja van. Vékony szálú, az igaz, de rengeteg (volt.)

Egy ideje észrevettem, hogy amikor lófarokba fogom neki, egyre vékonyabb a lófarok. Látványra nem jelentett semmit, mert a göndörség miatt szétterül ugyanúgy.

Viszont pár hete látom, hogy a fejtetőn a haj "elválasztódik", és szélesebb az a sáv, mint kéne. Megbogarásztam a fejtetőt neki, és ott is ritkább, mint volt:((

Teljesen ki vagyok borulva, bőgök, a munkámra sem tudok figyelni. Ő nem egy hiú, inkább jó tanuló és okoska, szóval nem billeg a tükör előtt, nem tűnt még fel neki.

Ami talán összefügg vele, hogy a menzesze is rendetlenkedik kb. 1 éve (előtte 28 napos volt, fura módon, most bolydult meg.)

Bocsánat, hogy ilyen bő lére eresztem, de amit nem értek még: én mosom a haját, én fésülöm (a hossza és a göndörsége miatt is). Én hajszálakat soha nem találtam sem a kádban, sem a párnáján, a fésűben sem volt több, mint ami belefér. Nem is értem az egészet:(( Valamikor, valahol csak ki kellett, hogy hulljon.


Arra gondoltam, hogy endokrin dokinál kezdem vele. Ha összefügg a menzesz dologgal, akkor taln még van segítség?

A másik, hogy nem is mondhatom, hogy állítsa meg valami a hajhullást, mert én hullani nem látom a haját konkrétan, nincs az, amit sokan írnak, hogy beletúr a hajába, és az ujjai között maradnak hajszálak, nála ilyen nincs, ezért nem értem:(((

Amúgy ha nem romlana tovább a helyzet, az is jó lenne, de arra van esély szerintetek, hogy vissza is nőnek azok a hajszálak?

Tudom, naiv a kérdésem, de nagyon magam alatt vagyok:((( Köszönöm, ha valaki ír nekem.

1710. d u d o r k a (válaszként erre: 1709. - Lemonchello)
2011. máj. 29. 16:35

Szia! Szerintem nézd meg a másik fórumot is itt a hoxán, Mi hatásos a hajhullás ellen címűt. Sajnos elég sokan vagyunk hasonló cipőben, ezért a fórum is elég aktív.

Ha megengedsz egy tanácsot, mindenekelőtt vizsgáltasd ki magad (részletes vérkép, nőgyógyászati- fogászati- gégészeti gócvizsgálat, endokrinológus stb.) Sajnos a hajhullásra nem lehet ráhúzni mindenkinél ugyanazt az okot, van akinek a vashiánytól, van akinek hormonzavartól, vagy genetika miatt. Az is előfordul, hogy vitaminhiánytól mondjuk egy húzós fogyókúra-diéta után... sajnos nehéz az okokat megtalálni, de mindenképpen ott kell elkezdeni. Remélem minél előbb rendeződik a problémád!

2011. máj. 29. 16:23

Sziasztok!

Nekem is eléggé hullik a hajam,mondjuk úgy,hogy amikor megmosom min 2maroknyi jön ki és megnéztem hagymástól.

Amikor nem mosom meg akkor is hullik.

Azt hittem a fogamzásgátlótól hullik,de már nem szedem lassan fél éve,és még mindig ugyan úgy hullik.

A háziorvosom B-vitamin gyógyszert írt fel,mert szedem azt is vagy 4-5hónapja minden nap 1szemet,de nem nagyon látom,hogy változna a helyzet.Szedtem a hair clinc kapszulát talán azzal segített valamit de azzal sem voltam nagyon megelégedve.

Használok balzsamot is a hajamra.

Bánfi sampont-és hajszeszt is kipróbáltam de az sem segített:(

Tudtok valami mást esetleg ajánlani?

Pakolás vagy akármit?Vagy inkább menjek el egy dokihoz vagy vizsgáltassam ki magam?Már több éve hullik a hajam,de azért nem annyira,hogy kopaszodjak,meg is bolondulnék 22évese fejjel ha kopaszodnék:)De azért valaki HELP:) kérem!!!

Köszönöm mindenkinek előre a válaszát!!

Marianna

1708. Brigo88
2011. máj. 29. 09:26
Sziasztok!Én itt olvastam a kovaföld kapszularol es a ricinusolajrol,herba vita hajszeszről.Most mindegyiket hasznalom,igaz mégcsak 2hete kb a hajszeszt es a kapszulat,ricit meg ketszer raktam fel.Lehet beképzelem,de mintha nőt vna a hajam...és igaz hullik még,de már nem marok számra.na,majd meglatjuk hosszutavon,h lesz.:) en nem meregetem stb,majd csak eszrevető lesz,ha nőni fog.:)
1707. 3716f68b4c (válaszként erre: 1706. - Kori54)
2011. ápr. 10. 23:47
az a baj h ugye a hajhullásnak ezer oka lehet :S szal aláírom h nyilván nem mindenkinek jó eza a fajta sampon...lehet vkinek betegség vagy vitaminhiány miatt hullik..ilyenkor ajánlatos a Hair Clinic vagy Biovanne kipróbálása....de aza lényeg h a lányoknak nem szabad beletörődni a hajhullásba :) próbálkozzatok több módszerrel csak arra figyeljetek h legalább 2 hónap kell h megmutassa hatását bármit is használtok. :)
1706. kori54
2011. ápr. 10. 18:19

Milyen kár, hogy nekem meg se a hajszesze, se a balzsama nem használt semmit, pedig hosszú időn át használtam. Miért is nem kezdtem a samponnal?

;)

1705. zsuko84 (válaszként erre: 1704. - 3716f68b4c)
2011. ápr. 7. 20:41
Örülök, hogy rendeződött. :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook