A hajhullás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1584. Tigris1971 (válaszként erre: 1575. - Fd672cade8)
2010. aug. 18. 11:38
Szia!Ha a kenegetéstől nagyon zsírosodik,próbálj meg más,hasonló hatóanyagú kencét kérni a gyógyszertárban.Én is végigzongoráztam rengeteg hajszeszt,amikor nagyon hullott,volt amelyik zsírosított,de nagyon,más meg szárított,főleg az alkohol tartalmúak.A napi hajmosás az nagyon sűrű,biztos,hogy nem tesz jót a fejbőrödnek és a hajad állagának sem.Hiába írják,rá a samponra,hogy napi használatra,ez hosszútávon nem igaz,naponta sokkolod a fejed egy csomó vegyi szarral,én nem tenném.Az,hogy mennyi hajszál hullása a normális,ez egyénenként változó,ha valakinek sűrű a haja sokkal több hajszál cserélődik,mintha kevés hajszála van,nehéz meghatározni,inkább az a lényeg mit érzékelünk,csökken e a hajunk mennyisége.Amikor nekem rettenetesen hullott,elkövettem azt a hibát,hogy a hosszú hajamat rövidre vágattam,és csak rosszabb lett,jobban látszott a hajhiányom,amíg hosszú volt,feltudtam tűzni megfelelő irányba,utána meg sajnos csak lógótt.Úgyhogy szerintem nem mindig megoldás a hajvágás.Próbálkozz esetleg elevittel,lucernával,kollagénnel,nálam ezek használtak.De egy alapos kivizsgálás nem ártana,hátha van a hajhullásodnak kézzel fogható oka,ez lenne a szerencsésebb eset,akkor ki lehet célirányosan kezelni.A bőrgyógyászok hajlamosak elbagatelizálni a hajhullást,elvégre nem ők kopaszodnak.Sok sikert!
1583. andzsi85
2010. aug. 16. 17:08
Sziasztok, én még csak nemrég regisztráltam…eddig csak olvasgattam, hogy ti hogyan próbáltok tenni a hajhullás ellen! Nekem ilyen problémám sosem volt de több mint fél éve elkezdett helyenként viszkedni a fejbőröm és most így nyáron érezhetően sokkal kevesebb a hajam, mindenhonnan hullik! Mindig hullott, de aztán nőtt helyette, de most valami miatt rosszabb a helyzet! Azért írok, mert szerencsére javulni kezd a dolog és ezt szeretném megosztani veletek! Mindenre gondoltam, hisz ez ezer dologtól lehet…vitaminhiány, depresszió, belső szervi vagy fogprobléma…így elkezdtem használni a Bánfi hajerősítő sampont, szerintem nem olyan rossz, és béres cseppet ittam napi 2X C vitaminnal!Mondom amíg nem jutok el dokihoz addig is tegyek valamit az ügy érdekében…Elmentem bőrgyógyászhoz egy sima rendelőbe, egy 50 év körüli unott nő fogadott, aki láthatóan „nem a betegekért él”!!!...szóval mondtam, hogy hullik a hajam, egy bottal két helyen megnézte a fejem, és elküldött góckutatásra (fogászat, nőgyógyászat, fül orr gége, labor stb.)..na mondom persze munka mellett ezt hogy csináljam végig, meg annyit se kérdezett, hogy mióta vagy mitől lehet!Na itt döntöttem úgy, hogy akkor elmegyek egy magándokihoz…nagyon rendes volt, fél órán keresztül elemeztük a problémát, de ő is azt mondta, hogy ezt nehéz kideríteni, de próbáljuk meg és a legfontosabb, hogy nem szabad feladni és elkeseredni! Végül 3 dolgot írt fel: Szulfokoll kátrányos kénsampon (ez kicsit szárítja a hajat, de ez a fejbőrviszketésre, ápolásra jó), Diprosalic (oldat, ezt törölközőszáraz hajnál a viszkető részeknél a haj tövére cseppentve kell kicsit szétmaszírozni), Sanatopic (bőrpuhító krém- ezt pedig bármilyen száraz viszkető bőrfelületre az egész testen, illetve a kátrányos sampon szárítja a hajat emiatt néha ezzel egy pakolást lehet csinálni hajmosás előtt). Eddig egyszer használtam, de már szimpatikusabb volt a hajam és a viszketés is jelentősen alábbhagyott, és persze figyelem a fésülködéskor mi a helyzet…már kevesebb hullott ki!  Persze lehet, hogy párhuzamosan a béres csepp és a vitamindúsabb (C, vas, kálcium, magnézium) táplálkozás is hozzájárul! A doki szerint 150 szál felletti hajhullás ami problémás, valamint én 25 éves vagyok ilyenkor a nőknél jellemző egy ilyen hajhullásos szakasz! Na ez 5 eFt-ba került, remélem segítettem vele!
2010. aug. 16. 16:07
Szedem a forcapilt,de a vérképem teljesen jó volt,se a vasam se más nem volt rossz.Hogyan kell a ricinust használni?
1581. zsuko84 (válaszként erre: 1579. - Fd672cade8)
2010. aug. 15. 20:10
Egyébként a ricinusos pakolást azért érdemes használni, mert erősíti a hajat, és így sok vitamin szívódik fel. Veszteni nem vesztesz vele semmit, és lehet, hogy neked a hajhullásra is jó lesz. Lényeg, hogy szedjél sok vitamint. Fontos a cink és a vas is, mert ezek hiánya hajhullást okoz.
1580. zsuko84 (válaszként erre: 1579. - Fd672cade8)
2010. aug. 15. 20:07
Szia! Én 2 évig heti rendszerességgel használtam a ricinusolajos pakolást, amitől gyönyörű lett a hajam, de a hullás nem állt meg. Azt meg nem érdemes számolni, hogy mennyi hullik mosáskor, meg naponta, mert ez mindenkinél más. Van akinél a napi 200 szál a normális, van akinél a napi 20.
2010. aug. 15. 15:32

Még egy kérdés,a ricinusos pakolás hajhullásra is jó?Nem lesz nagyon zsíros tőle a haj?

A forcapil-ról mi a véleményetek?

2010. aug. 15. 14:33

Mióta ezzel a gyógyszertári kencével kenegetem másnapra tök zsíros az egész.Szóval nem igazán találom jónak ezt a szeszt,dehát a doki ezt írta ki.

Sajnos látom hogy hullik,és érzem,hogy fogy,és nagyon el vagyok keseredve.

A doki azt mondta,próbáljuk meg a szeszt,és ha nem segít próbálunk mást.Csak a nagy próbálgatás mellett csak fogy és fogy a hajam.És nem csak simán kihullik,hanem ilyen kis fehér valami van a végén,erős a gyanúm,hogy az a hajhagyma.Gondolom ahonnan az kiesett már nem nő másik hajszál:-(((

1577. kori54 (válaszként erre: 1575. - Fd672cade8)
2010. aug. 15. 12:46

Húsz éve azt mondták 60-80 szál a normális.

10 éve 80-100 szál. Most meg 250?!!!! Ez nem igaz, te is látod, hogy több hullik, tehát 250 szál már nem normális. Bocs, de az orvos sem, ha ezt mondta. Vagy mem akar/tud tenni ellene:(

Ha a kenegetéstől lapul le akkor csak a mosás segít.:(

2010. aug. 15. 11:30

az elevit nem csak kismamáknak való :)

rengetegen mondták már nekem, hogy javított a hajukon és a körmükön, ebből nem spórolják ki a belevalókat

2010. aug. 15. 08:21

Sziasztok!Én még új vagyok itt,eddig csak olvasgattam a hozzászólásokat.Ez az én rövid kórtörténetem:Kb.1 hónapja potyog a hajam nagyon erősen.Már a tapintásán is érezni,hogy ritkult.Nem foltos,mindenhonnan hullik.Voltam vérvételen,minden oké.Elmentem a bőrgyógyászhoz azt mondta egy ez biztos csak átmeneti hajhullás, nem vészes,és írt ilyen gyógyszertári büdöske hajszeszt,hogy minden este kenegessem.Hát én kenegetem.Rásegítésnek elkezdtem a forcapilt szedni...hátha.A doki szerint 1 hajmosásnál 250 szál haj az nem gáz!Meg mindenhonnan szedem össze,tele a lakás,a párnám stb.:-((

Sose voltam dús hajzattal megáldva,de most már látszik a fejbőröm is!Azt se tudom hogyan fésüljem a hajam.Vágatnék is,de így is rövid,nincs már mit.Tippek esetleg valakitől?

Naponta kellene mosnom,hogy valahogy álljon,mert másnapra lelapul,és igénytelenül néz ki,és ami igazán zavar,hogy látszik a fejbőröm.Emberek között dolgozom,adnom kell a hajamra,muszáj mosnom.

Köszi minden hozzászólást.

1574. kori54
2010. aug. 14. 13:10
Van olyan is , hogy rogain, nem mindegy.
1573. kori54 (válaszként erre: 1560. - Majulinka)
2010. aug. 14. 12:03

Én úgy tudom a regaint férfiaknak találták ki és folyamatosan kell használni, nem lehet abbahagyni.

Persze ezt rég hallottam, azóta lehet, hogy van már nőknek való is.

1572. Tigris1971 (válaszként erre: 1570. - Majulinka)
2010. aug. 9. 16:02
Nem igazán emlékszem rá,talán 1-2 hét után,de látványosan.
2010. aug. 9. 16:01
Nem igaz
1570. Majulinka (válaszként erre: 1567. - Tigris1971)
2010. aug. 9. 14:36
még egy utolsó kérdés. most én is abbahagytam, mert ez tényleg ilyesztö csak a tarkomnál tesztelem továbbra is egy pici felületen. Miután abbahagytad kb mennyi idö után csökkent vissza a hajhullásod?
1569. Majulinka
2010. aug. 8. 11:53
nagyon aranyos vagy,h szoltál:) köszi:)
1568. Tigris1971 (válaszként erre: 1566. - Majulinka)
2010. aug. 7. 14:49
Szia! Most írt valaki be a "mi a hatásos hajhullás ellen"című fórumon s.nikolett néven,aki használta a regaint pozitív eredménnyel,vedd fel vele a kapcsolatot!
1567. Tigris1971 (válaszként erre: 1566. - Majulinka)
2010. aug. 7. 09:35
Hello!Miután abbahagytam a hajhullásom is jelentősen csökkent,sőt most egészen szépen növöget.Mint már írtam,nem mertem bevállalni,hogy hihullajtja a meggyengűlt hajszálaimat,és beleesek abba a százalékba,akiknél nem hat az újranövekedésre.Sajnos név szerint nem ismerek olyanokat akik tovább használták,de ha kutakodsz a fórumokban fogsz találni,én is így találtam véleményeket,amik elég megosztottak voltak.Az esetek nagy többségében főleg a férfiaknak segített.Ja és még azt is írták,hogy életed végéig használnod kell,mert pillanatokon belűl kiürűl a szervezetedből,és ami hajszálakat kinövesztett és megtartott azok a szer elhagyása után újra kihullanak.Írd be a google-be hogy regaine hajhullás,és elég sok véleményt találsz róla.Szóval én ebből nem kértem,és a kukában landolt a szuper drága szer.Kicsit negatív voltam,remélem nem szedik le a fejem a forgalmazók,de úgy gondolom ez a fórum tényleg azért van,hogy segítsük egymást őszinte véleményekkel és tapasztalatokkal.Szóval gondold meg.Sok sikert!
1566. Majulinka (válaszként erre: 1561. - Tigris1971)
2010. aug. 5. 20:15
hát én is nagyon megijedtem,de jo tudni, hogy akkor ez okozta.. és miután abbahagytad, visszaállt? jobb lett? mert azon filozok, hogy ha ez azért van mert beinditotta a hajhagymákat akkor egy idö után kell nöniük... másokat nem ismersz esetleg akik tovább használták? engem föleg az éredekel meddig tart még ez a szörnyü idöszak.
2010. aug. 5. 14:44
sziasztok! Hajhullás a tág pórusoktól van amit a stressz és idegeskedés okoz.
1564. c1ac3bf507 (válaszként erre: 1545. - Tigris1971)
2010. aug. 5. 14:30
Nekem régebben pont a szteroid injekciós és más szteroidos szerek helyett ajánlottál a Thymuskint.
1563. Tigris1971 (válaszként erre: 1562. - 14a95797c1)
2010. aug. 5. 13:10
Ha azt mondja,hogy évek óta hullik és mégse láthato mennyiségi változás,akkor felesleges.Minek kezelni bármivel is,ha valószínűleg csak ő érzi hullásnak,mivel ha sok haja van,sok is cserélődik természetes úton.Én biztos nem bántanám.
2010. aug. 5. 12:40
Az én barátomnak szokott hullani a haja, állítása szerint évek óta, de annyira sok és sűrű haja van, hogy szerintem természetes hogy hullik neki. Akkor is érdemes szerintetek valamivel kezeltetni?
1561. Tigris1971 (válaszként erre: 1560. - Majulinka)
2010. aug. 5. 12:24
Szia!Én is sok mindent kipróbáltam,többekközött a regaint,de nekem rettenetesen elkezdett hullani tőle a hajam,úgyhogy bepánikoltam és abbahagytam.Azt írják róla,hogy először a kihullani készülő hajszálakat távolítja el és aztán az esetek 70 %-ában beindítja az újranövekedést.Hát én ezt nem mertem megrizikózni,mert mi van,ha nálam nem hat a visszanövésre,de sokaknak van vele jó tapasztalata,ne haragudj,nem szeretnélek elkeseríteni.Ha használni szeretnéd van egy magyar gyártmányú szer a neocapil,aminek hajszálpontosan ugyanaz az összetétele,és ha jól emlékszem olyan 3000 körűl van az ára.
1560. Majulinka
2010. aug. 5. 12:16

sziasztok!


évek ota hullik a hajam, már nagyon sok mindent kipróbáltam, több kevesebb sikerrel. Most a Regaine nevü szerrel probálkozom, ha van valakinek vele tapasztalata kérem ossza meg velem!


köszi

1559. M. Csilla
2010. aug. 3. 09:32
Az én férjemnek is hullt régebben a haja. Már több, mint két éve Alpecin sampont és hajszeszt használ, és teljesen rendbe jött! Azt hiszem, német sampon, hajmosáskor két percig a fejen kell hagyni, és csak utána leöblíteni. A hajszeszt minden nap kell használni. Én is ezt a sampont használom, és azóta sokkal erősebb szálú a hajam.
1558. kerakopp
2010. júl. 27. 16:30

Szia!

Köszi a választ! Voltam vérképen, és aszerint nincs vashiányom :)

Köszi a tippeket!

1557. zsuko84 (válaszként erre: 1556. - Kerakopp)
2010. júl. 24. 12:43

Szia!

Használhatod egymás mellett a kettőt, nem lesz tőle bajod. De a ricinus nem fogja megállítani a hullást, csak bokáig érő hajad lesz tőle. :) Írtad, hogy régen szedtél vasat. Ebből arra következtetek, hogy vashiányod van, ami okozhat hajhullást. Voltál vérképen? Mert, ha vashiány miatt hullik, akkor el kell kezdened vasat szedni, de az kb. 3 hónap múlva fog hatni. És utána még évekig kell szedned, mert a vas lassan felszívódó cucc. A lucernát meg nem kell összerágni.

1556. kerakopp
2010. júl. 24. 12:20
Senki nem tud segíteni? :(
1555. kerakopp
2010. júl. 19. 22:22

Sziasztok!


Nekem is rettenetesen hullik a hajam. A hajmosás kész rémálommá vált számomra, a sírás kerülget minden alkalommal, amikor meglátom, mennyi kiesik közben. Már másfél éve tart ez az állapot. Egyszer sikerült elmúlasztani a hullást Bánfi hajszesszel. Akkor abbahagytam a kezelést, és néhány hónap múlva ugyanúgy hullani kezdett, mint a kezelés előtt (fél évig használtam a szeszt, hetente 2-3x, minden hajmosás előtt). Most újra elkezdtem, de arra gondoltam, hogy bevetem mellé a ricinus olajat is.


Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek hatásosabb vagy inkább árt, ha egyszerre használom a kettőt? Ezt úgy értem, hogy vasárnaponként például a Bánfit használom, szerdánként pedig a ricinust. Vagy szerintetek használjak csak egyfélét, úgy hatásosabb? Mit gondoltok? (A Bánfival az a bajom, hogy kétszer kell mellette hajatmosni egy nap: egyszer a használat előtt, és egyszer utána is, hogy kimossuk a hajunkból - így sokkal több hajam hullik ki, mintha a ricinust használnám, mert azt száraz hajra is lehet kenni. )


Lucerna tablettát is elkezdtem szedni, hogy valami belülről is hasson. Ti egyben lenyelitek a tablettát vagy összerágjátok előtte? Azért kérdezem, mert a vastablettát, amit régen szedtem, például össze kellett rágni először.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook