A hajhullás (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1674. fd672cade8 (válaszként erre: 1673. - Rosszcsontka81)
2010. dec. 5. 12:24
Nem tapasztalatokat kell olvasni,hanem ORVOSOKKAL beszélni,mert minden ember más!
1673. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 1672. - Zsuko84)
2010. dec. 5. 10:18

Szia!


Még nem próbáltam amiket írtál. Kivételesen, mert már egy autó árát a hajamra kentem...

Megköszönöm az infót.

A fogamzásgátló tényleg nem igazán kivitelezhető.

Elég sok szörnyűséget olvastam a tapasztalatok között...((

1672. zsuko84 (válaszként erre: 1671. - Rosszcsontka81)
2010. dec. 5. 08:03
Szia! Nem vagyok orvos, de az írásod alapján nagyon úgy néz ki, hogy a hormonjaid rakoncátlankodnak. Látom szeretnétek második babát, így a fogamzásgátlós megoldás kilőve (meg én pl. ennek nem is vagyok a híve). Ismered a cickafark és a palástfű teát? Ha próbáltad már és nem jött be akkor mindegy, de ha esetleg még nem akkor szívesen írok neked róla pár hasznos infót.
1671. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 1650. - Lollita)
2010. dec. 2. 14:08

Szia!


Szinte hasonló a történetünk. Annyi különbséggel, hogy én nem szedtem gyógyszert. De ahogy olvasom a hozzászólásokat, nem is bánom.

Én júliusban szültem, de nekem is már jópár éve hullik a hajam. A terhesség alatt gyönyörű lett (a hormonok miatt). Hányszor imádkoztam, hogy most kéne az időt megállítani.

Aztán jött a rémálom...

Kb. a kislányom 2.5 hónapos korában elkezdett hullani. A lakás összes sarkában csomókban állt a haj, hajmosáskor kb. 500 szál hullott ki. Több orvost kérdeztem és azt mondta ez normális. Mára én is ugy nézek ki mint valami .....((((((((((((((

Sírógörcsöm van, ha tükörbe nézek, oldarlól is látszik a fejbőröm. Mostanában nem hullik annyira, de már nincs is miből. Pár kishajszálam van, de igen elenyésző mennyiség. Kisgyerek mellett nem is tudok orvostól-orvosig szaladgálni és a szoptatás miatt a gyógyszereket is elfelejthetem. Emellett szeretnénk hamarosan kistestvért is, úgyhogy nem szeretném tönkretenni a szervezetem. De így nem tudom hogy lehet élni... Egyre kevesebb az erőm.(((((((((((((((((

1670. Kata0816 (válaszként erre: 1667. - Ailen Zia)
2010. okt. 25. 09:47
Menj el egy vérvizsgálatra, én is küszködtem két hónapig, mire kiderült a vashiány.
1669. fd672cade8 (válaszként erre: 1667. - Ailen Zia)
2010. okt. 22. 15:27
A stresszes hajhullás a traumától számítva kb.2-3 hónap múlva jelentkezik.
1668. 0c49369de6 (válaszként erre: 1667. - Ailen Zia)
2010. okt. 22. 05:50
Elsősorban nem ártana egy kivizsgálás, nem e valami betegség okozza. Ez fontos! Nem szabad szemet hunyni e felett. Másodszor is... semmi stressz, nem tesz jót, s nem csak a hajadnak... Én tudom milyen, mikor stresszel vki, meg kell tanulni kezelni, ha egyedül nem megy, szakértő segítségét kell igénybe venni. Az étrend, az a legfontosabb a hajnál, de nem csak annál, az egész szervezetnek szüksége van rá. Egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, tejterméket, fehérjét.
1667. Ailen Zia
2010. okt. 21. 23:30
Nekem már a fél hajam kihullott és nem tudom, hogy miért. Stressztől mennyire hull az ember haja? Mert az utóbbi időben eléggé az voltam, akkor volt csúcspontja a hajhullásomnak. Azóta is hullik azért elég szépen,csak lassan nem lesz már minek. Hozzá teszem, hogy nem sokat eszek, mert étvágyam sincs :S Mit csináljak?
1666. c9b1fd22de (válaszként erre: 1665. - Tigris1971)
2010. okt. 21. 20:02
:)
1665. Tigris1971 (válaszként erre: 1664. - Hoxa)
2010. okt. 20. 17:06
Köszi,megnyugtattál,hogy nem hallucináltam.
1664. Hoxa (válaszként erre: 1661. - Tigris1971)
2010. okt. 20. 15:32
Én törölgettem.
1663. 5faebefd67 (válaszként erre: 1661. - Tigris1971)
2010. okt. 20. 15:22

Olyasmik voltak pedig, igen hasonló szöveggel jelent meg valaki a nőklapja hajhullás fórumán az elmúlt napokban.

Ettől függetlenül lehet, hogy hatásos, csak Q drága!

Mi a helyzet nálad hullás ügyben ?

2010. okt. 20. 11:43
Bocsi,tényleg nem vagyok magamnál,a másik fórumon megtaláltam.
2010. okt. 20. 11:38
Sziasztok lányok!Lehet,hogy hülye vagyok,de tegnap nekem úgy tűnt,hogy a két hajhullásos fórumunk egyikén mintha viviscal tabletta ügynökök bukkantak volna fel,de mire ezt leírtam volna elment a netem.Mára meg hiába keresem,nincsenek meg a hozzászólások,eltűntek.Lehet,hogy ebben a hajhullásos mizériában elment az eszem és hallucinálok?Nyugtassatok meg,hogy nem álmodtam,lécci!
2010. okt. 20. 07:40
Én kb 8 éve kopaszodok, úgy tűnik a hullás megállt, de nagyon zavar a végeredmény. Azt mondják, hogy a hajbeültetés hozhatna eredményt. Valakinek van tapasztalata?
1659. c9b1fd22de (válaszként erre: 1658. - Lollita)
2010. okt. 14. 22:17
jajj szegény ez 1 rémálom lehet:((non non drukkook h+javulj légy minnnél elöbb!:)homeo dolgokkal probálkoztál már bogyok és társai?
1658. Lollita
2010. okt. 14. 08:17
Nem veszem úgy :-), volt 2 év amikor megpróbáltam, hogy nem szedem hátha jó lesz, de sajnos abban az időszakban rendesen szakadt a hajam.Utána elkezdtem szedni, és sokat csökkent a hajhullásom. Tudod mivel androgén típusú a hajhullásom, a női hormonok visszább nyomják.
1657. c9b1fd22de (válaszként erre: 1655. - Lollita)
2010. okt. 13. 19:53
hát...én ugyan no vok orvos de én ezt no találom jó 5letnek h foggátlot szedj én bizti no tenném.és vedd ugy h most beszélek le róla:))))-
1656. fd672cade8 (válaszként erre: 1655. - Lollita)
2010. okt. 13. 15:07
Hát ez gáz.Én nem is tudom mit mondjak.Nekem már van gyerekem.Akkor viszont fogadd el így magad,és ha megvan a baba,utána törd ezen a fejedet.
1655. Lollita (válaszként erre: 1654. - C9b1fd22de)
2010. okt. 13. 09:58

Köszönöm.

Ha nem szedem a fog. gátlót még jobban hullik a hajam.Ajánlottak a dokik brutál erős, dht blokkolókat, és női hormonokat, gyógyszerben ami talán megállítja a hullást,és talán nőne is a hajam, de gyereket szeretnék 1-2 éven múlva, és ezek a gyógyszerek meddőséget okoznak meg káros a magzatra. Nem kockáztatom meg, hogy ne ürüljön ki a szervezetemből és valami baja legyen a picinek.

Csapdában vagyok.

1654. c9b1fd22de (válaszként erre: 1650. - Lollita)
2010. okt. 12. 19:57
:((jaj szegénykém borzalom!!:(mielöbbi javulást neked m1 a drukk a hajacskádért:))még vmi sztem hagyd a picsába a fogzgátlot is..no fog jot tenni az fix!!keres más védekezisi dolgot ne kockáztas.
1653. fd672cade8 (válaszként erre: 1652. - Lollita)
2010. okt. 12. 18:01
Láttam már beültetett hajat,nem is rossz!Nézd meg a Friderikuszét,vagy a Vásári André haját.Az igaz,hogy nőknél nem olyan egyszerű,de egy próbát megér.Jó helyre kell menni,nem fusi dokikhoz.Az ár 700ezer,és 1 millió között van.Én nekifutnék,ha ekkora gáz lenne nálam.Kérdezz meg több plasztikai sebészt,ne állj meg egynél.És fel a fejjel!
1652. Lollita (válaszként erre: 1651. - Fd672cade8)
2010. okt. 12. 17:23

Pattanásos volt a hátam arra írták ki.Már nem segítene ha agyonverném a dokit.

Láttál te már beültetett hajat? Nem tudják úgy megcsinálni, hogy jó legyen csak olyan pókhálósra, mert hiába van sok haj a tarkódon akkor sem lesz normális hajad. A plasztikai sebész is mondta nekem, hogy úgysem lennék elegedet a végeredménnyel.

nekem régen rengeteg hajam volt, ezért van még ma is valamennyi hajam.

Beültetésnél csak a klónozás lenne jó, de az még kísérleti szakaszban van.

Parókára meg gondolni sem merek, de mindjárt jobb mint úgy járkálni mintha rákos beteg lennél. Persze még ott nem tartok, de sajna odafele vezet az út. 31 évesen.


Nem tudom, a további életem, hogy lesz.

1651. fd672cade8 (válaszként erre: 1650. - Lollita)
2010. okt. 12. 17:03

Szerintem verd meg a dokit aki kiírta neked a diannét,mert az egy hormongyógyszer,csak fogamzásgátlásra nem adható!Ezt a beteg tájékoztatóban nem olvastad?

Ezt akkor kell szedni,ha már van dht érzékenység.

Nem fog tudni senki megoldást javasolni sajnos,én már hónapok óta olvasom ezt a fórumot.Nekem egy bőrgyógyász mondta,ha végleges a hajhullás,és maradt a tarkódon elég haj,akkor meg lehet próbálni a beültetést.

1650. Lollita
2010. okt. 12. 15:21

Sziasztok!

26 éves koromtól hullik a hajam már 5 éve, hol jobban hol kevésbé. A diane 35-öt szedtem 3, 5 évig és a szedése alatt kezdet el hullni a hajam. Abbahagytam, de sajnos nem állt meg és már 5 éve hullik. Plusz az elhagyás után 1 évig a menstruációm is teljesen felborult 3-4 hónapig meg sem jött utána pedig 2 hetente. Szóval számomra ez egy gyilkos szer.


Már kivizsgáltak Á-tól Z-ig többször, és több városban. Minden negatív.

nekem is androgén, típusú a hajhullásom a hajvonalam felcsúszott két irányba, a fejem tetején is leritkult a haj, és oldalt is kilátszik már a fejbőröm, de tulajdonképpen mindenhonnan hullik csak ezeken a helyeken látványosabb.

Az orvosi diagnózis a diane sokkot okozott a szervezetemben, és normális férfi hormonszint mellet is hullik a hajam, mert érzékenyek lettek a hajhagymák, a dht-ra. Mivel hordozom, a hajhullásra való gént a diane felborította a hormonháztartásomat, és előrehozta az időskori hajhullásomat. Megoldás nincs.


Most alpicort f -et használok, 5% os regain habot, yadin fog. gátlót szedek, és saw palmetó tabletta dht blokkoló.

Sajnos még mindig hullik, igaz már nem olyan nagy mértékben, de már nem is nagyon van miből.

A probléma az, hogy nem nő egy szál új kis hajam sem, ezáltal hónapról hónapra ritkul a hajam.


Ha valaki tud megoldást, írja meg, köszi.

1649. Kata0816
2010. okt. 12. 15:14

Sziasztok!

2 hónapja szedem a hairclinicet, +lucerna+cékla tablettát, egészen eddig nagyon sok kihullott, de most annyiban változott, hogy napi 10-20 szál, mosásnál kb.40,szál,de két hónapig rengeteg hullott. Talán most már nem fog hullani bizom benne.Most viszont, ugy döntöttem a kovaföld kapszulát fogom szedni, mert olcsóbb is, és a tapasztalatok szerint sokkal jobb mint a hairclinic. üdv.

1648. Ivcsu
2010. okt. 12. 15:03

Sziasztok!


Mivel már régóta nem jártam itt gondoltam újabb HAJzatjelentést teszek a velem illetve a hajammal történtekről!

Egy kis emlékeztető: régóta hajhullásom volt, már a fejbőröm is kilátszott minden orvost megkerestem, minden szert kipróbáltam, persze nem 1-2 napig, de semmi.

Aztán jött a lucerna, bár ehhez sem fűztem túl sok reményt, de türelmes voltam (bár elég kevés maradt)és javult a hajam állapota.

Mivel volt egy szemműtétem közben és írtam, hogy szteroidot kellett csepegtetnem (a szervezetem nem jól bírta ezt a doktornő is látta rajtam kiütések stb, de kellett)A hajhullásom addigra elállt, de 3 hónap csepegtetés után elkezdett újra hullani, nagyon bepánikoltam. Bár először az volt furcsa, hogy csepegtetés után szépen nőtt a szempillám, sokan megkérdezték műszempillám van-e még én is sminkelés után meglepődtem, hogy hűha, majd minél tovább kellett csepegtetni elkezdett a szempillám hullani és 3 hónap után a hajam is, amit megemlítettem a dokinőnek, de mondta ilyet még senki nem mondott neki szemműtét után, nem kizárt, hogy volt csak vkinek nem volt jelentős a hajhullás vagy annak örül, hogy lát végre, de engem zavart, újra elővettem a lucernát, mert végül 7 hónap csepegtetés lett belőle. Júliusban hagytuk abba a szteroidos szemcseppet azóta a szempillám már nem hullik kinőtt, de már nem olyan hosszú és "mű" hatású, de sebaj, engem a hajam jobban izgatott, úgyhogy lucerna lucerna lucerna!Sokat javult azóta az állapota, most már szárazon nem olyan vészes az eddigi hajhullásaimhoz képest, vizesen soknak tűnik, de már nincs kint a fejbőröm, sok új hajszálam van és fokozatosan nőnek. Van aki meg is jegyezte hogy mennyi hajam lett, még a fodrászom is hiszen korábban ő is megijedt, hogy a fél fejem a kezében maradt!

A hajam állapotáról annyit, amikor észrevettem a drasztikus fogyást akkor olyan száraz volt és kezelhetetlen, akármit tehettem rá semmi nem használt, aztán pár hónap lucerna használat után olyan zsíros lett, hogy azért volt kezelhetetlen szinte mosás után másnap tiszta zsír, attól is megijedtem, aztán lett töve zsíros vége száraz, az egy fokkal jobb volt, de most mintha beállt volna normálisnak mondanám amennyire lehet!

Bocsi, hogy hosszúra sikerültem :(

1647. Piglet81
2010. okt. 11. 14:06
Nekem a hairclinic jót tett. viszont nekem is elkezdett zsírosodni a hajam,de szerintem csak azért,mivel kevesebb lett,így jobban is koszolódik :(
1646. Andika76 (válaszként erre: 1638. - Pesmár)
2010. szept. 24. 19:46
Hair Clinicet szedem már 1 hónapja, előtte 1 hónapig Biovanne-t szedtem. Annyit változott a helyzet, hogy bezsírosodott a hajam, de hullik ugyan úgy, mint a csodaszerek szedése előtt..... Most már vérvételre fogok menni, azt mondja a fodrászom, hogy az majd kimutatja, ha gond van a szervezetben.
1645. ori11 (válaszként erre: 1634. - Tempest)
2010. szept. 15. 22:45
És mi van ebben a 700ban? Neked mennyire fényes a bejfőröd? (bocsánat) és mit tud kihozni belőle? Az már tartós lesz, kb. meddig garantálja vagy évente lehet menni újabb 700ért pótlásra? Köszike! :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook