Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A gyereknek joga vagy kötelessége van az iskolába? fórum

A gyereknek joga vagy kötelessége van az iskolába? (beszélgetős fórum)


1 2
39. 06718ca650 (válaszként erre: 1. - 1207andi)
2012. okt. 29. 20:39
ez az eset is azt bizonyítja, hogy némelyik tanárra illik a külön állatfaj megnevezés.
2012. okt. 29. 20:37
minkettő (nek kellene lennie, de már sok kölök csak a jogait ismeri. ahogy sok felnőtt. gáz.)
2012. okt. 29. 20:34
Az iskolában (is) mindketto".
36. mamcili (válaszként erre: 35. - 1207andi)
2010. okt. 7. 22:45
értem...a félreértett arckifejezések...és egyebek...
35. 1207andi (válaszként erre: 34. - Mamcili)
2010. okt. 7. 08:52
Nemtudom részletezni,mert grimaszokkal együtt társult ami idegességet netán a gyerekek között agressziót váltott ki.
34. mamcili (válaszként erre: 33. - 1207andi)
2010. okt. 6. 22:54
és hogy beszélnek egymással?
2010. okt. 6. 21:32
Sajnos nekem is fogy a türelmem,mert tehetetlen vagyok,de itthon szól a gyerek ha hangosabb vagyok.Már szerintem a napközistanár direkt csinálja mert sok a rossz fiú,láttam hétfőn miket csináltak és hallottam,hogy hogy beszéltek a felnőttekkel és egymással.Lehet " bepalizott" hogy ilyen együttműködő anyuka vagyok hátha megszabadul legalább egy rossz gyerektől.
2010. okt. 6. 00:04

Azt mondta ma a tannéni hogy agresszívan nem lehet a gyerekhez szólni csak szépszóval...


ez mindent elárul

és a tanárnéni próbálta már hogy 8 -10 órán keresztül azt kell csinálnia önálló gondolat nélkül amit neki mondanak?


Hát jobban is teszed, amikor csak tudod kihozod a suliból...még mielőtt többet ártanak vele, mint használnak...

31. 1207andi (válaszként erre: 30. - 3dbc3a8de7)
2010. okt. 5. 20:42
Nincs a városba másik suli csak másik osztály a folyosón.Már gondolkoztunk,másik községen,de most a tannénivel próbálok együttműködni,és tesztelem,mert itthon nem annyira vészes mint ott elmondják.Meg ha tehetem elhozom ebéd után,csak sajnos ez nagyon ritkán van.
2010. okt. 5. 08:36
Nincs lehetőség másik iskolába vinni?
29. 1207andi (válaszként erre: 27. - Mamcili)
2010. okt. 4. 19:05
Ma voltam bent,de nem szóltam inkább elhoztam a gyereket és itthon tanultunk.Majd kijön még belőllem,de a gyerek előtt szeretném,hogy tudja a tanár hogy a gyerek elmondja.Azt mondta ma a tannéni hogy agresszívan nem lehet a gyerekhez szólni csak szépszóval,akkor se biztos hogy szótfogad.Hááááát csodálkoztam rajta hogy rájött hogy kell a gyerekhez szólni.Szerintem béllyeget nyomtak rá és elkíséri egy életen át.
28. mamcili (válaszként erre: 11. - 3dbc3a8de7)
2010. okt. 3. 22:40
De jó lenne, ha ez így lehetne...sok helyen nem így gondolkodnak a tanárok...
27. mamcili (válaszként erre: 1. - 1207andi)
2010. okt. 3. 22:37

Egyik este azt mondta a gyerek hogy a tan. néni azt mondta hogy ne csináld meg a HF-ot inkább rajzolj valami szépet anyukádnak, téged is beraktak napközibe hogy ne keljen veled foglalkozni otthon.


Ilyet alapból, hogy mer mondani a gyereknek...

én egyenest bemennék és számon kérném rajta...

mi a fenének van ott...

de az igazgató előtt...


hogy törjük le az egyébként is problémás gyereket...

26. mandulacska2 (válaszként erre: 1. - 1207andi)
2010. okt. 3. 21:00
Hát joga a napközihez van a gyereknek. Ezt nem tudom, mi alapon mondta a tanítónéni a gyereknek, hogy csak azért rakták be, mert nem akarnak vele foglalkozni. Ez hülyeség. Van , ahol kötelező is. A fórum cím nem jó. A gyerekeknek joga és kötelessége is van. Joga az oktatáshoz, napközihez, kötelessége pedig, hogy megcsinálja a házi feladatát, stb. Figyeljen órán, tartsa be a házirendet, stb.
2010. okt. 3. 20:57
Már megbocsáss, de ez rossz kérdés. EGyértelműen mindkettő van.
2010. okt. 3. 20:00

Nálunk lehet beszélni a tanárokkal ,hogy a gyerekeknek jó legyen,de mi az ország egyik legkülönlegesebb sulijába járunk.

Van olyan,hogy egy gyereket elkönyvellnek rossznak,és akkor bármit tesz rossz lesz.

Lehet tényleg az iskolaváltás lenne a megoldás!

Talán ott tiszta lappal indithatna.A pszichológus is tud segiteni.Együtt kellen megtalálni ami a gyermeknek a legjobb.

2010. okt. 3. 19:58
Pszichopedagógiai foglalkozásra jár októbertől.Hordtam az előző tanévbe pszichológushoz, aki azt mondta hogy nem látja értelmét hogy oda járjon.Ő is megtalálta a hangnemet vele.
2010. okt. 3. 19:43
Azt mondja a gyerek nagyon kiabálós a napközis tannéni ha ő jó akkor is kiabál.Egyébként elég rossz és fiús osztály.Én nem védem a fiamat mert ismerem ,öntörvényű és szeret a központba lenni.Itthon se külömb csak meg kell találnom minden szituációnál a hangnemet.
21. Anda39 (válaszként erre: 19. - 1207andi)
2010. okt. 3. 19:41
Lehet, hogy másik suliba kellene vinned, ha ebben ennyire elutasítóak. Nálunk is vannak úgymond problémás gyerekek, de működik a felzárkózatás, fejlesztőpedagógusok is dolgoznak, pedig ez egy falusi iskola. Csak a legvégső esetben ajánlják a magántanulósdit. De előfordult az is, hogy segített az iskolaváltás.
2010. okt. 3. 19:38

Még ezt találtam...


Az otthoni, iskolaotthoni, napközi otthoni felkészülés elvei és korlátai:


A házi feladat a tananyag feldolgozásának menetében minden olyan feladat, amelyet a tanítási időn

kívül egyéni munkával végeznek el a tanulók.

A tantárgyak egymás követő tanítási órái között az oktatási folyamatba szervesen beletartozó önálló

tanulással megoldott feladatok teremtenek kapcsolatot.

A házi feladatok célja a tanórákon megszerzett ismeretek megszilárdítása, emlékezetbe vésése,

gyakorlása, ill. az új tananyag előkészítése pl. gyűjtőmunkával, kutatómunkával, anyaggyűjtéssel,

megfigyeléssel, rajzzal stb.

A tantárgyak sajátosságaiból ill. a tananyagtól függően lehet szóbeli, írásbeli, rajzos vagy gyakorlati

stb. feladatmegoldás.

Fontosnak tartjuk, hogy az ismeretek elsajátítása szempontjából a tanulók felkészültségének

megfelelő, egyéni foglalkozásra sajátosan alkalmas tevékenységekkel egészítse ki a tanítási órákon

végzett munkát.

Fontosnak tartjuk, hogy házi feladat mennyisége, minősége és nehézsége igazodjon a tanulók

életkori sajátosságaihoz, ha mód van rá vegye figyelembe az egyéni különbségeket érdeklődés,

felkészültség, képességek tekintetében.

Törekszünk arra, hogy a házi feladat:

• elvégzésére megfelelően előkészítjük a tanulókat

• a produktív és reproduktív jellegű feladatok aránya megfelelő legyen

• a szóbeli és írásbeli feladatok arányban legyenek

• a lehetőségekhez mérten differenciált legyen, mindenki számára biztosítsa a saját fejlődési üteme

szerinti előrehaladást

• a tanórai ismereteket megszilárdítsa

• előkészítse a következő tanórát

• mennyisége és minősége megfeleljen a tanulók életkori sajátosságainak

• elkészítése optimális időt igényeljen

• az ellenőrzéskor pontos, világos visszajelzést adjon az ismeretek önálló alkalmazásának

mértékéről

• munkaszüneti napokra, tanítási szünetekre nem adunk házi feladatokat

• az iskolaotthonban, a napközi otthonban a délutáni önálló tanulási időben elvégezhető legyen.

2010. okt. 3. 19:31
A mi osztályunk DE tanul DU hf-et csinál.VAn olyan kisgyerek akit hazavisznek és nem napközis.Van olyan osztály ahol kötelező a napközi,mert napköziotthonos.Én a nagyobbik fiamat elsőbe többször elhoztam a napköziből és szóltak hogy vagy napközis vagy nem.Egyébként busszal járnak iskolába mert kissé messze van a suli és az iskolabusznak is van menetrendje.Már a beszélgetésen túl vagyok a pedagógusokkal psichiáterhez kell vinnem,mert szeretnék ha magántanuló lenne a suliba,és ő adna róla papírt.Én próbálok együtt működni velük.Jó esze van csak tudni kell vele bánni.
18. Anda39
2010. okt. 3. 19:29

A gyereknek kötelező a tanítási órákon részt venni, a napközi már nem az.

Nem akarok senkit megbántani, de azt gondolom, nem lehet egyszerű eset a topikindító kisfia, ha arra kérik, vegye ki a napköziből. Egy kis rosszalkodástól még nem szoktak kiakadni a tanárok.

2010. okt. 3. 19:23
Mind a kettő, mert az egyik nincs a másik nélkül.
2010. okt. 3. 18:36

az én kisfiam sem egyszerű eset,tavaly ő sem járt napközibe,mert kérte az igazgató,hogy lehetőség szerint ne vigyem őt ,mert hosszú neki a nap!Mondjuk ha valaki 12 órás munkarendbe dolgozik,én is akkor vannak olyan napok amikor otthon van hézközben!Én ilyenkor hazahoztam a Patrikot,de én is igényeltem,hogy együtt legyünk.Nálunk van du.zeneóra ami tavaly negyed 5-ig tartott szerdán,szóval akkor úgyis ott volt.Tudom,hogy nem egyszerű megoldani,de az,hogy Te vagy a férjed csak vele van du.és együtt csináljátok a leckét az szerintem javit a dolgokon.Nálunk bejött,tavaly sokat hazahordtam,idén jár napközibe és szinte mindig kész a leckéje!

Mondjuk ő is nőtt és okosodott,meg nem is fárad el annyira ,hogy magatartási problémái legyenek!

Bár nem tudom mit takar a problémás magatartás,de az én gyerekem figyelemzavaros és azoknak jobb,ha hamarabb végetér a napnak az az időszaka amikor kötötten és "jól"kell viselkedni.

Egyébként jogába áll napközibe járni,de kötelessége ott megfelelően viselkedni!Remélem érted mire gondolok.

2010. okt. 3. 18:25

Hát olvasd el,így néz ki egy iskolai házirend erre vonatkozó része...



A TANULÓI JOGOK ÉS KÖTELESSÉGEK

1. A tanulói jogviszony

Keletkezése:

1.1. Az iskolai jogviszony a beiratkozás napján keletkezik. A tanulónak ettől a naptól jár a

diákigazolvány, és a hozzá kapcsolódó kedvezmények.

1.2. A szorgalmi időhöz, illetve a tanítás-oktatás szervezéséhez, rendjéhez kapcsolódó

jogok gyakorlása a tanév első napjától illeti meg a tanulót.

1.3. A tanulói jogviszony fennállása alatt minden tanulóra kiterjed az iskola SZMSZ-ben,

illetve a Házirendben megfogalmazott jogok és kötelességek köre.

Megszűnik a tanulói jogviszony:

a.) ha a tanulót másik iskola átvette, az átvétel napján

b.) ha a tankötelezettség utolsó éve szorgalmi idejének utolsó napján, ha a tanuló a

tanulmányait nem kívánja tovább folytatni

c.) szakközépiskolai tanulmányok esetén az utolsó középiskolai évfolyam elvégzését követő

első vizsgaidőszak utolsó napján, ha a tanuló a szakképzésben nem kíván továbbtanulni,

vagy a szükséges feltételek hiányában nem tanulhat tovább.

d.) tanköteles tanuló kivételével, ha az iskola kötelező foglalkozásairól a jogszabályban

meghatározott időnél igazolatlanul többet mulasztott

Károly Róbert Kereskedelmi Szakközépiskola

Általános Iskola és Óvoda 􀀀 PAGE 􀀀5􀀀

2. A tanulói jogok

A tanuló joga, hogy:

2.1. - személyiségét, emberi méltóságát és jogait tiszteletben tartsák.

2.2. - javaslatot tegyen, a személyét és tanulmányait érintő ügyekben az iskola

vezetőségéhez, pedagógusaihoz fordulhasson és ezekre (harminc napon belül) érdemi

választ kapjon.

2.3. - saját és társai ügyeivel és minden személyes gonddal kapcsolatban osztályfőnökéhez

nevelőihez, az iskola vezetőihez fordulhasson, tanácsot, segítséget kérhessen.

2.4. - minden tanulónak joga van a tanítási órák nyugalmához, a tanuláshoz

szükséges optimális feltételekhez. a rendbontókkal szembeni eljárás az iskola

kötelessége.

2.5. - kérelmére a tanuló a félévi, illetőleg év végi osztályzatainak megállapítása érdekében

független vizsgabizottság előtt is számot adhat tudásáról.

- ebben az esetben a tanuló (kiskorú tanuló esetén szülője) írásbeli kérelmét a

szorgalmi idő utolsó napját megelőző harmincadik napig adhatja be

- a bejelentésben meg kell jelölni, hogy milyen tantárgyból kíván ily módon

vizsgát tenni

- az iskola igazgatója értesíti a megfelelő intézményeket és az első félév, illetve

a szorgalmi idő utolsó hetében szervezi meg a vizsgát.

2.6. - kérelmére (kiskorú tanuló esetén szülői kérelemre) magántanuló lehessen;

- ebben az esetben a tanulmányi kötelezettség teljesítéséhez szükséges

felkészítésről a szülő gondoskodik, illetőleg a tanuló egyénileg készül fel.

- a kijelölt szaktanárokkal történt egyeztetés alapján félévkor és évvégén

osztályozó vizsgát kell tennie az iskola

munkatervében meghatározott időszakban.

- magatartását és szorgalmát nem kell minősíteni

Károly Róbert Kereskedelmi Szakközépiskola

Általános Iskola és Óvoda 􀀀 PAGE 􀀀6􀀀

2.7. - válasszon a fakultatív tantárgyak, foglalkozások közül;

- ha a tanulót felvették a nem kötelező tanórai foglalkozásra, a tanítási év

végéig köteles azon részt venni, az értékelés és minősítés, a mulasztás szempontjából

ugyanazok az eljárások, szabályok érvényesek, mint a kötelező tanórai foglalkozások

esetében.

2.8. - jelentkezhet napközibe, tanfolyamokra, önképző körökbe, részt vehet szakkörön,

klubok munkájában, kulturális és sportversenyeken, pályázatokon.

2.9. - hozzájusson a tanulmányai folytatásához és jogai gyakorlásához szükséges

értesülésekhez, hivatalos iskolai igazolásokhoz, tájékoztassák a jogai gyakorlásához

szükséges eljárásokról.

2.10. - bővebb tájékoztatást, illetve korrepetálást kérhet az őt különösen érdeklő, vagy

nehezen érthető tananyagrészből, vagy mulasztásból származó hiányok pótlására.

2.11. - az osztálynaplóba bekerülő érdemjegyről és személyére vonatkozó beírásokról

folyamatosan értesüljön.

2.12. - kérje: egy napon kettőnél több témazáró dolgozatot ne kelljen írnia, azok időpontját

öt nappal korábban tudhassa, dolgozatait tíz tanítási napon belül értékelve visszakapja

(rendkívüli esetet kivéve). A témazáró dolgozat két hétnél későbbi javítása esetén a

tanulónak döntési lehetősége, hogy a kapott érdemjegyet, amelyet a szaktanár közölt vele,

elfogadja vagy sem. Az elmaradt témazárót köteles pótolni.

2.13. - kérhesse, hogy a 9.-10. évfolyam tanulói számára szerkesztett tanulószobai

foglalkozásokon részt vehessen.

2.14. - felügyelet mellett igénybe vehesse az iskola létesítményeit, használhassa azokat a

berendezéseket, eszközöket, amelyek tanulását segítik, érdeklődését kielégítik, az

SZMSZ-ben szabályozott módon.

2.15. - tanulmányi és sportversenyeken, pályázatokon, tehetséggondozó, felzárkóztató

foglalkozáson vegyen részt.

2.16. - lehetősége legyen iskolai keretek között a mindennapos testedzésre. (DSE, tömegsport)

2.17. - részt vegyen a diákkörök, szakkörök, sportkörök munkájában és kezdeményezze

azok létrehozását, szervezését.

Károly Róbert Kereskedelmi Szakközépiskola

Általános Iskola és Óvoda 􀀀 PAGE 􀀀7􀀀

2.18. - kérelmére indokolt esetben, szociális ösztöndíjban, illetve szociális támogatásban

részesüljön (különösen: ingyenes vagy kedvezményes étkeztetés, tanszerellátás).

2.19. - ismerje a gyermek - és ifjúságvédelmi gondoskodás, ellátás lehetőségeit az iskolán

belül és kívül, szükség esetén felkereshesse a feladattal megbízott pedagógust, illetve

az illetékes külső intézményt.

2.20. - rendszeres egészségügyi felügyeletben és ellátásban részesüljön

2.21. - minden tanulónak joga van az egészséges környezethez. A dohányzás, szeszes ital

fogyasztása és a drogok fogyasztása minden iskolai rendezvényen s az iskola teljes

területén szigorúan tiltott.

2.22. - választó és választható legyen a DÖK-SZMSZ szabályainak megfelelően a

diákképviseletbe, mely képviseleten keresztül maximális öntevékenységgel szervezheti

szabadidejét.

2.23. - érdekképviseletért a diákönkormányzathoz fordulhasson, kérje az őt ért sérelem

orvoslását.

2.24. - a tanórán kívüli, illetve alkalomszerű közösségi foglalkozások céljára az iskola

tantermeit és a kapcsolódó helyiségeit előzetes egyeztetés alapján igénybe vegye.

2.25. - kérje átvételét azonos vagy más típusú nevelési-oktatási intézménybe.

2.26. - nyitvatartási ideje alatt igénybe vehesse az iskola könyvtárának szolgáltatásait.

2.27. - javaslatot tehet társai magatartásának, szorgalmának elbírálásakor kitüntetésre,

jutalmazásra, büntetésre vagy büntetések felfüggesztésére.

2.28. - az épületen belül létező hirdetőfelületen csak igazgatói és intézményegység vezetői

engedéllyel lehet hirdetést, plakátot elhelyezni.

Károly Róbert Kereskedelmi Szakközépiskola

Általános Iskola és Óvoda 􀀀 PAGE 􀀀8􀀀

3. A tanulói kötelességek

A tanuló kötelessége, hogy:

3.1. - pontosan jelenjen meg és aktívan vegyen részt a kötelező és a választott

foglalkozásokon.

3.2. - az előírt felszereléseket mindig hozza magával

3.3. - az ellenőrző-könyvét mindig magánál tartsa, érdemjegyeit haladéktalanul beírja, a

bejegyzéseket aznap a szüleivel aláírassa.

3.4. - eleget tegyen rendszeres munkával és fegyelmezett magatartásával, képességeinek

megfelelően tanulmányi kötelezettségeinek.

3.5. - megtartsa a tanulmányi rendet.

3.6. - az eredményes munkához, együttéléshez, szükséges szabályokat tartsa be, és azok

megtartását társaitól is elvárja.

3.7. - megőrizze, illetőleg az előírásoknak megfelelően kezelje a rábízott, vagy az oktatás

során használt eszközöket, óvja az iskola létesítményeit, felszereléseit.

3.8. - tiszteletet és megbecsülést tanúsítson nevelői, tanárai és az iskola más felnőtt

dolgozói iránt, valamint társaival szemben, kerüljön minden durva, agresszív

megnyilvánulást, trágár beszédet.

3.9. - tilos az iskolába hozni minden olyan tárgyat, mely mások testi épségét, egészségét,

erkölcsi nézeteit, méltóságát sértheti vagy veszélyeztetheti.

3.10. - hetesi feladatait elvégezze:

- a tanterem szellőztetése

- tábla letörlése, kréta beszerzése

Károly Róbert Kereskedelmi Szakközépiskola

Általános Iskola és Óvoda 􀀀 PAGE 􀀀9􀀀

- óra eleji jelentéstétel

- az óraközi szünetekben figyelmeztesse a házirend megszegőit

- jelentse a tanári szobában, ha a tanár 5 perccel a csengetés után még nem

érkezett meg

- a hetesi teendőket minden héten két tanuló látja el.

- Nyelvórákon a szaktanár jelöli ki a hetest.

3.11. - az általános gondatlanságból, illetve szándékosan okozott kárt a Polgári

Törvénykönyv szabályai szerint megtérítse, súlyosabb esetben fegyelmi felelősséget is

vállaljon.

3.12. - megtartsa az iskolában és annak közvetlen környezetében, illetve az iskola által

szervezett foglalkozásokon

a.) .a rágógumi- , héjas magvak- , termések-,

b.) a dohányzás-, szeszes ital-, kábító hatású szerek fogyasztásának tilalmát.

3.13. - a balesetvédelmi szabályokat köteles betartani, baleset esetén azt azonnal jelenteni a

szaktanárnak és az illetékes igazgatóhelyettesnek.

3.14. - az iskolai munkarendet érintő tevékenységeket (pl. egyesületben sportolás,

zeneiskolai tanulmányok, néptánc, stb.) az erre a célra készített nyomtatványon

(egyesületi, szülői) aláírással írásban az osztályfőnöknek bejelenti.

3.15. - előre nem várt hiányzás esetén - lehetőleg a hiányzás első napján - a szülő értesítse az

iskolát.

3.16. - a betegség miatti hiányzások az ellenőrző-könyvben, és orvosi igazoláson az orvos és a

szülő által aláírva igazolhatók.

3.17. - a könyvtári tartozást legkésőbb az utolsó tanítási nap előtt két héttel rendezni.

3.18. - az iskolagyűlésen megjelenjen. –hiányzása az iskola szabályainak megfelelően

igazolandó.

Károly Róbert Kereskedelmi Szakközépiskola

Általános Iskola és Óvoda 􀀀 PAGE 􀀀10􀀀

4. A mulasztások igazolása

A tanuló az elméleti vagy gyakorlati foglalkozásokról ünnepélyekről, iskolai kirándulásokról

csak betegség miatt, vagy előzetesen kapott engedéllyel, hatósági intézkedés vagy egyéb alapos

indok miatt hiányozhat.

Hiányzása első napján - kiskorú a szülei segítségével - telefonon köteles értesíteni az

intézményét. Telefonszámok: óvoda: 307-50-80, általános iskola: 307-57-39, szakközépiskola:

307-71-85.

Az iskola területét oktatási időben elhagyni csak az osztályfőnök, vagy az intézményegység

vezetőjének, illetve annak helyettesének engedélyével szabad. A kilépőt a portán le kell

adni.

4.1. Igazolt mulasztás

a.) Betegség esetén, ha:

- a tanuló szülője telefonon értesítette az iskolát, és

- a tanuló legkésőbb a hiányzást követő első tanítási napon, vagy az első osztályfőnöki

órán a házi orvosi igazolást átadja osztályfőnökének.

b.) Kikérés esetén, a tanuló szülőjének kérésére, egyesületi kérésre, vagy indokolt esetben a

tanuló saját kérésére akkor, ha:

- az osztályfőnök - évente legfeljebb három alkalommal, maximum egy-egy napra -

engedélyt adott a távolmaradásra (feltéve, hogy a szülő előzetesen az ellenőrzőkönyvben

kérte az engedélyezést), pl. nyílt napra, sportegyesületi rendezvényre.

- szorgalmi időben 3 napnál hosszabb időre, illetve külföldi útra csak igazgató

engedélyével távozhat a tanuló.

c.) Hatósági intézkedés esetén, ha:

- a tanuló megjelenésére felszólító iratot, a hiányzást megelőzően bemutatja, és a

megjelenést hatósági igazolással igazolja.

Mulasztásról szóló igazolást a tanuló a felépülését követő első oktatási naptól tartsa magánál,

osztályfőnökének haladéktalanul mutassa be.

A szülőnek orvosi igazolás esetén is igazolni kell a hiányzás tényét az ellenőrzőben, a

"mulasztások igazolása" rovatban; az orvosi igazolást láttamoznia kell.

Károly Róbert Kereskedelmi Szakközépiskola

Általános Iskola és Óvoda 􀀀 PAGE 􀀀11􀀀

4.2. Igazolatlan mulasztás

Ha a távolmaradást nem, vagy nem megfelelően igazolják, a mulasztás igazolatlan.

Az osztályfőnök, tanköteles tanuló esetén, az első igazolatlan mulasztás alkalmával értesíti a

szülőt, ha eredménytelen maradt - a tanuló újból igazolatlanul mulaszt - az illetékes

gyermekjóléti szolgálat közreműködését igénybe véve ismét megkeresi a tanuló szülőjét, 10

óránál több igazolatlan mulasztás esetén az iskola igazgatója értesíti a tanköteles lakóhelye

szerint illetékes jegyzőt is.

A középiskolában 5 igazolatlan óra, az általános iskolában 3 igazolatlan óra mulasztás

esetén a tanuló osztályfőnöki figyelmeztetést kap, majd mindig a következő fegyelmi

intézkedést.

A 13. és 14. évfolyamos (Nem tanköteles tanuló) esetén az osztályfőnök értesíti a szülőt, ha az

igazolatlanul mulasztott órák száma eléri a 10 órát.

20 igazolatlan mulasztás esetén újabb értesítést kell küldeni, 30 órát meghaladó igazolatlan

mulasztás esetén a tanulói jogviszony megszűnik.

4.3. Késésből eredő mulasztás

Késik az a tanuló, aki a foglalkozás megkezdése után érkezik.

4.4. Mulasztásra vonatkozó egyéb szabályok

Ha egy tanulónak egy tanítási évben az igazolt és igazolatlan mulasztása együttesen meghaladja:

- a 250 órát

- egy adott tantárgyból a tanítási órák 30%-át

- szakképző órák 20 %-át

és emiatt a tanuló teljesítménye tanítási év közben nem volt érdemjeggyel értékelhető, a tanítási

év végén nem osztályozható, kivéve, ha a nevelőtestület engedélyezi, hogy osztályozó

vizsgát tegyen.

Károly Róbert Kereskedelmi Szakközépiskola

Általános Iskola és Óvoda 􀀀 PAGE 􀀀12􀀀

Ha a tanuló a tanítási év végén nem osztályozható, tanulmányait évfolyamismétléssel folytathatja.

Kivétel: ha nincs igazolatlan hiányzása és magatartása, szorgalma, elért teljesítménye alapján a

nevelőtestület úgy ítéli meg, hogy mulasztását a következő tanév megkezdéséig pótolhatja.

Ha a tanuló nem írja meg a témazáró dolgozatoknak legalább a felét, akkor az adott tantárgyból

nem osztályozható, kivéve, ha legkésőbb a félévi, illetve az év végi osztályozó konferencia előtti

tanítási napon osztályozó vizsgán eleget tesz a szaktárgy féléves, illetve éves követelményeinek.

( a szaktanárnak joga, de nem kötelessége az elmaradt témazáró dolgozatokat bepótoltatni.)

Az iskola igazgatója tanév közben szakvélemény alapján, indokolt esetben, és csak a tanuló és a

szülő írásbeli kérelmére felmentést adhat bármelyik tanórai foglalkozáson való további részvétel

alól, illetve engedélyezheti új tantárgy felvételét.

14. syria (válaszként erre: 6. - Vica009)
2010. okt. 3. 18:24
Minden gyermeknek JOGA, és KÖTELESSÉGE iskolába járni, és a SZÜLŐNEK KÖTELESSÉGE az ehhez szükséges feltételeket a nevelésen keresztül is biztosítani.
2010. okt. 3. 18:19

A házirendben hosszasan fel van sorolva miden iskolában a gyerekek joga és külön paragrafusban a kötelelssége.

De a fórumcímed nem fedi a szituációd,mert itt nem a gyerek jogairól vagy kötelességeiről hanem a tanárnéni hozzáállásáról van szó.

NEKI nincs joga szelektálni a tanítványok között,hogy csak a jókat kéri napejba,a rosszak meg húzzanak haza...ilyen a világon nincs!!

Sőt inkább a problémás srácokat íratják napközibe ,mert ott legalább tudják,addig se rossza.

Egyébként is,8 évesen nem napköziotthon van nálatok,hisz az 2.-3 osztályÍ/évvesztéstől függően/??!!Az pedig kötelezően ottmaradós mindenkinek!

12. vica009 (válaszként erre: 1. - 1207andi)
2010. okt. 3. 18:18
Nem értem,Miaz,hogy szóltak "ne legyen napközis!Ilyen nincs!
2010. okt. 3. 18:17

Igazság szerint a napközi nem egyszerűen gyerekmegőrző. A gyerek leckéjének el kell készülni az iskolában.

Este 8-kor már inkább le kell fektetni a gyereket,mint tanulni vele. Másnap hogy tud akkor felkelni, reggelizni, iskolába odaérni stb A 12 óra még felnőttnek is sok.

Próbálj meg beszélni a napközis tanerővel. Az esti tanulás helyett meg meélj a gyereknek, akár könyvből, akár fejből, csak ne tv, videó stb legyen. Ja és vedd ölbe, vagy bújj mellé. A testi kontaktus nagyon fontos, és gyógyítja a lelket.

2010. okt. 3. 18:17
Mind a kettő.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook