Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért kell a gyereknek itthon is vizsgáznia, ha külföldön jár iskolába? fórum

Miért kell a gyereknek itthon is vizsgáznia, ha külföldön jár iskolába? (tudásbázis kérdés)


2014. máj. 2. 11:21

Tudom, késői reakció. Mi most vagyunk hasonló cipőben, és furcsa kettőség, hogy azok ragaszkodnak a magyar vizsgákhoz, akiknek pl. az angol rendszer a nyelvet sem tudva segítette a gyerekét beilleszkedni. Egy gyerek bárhová beilleszkedik, a magyarba is, ha hagynak neki időt. Megnézve a színvonalat, és ne azt hasonlítsuk össze mit próbálnak a gyerekek fejébe beletömni, hanem amit tényleg meg is marad, azért én a magyar helyzetre se lennék büszke. A teszteken pl. az angolok még mindig felettünk vannak, sőt most a problémamegoldásból ők a 11. helyen vannak, a magyar 33. helyen.

Azt meg soha nem fogom érteni, egy ország ha megtanít egy gyereknek egy nyelvet, az örökké kötődni fog az országhoz. És akkor lehet tovább elmélkedni, mi történik, ha egy nyelvet se tudó 9 éves megjelenik egy magyar iskolában. De az sokkal elkeserítőbb, hogy nekünk a sajátjaink se kellenek, ha azok pár évet más országban tanultak, csak ha letették a különbözeti vizsgákat. Nekünk még angolból is vizsgáznunk kéne.

29. Vilma007 (válaszként erre: 24. - Marcika2005)
2012. jan. 24. 13:53
Volt egy ismerős család, a gyerekek Angliában jártak iskolába. Egy évre hazajöttek, de a következő tanévben már mentek is vissza, mert a gyerekeknek kínkeserves volt. Nemhogy a magyart és a történelmet nem tudták, de a közismereti tárgyakból se nagyon tudtak mire építeni.Nem olyan szörnyű a magyar tananyaggal együtt haladni. Érdemes megvenni azokat a tankönyveket, amiből az itthoni iskolában tanulnak. A gyerekek játszva megtanulják, ha nem kell 45 percig egyfolytában ülniük hozzá.
28. taylor1977 (válaszként erre: 26. - Anname)
2012. jan. 18. 16:45
Jövő héten tudok csak beszélni az iskolaigazgatóval, akkor mindent meg fogok kérdezni, hogy milyen lehetőségek vannak.
27. martamay (válaszként erre: 25. - Marjann)
2012. jan. 16. 20:26
kossz Marjann! :)
26. Anname
2012. jan. 16. 10:32
Sziasztok,lehet le volt irva,de nagyon hetfo van,nem jutott el az agyamig! :) Szoval ha mi pl akkor megyunk kulfoldre,amikor a kicsi meg nem jar suliba,es esetleg 5 ev mulva hazajovunk,akkor neki elsobe kellene kezdenie?
25. Marjann (válaszként erre: 24. - Marcika2005)
2012. jan. 15. 13:19
Mercika, azért tanulja pl Martamay két gyerkőce a magyar tanrendet is, hogy bármikor meg legyen a lehetőségük hazajönni és magyar iskolában folytatni a tanulmányukat.
2012. jan. 15. 13:05
En tegnap ota olvaslak benneteket de nem ertem,hogy miert kell egy gyereknek magyarorszagon is vizsgazni ha kulfoldon elunk.Mi norvegiaban lakunk ide jar iskolaba de nekunk eszunkbe se jutott,hogy a magyar iskolai tanrendet is tanulja.Ha egy adott orszagban elunk miert kellene a gyereknek mind a ket tanrendet megtanulnia?Termeszetesen probaljuk neki tanitani a magyar tortenelmet a betuket mert itt peldaul nincsennek dupla betuk,egy par magyar hagyomany de miert kellene neki tudni azt is amit magyarorszagon tanulnak a gyerekek.Bocsi de nekem ez a velemenyem.Eleg egy ekkora gyereknek egy dolgot megtanulni nem,hogy kettot,es valjuk be a magyar tanrend nem a legjobb.Csak egy pelda:a kisfiam aaugusztusba kezdte itt az elso osztalyt es az elso fel evben kethetente tanultak egy betut ebbol kifolyolag 7 betut.Ezzel szemben magyarorszagon karacsonyra elvarjak,hogy a gyerek olvasson ami nem egy konnyu dolog!Bocsi ha megbantottam valakit!
23. martamay (válaszként erre: 8. - Taylor1977)
2012. jan. 14. 19:03

Szoval: az en gyermekeim magantanulok es minden ev vegen vizsgaznak. En keszitem fel oket. Az alsos anyag nagyon egyszeru, 4-5-re vizsgaztak mindig, de a folsos mar kemenyebb dio! A fiam most 5-es es bizony van amihez gozom sincs, majd utana nezek neten vagy valahol mielott tanulni kezdjuk majd az anyagot! Az a nehezsege pl. az egesznek, hogy hiaba tanuljak kb. ugyanazt, azert megsem ilyen egsyzeru a helyzet. Mert pl. itt tortenelemben benne van az eves tananyagban ebben a korosztalybana Beatles "elete", addig Mo-on ebben az evben az oskorrol tanulnak.... Szoval azert csak at kell venni telibe a magyar anyagot!

Mikor mi kijottunk nem tudtak a gyerekek semmit angolul. Max. a szineket, allatok nevet, meg koszonni. A lanyom 6, a fiam 8 eves volt akkor. Most meg mar ok forditanak nekem es a fiam a legjobb a csaladunkban angolbol (iras es beszed egyarant). A lanyomnak viszont nincs akcentusa. Ha 6 eves kor elott kerul mas idegen nyelvu kornyezetbe, akkor akcentus nelkul felveszi azt!

Ahogy kijottunk, azonnal a korosztalya szerinti osztalyba kerultek. Semmiben nem tettek kivetelt veluk, max. annyi, hogy amikor rajz orajuk volt az 1. tanevben, akkor ok addig tanultak egy segedtanarral angolt. De ez csak az 1. evben volt, aztan mar maguknak kellett boldogulni.

Kb. 8 honap alatt szoktak meg az itteni eletet, iskolai rendet, stb. Es kb. 1,5-2 ev utan beszeltek folyekonyan. Biztosan van olyan is, akinek ez megy 3-4-5 honap alatt, az en gyermekeimnek nem ment ilyen gyorsan.

A fiamnak (ugye o a nagyobb) meg ma is van honvagya, de amugy mar teljesen megszoktak a rendszert. Mondjuk sokkal lazabb az itteni suli (a nemetet nem tudom milyen), szoval a konnyebbet azert hamarabb meg lehet szeretni.. Vannak mar barataik is, jarnak szakkorokre..

2012. jan. 14. 14:40
Eddig szerencsére a matek nagyon jól megy neki, bár más is mert kitűnő tanuló.
21. Sylvia81 (válaszként erre: 19. - Taylor1977)
2012. jan. 14. 14:18

Akkor a bécsi suli tárgytalan...

Ha Berlinbe mentek, tudok valakit, aki esetleg szóba jöhet, mint segítség, bár nem tudom, a reál tárgyakkal hogy áll(t). Arra emlékszem, hogy humánból jó (volt).

20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Taylor1977)
2012. jan. 14. 14:18

Én úgy tudom, hogy ott úgy működik (persze nagy az ország és két helyről tudok), hogy a még beszélni nem tudó külföldi gyerekeket egy közös felzárkóztató csoportban oktatják. Persze korosztályonként:) Általában elég is erre egy év, hogy a következőt már a normál osztállyal folytassa.


Sok sikert Nektek!!

2012. jan. 14. 14:14
Úgy néz ki, hogy a férjem Németországba tud kimenni dolgozni, mi meg megyünk utána, ha a fiam befejezte az iskolaévet.
18. Sylvia81 (válaszként erre: 17. - Sylvia81)
2012. jan. 14. 14:14

Izé... :D

Azt akartam ebből kihozni, hogy ezt mindenféle különbözeti vizsga nélkül elfogadják otthon is.



Amúgy ahogy olvasgattam a hsz-aidat, inkább a reál tárgyaktól félsz. Szerintem annyira sok különbség nem lehet a tananyagban, nem neked kell elmagyaráznod, majd megérteti a gyerekkel az adott iskola. Neked inkább arra kell ráfeküdnöd vele, hogy a magyar kifejezéseket tudja.

17. Sylvia81 (válaszként erre: 16. - Taylor1977)
2012. jan. 14. 14:11

Melyik országba mentek? Mert itt Bécsben van magyar iskola. Ez plusz az osztrákon felül, és csak magyart és törit tanítanak, egészen érettségiig.

Egész pontosan én sem tudom, mert még nem érint, de heti 1-2 alkalom, alkalmanként talán 2-3 óra.

2012. jan. 14. 14:05
Olyan nehéz ez, főleg, hogy az ember még nem tud semmi konkrétumot. Hogy milyen lesz az iskola vagy mikor tud járni (mert először ugye meg is kell érteni azt a nyelvet)
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Marjann)
2012. jan. 14. 14:03
Erősen külföldi iskola függő, milyen erősségű iskolába sikerül felvételt nyerni a gyerkőcnek.
2012. jan. 14. 14:02

Nálunk ez úgy működött, hogy pont akkor kellett beíratni az iskolába Magyarországon, de itt sosem járt, már 5 éve, de státuszban maradt.

Itt nem kérik a vizsgát, a húgának tavaly automatikusan jött az értesítés, hogy a család külföldön tartózkodik.


Ez egy budapesti iskola.


Mi pont azon gondolkodunk, hogy kérünk engedélyt, hogy itthon is vizsgázhassanak a gyerekek.

13. Marjann (válaszként erre: 10. - Martamay)
2012. jan. 14. 14:02

:)


Az egyébként érdekelne, hogy a tudományos tárgyakoból (matek, fizikai, kémia stb) mennyit kell tanulniuk a kint tanulthoz pluszban?

12. taylor1977 (válaszként erre: 11. - Martamay)
2012. jan. 14. 14:01
Köszi szépen. Nagyon sok minden érdekel és nincs olyan ismerősöm akiktől ezeket a gyakorlati dolgokat meg tudnám kérdezni.
11. martamay (válaszként erre: 8. - Taylor1977)
2012. jan. 14. 13:59
kerdezz csak batran, de nem tudok most valaszolni, csak valoszinuleg este, emrt el kell mennem valahova. De addig csak irj es amikor lesz idom, jovok!
10. martamay (válaszként erre: 9. - Marjann)
2012. jan. 14. 13:58

na, ezt Te Marjann egy "laikus", aki nincs is benne a rendszerbe (marmint nincs gyermek, stb), megerted, de egy csomo "oko"s meg nem..

multkor ugy osszevesztem egy csajjal, nah, sebaj! :D

9. Marjann (válaszként erre: 5. - Martamay)
2012. jan. 14. 13:56
Szerintem ez tök logikus. Ha valaha vissza akar menni a magyar rendszerbe, akkor bizonyítania kell, hogy tudja a tananyagot. Ez már szubjektív, de szerintem jobban jár a gyerek évi 1-2 vizsgával és folyamatos tanulással, mint pl ha 8 évnyi magyar és törianyagból kéne egyszerre különbözeti vizsgát tennie mondjuk 14 évesen.
2012. jan. 14. 13:56

Most ömlesztek egy pár kérdést jó? :)

Te melyik megoldást választottad? Mikor kimentetek a gyerekek már tudtak angolul? Ott azonnal következő osztályba léptek. Mesélnél egy kicsit a kiköltözésetek utáni életről?

7. martamay (válaszként erre: 6. - Taylor1977)
2012. jan. 14. 13:53
konkretan 4 eve igy jarnak suliba, mert 4 eve lakunk Angliaban..
2012. jan. 14. 13:53
A Gedóiba jár. Te ennek már konkrétan utána kérdeztél?
5. martamay (válaszként erre: 3. - Taylor1977)
2012. jan. 14. 13:49

melyik suliba jar a fiad? mert mi is hasonlo cipoben vagyunk, csak Angliaval es az en gyermekeim az Arany Janosba jarnak Szegeden.

3 verzio van:

-kiiratod a gyereked es kulonbozeti vizsgaval majd visszamehet a magyar suliba valamikor

-magantanuloi statuszba kerul es minden evben vizsgaznia kell a keszsegtantargyak kivetelevel mindenbol es akkor folyamatosan az iskola tanuloja, barmikor visszamehet

- kiiratod es nem vizsgazik soha, nem is mehet vissza soha..

4. martamay (válaszként erre: 1. - Taylor1977)
2012. jan. 14. 13:46
nem kell, csak ha akar!
2012. jan. 14. 13:46

Külföldre készülünk kiköltözni családostul. A kisfiam most második osztályos. Azt mondták a tanárok, hogy kérvényezni kell, hogy megmaradhasson a magyar iskolarendszerben. Ehhez viszont minden évben haza kell jönni és vizsgáznia kell minden tantárgyból, mert ha esetleg úgy gondoljuk hogy 14 évesen visszaköltözünk, akkor mivel a 2. osztálya lesz csak befejezve itthon, ezért csak harmadikba engedhetik. Jó azt megértem, hogy magyar irodalomból meg történelemből vizsgázzon, mert azt más országban nem tanítják, de hogy mindenből? Fogalmam sincs hogy készítsem mondjuk fel fizikából (amihez mindig tök hülye voltam).

Ráadásul a kislány most végez az oviban. Nem is akartam beíratni iskolába mert augusztusban költözünk. Akkor ha esetleg visszajövünk akárhány éves lesz a gyerek beül az elsősökhöz?

Segítsetek már légyszi, aki hasonló helyzetben volt.

2012. jan. 14. 13:45
itthon akar iskolába járni? gondolom felmérik, mennyire egyezik a két tanrend egymással
2012. jan. 14. 13:42
Miért kell a gyereknek itthon is vizsgáznia, ha külföldön jár iskolába?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook