Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A gyereknek joga vagy kötelessége van az iskolába? fórum

A gyereknek joga vagy kötelessége van az iskolába? (beszélgetős fórum)


1 2
9. Sunny1 (válaszként erre: 1. - 1207andi)
2010. okt. 3. 18:16
De igen, joga van hozzá. Az iskolának kötelessége minden alsós napközit igénylő kisdiáknak férőhelyet biztosítani. Ne hagyd, hogy rábeszéljenek arra, hogy kiírasd a gyereked, de azért jó lenne elbeszélgetni vele arról, hogy napiban is normálisan kell viselkedni.
2010. okt. 3. 18:15
A tanárnővel kellene beszélni. A gyereknek joga van a napközihez! A tanárnak meg elvileg azt tanították, hogy kell kezelni a gyerekeket.
2010. okt. 3. 18:15

Beszélj a tanítónővel hogy mi a gond a fiaddal.

Vannak jogaitok de kötelességeitek is.

Sok szülő csak egy szociális otthonnak nézi az iskolát ahova "csak belehet paterolni a gyereket".

Szerintem ti nem ebbe a kategóriába tartoztok, éppen ezért egy beszélgetést megér a dolog, de feltétlen nyugodt, higgadt hangnemben.

2010. okt. 3. 18:14
Minden gyermeknek JOGA,és KÖTELESSÉGE iskolába járni!
2010. okt. 3. 18:11
szerintem tuti van valamiféle házirend vagy pedagógiai program minden iskolában, amelybe a szülő betekinthet, és megnézheti, a gyereknek milyen jogai, illeve kötelességei vannak
2010. okt. 3. 18:10
Jó lenne ha minden szülő tudná, hogy joga is, de kötelessége pláne.
3. veledjooo (válaszként erre: 1. - 1207andi)
2010. okt. 3. 18:10
... egy beszélgetést megér a tanító nénivel... és megmondani, hogy mi miért történik úgy, ahogy... és kérni a segítségét, hogy legyen partner benn. Normális esetben ez hatni szokott.
2010. okt. 3. 18:08
MINDKETTŐ!!!!
2010. okt. 3. 18:08
8 éves gyerekem problémás magatartású,ezért szóltak az iskolába hogy az ilyen kisgyereknek jót tenne ha nem lenne napközis.Én és a férjem 12 órás munkarendben dolgozunk,ezért sokszor este 8 után még a gyerek leckéjét nézem vagy sokszor akkor kezdjük el megcsinálni.Egyik este azt mondta a gyerek hogy a tan.néni azt mondta hogy ne csináld meg a HF-ot inkább rajzolj valami szépet anyukádnak,téged is beraktak napközibe hogy ne keljen veled foglalkozni otthon.Nem tehetem meg hogy ne dolgozzak,hiszen 2 gyereket kell felnevelnünk.Nincs joga a gyereknek a napközihez,mert a szülő DOLGOZIK?Vagy nem nevelik kötelességre a gyereket.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook