Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Általános isk, dolgozat. Van olyan törvény, ami szabályozza hogy a gyereknek vagy a szülőnek joga van megnézni? fórum

Általános isk, dolgozat. Van olyan törvény, ami szabályozza hogy a gyereknek vagy a szülőnek joga van megnézni? (tudásbázis kérdés)

21. Pen80 (válaszként erre: 12. - 7cdf5b0d96)
2010. szept. 16. 18:07
Most is így van, tanár barátom mondta, hogy az iskola SzMSz-ében kell benne lennie annak, hogy milyen módon lehet megtekinteni a dolgozatokat. Tehát mindenképpen kell lehetőséget biztosítani rá, az iskola csak azt szabályozhatja hogyan adja meg ezt a lehetőséget.
20. mohonc
2010. szept. 16. 17:49

Csak érdeklődnék, hogy hányadikos gyerekről van szó, és milyen tárgyból történt a dolgozat?

Természetesen ez nem befolyásol semmit, csak kíváncsi vagyok. :)

Egyébként a gyereknek és a szülőnek is joga van megnézni egy dolgozatot, de nem köteles a tanár hazaküldeni azt.

Ha mégis gond lenne, akkor a Diákönkormányzathoz is lehet fordulni ezzel a kérdéssel. Ez mondjuk jobban megy a nagyobbaknak.

19. Szekeres.A (válaszként erre: 17. - 90b84d226e)
2010. szept. 16. 16:32
Dehogynem! Csak én voltam itthon legelőbb, úgyhogy nekem mondta először.
18. 90b84d226e (válaszként erre: 13. - Szekeres.A)
2010. szept. 16. 14:17
Azért így mindjárt más! A szülei menjenek el a tanárral beszélni!
17. 90b84d226e (válaszként erre: 14. - Szekeres.A)
2010. szept. 16. 14:15

Csak kérdeztem, hátha. :)

A szülei nem járnak utána?

16. Pen80 (válaszként erre: 13. - Szekeres.A)
2010. szept. 16. 13:48
Az a baj, hogy azért vannak ott az ilyen alakok, mert aki képes másra, az nem megy tanárnak, mert abból nem lehet megélni. Konkrétan nekem is szinte luxus lenne. De ha egyszer majd a férjem milliomos lesz, akkor mindenképpen visszamegyek tanítani. Addig meg fordítok és tolmácsolok. A tanároknak kb. 20%-a elhivatott és nevezhető pedagógusnak. A többire emlékszem a főiskoláról-egyetemről. És előre félek attól, amikor a gyermekem iskolába megy. Talán ha megemelik a gizetéseket, akkor kicsivel több pedagógus megy majd az iskolába, kiszorítva azokat, akik azért mentek, mert nem találtak más munkát.
15. Szekeres.A (válaszként erre: 12. - 7cdf5b0d96)
2010. szept. 16. 13:47

Köszönöm!

Azt mondta a gyerkőc (szerintem megy vele a többi barátja is), hogy holnap megbeszélik a tanárral hogy megnézhessék a dolgozatot, és ha holnap nem mennek semmire, akkor be kellene mennie a szüleinek. (úgyhogy semmi képpen nem sumákol a gyerek)

14. Szekeres.A (válaszként erre: 9. - 90b84d226e)
2010. szept. 16. 13:44

A gyerekre gondolsz?? Hogy ő sumákolja el???

Az 100% hogy nem. Ezt még együtt tanultam vele, teljesen jól tudta. (egyébként sokat tudok nekik segíteni szerencsére, mert a szomszédban laknak)


Amúgy nekem mindig gyanús az olyan felmérő, amikor az osztály több mint felének (pontosan 2/3-ának) rossz jegyet ad.

13. Szekeres.A (válaszként erre: 8. - Pen80)
2010. szept. 16. 13:40

Köszönöm szépen!


EGyébként pont azt mondta a tanár, azért nem mutatja meg, hogy tanuljon belőle. De nem értem, hogy hogy engedheti meg magának ezt egy tanár.

És az ilyen alakoknak akarnak fizetés emelést adni. Ez felháborító!!!

2010. szept. 16. 13:39

Egy kis segítség (bár ez 2008-as):

"Egy szülő fordult hivatalunkhoz azzal a kérdéssel, hogy joga van-e a gyermeke dolgozatait hazavinni, illetőleg azokról kérhet-e másolatot. Tájékoztattuk, hogy a közoktatási intézmény működésére, belső és külső kapcsolataira vonatkozó rendelkezéseket a szervezeti és működési szabályzat határozza meg. Tehát az iskola SzMSz-ében kell rendelkezni arról is, hogy a szülők milyen módon tekinthetik meg a dolgozatokat. Annak érdekében, hogy a tanuló hiányosságait a szülővel korrigálhassa, a megtekintés nem jelentheti a dolgozatok megismerését és tanulmányozását csupán az iskola helyiségében egy meghatározott időkeretben. A megtekintésnek szükségszerűen magában kell foglalnia a dolgozat birtoklását, vagyis arról a szülő kérésére és költségén másolatot kell rendelkezésére bocsátani. A kérdés eldöntéséhez az adatvédelmi törvény rendelkezéseire is kell figyelemmel lenni. A személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló 1992. évi LXIII. törvény alapján minden olyan természetes vagy jogi személy, illetve jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet, aki vagy amely meghatározza a személyes adatok kezelésének célját, meghozza és végrehajtja az ezzel összefüggő döntéseket, vagy a végrehajtás érdekében adatfeldolgozót bízhat meg, az Avtv. 2. § 8.) pontja alapján adatkezelőnek minősül. A dolgozatokban szereplő személyes adatok kezelője a közoktatási intézmény, így az adatkezelőre nézve kötelező törvényi rendelkezéseket be kell tartania. (K-OJOGB-228/2008.)"

A link: [link]

2010. szept. 16. 13:39
Van amit nem küldenek haza pl kisiskolásoknál sok központi előrenyomott felmérőfüzetben van.Azt a szülő a tanár jelenlétében ott a suliban fogadóórán megnézheti.azt megtehetik hogy haza nem küldik de a szülő kérésére meg kell mutatni.
10. giga455 (válaszként erre: 2. - Szekeres.A)
2010. szept. 16. 13:39

ilyen nincs!

A gyereknek és a szülőnek is joga van látni! Ennyi erővel bármikor bevéshet egy karót a naplóba, mert nem tetszik az aznapi ruhája...

Ráadásul ha a gyerekek annyira biztosak benne hogy jó lett, akár még tanulhatnak is belőle, hisz láthatják a hibákat.

2010. szept. 16. 13:38
Esteleg nem lehet, hogy ő sumákolja el a dolgot?
8. Pen80 (válaszként erre: 2. - Szekeres.A)
2010. szept. 16. 13:37
Hát meg kéne mutatnia. Miből tanuljon a gyerek, ha nem tudja mit rontott el??? Ez így nem pedagógia, nem tanítás. Utánajárok a kérdésnek.
7. 90b84d226e (válaszként erre: 5. - Csicsi25)
2010. szept. 16. 13:37
Nálunk hazaküldik, legalábbis elsőben így volt.
6. 90b84d226e (válaszként erre: 2. - Szekeres.A)
2010. szept. 16. 13:36

Olyan nincs, hogy nem mutatják meg!

Nekünk szülőknek aláírva kell visszavinni.

5. Csicsi25 (válaszként erre: 2. - Szekeres.A)
2010. szept. 16. 13:36

Szerintem olyan nincs, hogy ne láthassák a gyerekek, hogy mit rontottak el.


Nálunk nem adják ki a dolgozatot, viszont a gyerekek megnézhetik és ha a szülő bemegy a suliba, ő is megnézheti - elhozni nem lehet.

2010. szept. 16. 13:35
Az hagyján hogy a szülő nem láthatja, de a gyerekeknek sem mutatta meg, csak közölte a jegyet. És a keresztfiam (a többi barátaival együtt) sokat készültek rá, és aznap biztosak voltak benne, hogy jó jegyet kapnak.
2010. szept. 16. 13:33
Az én gyerekemmel mindig hazaküldik a kijavított dolgozatokat és alá is kell írnom. Olyanról nem hallottam, hogy egy dolgozatot ne nézhessen meg a szülő.
2010. szept. 16. 13:33

Általános iskolás keresztfiam ma kapta ki az egyik dolgozatot. A gyerekek mondták, hogy szeretnék látni a felmérőt (mert több mint fél osztály 1-2-es jegyet kapott, pedig tanultak rá). A tanár nem engedte meg nekik.


Van-e olyan törvény, amiben azt szabályozzák, hogy a gyereknek és a szüleiknek milyen joguk van. Szerintem ez a minimum, hogy megmutatja nekik.

2010. szept. 16. 13:31
Általános isk, dolgozat. Van olyan törvény, ami szabályozza hogy a gyereknek vagy a szülőnek joga van megnézni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook