Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A gondolat ereje - avagy mennyire hisztek abban, hogy ha csak jó dolgokra koncentráltok, akkor azok valóra is válnak? fórum

A gondolat ereje - avagy mennyire hisztek abban, hogy ha csak jó dolgokra koncentráltok, akkor azok valóra is válnak? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
274. 35491a860f (válaszként erre: 272. - Lillacska)
2010. febr. 23. 15:15
Ez nagyon tetszik. :)
273. 35491a860f (válaszként erre: 271. - Makrai.lilla)
2010. febr. 23. 15:15
Orvosnál voltál már? Ha igen, mit mondott?
2010. febr. 23. 09:53

Egy gondolat mára:


“Az utolsó hópehely utat enged a tavasz első bimbóinak. Hadd emlékeztessen a természet bennünket arra, hogy még a legnehezebb idők is véget érnek egyszer, és új élet kezdődik.”

271. makrai.lilla (válaszként erre: 269. - 35491a860f)
2010. febr. 22. 15:49
nekem most az lenne a legfontosabb h elmuljon mimnden bajom de legnkább az 1 éve lassan tartó nögy bajok,most is jelenleg azt érzem akinek majd leszakad a petefészke minden....magyon fáj az alhasam,sajna ez nemtudom ha már vmi krónikussé vált mikor mulik el..
270. 35491a860f (válaszként erre: 267. - Monesz79)
2010. febr. 22. 10:28

Na ez az, a "seb a lelkünkön." Én például nagyon érzékeny lelkivilággal rendelkezem sajnos. Épp az elmúlt 5 percben játszódott le a következő jelenet, amihez tudni kell, hogy mi egy 4 emeletes lakóház 4. emeletén lakunk, és ebben a lakóházban nincs lift, tehát lépcsőzni kell. Ez senkit nem zavar, egyedül a postásunkat. Már másodszorra kaptam meg tőle a leb...ást amiatt, hogy ha még egyszer jön nekem valami csomag, vagy ajánlott küldemény, nem fogja felhozni, csak feltelefonál és bedobja az értesítőt, és itt jön a poén, hogy azzal indokolta, hogy neki nem kötelessége felmásznia a 4. emeletre, ő eddig is csak azért jött fel, mert tekintettel volt arra, hogy kisbabával vagyok itthon.


Hmm...már másodszorra cseszett le emiatt.

Ez feldühített, mert 1. elképzelhető, hogy nincs benne a munkaköri leírásában, hogy neki fel kell hoznia a csomagokat, de erre egyébként a postán rá fogok kérdezni, viszont, ha ne vállaljon el olyan munkát, amihez nem érez kedvet, mert nagyon sok olyan munkahely van Magyarországon, ahol olyan dolgokat is meg kell tenni, ami nincs benne a munkaköri leírásban, a szerződésben, nem igaz?


2. nehogy már én azért ne használjak ki az életemben sok jó lehetőséget, mert van egy lusta postásunk, aki lusta felhozni a nevemre érkező küldeményeket. Ez azért már kicsit durva. Utálom azt, hogy ebben az országban baromira korlátozni akarják az embereket, és mindig van 1-2 ember, aki uralkodni akar a többin és rá akarja az akaratát kényszeríteni a többiekre. Hát én nem fogom hagyni magam. Nekem is meg kellett munkahelyemen sok ezernyi olyan dolgot csinálnom már, ami nem volt benne a szerződésembe, de tudtam, hogy ha nem hajtom végre a főnöki utasítást, akkor kirúghatnak. Akkor mit képzel magáról ez a postás?


Azt hiszem, panaszt fogok tenni a postán.

2 évvel ezelőtt, amikor panaszt tettem az előző lakhelyünkön a postán, mert nagyon bunkó volt velem az egyik ablaknál ülő nőszemély, utána a postavezető majdnem kirúgta az illetőt. Én most nem arra utazom, hogy ezt a nőt is kirúgják, csak arra, hogy ne akarjon engem állandó jelleggel rendre utasítani és leb....szni, mert nem az anyám, és ha minden nap kapnék csomagot se lenne hozzá semmi köze. Ne menjen olyan helyre dolgozni, ahol lépcsőzni kell. Ha lusta, menjen irodába és üljön egész nap egy számítógép előtt, vagy menjen varrodába és üljön a varrógép előtt.

269. 35491a860f (válaszként erre: 266. - Makrai.lilla)
2010. febr. 22. 10:15

Idő és hit kérdése minden. Attól függ, hogy mennyire hiszel az adott dologban. Én most pont azon vagyok, hogy a fülbetegségemből sikeresen kigyógyítsam magam. Azt hiszem, ez a legnehezebb, mert ezzel kapcsolatban tényleg túlontúl belénk lett kódolva, sulykolva az, hogy csak az orvos gyógyíthat meg és senki más és minden úgy van, ahogy az orvos mondja. Mivel én több orvosban is csalódtam már és tudom, hogy ritka az ízig-vérig jó orvos, így tudom azt is, hogy egyáltalán nincs mindig az orvosoknak igazuk. Sőt, mivel intenzív osztályon dolgoztam is már sebészek és aneszteziológusok mellett, így azt is tudom, hogy nagyon sok mindent csak azért mondanak, hogy nekik hasznuk származzon belőle és nem azért, mert az úgy is van, ahogy ők mondják. A hit csodákra képes. Sokaknak mondtak sokmindent már a dokik, és nagyon sokan rácáfoltak az orvosok diagnózisára, ami után a fehér köpenyes hölgyek és urak értetlenül álltak a történtek előtt, mert ők szerintük gyógyíthatatlan, vagy olyan rokkant betegről volt szó, aki szerintük nem kellett volna, hogy meggyógyuljon, mégis meggyógyult.


Úgyhogy most én is erősen ráhangolom magam az optimizmusomra, hogy elmúljon a fülbetegségem és ha ez sikerül, olyan erős hitem lesz, ami egy életre megingathatatlanná válik.

268. makrai.lilla (válaszként erre: 267. - Monesz79)
2010. febr. 21. 19:04
tudom de pont ez az ami pl nálam is van (lelki szinten ez a dolog már nagyon régota van,de ezt itt nem irom le..a több 5 10évs dolgok nemhiszem h egy könnyen megjavulnak nem?vagy helyre jonnek?azoknak is sok idö kell
267. monesz79 (válaszként erre: 266. - Makrai.lilla)
2010. febr. 21. 18:53

Bár nem tőlem kérdezted de szerintem igen számos történet van arról hogy a hit erejével meggyógyultak emberek.

De ehez igazán mély mindent elsöprö hitre van szükség a gyógyulással szemben és szembe kell nézni azzal miért betegedtem meg....

Nincs e valamilyenrégi seb a lelkünkön mely most így tör felszinre .

Ha hisz valaki a gyógyulásban az már fél siker.

266. makrai.lilla (válaszként erre: 265. - 35491a860f)
2010. febr. 21. 18:39

szia rég irtál..mizu? az a dolog amit akkor anyira akartam az x el kapcs ba végülis bejött...és érdekes mert azota nem is érdekel a dolog és sokkal nyugodtabb vagyok h nem görcsölök...

persze sok minden van ami még nem " jött be.de bizom bennne...idegen emberröl van szó ,gondolom ott nem megy egyik pillurol a másikra :) nem?


ja és még egy kérdés : akármilyen honapokig tarto stb betegségbol is meg lehet szted gyogyulni?...ugynezt kell alkalmazni?:

265. 35491a860f (válaszként erre: 263. - Monesz79)
2010. febr. 21. 18:23
Igazad van és köszönöm a biztatást. :D Aranyos vagy. :)
2010. febr. 21. 15:24

Talán segít a pozitív gondolkodásban az alábbi esemény is amit a fesztiválkalauzban találtam.


Ezoterikus nyílt nap Szabó Judit ezoterikus írónővel 2010. február 28-án


10.00 Érkezés, regisztráció, bejelentkezés a programokra

Körök és bemutató szolgáltatások

12.00 - 13.00 Varázslatos Sámánizmus - Bács Zoltán

13.00 - 13.40 Ebéd

Körök és bemutató szolgáltatások

16.00 - 17.30 Belső érzékelés - A tisztánérzékelés, az intuíció, a tisztánhallás és a tisztánlátás

Szabó Judit - Ezoterikus írónő

18.00-tól Sámán tűz, dobkör


Az egész nap folyamán körök (8-10 fős beszélgetések) és egyéni szolgáltatások várják vendégeinket.


Dusnoki Ágnes - Mit és hogyan mérjünk biorezonanciával a csakrán és aurán?

Ásztai Zsuzsanna - Színek, kristályok hatása életünkre

Tölcsér Mihály - Test, Lélek, Szellem, mint emberi hármasság


Igénybe vehető szolgáltatások 30 percben 1500 Ft-ért


Masszázs

Reiki kiskezelés

Mágnesterápia

Fül akupunktúrás fogyókúra

Számmisztikai

Rajz elemzés

Bach virág terápia

Ezoterikus állapotfelmérés, gyorskezelés

Kristály tisztítás programozás


Belépő ára elővételben 2500 Ft, helyszínen 3500 Ft, mely tartalmazza az előadásokon, körökön, záró programon való részvételt, valamint étkezést.

Kapcsolat, jegyrendelés: Egri Tamás, 06/70/610-6409

(a műsorváltozás jogát fenntartjuk)

[link]

263. monesz79 (válaszként erre: 261. - 35491a860f)
2010. febr. 20. 11:33

Biztosan sikerulni fog ujra zökkenőmentessé teni az életedet :)

Próbálj meg készíteni magadnak az aktíváidrolegy listát mármint mid van :pl szerető férj(élettárs)

Szerető gyermekek esetleg nagyszülők ,barátok

becsületes kedves ember vagy és még sorolhatnám biztos hosszú listát tudsz így írni.

" A MAGATARTÁS FONTOSABB MINT A TÉNYEK"ezt érdemes ismételgetni,mert bármely nehéz körülmény sem olyan fontos mint a vele szemben való magatartásunk.NE engedjük szellemileg ,hogy a körülmény erőt vegyen rajtunk.

262. makrai.lilla (válaszként erre: 256. - Monesz79)
2010. febr. 20. 09:43
ez igaz amit irsz csak sajna én olyan vagyok hogy hajlamos vagyok nagyon hamar kétségbe esni stb.
261. 35491a860f (válaszként erre: 259. - Monesz79)
2010. febr. 20. 08:43

Ez igaz, csak néha vannak olyan huppanók azon a bizonyos lépcsőn, amelyek kicsit letaglózzák az embert. És bár én alapból olyan vagyok, hogy pár nap csalódottság, elkeseredettség után újra és újra talpra állok és a dolgok megoldásán töröm a fejem, és általában mindig kiadódnak, megoldódnak a dolgok, de az az 1-2 nap ilyenkor nagy arculcsapás. És utána mindig fel kell építenem magamban a hitemet.


Én a jég hátán is megélek típus vagyok, de jobb szeretem, ha az életem zökkenőmentes mederben zajlik, minthogy állandóan küzdenem kelljen. Harcoltam, küzdöttem én már eleget, most már igazán megérdemelném a csupa jó dolgokat. És nekem decembertől egészen a hét elejéig tényleg nagyon jó periódusom volt, de most hétfőtől, mintha valami megváltozott volna, megint jönnek azok a küzdős-szenvedős napok és emiatt ingerült, ideges vagyok. Persze erőteljesen "dolgozom" ez ellen és bízom a sikerben!

260. 4abfd92b5a (válaszként erre: 259. - Monesz79)
2010. febr. 19. 15:18

köszi a választ, akkor megnyugodhatok...

biztos mindenki más és másképpen vezeti le magában a "rossz" érzéseket, ha már le tudjuk vezetni, vagy "átlépni rajta" akkor már nyerök vagyunk. :)


igy legyen..., és mindenkinek kitartást kivánok!

259. monesz79 (válaszként erre: 258. - 4abfd92b5a)
2010. febr. 19. 11:25

Szia én úgy gondolom kb ugyanazt írjuk mindketten kapunk feladatikat amelyek által tisztábbak cziszoltabbak fejlettebbek leszünk. A nehézségek építenek minket belülröl.

Kissé infantilis de nekem sokszor eszembe jut a Disney féle Hófehérkéből az amikor a kis teknős mászik fel a lépcsőn és nem veszti kedvét mire felér mehet vissza.

Minden kisseb nagyobb rossz vagy jó egy egy lépcső a cél felé.

:)

258. 4abfd92b5a (válaszként erre: 256. - Monesz79)
2010. febr. 19. 09:10

szia Monesz!

egyetértek., egy pozitiv gondolkodásu ember sokkal gyorsabban levezeti magában a "rosszat" és mindig elöre néz. :)


nem tudom, hogy az én "teoriám" mennyire jó, de., ha valami rossz ér, akkor azt gondolom., ez most egy tisztulás, és ha átmegy rajtam, sokkal "tisztább" vagyok, vagy most tisztulok, minden "szintemen". :)

a szintek (testek) nálam: fizikai tisztulás, mentális tisztulás, spirituális tisztulás


mit gondolsz, ez bele fér még, igy a pozitiv gondolkodásba?

2010. febr. 19. 08:56

sziasztok Lányok!

olyan jó bennetek olvasni... :)

régota olvasgatlak bennetekek, olyan jó, hogy itt a hoxán még vannak olyan oldalak,(mint a tiétek) amik egymás épitését, a pozitiv gondolatok és érzések ápolását tartják fontosnak.


csak igy tovább! :)

256. monesz79 (válaszként erre: 253. - 35491a860f)
2010. febr. 19. 07:53

Szia ,remélem már jobban vagy!!!

Szerintem a pozitív gondolkodás mellet is történnek rosz dolgok velünk ,de az ezeken keresztül vezető út más mert talán jobban tudjuk feldolgozni. És a hitünk erősödik ilyenkor.

Nekem ősszel tél elejéig volt egy nagyon kimerítő konfliktusos időszakom de szerencsére megoldódott. kitartás:)))

2010. febr. 17. 22:21
nöi
254. makrai.lilla (válaszként erre: 245. - 35491a860f)
2010. febr. 17. 22:21
nekem pl tavaly nyár ota viszsa visszatérö npö bajaim vannak ami már rengeteg pénzembe került még sem vok szints sehol sem...ez az idegesitö.de tuti h elmulik,bizom benne,ami egyszer elöjött az ugy el is mulhat,
253. 35491a860f (válaszként erre: 252. - Monesz79)
2010. febr. 17. 16:24
köszönöm. :) egyébként nem tudom, mi van a héten, de eddig egész héten pech sorozatom van, pedig eddig mindig minden sikerült, amit akartam. Most miért, mi váltotta ki a pechsorozatot, mikor nem is gondoltam semmi negatív dologra? Van valami ötleted? Kezdődött minden hétfőn, amikor is estére kialakult egy elég csúnyácska kötőhártyagyulladás a bal szememen. Tegnap kedden emiatt az utcára is alig mertem kilépni, mert utálom, mikor megbámulnak. Aztán kedden két rossz hírt is kaptam, amit mára már sikerült feldolgoznom, de ledöbbentett rendesen. És a mai nap sem volt egyszerű. Szerinted mi lehet a háttérben? Miért érnek pechsorozatok, mikor alapból optimistán gondolkozom és igyekszem magam körülvenni csupa pozitívumokkal? Akkor miért és mi az ami visszahúz mégis? Te ilyenkor mit szoktál csinálni? Mert én az a könnyen elkeseredős ember vagyok, de 1-2 nap után mindig újra és újra felállok és azon töröm magam egyfolytában, hogy megoldást találjak a gondokra.
252. monesz79 (válaszként erre: 251. - 35491a860f)
2010. febr. 17. 12:59

Bízok benne ,hogy sikerülni fog. Majd én is próbálok pozitívgondolatokkal segíteni.

Majd küldj egy képet az orvos ábrázatáról amikor megállapítja hogy befort a dobhártyád.:DD

251. 35491a860f (válaszként erre: 250. - Monesz79)
2010. febr. 17. 10:12
...koncentrálok rá, hogy beforrjon, aztán majd elválik, mennyire volt erős a kívánságom..! Azt hiszem, az orvosom lehidalna, ha beforrna a dobhártyám, mert őszerinte már nem fog.
250. monesz79 (válaszként erre: 249. - 35491a860f)
2010. febr. 16. 18:46
Ezt én is gyakran mondogatom. Ami pedig a dobhártyát illeti mit jelent a lyuk beforr még ?
2010. febr. 16. 11:46
Ja, és hogy ki ne felejtsem, én az a típus vagyok, aki a jég hátán is megél...!
248. 35491a860f (válaszként erre: 246. - Monesz79)
2010. febr. 16. 11:44

Köszönöm a jókívánságot. Igen, volt középfülgyulladásom, de már előtte is lyukas volt a dobhártyám. Most kaptam 1-2 rossz hírt, de elég edzett vagyok lelkileg ahhoz, hogy szintén 1-2 nap alatt feldolgozzam az eseményeket. Ilyenkor ugyanis mindig csak 1-2 nap az, amíg kibosszankodom és jól kibőgöm magam, utána mindig talpra állok és rögtön a megoldásokat keresem, és aki keres, az talál. Mindig meg is találom a megoldásokat szerencsére, mert én ilyen típus vagyok. Soha nem adom fel! Ha kell hosszú-hosszú évekig küzdök, harcolok, de soha nem adom fel, mert a végén mindig megkapom méltó jutalmamat a sok küzdelmemért, ez már számtalanszor bebizonyosodott. Most sűrűn a kívánságaimra koncentrálok és a vonzás törvénye úgyis segít. Eddig mindig segített. :)


"Nem adom fel, míg egy darabban látsz...

Nem adom fel, még életben találsz...

Nem adom fel, míg akad egy kerék, mi tovább vihet még, mi tovább forog mééééééééééééééég...."


:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Minden rosszban van valami jó, és én már 14 éves korom óta folyamatosan olyan tapasztalatokat tudhatok magaménak, amit mások csak 60 éves korukban élnek át. Szóval, ha a lelki oldalát nézzük, "öreg"(???) harcos vagyok már, megedződtem, biológiailag meg még fiatal!

2010. febr. 15. 18:43
MINDIG A LEGJOBBAT VÁRD ÉS MEGKAPOD!!!
246. monesz79 (válaszként erre: 244. - 35491a860f)
2010. febr. 15. 18:42
Jobbulást !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!valamilyen gyulladástól lyukadt ki?
2010. febr. 15. 15:33
nekem most bejött 1-2 rossz dolog is, és egyelőre még fogalmam sincs, hogy mászok ki belőle, de bízok a legjobbakban, az nem lehet, hogy ezek a rossz dolgok kifogjanak rajtam/rajtunk. eddig minden olyan jól alakult. most is kell, hogy jól alakuljon minden.
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook