Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Dia-Wellnes, Zero-6 lisztkeverék koncentrátum tapasztalatok fórum

Dia-Wellnes, Zero-6 lisztkeverék koncentrátum tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2012. jan. 16. 07:40

Én a zéró lisztet sok mindenhez kipróbáltam már, karácsonykor a bejgli is abból készült, zserbó, mézeskalács, most pizzát sütöttem belőle, és én legtöbbször, hogy tényleg igazán ch csökkentett tésztát kapjak 2:1arányban kevertem, tehát 2/3 zéró, 1/3 sima...

A tapasztalatom az így, hogy max több folyadék kell és kevesebb liszt....de a tészták tökéletesek lettek, megkeltek például, és az ízük tök ugyanolyan lett mint a sima...

Illetve piskótához is ezt használom, ugyanígy, annyi a különbség, hogy mondjuk a 6 tojásoshoz, a 6 kanál liszt elv nem működik, kb a fele elég...ergó gazdaságosan használható....bár én a piskótához mindig teszek egy kis vizet(vizespiskóta, de volt hogy tejet, tudom fura...) mert amúgy nekem száraznak, fújtósnak tűnik...sütöttem már palacsintát is vele ugyanígy, ott annyi, hogy 1-el több tojás kell...


Ennek köszönhetően karácsonykor ettem minden sütit, és nem híztam egy dekát sem:) Igaz fogyni nem fogytam, de ez érthető a sütimennyiség mellett...

15. K. András (válaszként erre: 14. - Katona7818)
2011. dec. 22. 15:00
A norbi liszt semmivel sem jobb a dia wellnessnél, többen panaszkodtak róla, nemrég pedig a dia wellness gyártója csinálta norbi 50%-os lisztjét. Piskótának, száraztésztának és nokedlinek azért nem jó, mert a sok fehérje és rost miatt ezek nem lennének jók belőle, egyébként a norbiéból sem ugyanezen okok miatt. Egyébként piskótának akkor lesz alkalmas, ha tényleg csak kevés folyadékkal csinálod, akkor tud igazából kiszáradni a tészta sütés közben. Piskótának azért nem ajánlják, mert nehéz elkészíteni, de nem feltétlenül lehetetlen (a többire ott van a dia wellness piskótaliszt és tésztaliszt, ezek pont ezért születtek meg). Ezeken kívül tényleg bármire használhatod a dia-wellness Lisztkeveréket, nem igényel eltérő receptúrát a hagyományos liszthez képest, max annyit, hogy a magas rosttartalom miatt több vizet szív fel és ezt számításba kell venni, ennyi. Mezei receptekbe is beillesztheted, működni fog.
2011. dec. 22. 13:55
Az a célom hogy fogyak egy kicsit de tudom hogy ez csak életmód váltással lehetséges próbálom a cukrot és a lisztet helyettesiteni a közelben nincs arra lehetőségem hogy norbi lisztet vegyek ezért próbálkozom a dia wellnesessel több kevesebb sikerrel most az 50%-al kevesebb szénhidrát tartalmú lisztem van csak az van írva az oldalra hogy ebből nem lehet piskótát,tésztát csinálni akkor mire jó akinek van ötlete,receptje szívesen fogadom.
13. mimiko70 (válaszként erre: 11. - Dundy)
2011. dec. 3. 02:36
vecsésen pl. a cba üzletben
12. K. András (válaszként erre: 11. - Dundy)
2011. okt. 18. 11:54

Dundy,


Gyógynövény boltokban, életmód boltokban, bioboltokban állítólag. Én webáruházból szoktam rendelni.

11. dundy
2011. szept. 13. 08:22
Hol lehet ilyen lisztet kapni?
10. K. András (válaszként erre: 9. - Mimiko70)
2011. szept. 10. 00:15
Általában 1:2, azaz 1 rész zero6 és 2 rész sima lisztet érdemes használni, de 1:3 arányban is használhatod, akkor is bőven szénhidrát csökkentett lesz még a keveréked. A másik liszt lehet akármilyen, sima bl55 vagy teljes kiőrlésű is.
2011. jún. 25. 14:08
bocsánat 20%-80%-os arány,mennyit kell a zéro lisztből és mennyi a másik fajta liszt és milyen a másik liszt?
2011. jún. 25. 14:04
mit jelent a 20-8%-os arány
7. K. András (válaszként erre: 2. - Plexy77)
2011. máj. 9. 17:05
Sűrítéshez már használtam. Ha nem keversz hozzá sima lisztet, akkor is ehető lesz, de egy minimális 20%-80%-os arányt azért javaslok. Nekem kifejezetten bejön az íze, és nem nagyon tudsz tőle hízni, ha pl. édesítővel készíted. Galuska esetében tegyél hozzá egy tojással többet, mintha sima lisztből csunálnád, mert elég száraz ez a zero6.
2011. máj. 9. 15:27
Remélem főzibe vagy levesbe eltudom használni.
2011. máj. 9. 15:25
Ezt a fajtát keverni kell állítólag 20-80%-ban ,de nekem nem lett most jó a palacsinta tésztám,igaz zabpehelyliszttel kevertem:(((
2011. máj. 9. 15:15
Nem 360, hanem 630:(
2011. máj. 9. 15:15

Szia!


éN Dia-welness-es lisztet vettem nemrég, bár nem zero-6, nincs rajta semmi név, csak hogy lisztkeverék... jó, bár a fél kiló volt 360,-... Ha akarod elküldöm a webcímet mi rajta van...

Én nem keverem, nem tudom erre gondoltál-e arány alatt? Simán csak ezt használtam, levesbe, főzelékbe, piskótának...

2011. máj. 9. 14:58
Az egyik Norbis boltban ezt ajánlották,hogyan használjam ,mik az arányok?Segítsetek!
2011. máj. 9. 14:56
Dia -Wellnes, Zero-6 lisztkeverék koncentrátum tapasztalatok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook