Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol keressek munkát? Nem javasolt fokozott koncentrációt igénylő, balesetveszélyes, zajos munkahely! Ez a véemény jött a rehabilitációhoz. S fórum

Hol keressek munkát? Nem javasolt fokozott koncentrációt igénylő, balesetveszélyes, zajos munkahely! Ez a véemény jött a rehabilitációhoz. S (tudásbázis kérdés)

29. f8db0709b8 (válaszként erre: 27. - Ötix)
2015. okt. 29. 14:17
hm..
28. f8db0709b8 (válaszként erre: 26. - Ötix)
2015. okt. 29. 14:16
Én sem vagyok könnyebb helyzetben,de a muszáj nagy úr!Fizetni kell a rezsit,eltartani 2 gyerkőcöt.stb...nem olcsó az élet,pedig nem élünk nagy lábon...bár..szerintem ha tudnák mi bajom van lehet fel sem vettek volna.
27. Ötix
2015. okt. 29. 11:59
26. Ötix (válaszként erre: 25. - F8db0709b8)
2015. okt. 29. 11:58

Hozzáteszem, stressz és frusztráció mentes is legyen....

A takarítás miért lenne ciki? Ha bírod. Én nem tudok létrázni, sem gugolni... csak fejmagasságba takarítani meg milyen?

Elcseszett egy dolog ez nagyon.

25. f8db0709b8 (válaszként erre: 24. - Ötix)
2015. okt. 29. 10:34

Nekem az van a papíromon,hogy komplex rehabilitáció szükséges,de komplex rehabilitáció nem javasolt.....na ezt a papírt én mélyen eltettem,tudom mire vagyok képes,olyan munkahelyet kerestem...Ugyanis eddig ezen a mondaton mindneki kiakadt,hogy MI VAN?...én takarítok..és akkor mi van?kapok fizetést,nem ciki ez....


De hogy neked milyen munka..gőzöm nincs...

24. Ötix
2015. okt. 29. 10:13
Véglegesített rokkantnyugdíjasként , a régi rend szerint 67% os csoportból,16 év után, majd 57 évesen a a régi nem rehabilitálhatóból, most rehabilitálható lette.Ennek értelmében munkát kell keresnem, együttműködve a munkaügyi központtal.Leírásban szerepel: tartós állást, tartós ülést nem bírja, nem hajolgathat, nem emelhet, nem gyalogolhat,fokozottan balesetveszélyes munkát nem végezhet,nehéz fizikai munkát nem végezhet, Javaslat: szakképzettséget nem igénylő egyszerű munka, heti 20 órában. bolti eladó voltam, de gyakorlatilag abban nem dolgoztam, takarítő beosztásaim volta. Nem gyalogol, nem áll, nem ül, nem hajol, nem emel... Milyen munkát lehet így végezni egy vidéki kisvárosban? Valamint szociális rehabilitáció a Gyermekjóléti és Ifjuságvédelmi Központba.57 évesen ifjuságvédelmi központba járjak? 13 éve kezelnek pszichiátrián, most meg menjek gyerekvédelmi központba rehabilitálódni? Eddig normálisnak éreztem magam, most valami fura lett a világ amiben élünk.. Sokan vagyunk így?
23. Titanilla1 (válaszként erre: 22. - 3532273647)
2014. jan. 27. 19:21
Sikerult valami azóta?
22. 3532273647 (válaszként erre: 21. - Supin)
2009. máj. 23. 23:59

Szia!

Megkaptam a határozatot,természetesen rehabilitálható vagyok,nagyon bátor húzásnak tartom tőlük,hogy korlátozásnak csak a balesetveszélyes, és a nehéz fizikai munkát írták...vállalják vajon a felelősséget az asztmámért,epilepsziámért,ill. az ebből eredő kárért?-itt főként saját testi épségemre, ill. a rám bízott eszközökre és munkára gondolok.Ők nem gondolnak:meleg,füst,por,vegyianyag,váltóműszak,fokozott pszichés terhelés,teljes műszak,teljesítménykényszer nem akadály.

Mi van,ha (komolyan,és nem alibiből) viszek orvosi igazolást,hogy nem bírom,ill. nem ajánlott?Ezt vajon elfogadják,vagy csak a saját szemüknek-és a kihívott mentőknek hisznek?

Köszönöm

Ildi

21. supin (válaszként erre: 19. - 3532273647)
2009. máj. 9. 08:59

Ígen . Sajnos köteles vagy elfogadni. Ellenkező esetben semmi támogatás nincs.

Sajnos ma már "mindenki rehabilitálható"!!!

20. 3532273647 (válaszként erre: 9. - Rozália)
2009. máj. 4. 21:18

Szia!

Ezt ilyen részletesen leírják?Kíváncsi leszek az enyémre...akkor mehetek a rehab. tanácsadóhoz,nem tudod,hogyan lesz utána?

Köszönöm

Ildi

2009. máj. 3. 22:59

Sziasztok!

Én is rehabilitálható lettem,52%,a határozat még nem jött meg,de betegségeimből adódóan biztosan komoly korlátozások lesznek.

Le tudnátok ennek a folyamatnak a menetét?

Annyit tudok,hogy a Munkaügyi Központba kell jelentkezni...amit ott javasolnak(akár munka,akár tanfolyam)köteles vagyok elfogadni?

A következő felülvizsgálaton nem indulok hátránnyal,ha nem tudok semmit letenni az asztalra?

Félreértések elkerülése végett:én szeretnék dolgozni és tanulni is,de nem én vagyok a munkáltatók álma-sajnos

Ami biztos:sok állással járó,balesetveszélyes,nem monoton,minimális pszichés és fizikai terheléssel járó munka jöhet(ne) szóba,de ilyen szerintem nincs.Ja,és a váltóműszak sem ajánlott,a viszonylag gyakran jelentkező epilepsziámnak nem tenne jót.

39 éves vagyok,egyedül nevelem a gyerekemet,jó lenne dolgozni..

Eddigi végzettségeim:érettségi,könyv és zeneműbolti eladó,alapfokú számitógép kezelő.

Én megkérdeztem a kezelőorvosaimat(köztük a szívsebészt is,aki egy éven belül műteni fog,)egyértelműen azt mondták,hogy valami otthon végezhető,könnyű,nem monoton, és nem túl sok számítógép használattal járó munka jöhet szóba.

Szerintem ilyen nincs!

Köszönöm válaszaitokat

Ildi

18. Rozália (válaszként erre: 17. - Supin)
2008. jún. 25. 05:05
Szerintem ők ezzel még gondolati szinten sem foglalkoznak...
17. supin (válaszként erre: 13. - Smudlaagi54)
2008. jún. 24. 16:42
HÁÁÁÁt jó lenne ha olyan világban élnénk ahol az orvost meg lehetne kérdezni: MÉGIS MIT AJÁNL??Kiváncsi lennék mit tudna mondani??
16. fe6fe7671f (válaszként erre: 15. - Luca széke)
2008. máj. 23. 15:10

Igen, ez így van! Ha TE nem tartod be magadnak, akkor a főnököd nagy ívben sz*rik rá! Neki az a lényeg, hogy az a "számára fontos" munka meglegyen. Az, hogy a te egészséged oda, ez nem érdekli!

Neked kell MEGTAGADNOD a munkát! Ezt törvény írja elő, és nyugodtan fenyegetheted vele!


A munkára meg annyi időt kell a drága főnöknek megállapítani, hogy az óránkénti 10 perces szünetekkel is határidőre kész legyen. Ha erre nem képes, akkor ALKALMATLAN vezetőnek!

15. Luca széke (válaszként erre: 11. - Fe6fe7671f)
2008. máj. 23. 08:44
Én úgy tudom, hogy törvény írja elő a 10 perces szünetet adott esetben. Sajnos számtalan esetben előfordult, hogy órákon át egyfolytában a monitor elött dolgoztam, mert a munkának meg KELLETT lennie.
14. Rozália (válaszként erre: 13. - Smudlaagi54)
2008. máj. 23. 07:15
Na látod, ez az! A hülyeség az határtalan. Olyan ez, mint a hozzál is ajándékot, meg ne is, gyere is, meg ne is..., dolgozzál is....
2008. máj. 20. 07:41
Munkát én is keresek,az 50%-om mellé.De nekem azt irták,hogy:nehéz fizikai munkát,sérüléssel járó munkát,sok állással,sok járkálással járó munkát nem,csak könnyü fizikai munkát végezhetek.De 5x volt trombózisom(mind a bal lábamban)lehet,hogy rosszul emlékszem de mindenhol azt olvasom,hogy a sok üllés elősegiti a trombózis kialakulását.A reumán olyan papirt adott a doktornő,hogy olyan munkát végezzek,ahol nem kell sokat állni,meg járkálni.Ezek után tanácstalan vagyok,mi lehet az a munka amit csinálhatnék.
12. Rozália (válaszként erre: 11. - Fe6fe7671f)
2008. máj. 13. 13:47
Háááát tudod, eddig fogalmam sem volt, hogy mit takar a hő vibrációs terhelés... Köszi:)
2008. máj. 13. 12:36

Szerintem gőzük sincs, hogy ilyen munkahely nem létezik. Az összes kitételt figyelembe véve, a zárt osztály gumiszobája a megfelelő. (ez vicc volt) De szerintem nem lesz könnyű találnod bármilyent.

A szakmádnál meg az a gond, hogy ott már majdnem mindenhol számítógépen kell dolgozni - ami hő vibrációs terhelés. Viszont óránként kötelező szünetet tartani. Talán egy ilyent megpróbálhatnál, de ragaszkodj az óránkénti szünetekhez. Abból ne engedj, amikor ott az idő, abbahagyod, felállsz és kimész a teremből, ha lehet, akkor ki a levegőre. Nálunk 10 perc az engedélyezett óránként. Soha nem sikerült még megszakítanom a munkát - magamat igen.

10. supin (válaszként erre: 9. - Rozália)
2008. máj. 13. 12:33
Nekem volt aki azt mondta /talán igy írhatom/ viccesen?,hogy utca seprő. Nekem is érettségim van Meós voltam a Hódikötben.A szakmám női szabó. A varroda, Szóba sem jöhet, meó szintén mivel a hibákat fel kell fedezni a termékeken. Mindkettő zajos hely. "002-ig másodfoku rokkant voltam. Járt a közgyógy + 5%-al magassabb nyugdij. Ezt a felülvizsgálaton visszavették2002-be. + kaptam,hogy további felülvizsgálat nem szükséges.Tehát véglegesítettek. Én már 55 vagyok! 1990 óta rokkant..
9. Rozália (válaszként erre: 8. - Luca széke)
2008. máj. 13. 12:01

Köszi, aranyos Tőled, de sajnos egyértelműsítve van a megfelelő helyen...:(


És akkor ezt figyeljétek meg: (megkerestem a papírt, hogy pontosan leírhassam)


"Fokozott balesetveszéllyel, hő vibrációs terheléssel, fokozott psychés terheléssel nem járó, éjszakai önálló, több műszakos munkarendet, forgó gépalkatrészek melletti magasban, létrán, állványzaton végzett munkát nem igénylő, könnyű fizikai, ill. szellemi munkakörben, csökkentett munkaidőben foglalkoztatható. Tanult szakmájában fent megadott rehabilitációs feltételek mellett foglalkoztatható."


(Tanult szakmám gép- és gyorsíró, érettségivel.)

De kérdem én: ha mégis lenne ilyen munka, 53 évesen engem vennének fel?!

8. Luca széke (válaszként erre: 5. - Rozália)
2008. máj. 13. 10:39
Nézz utána, mert egy ismerősöm is azt hitte, hogy visszaminősitették, és közben megmaradt neki a százaléka, csak azt írták meg, hogy a MOSTANI rendszerben minek felel meg az, ami neki meg volt korábban állapitva. Minden maradt nála a régiben, az alacsonyabb százalékot, csak közlésszinten írták !!
2008. máj. 13. 10:13
Nekem van ismerősöm aki fellebbezett,.Behívták és a már megállapított 67%-ot levették 50-re azzal az indokkal,hogy javult. Tehát rosszabbul járt. Ezért írtam ,hogy csak szvem szerint mert nem merem .Nem tudom,hogy milyen hiba,de nekem sajnos nincs orvosi protekcióm. Így a beletörődést választottam.
6. Luca széke (válaszként erre: 5. - Rozália)
2008. máj. 13. 09:55
Rendszerhiba ! (!!?)
5. Rozália (válaszként erre: 4. - Luca széke)
2008. máj. 13. 09:04
El tudod képzelni.... én 100 %-ra voltam leszázalékolva, most az új rendszer szerint visszavettek 76-ra. DE! Ez által kevesebb lett a nyugdíjam, nem jár nekem a közgyógy és a gyógyszerek, meg az egyéb szükséges eü. dolgok ugyanannyiba kerülnek.... és tul. képpen semmivel sem vagyok jobban.
2008. máj. 13. 07:57
Könnyen lehet, hogy visszaírnék, hogy minél előbb adjanak ötletet, hogy egyáltalán milyen vonalon induljak. (egyéb nekem sem jut az eszembe gondolom a pénzre meg szükség van...)
3. supin (válaszként erre: 2. - Rozália)
2008. máj. 13. 07:54
Pontosan ezért kérdezem. Szivem szerint attól az orvostól kérdezném aki ezt leiratta.
2008. máj. 13. 07:49

Ez jó... szerinted van ilyen? Én is hasonló "ajánlást" kaptam a rehabomhoz. És még stresszmentes...

(Sztem ilyenek nincsenek is:(

2008. máj. 13. 07:41
Hol keressek munkát? Nem javasolt fokozott koncentrációt igénylő, balesetveszélyes, zajos munkahely! Ez a véemény jött a rehabilitációhoz. Seg

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook