Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A gondolat ereje - avagy mennyire hisztek abban, hogy ha csak jó dolgokra koncentráltok, akkor azok valóra is válnak? fórum

A gondolat ereje - avagy mennyire hisztek abban, hogy ha csak jó dolgokra koncentráltok, akkor azok valóra is válnak? (beszélgetős fórum)


154. 35491a860f (válaszként erre: 152. - Monesz79)
2010. jan. 21. 09:47
Szupi! :D Nekem a nagyobbik most első osztályos, és tudod, hogy van ez az isiben, mindig történik a gyerekek között valami, ami egyik-másik gyereket érzékenyen érinti. Az én lányom is lelkis egy kicsit, és ilyenkor mindig el kell neki magyarázni a dolgokat és azt is, hogy a mások felől jövő negatív dolgokat hogyan tudja a saját javára fordítani és hogy mennyire nem kell a szívére venni. Magyarul a gonoszkodó gyerekeket "kakilja" le és csak a barátaival foglalkozzon.
153. 35491a860f (válaszként erre: 151. - Delike)
2010. jan. 21. 09:44

Hurrá! Örülök! :D Az ilyen dolgok mindig annyira löknek belülről egy nagyot az ember lelkivilágán pozitív irányba és ez teszi az embert boldoggá. Ne add fel soha!


Van egy régi mondás: "Minden rosszban van valami jó!" És ez mennyire igaz! Amióta megnéztem a Titok című filmet, azóta a legrosszabb dolgokat is mindig a javunkra fordítom és már nagyon sok sikerélményem adódott ebből a pozitív felfogásból. Én is folyamatosan a vonzás törvényéra, a kívnságaimra, a vágyaimra koncentrálok és valóra válnak. Csak egyre kell vigyázni, helyesen add meg a kívánságaidat! :D

152. monesz79 (válaszként erre: 150. - 35491a860f)
2010. jan. 20. 18:00
Aranyosak lehetnek .Nálluk még nincs tesó vita .Nekünk most ezeken kell tullépnünk. Voltunk kontrolon a korházba jövőhéten mehetünk oviba.
151. delike
2010. jan. 20. 17:31

Lányok/ Fiúk!

Azt hiszem igenis működik a vonzás törvénye... A Párom nagyon eszerint a felfogás szerint él, de nem a film miatt, hanem neki nelülről fakad. Én az örök negatív megfogadtam, hogy megpróbálok én is így gondolkodni.

Az eddigi legnehezebb vizsgaidőszak előtt álltam és nem kezdődött valami fényesen... Az első kettőn megbuktam, pedig nem vagyok egy bukdácsolós tanuló... Majd karácsony előtt volt egy hatalmas vitánk, ami hajszálon múlt, hogy nem szakítással végződött.

A Titok c. filmet már korábban is ajánlotta, de hülyeségnek tituláltam. Majd a kibéküléskor megfogadtam, hogy mindent megteszek, hogy hasoló viták ne fordulhassanak többé elő és összeszedem magam. Első lépésként megéztem a Titok filmet. Döbbenetesen a hatása alá kerültem. Megfogadtam azt is, hogy az elkövetkező 8 vizsgámra mindre úgy megyek be, hogy "Sikerülni fog és igenis tudom!" és ha beválik, akkor rendszeresíteni fogom az életembe!

A történet végét, ami igazából még csak a kezdet, gondolom kezditek sejteni. Minden vizsgám sikerült és nem is rosszul. Könnyedséggel vettem az akadályokat és tegnap óta a jól megérdemelt pihenésemet töltöm :)

Emellet minden vizsga előtt volt egy fogadalmam, hogy valamit változtatok, ha sikeres lesz. Azt hiszem az életemnek egy új oldalát indítottuk el és nincs más dolgom, mint elhinni, hogy igenis működik így is az élet :)

150. 35491a860f (válaszként erre: 149. - Monesz79)
2010. jan. 20. 13:58
Nekem a nagy most lesz jan. végén 7 éves, a kicsi 1 éves. :D Én most már egyre többször adok át a nagynak pozitív életszemléletet, csak ő nagyon lelkis, így sokat kell dolgozni az ügyön. A pici meg egy mosolyalbum, állandóan huncutkodik és kacarászik, nagyon édes. :D
2010. jan. 19. 11:29

Mennyi idősek a lányaid ?

Az enyémek Lau 6 lessz juniusban a kicsi Adri pedig három márciusban .Meg kell tanulnunk nem aggódni és a pozitív életszemléletett átadni.

148. 35491a860f (válaszként erre: 147. - Monesz79)
2010. jan. 19. 08:38
Örülök, hogy minden rendben nálatok. :) Én egyébként ugyanígy aggódni szoktam a lányaimért, ha valami bajuk van, meg egyébként is. Akkor vagyok a legnyugodtabb, ha a közelemben vannak. :) Majd utánanézek a könyvnek, mert érdekel, csak még nem volt időm rá.
147. monesz79 (válaszként erre: 142. - 35491a860f)
2010. jan. 18. 17:15
A kiscsajszi már jól van mos a mamánál van mert szombati "beteglátogatás" alkalmávall addig rimánkodott amig el nem engedtem jövő héten már oviba is megyünk.Tegnap megnéztem a keresőbe és több helyet is kiadott ahol meg lehet rendelni ezeket a könyveket én is láttam hogy az erőlevesnek már három része van jó olvasást.
146. 35491a860f (válaszként erre: 145. - Delike)
2010. jan. 18. 16:05
Upsz. :) Majd körülnézek a közeli könyvesboltban.
145. delike (válaszként erre: 144. - 35491a860f)
2010. jan. 18. 10:51
Én ezt kb 2 évvel ezelőtt vettem, karácsony környékén láttam egy boltban, szerintem érdemes megpróbálni. Nem is drága, asszem 1500 Ft. Jah, és nemrég szembesültem vele, hogy van már 2. és 3. és 4. része is!
144. 35491a860f (válaszként erre: 143. - Delike)
2010. jan. 18. 10:37
Lehet kapni boltokban?
143. delike (válaszként erre: 138. - 35491a860f)
2010. jan. 17. 21:33

Nekem megvan a könyv. Rövid történetek vannak benne, különböző életterületekről és mind valami nagyszerű hangulatot teremt az olvasó körül. Néha kételkedtem, hogy ilyenek megtörténhetnek, aztán kicsit jobban kinyitottam a szemem :)

Tehát kicsi történet, sokszor megkönnyeztem egyet-egyet...

2010. jan. 17. 15:50
Oké, utána fogok járni és elolvasom, mert engem érdekelnek az ilyen jellegű könyvek. :) Azóta a lányod jobban van? Hogy viselte a műtétet?
2010. jan. 16. 15:33
Bocsi tévedtem valami Mark .... Írta Bár nekem még mindig rémlik a könyvböl hogy van egy hasonló címü könyve de azt nem találtam meg a magyar oldalakon.De merem ajánlani a könyveit nekem a pozitív gondolkodás hatalma című van meg és már vagy háromszor elolvastam. Elösször kicsit szkeptikus voltam mert alapbol nem kaptam vallásos nevelést otthon de utánna nagyon megfogott.
2010. jan. 16. 15:07
Az lelkész volt? Mert a Titok című filmben benne van az az emberke, aki ezt a könyvet írta, de szó sem esik arról, hogy ő lelkész lenne.
2010. jan. 16. 15:02
Nem vagyok benne 100% de mintha Norman Vincent Peale amerikai lelkész irta volna és a lpozitív gondolkodáshoz vannak benne gyakorlatok ill.emberek történetei akiknek az önmagukba és Istenbe vetett hittük megváltoztatta az életüket.
2010. jan. 16. 09:23
Sziasztok! Tudja-e valaki, hogy az Erőleves a léleknek című könyv egészen pontosan miről szól?
137. 35491a860f (válaszként erre: 136. - Monesz79)
2010. jan. 14. 09:56
Örülök. :) Csak így tovább! És ne hagyd, hogy bármi vagy esetleg bárki elrontsa az örömöd. :)
136. monesz79 (válaszként erre: 135. - 35491a860f)
2010. jan. 13. 18:50
Ma jöttünk haza minden rendben volt délutánra már olyan jól voltak hogy telcsiztek a nővér kéknek a többi gyerekkel.
2010. jan. 11. 21:02
igazán nincs mit. :) ha csak ezzel is segíthetek, az már nagyon jó érzés nekem. :) és tudom, hogy fordított helyzetben nekem is nagyon jól esne. :D
134. monesz79 (válaszként erre: 132. - 35491a860f)
2010. jan. 11. 20:45
köszike:)
133. 35491a860f (válaszként erre: 127. - Castellina)
2010. jan. 11. 20:34

Nagyon hasonlóak vagyunk. Tudod, régen, amíg nem nagyon hittem a gondolatok erejében, addig, ha egy álmom valóra vált, mindig azzal viccelődtem, hogy varázserőm van. Csak később jöttem rá, hogy nevezhetjük bárminek, véletlennek, varázserőnek, a gondolat erejének, hitnek, bárminek, ugyanarról van szó. Újabban a férjemet is próbálom a pozitívumok felé terelni, mert elég pesszimista gondolkodású volt eddig, úgy látom, kezd valóra válni az az álmom is, hogy a férjem is kezd pozitívabban gondolkodni. És ez nagyon felemelő érzés, mert kettőnk gondolatai méginkább, méggyorsabban valóra váltják közös, nagy-nagy álmainkat. :D


Néha engem is elkap a gépszíj és elkezdek kételkedni, de ilyenkor is mindig az van bennem, hogy a vágyaim valóra váltásával a gyermekeim jövőjét szeretném jobbá tenni, ezért újra és újra elkezdek pozitívan gondolkodni.

132. 35491a860f (válaszként erre: 131. - Monesz79)
2010. jan. 11. 20:29
Holnap reggel küldök nektek pozitív energiát. Sok sikert!
2010. jan. 11. 19:16
Sziaszok lányok holnap valamikor de 7és 11 között lessz a kislányom orrmandula mütéte ami bízom benne hogy a lehető legsimábban fog zajlani.Bízm az orvosokban bízok az úr segítő erejében és abban hogy ha ezt le írom az is megerőíti ezt.
2010. jan. 11. 15:57
ja és már vagy 8 éve nem láttam.
129. makrai.lilla (válaszként erre: 126. - Castellina)
2010. jan. 11. 15:56
állandoan egy volt o társamon járt az agyam de már honapok ota...aztán egyszer csak irt ,neten,micsoda " véletlen ":))))
2010. jan. 10. 22:53
Igen így van ez tapasztalat nem szabad a negativumot hagyni mert az uralkodik el. csak a pozitiv dolgokra gondolni és hinni magunkban és kérni .
2010. jan. 10. 22:51

Csak néhány példa: sokáig azon álmodoztam, hogy milyen jó lenne főnöknek lenni. Utasitásokat osztogatni sokkal felemelőbb, mint robotolni. Néha elképzeltem magam egy saját irodában és hogy főnök vagyok, hatalmam van. beleképzeltem milyen érzés lehet... és lám egyszer csak megvalósult. Főnök lettem. De van negativ példám is. Az egyik párkapcsolatomban nem éreztem jól magam, kerestem a miértet, az volt a rögeszmém, hogy a párom nem szeret valójában. Nemsokra rá szakitott velem a párom és kijelentette, hogy valójában sose szeretett. vagy: nekem gázos bojlerem van. nehezen szoktam meg, állandóan attól rettegtem, hogy egyszer felrobban, képzeletemben láttam is az eseményt. ...nemsokra rá elromlott.

na akkor bepánikoltam, hogy már élettelen dolgokra is hatással vagyok...megelégeltem és elhatároztam, hogy kordában tartom a gondolataimat. Ha rajta kapom magam, hogy negativak, akkor gyorsan pozitivra semlegesitem.

A leggázosabb az volt, amikor a nagynéném meghalt méhrákban. Én az ő szervezetét, testalkatát örököltem. Rettegés fogott el attól, hogy velem is ez történik. szinte bemeséltem magamnak, amikor egyszer a rákszürésen közölték velem a rossz hirt...szóval fele sem tréfa..

Sajnos én nagyon tudok küldeni...

Az lenne a király, ha ura lennék a gondolataimnak.

2010. jan. 10. 22:39

Azt már tapasztaltam, hogyha nagyon hiszek valamiben, az megvalósul. A gondolataimnak igenis van teremtő ereje, de sajnos nemcsak a pozitiv hanem a negativ gondolataimnak is. épp ezért a gondolataimtól félek leginkább. Ha nagyon pesszimista és negativ gondolatokat dédelgetek, akkor azok fognak megvalósulni.

A pesszimizmus nagyon káros!

125. 35491a860f (válaszként erre: 122. - Klenca)
2010. jan. 10. 21:07
Igen, ilyen emberekkel is taliztam már, de ezek az emberek vannak kevesebben. Az engergiafalókkal eddig többször volt dolgom sajna, de most már ezt is pozitívan fogom fel, már az ismerősök és rokonok körében mind tudom, kik az engergiafalók és azokat egy-kettő lerázom, még mielőtt falni, zabálni kezdenék az amúgy pozitív engergiáimat. Viccen kívül, lehet, hogy én is ilyen vagyok, aki feltölt másokat, mert sokszor tapasztaltam már, hogy az emberek szeretnek a társaságomban lenni. Idegenek odajönnek hozzám és beszélgetnek velem. Volt már olyan, hogy kedves, idős néni odajött hozzám és elmondta nekem a legbensőbb titkait és utána viccesen, kedvesen távozott. Hihetetlen, de igazi. Tündéri nőszemély volt. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook