Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Frank-féle popsikenőcs pontos összetételét le tudná valaki írni? fórum

A Frank-féle popsikenőcs pontos összetételét le tudná valaki írni? (tudásbázis kérdés)


8. Lilibeth59 (válaszként erre: 7. - D71ef05a8e)
2013. okt. 15. 18:07
Értem már. Emlékszem, az unokánknak is volt ilyen időszaka, mikor jöttek a kis fogacskái. Akkor bizony a gyermekorvos által felírt popsikenőcsöt használtuk mi is.
7. d71ef05a8e (válaszként erre: 6. - Lilibeth59)
2013. okt. 15. 11:13
Azt használtam. Jó is volt addig, amíg ez a fogzós kaki ki nem marta a kicsi popsiját. Vagiy az egészséges bőrre nagyon jó, véd, ápol, de amikor már felmaródott, durva seb van, akkor mit sem ér sajnos. kevertem bele még körömvirágkenőcsöt, orbáncfűolajat, és pont levendulát is. Mégsem segített, el kellett vinnem orvoshoz, és be kell most vetnünk a gyógyszert. A Frank-félét is akkor szeretném alkalmazni, amikor először vezsem észre, hogy a természet kincsei nem segítenek, de még meg lehet előzni a nagyobb bajt.
2013. okt. 15. 09:52
Miért nem használsz shea vajat? Keverheted is jóféle olajokkal, az biztos, hogy természetes, nincs benne pl. kőolaj (vaselinum), sem alkohol, ami nagyon kiszárítja a picik bőrét. Illóolajat csak a levendulát (abból is 100 %-os tisztaságút) tehetsz bele, de persze nem muszáj egy popsikrémnek illatoznia.....
5. d71ef05a8e (válaszként erre: 4. - Vecus)
2013. okt. 14. 22:02

Vecus, nagyon szépen köszönöm. Még sehol egy fogacska nálunk, de volt egy nagy nyűgösség--hullám, amit már a fogzásnak tudtunk be, és azzal együtt jelent meg az eddig nem ismert pirosodás. Most Canesten-kúrát kell tartani de utána szeretném, ha lenne itthon egy jobb fajta popsikenőcs, és sokan ezt ajánlották.


Az összetételt csak azért kértem, mert a higanyos ecsetelővel régebben már megjártam: a neve alapján nem jöttem rá, hogy higanyos, a doktornő nem mondta, csak azt, hogy pirosságra használjam. Én meg minden apró-cseprő pötty miatt már kentem, mire megtudtam, hogy higany van benne:( Persze, ha nagy a baj, és ez a leghatékonybab, akkor rendben van. Minden estere azóta semmit nem merek csak úgy megvenni, mielőtt át nem tanulmányozom az összetételét.

4. vecus (válaszként erre: 2. - D71ef05a8e)
2013. okt. 14. 19:11

Szia!


Én azt használok annyi különbséggel hogy vaniliát is raknak hozzá így nagyon kellemes illata lesz.


Az összetétele:

1. Cera alba................... 67,2

2. Cera lanae............. ...132

3. Vaselinum album...... 208,8

4. Alcohol. cetylstearyl.....7,2

5. Cholesterin................. 4,8

6. Zincum oxydatum......240,0

7. Oleum Heliantii......... 240,0

8. Sol. acidi borici.........120,0

9. Vanillium

2013. okt. 14. 19:10

Szia

Szerdán lesz receptem, ha még aktuális lesz szívesen megírom neked az összetételét.

2013. okt. 14. 17:53
Ha valaki esetleg receptre szokta vásárolni, és azon fel van tüntetve a pontos összetétel, megtenné, hogy leírja nekem?
2013. okt. 14. 17:52
Megvan valakinek a Frank-féle popsikenőcs összetétele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook