Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik a legjobb összetételű kutyaeledel fórum

Melyik a legjobb összetételű kutyaeledel (tudásbázis kérdés)


1 2
44. a74de3d08a (válaszként erre: 43. - Safirah)
2008. jún. 11. 10:01
Háááát, ha ilyen fajta, akkor valszeg semmivel. :-) Mit eszik a kutyus jelenleg?
2008. jún. 11. 09:12

Sziasztok!


Nekem az a problémám, hogy a 2 éves közép uszkár kiskutyánk nagyon vékony!:( Szinte már mindent végig próbáltunk nála, ami a kaját illeti, de hiába!:( Épp tegnap voltunk vele orvosnál, de Ő megnyugtatott, hogy nincs semmi baja, csak ilyen fajta. Engem mégis nagyon kétségbe ejt!:( Tegnap volt kozmetikusnál is és bizony most, hogy le van nyírva nagyon gebe szegény!:( Az orvos azt mondta, hogy akkor hízna esetleg, ha ivartalanítva lenne.... Tudja valaki, hogy mivel lehetne kifejezezzen hízlalni a kutyát???

42. gyopárka (válaszként erre: 40. - A74de3d08a)
2008. jún. 6. 09:34
Az enyém is csak száraztápot eszik kiegészítésként,ha nem elég neki a főtt kaja.Az ő lehellete sem büdös
41. MelisUK (válaszként erre: 40. - A74de3d08a)
2008. jún. 3. 17:24

Konzervet csak nagyon ritkán kapott a cica, a táptól bűzlött inkább, de természetesen a konzervtől is, amikor azt kapott.

Azért valljuk be, ha hússal etetnénk az állatainkat, az drágább lenne és több gond lenne vele, mint a táppal. Ezért írtam, h olcsóbb a táp és az időd se megy vele, egyszerű és praktikus.

40. a74de3d08a (válaszként erre: 39. - MelisUK)
2008. jún. 3. 16:43
A jó minőségű táp egyáltalán nem olcsó. 15 kilós csák 9500 Ft, és ez a jó minőségű eledelek között a legolcsóbb. Szájszaga a cicának lehetett a konzervtól, mert lepedéket képez a fogakon és az bűzlik. Emiatt a fogak is megbetegednek. Pont ezért mondtam, hogy ne konzervet, hanem száraz tápot egyen. Az nem ragad a fogaira és megdolgoztatja (persze csak minimálisan) a fogakat. Az én kutyum csak száraz tápot eszik, egyáltalán nem büdös a lehellete, nagyon szép a szőre és tele van vitalitással.
39. MelisUK (válaszként erre: 38. - A74de3d08a)
2008. jún. 3. 15:31

Nem mondom, h soha ne adjatok a kutyusnak tápot és konzervet, természetesen olcsóbb és egyszerűbb azzal etetni a kis kedvenceket, de véleményem szerint nem a legjobb csak azzal etetni őket.

Amikor Cipruson éltem, volt egy édes kiscicám, az utcáról vittem haza. Eleinte tápot és konzerveket kapott, mivel olcsó volt és heti 54 órát dolgoztam, így ez volt a legegyszerűbb. Viszont a Kitekattól irdatlan energikus lett és büdös, a Whiskastól pedig extra büdös. Hiába fürdettem szegényt, olyan iszonyat szaga volt, ha kinyitotta a száját, h gusztustalan volt. És rettentő sokat pikizott, ami szintén extra büdi volt.

Így magyarországi görénytartási tapasztalataim alapján elkezdtem nyers hússal etetni a kicsit, (totál ingyen, mert az egyik ciprusi hentes ismerős ingyen adott mindenfélét neki), így evett rákot, halakat, garnélát, csirkét, stb.

Ugyanúgy, mint a görimnél, ha halfélét evett, kicsit büdi volt tőle, de a csirkétől semmi szaga sem volt :) És gyönyörű szép lett, csillogós bunda, finom illat, játékosság. Kész csoda volt, még a szomszéd is dícsérte...aki végett sajnos elveszítettük a cicánkat, mivel az erkélyen át tudott menni hozzá... vagy eladta valakinek v el se merem képzelni, h mit tett vele... De a lényeg, h a nyers hús vele is csodákat tett:)

38. a74de3d08a (válaszként erre: 37. - MelisUK)
2008. jún. 3. 13:32

A rossz minőségű táp valóban nem jó a kutyusnak, de vannak emberek, akik nem engedhetik meg maguknak, hogy megvegyék a drága tápot. Persze nyilván nem lehet azt mondani, hogy akkor ne tartsanak kutyát, hiszen sok esetben csak valahogy hozzájuk kerül egy kutyus, befogadják, mert kóborolt, stb...

A konzerven való tartás a fogak miatt nem egészséges, mert nem rág a kutya, így a fogak tönkremennek. :-(

Ezt így nem lehet kijelenteni, hogy "az állatorvosok nem ajánlák a tápon és konzerven tartást", de bizonyra vannak olyan állatorvosok, akik nem tartját szerencsésnek az állatok táppal való etetését.

37. MelisUK (válaszként erre: 36. - A74de3d08a)
2008. jún. 3. 13:22
Ha tényleg benne van a tápokban, amire szüksége van a kutyusoknak, akkor miért nem ajánlják az állatorvosok a tápon és konzerveken tartást? Nekem nincs kutyám, vadászgörényem van és az orvosunk azt mondta, h tápot csak akkor adjunk, ha nagyon muszáj... És amelyik kutyus épp bent volt nála betegen, megmondta az orvos a gazdinak, h tegyék le a tápot, attól beteg a kutyus...
36. a74de3d08a (válaszként erre: 34. - Rolvisa)
2008. jún. 3. 13:02
Én is úgy tudom, hogy nyers húst nem szabad adni a kutyának. Csontból sem lehet bármilyet. Szerintem nem disznó a kutya, így nem is maradékkal, meg mindenfélével kell etetni, hanem a kifejezetten kutyák táplálására készített élelmiszerrel, azaz táppal. Persze, amennyiben a gazdi megengedheti magának, akkor a jobb minőségűekkel (értsd drágábbakkal). Ezekben benne van mindenféle a kutyuknak szükséges tápanyag.
35. MelisUK (válaszként erre: 30. - Godgoda)
2008. máj. 17. 10:02

A kutya legközelebbi vadon élő rokona a farkas. Nekik sem főzik meg a húst, nyers hússal táplálkoznak, mint minden más húsevő ragadozó. Tehát ha jól szeretnénk tartani házikedvencünket, akkor igenis nyers húsra lenne szüksége, beleértve a belsőségeket, csontot és a bőrt is. Ebben minden benne van, amire egy kutyának szüksége van. Néha füvet rágnak a farkasok, ezt a kutyus is megtalálja a sétáltatás közben v a kertben :) Ennyire van szüksége és rengeteg mozgásra, nem a lakásban fekvésre.

Ha a nyers hústól a kutyus férges lenne, akkor ezek szerint minden ragadozó férges lenne? Nem. :)

Egyébként ha izgulnánk mégis a férgesedés végett, akkor nézhetjük a székletét v h húzza-e a földön a fenekét, de ha megkapja negyedévente a féregtelenítő pasztáját a kutyus, akkor nem lesz férges.

2008. máj. 16. 22:51

A kutya szőre a kukorica lisztből főzött kajától is szép fényes lesz. Időnként puliszkát főzök és a kutyusom is eszik belőle.A tojástól pedig a hangja lesz szép. A konzervtől mindig hány. Gusztustalan dolgokat kevernek bele, főleg az olcsó árfekvésűekbe. Mi mindent adunk neki, amit főzünk. Ezenkívül száraz eledelt is kap. Húst csak főve,(nyers hústól agyvelő gyulladást kaphat)

kell-e nyáron a szőrét megnyírni, nagyon melege van?

33. MelisUK (válaszként erre: 28. - Manon)
2008. máj. 16. 21:31
Még hogy könnyebben rákapnak a harapásra? Ez egy régi nevetséges közhiedelem :)
32. MelisUK (válaszként erre: 26. - Gyopárka)
2008. máj. 16. 21:30
Nekem vadászgörényem van és csak nyers húst eszik, általában csirkét, néha egeret, pateszt, nyulat, kacsát. Még sosem volt férges. Gondolom a kutya sem lesz tőle férges. A lényeg h friss legyen a hús, olyan amit magadnak is megcsinálnál. Az én görcim nem eszi meg a picit stikkes husit.
31. gyopárka (válaszként erre: 30. - Godgoda)
2008. máj. 15. 13:30
A máj tésztával jó ötlet, én eddig rizzsel adtam,de nem szeretném ha megunná a rizst.A csirkefarhátot hogy adod nekik?Én nem nagyon mertem még azt adni mert valahol azt hallottam hogy a csirkecsonttal vigyázni kell.Az enyém mostanában csak akkor eszi a pedigree száraztápot ha nagyon nincs más.Viszont pedigree-ből a kekszet és a füstölt lapokat szereti,megszagoltam és ezeknek jó illata van.A többinek már nem annyira,azokat nem is nagyon eszi.Féregírtót én is szoktam neki adni,de mivel ugy él köztünk mint egy kisgyerek,félek neki nyers húst adni mert a tabletta ellenére félek a férgektől.
2008. máj. 15. 12:12
Nyers hús szerintem is tilos, én sose probáltam egyik kutyámnál se. Én főzni szoktam a kutyáknak, csirke farhát, csirkeszárny. Imádják a májat amit tésztával kapnak, szoktam konzervet is adni nekik a változatosság miatt. Viszont a száraztápok közül a Chappiből a húsgombócokat nem eszik meg pedig állítólag azt kellenne, hogy imádják a kutyusok. A férgességet is megkaphatja a nyers hústól igaz negyedévente kötelezőek a féregírtó tabletták.
29. gyopárka (válaszként erre: 28. - Manon)
2008. máj. 15. 12:04
Lehet hogy meglepő de igaz hogy a kutya ízlése számít.Az enyém lakásban tartott és imádjuk.Viszont az izlése után ember is mehetne.Nem eszi a bolti felvágottakat,esetleg nagy ritkán a csirkemellsonkát,nem eszi a májkrémeket,szalámikat,tehát ugy vettem észre amiben tartósítószer van nem kell neki.Ha csak ugy megfőzöm a husit kutya módra nem eszi. Csak ha fini huslevesben főttet,vagy sült csirkecombot,wokban sütött zöldséges vagy tejfölös csirkemellfalatkákat.És még ezekkel is ugy van hogy addig nem nyul hozzá mig nem látja hogy mi is ugyanazt esszük.Utána aztán behabzsolja.Pl.kecskesajtot ettünk és annyira nézte,hát gondoltam adok neki egy kockát ugysem fogja enni.Benyomta sőt még 3 kockát.Viszont tejet nem iszik.Mi disznózsírt nem eszünk,vega növényi zsírt szoktunk,azt is imádja.Az eszem megállt mikor megette a növényi zsíros kenyeret.Szoktam is mondani a családnak viccből: a kutyun lehetne tesztelni a kaját.Ha ő megeszi akkor nagy valószínüséggel nekünk sem árt.Pl.a sertésvirsliből is csak csipeget,nem nagyon kell neki.Nem is szoktam mostanában venni.Ha a kutyu nem eszi,már nekünk is elmegy tőle a kedvünk.
28. Manon
2008. máj. 15. 09:52

Sziasztok!

Nyers hús?

Én azt hallottam hogy nem szabad, főleg a nagytestű kutyáknak, mert rákapnak, és akkor könnyebben harapnak. Hogy mennyire igaz nem tudom, de én nem adok a kaukázusinknak az tutifix!:)

Egyébként szerintem egyik táp sem jobb összetételű a másiknál. Mindegyik használt zsírból meg ilyenekből készül. A csomagolást fizeti meg itt is az ember.

Egyébként a kutya izlése számít. (mégha hülyén hangzik is) nálunk elég sokféle tápot nem eszik meg egyszerüen.

27. d606bc0fd7 (válaszként erre: 25. - MelisUK)
2008. máj. 15. 08:59
Soha nem adnék sem nyers húst, sem nyers csontot a kutyámnak!
26. gyopárka (válaszként erre: 25. - MelisUK)
2008. máj. 15. 08:06
Ha nem főzöd a husit akkor nem lesz férges a kutya?A pedigree-t azért gondoltam hogy jó mert a legjobb illata van a kiegészitő kekszei is jó illatuak.Egyébként mostanában csirkehusit kap rizzsel.Mi nem nagyon eszünk hust,ugyhogy megsütöm a kutyumnak,mi 1 darabot eszünk belőle néha, a többi az övé.Csak azt eszi meg amiből látja hogy mi is eszünk./csirkemell,csirkecomb,sült csirkemáj a menü,a rántott csirkemellet valamiért nem nagyon eszi./Én is tudom hogy a nyers táplálék lenne a legjobb,de félek a férgektől.Azt írtad bor? Az miért kell?
2008. máj. 9. 12:21
Kutyaeledel helyett szerintem meg kell probalni a termeszetes taplalekot adni kis kedvencunknek. Nekem igaz nem kutyusom van, de az allatorvosok sem ajanljak semmilyen allat eseteben sem a tapok hasznalatat, mert nem megfelelo. Jonnek a betegsegek, a korai elhalalozas... Husi, csont, bor termeszetes aranyban, nem fozve, frissen es rengeteg mozgas, szeretet. Szerintem ez kell minden husevo hazikedvencnek.
24. a74de3d08a (válaszként erre: 22. - Moonlight1984)
2008. máj. 9. 12:09

Szia!

Én úgy értelmeztem, hogy a topicot megnyitó gyopárka márkanévre volt kíváncsi. Természetesen kölyöknek kölyökeledelt kell adni, felnőttnek meg felnőtt eledelt (még ezeken belül is van sokféle csoportosítás).

2008. máj. 9. 06:29
Fit+Fun.
2008. máj. 8. 21:46
Hogy melyik a legjobb táp egy kutya számára,az igen sokmindentől függ.Mindegyik más-más vegyi anyagot tartalmaz,más összetételben vannak benne az alapvető tápanyagok.Szerintem mindenkire vonatkozó egységes legjobb nincsen.
21. lily3
2008. máj. 5. 19:28
Én nem is veszem a Eukanubát az ára miatt sem.Most a Friskies tápot vettem, nagyon ízlett nekik ennél maradok.
2008. máj. 5. 15:56
Sokan írtátok az Eukanubát. most néztem utána, hogy több állatvédő szervezet támadja a IAMS-ot (a gyártót), mert a címkén feltüntetett összetétel nem felel meg a valóságnsk, ráadásul az eledelek kifejlesztése során kegyetlen állatkísérletetket végeznek! Szerintem ne vegyétek!
19. NOA (válaszként erre: 14. - Drnéni)
2008. ápr. 24. 11:59

Nekónk is azt tanácsolta az orvos, hogy nagyon jó a kutyának ha eszik maradékot.A tenyésztők hús, rizs és sárgarépa keverékét javasolják, kapjon az állat növényi eledelt is.

Párom állatkórházban dolgozott, ott a rizst és húst kapták az állatok.


Táűp kényelmes van benne sokimnen ami a kutyának hasznos na meg ami nem:)

2008. ápr. 24. 11:24

Sziasztok!

Én Acanaval etetem, interneten rendelem.

Meg vagyok vele elégedve én is meg a kutyusom is. :-)

17. Healp (válaszként erre: 14. - Drnéni)
2008. ápr. 17. 17:44

Nem szabad tápot főttkajával keverni!!!

űtik egymást a termékekben lévő fehérjék és allergiát válthat ki az állatban !!

A Bosh jóminőségű táp.

Érdemesebb egy minőségi táppal etetni a kutyát mint főtt ennivalóval,mert minden vitamin és ásványianyag megvan benne amire szüksége lehet egy kutyának.A Pedigre,Buksi,Darling stb. plázákban,boltokban kapható tápok nem megfelelőek egy kutya számára se mert sok a színeuék és tartósítószer benne!!

Csak a "drágább" tápok a jók!pl:Eukanuba,Royal Canine,Bosh Hill's,Biomill,Orijen stb.

Az a megállapítás,hogy minden olyan étellel etessük a kutyát eleve rossz,mível a kutya ragadpzó,húsevő az ember pedig vegyes táplálkozású vagyis mindenevő!!!!

Ha ilyen tanácsokat ad az állatorvosod,akkor váltsatok orvost....

2008. ápr. 16. 22:11
Hill's!
2008. ápr. 16. 21:39
Majd nyáron veszem neki a sültkacsát,itt árulják az állatosboltban,oda van érte,"letépi" érte a karomat,és nem is drága.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook