Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 4 hetes kiskutyát hogyan lehett szobatisztaságra tanítani? fórum

4 hetes kiskutyát hogyan lehett szobatisztaságra tanítani? (tudásbázis kérdés)


18. anya4005 (válaszként erre: 17. - Kiscsibe kicsibe)
2013. okt. 5. 13:29
Le is ülhetsz elmagyarázni neki,miért rossz amit csinált,és hogyan kéne legközelebb,de az sokáig fog tartani!
17. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 16. - Anya4005)
2013. okt. 3. 13:47
Orr odadug??? Melyik százdban élünk? Annak kellene az orrát a piszkához nyomni, aki ilyet tesz egy állattal! :(
2013. szept. 28. 01:37

Egy ismerősöm kutyapelenkát használt,míg kicsi volt a kutyája,aztán kiengedte a kertbe: visszajárt a pelenkára piszkítani,mert megszokta. Szóval,nem biztos,hogy ez bejön.

Nekünk 2 kutyánk volt,mindkettő kertben nőtt fel,míg el nem költöztünk,mert jött a panel. Akkor már 5és6 évesek voltak,azt mondják,így nehezebb szobatisztává nevelni őket,de 2 hét alatt sikerűlt: napi 3 séta,de azok 1 órásak voltak,és ha a lakásban is sikerült alkotni,igenis orr odadug,és konzervdobozba rakott aprópénz csörgetés. A hangot nem köti majd hozzád,viszont a remek hallására tekintettel utálni fogja,így megtanúlja,hogy nem jó a szobába pisilni.

15. simple
2013. szept. 27. 09:30
Jaj most láttam raktál fel róla képet! Hát ez egy nagyon apró kis tündér. :)
14. simple (válaszként erre: 12. - Nyecsus)
2013. szept. 27. 09:28
Ha már akkora lesz, hogy megvannak a szükséges oltásai, és leviheted az utcára, akkor naponta sokszor le kell vinned, főleg evés után. Ha lent sikerül neki, akkor nagyon nagy dicséret! Ha véletlenül bent sikerül neki, szó nélkül feltakarítod, nem kell szidni. Eleinte kb. két óránként kéne vinni ha megoldható. aztán idővel majd egyre lehet növelni az időt, ahogy nő a kutyus egyre tovább vissza tudja majd tartani.
2013. szept. 27. 09:24
Remélem, le tudjuk majd fárasztani a drágát, van 3 kisfiam, szóval sztem menni fog :D
2013. szept. 27. 09:23
köszi a tanácsokat. Gondoltam, h még nem lehet...picike még...de igazából később sem tudtam, hogy kell...:D Nekem mindig csházban volt kutyám, panelban soha. Ezért nem igazán tudom, hogy van ez. Köszike a tanácsokat!
11. simple (válaszként erre: 8. - Nyecsus)
2013. szept. 27. 09:17
4 hetes az még nagyon kicsi, sehogy. Még nem is bírná visszatartani. Lehet lakásban tartani ilyen kutyát, ha rendesen le van fárasztva, napi több óra séta, játék, tanítás kell neki. Ha ez nincs meg, ízekre fogja szedni a lakást.
2013. szept. 27. 07:45
Azt nem mondanám, hgy nem való lakásba,hiszen kint meg megfagyna. Az tuti, hogy nagyon sokat kell vele foglalkozni, mert hihetetlen energiái vannak, de ha le van mozgatva, akkor nem lesz baj vele. Sok-sok türelem kell hozzá, de nagyon okosak!
2013. szept. 26. 19:01
Senkinek??? :(((
2013. szept. 26. 10:22
egyébként vki monda nekem, h jack russel kutya nem való lakásba...ez mennyire igaz??? Tapasztalata vkinek?
2013. szept. 26. 09:57
tettem fel képeket :D anyapótlóval alszik...ezek a plüssök a mindene neki. Ha arrébb teszem őket, nyüszít, nem találja a helyét. Már bátrabb mint volt...nem nehéz :D
2013. szept. 26. 09:48

köszi a válaszokat!

Remélem, h bejön...veszek akkor ilyen Tenát, hátha beválik... mi másodikon lakunk, remélem azért sikerülni fog majd a kinti ürítés is

2013. szept. 26. 09:48
Szegeny - meg nagyon pici :(
4. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2013. szept. 26. 09:40

Első körben, vegyél Tena betegaáltétet, mert a kutyapelus marha drága, a szalvéta, és az újságpapír meg szétmállik, és büdös!

Ezután figyeld a kicsit, és ha látod, hogy üríteni szeretne (általában kaja után) azonnal tedd a papírra, és ha végzett, jól dícsérd meg! Előbb-utóbb megszokja, de nem szabad bántani akkor sem, ha máshova sikerül. Egy 4 hetes babánál ég az anyuci is szokta stimulálni az ürítést a szopi után, uh az a normális, ha evés után szinte azonnal elvégzi a dolgát. Ha javasolhatom, a lakás több pontájra is tegyél papírt, mert még kicsi, és hiába a jó szándék, még nem tudja tartani a cuccost, és menet közben kijöhet, akarata ellenére is. Hagyd ott a pisis papírt (ez magába szívja, nem undorító a szaga) és csak a kakit szedd le róla. Így a szag is segíteni fogja.

3. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2013. szept. 26. 09:39

Erre az időszakra van a kutyapelus.

Lerakod a földre és arra pisil.

Abban sajnos nem tudok segíteni, hogy tudod majd a kinti pisilésre rászoktatni. Kertesben lakunk, ott valahogy maguktól megtanulják :)

De ha rákeresel neten ,hogy szobatisztaságra szoktatás, akkor biztos talál tök jó oldalakat.

2013. szept. 26. 09:39
van direkt kutya pelenka. ez egy nem átázós takaró ugymond, tehát nem a kutyára kell tenni. van rá csepegtető aminek hatására oda megy intézni a dolgát. állat boltokban lehet kapni és tényleg működik, esetleg annyi gond szokott lenni vele hogy kétszer nem emgy rá, de sok kutya megy. A pisi sokáig lesz bent a kakit hamar megszokták szokni hogy kint kell, majd ha már kiviheted persze. Nekünk pisi kb 9 hónapig volt bent kaki az kb 2 hónapos korától nem, nálunk van kert igy azt ki tudott menni elintézni még ugyis hogy sétálni nem lehetett még. nagyon picike még persze hogy midnnehova oda piszkit, ennyi idősen még a mama mellett lenne a helye, csak 6-8 hetesen lehet elhozni ha pl veszel kutyát vagy elhozod a mama mellől.
2013. szept. 26. 09:29

Sziasztok!

Szombat reggel piacról hazajövet találtam egy édes babakuttyot, sírt és remegett a bokorban, így hát hazahoztam. Volt a doki, kb 4 hetesre saccolta, kapott féreghajtót, és vettem neki anyatej pótló kutyatápszert... Doki azt mondta, jack russel fajta. Majd teszek fel képet :) Egyedül az a bajom, h mindenhova odapiszkít...még nem volt kutyánk lakásban, csak udvaron...kérlek mondjátok meg, hogy tanítsam meg h legalább egy helyre ürítsen??? Doki azt mondta, míg nem kapja meg az oltásait ki se vihetem...Segítsetek!!! Próbáltam neki letenni újságpapírt és egy pisis szalvétát otthagyni, a többi helyen meg illatossal felmostam, de ez se jött be, mert a szalvétát meg akarta enni, és hiába volt illatos...mindenhova pisil... :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook