Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet a 4hónapos kiskutyát szobatisztaságra szoktatni? fórum

Hogyan lehet a 4hónapos kiskutyát szobatisztaságra szoktatni? (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 4. 11:03
köszi mindenkinek!!!!
2009. ápr. 4. 09:59
Szerintem is sokszor kell levinni, plusz a dícséret és a jutalomfalat a legfontosabb.A kutyusok nagyon szeretik a sajtot.A kutyusommal ezzel a módszerrel nagyon jól haladunk, már nem kakil be, csak egy nap max. 2xer sikerül bepisilnie.De akkor is szól, csak éppen főzök, nem érek rá és nem tudok rögtön ugrani.Amúgy az enyém is 4 hónapos.Sokat kell kivinni, mert nekik még nem fejlődött ki a záróizomzatuk és nem tudják annyira visszatartani.Evés, alvás, ivás után általában ki kell menniük.:)Amúgy meg előbb utóbb úgyis szobatiszta lesz, kitartás!:)
2009. ápr. 4. 09:05

Sziasztok!

A Bubink most 8 honapos, szerencsere hamar megtanulta, es csak parszor volt a lakasban baleset...de viszont, valoban 2-3 orankent vittuk le napkozben, es olyan is volt hogy ejjel 2kor vagy hajnali 4-kor is, mert ult az ajtoban es sirt...amugy, ha netalan oda csinalna, barhova a lakasban, szidas utan NAGYON-NAGYON jol fel kell takaritani, hogy ne erezze tobbe a szagat, mert legkozelebb ismet oda fog csinalni...szerintem a legjobb megoldas: nagyon gyakran levinni...

2009. ápr. 4. 08:41

Lehet kapni dobozba tehető "kutyapelust" és a kutyusnak megmutatni oda kell járni neki.... ha baleset történik itass fel 1 csipetnyit vele érezze a vizelete szagát, és azt hogy neki az a hely ahova pisilni kell. Amikor meglátod, hogy pisil kakil újsággal üss mellé, és tedd oda ahol a dolgát kell végezni, ha sikerül neki akkor jutalmzd a kedvenc ételének a falatkájával. Séta közben is ha elvégzi a dolgát nagyon sokat kell dicsérni..ügyes a kutya sürű simogatások közepette és az elmaradhatatlan jutalom.

Ne feledkezz meg a következetességről, ha a lakásba pisil ahova nem szabad , szidni kell...csúny rossz kutya és a helyére küldeni Újsággal ott a helyszínen mellécsapni......és sosem megsajnálni. Kb. 2 hét alatt megtanulja a rendet. viszont hajnalban már az utcán kell vele lenni és napközben leagalább a kezdeteknél óránkánt..2 óránként ..stb szépen szakaszosan hosszabbítva az időt levinni, és én még éjfélkor is levittem az enyémet. Egy kutyát ha felnőtt akkor is legalább minimum 3X le kell vinni, hiszen szenved akkor, ha nem tesszük.

Sok sikert, türelmet a leszoktatáshoz. ui. Én kockasajttal jutalmaztam, mert imádták.

2009. ápr. 4. 08:37

Jaj,bocsi,tenni!:)

Egyébként,minden etetés és itatás után érdemes levinni eleinte,aztán megszokja,hogy hol kell elvégezni a dolgát!Megtanulja,bár szerintem már tudnia kéne?!

2009. ápr. 4. 08:37
köszike
2009. ápr. 4. 08:36
Elsö perctöl kezdve.óránként 5 percre kell levinni,de ha a google-babeütöd sok okosságot kidob,hogyan kell szobatisztává egy állatot!:))
2009. ápr. 4. 08:31
Hogyan lehet a 4hónapos kiskutyát szobatisztaságra szoktatni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook