Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A férjem megutáltatta velem a főzést fórum

A férjem megutáltatta velem a főzést (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
381. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 367. - Borian)
2022. jún. 10. 15:52

1. Igen, jelezte, hogy imád enni.

2. Azt mondtam neki,hogy alap dolgokat, pl levest, pörköltet, tészta ételeket el tudok készíteni.


Igazából, mióta itt fórumon írtam,nem főztem, csak 1x. Teljesen elment a kedvem.

380. Soufflet (válaszként erre: 379. - Főnix3)
2022. jún. 10. 11:56

En ezt nem hiszem el, ha mgembereli magat.


...vagyis, lehet. Ha a penzen veszekszik, mikozben a masik sporol, en azt gondolom, kifolyik a keze kozul, es nem tud lepni.

De mindez feltetelezes.

En soha nem voltam kozos kasszan. Az exem banki egyenlegerol akkor tudtam, ha megosztottak. A penzszorok nem kellett, hogy barmit megosszanak.

379. Főnix3 (válaszként erre: 375. - 23f06ac886)
2022. jún. 10. 07:20

Itt két éve kezdődött , dühkitőréssel! Konkrétan, a házassággal! 🤷🏻‍♀️

Gondolod két éve frusztrált a munkájától?

378. Borian (válaszként erre: 377. - Hattori)
2022. jún. 10. 07:01
:-) :-)
377. Hattori (válaszként erre: 376. - Csemár)
2022. jún. 9. 23:00
376. csemár (válaszként erre: 372. - Aszparagusz)
2022. jún. 9. 15:44

Sőt, lehet, hogy nem is családon belül van a legnagyobb gond, hanem a munkahelyen - ahogy a 375. hsz-ben olvasható.

Csak ezt honnan tudhatná a FI, ha nem beszélik meg egymás közt?

Ha a férjnek történetesen egzisztenciális gondjai vannak, a legkönnyebb odahaza gyötörni a feleséget...

375. 23f06ac886 (válaszként erre: 363. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 9. 15:25

Kérjél tőle egy hozzá vetőleges időpontot, hogy mikor tud tiszta fejjel beszélgetni veled.


Egy egyszerű példa a mentális teher hatásáról.

Egyik ismerősöm férjének volt egy cég, ami tizenöt évig céges rendezvények büfé kiszolgálója volt, tizennyolc fő foglalkoztatott és több milliós hitel is volt. Amikor bejött a teljes korlátozás, akkor a férj annyira magába süllyedt, hogy kitaláljon valamit mert teljesen megszünt a vállalakozás bevétele. Volt, hogy egy hónapig senkihez sem szólt. Amikor akár a gyerekekkel beszélgetett pár mondatot, akkor is második mondat után már nagyon feszült volt.

Négy hónap volt mire javult a hangulat.

Nehéz mentális terhet adott a férjnek, hogy bevételt szerezzen, az alkamazottaknak etikusan kifizesse a végkielégítéseket, a hitelt rendezze és felszámolja a tizenöt éves vállalkozását.


Lehet, hogy háttérben olyan próbléma van, ami alapvető újra tervezést igényelhet. Ha majd tudtok beszélgetni, akkor ne főzésből induljatok ki.

Egyéni típpem, hogy a párod a munkával telítődött, szeretne válltani, de nincsen jobb lehetőség. A munkahelyen felhalmozott fusztrációját egy számára érzékeny ponton fejezi ki, a kaján. Ezzel viszont a nem túl erős feleség/háziasszony önbecsülésedet tiporja meg. Ettől meg még inkább nem akarsz a kajával foglalkozni.

Ez a láncolat addig fog fent állni, míg valahol meg nem lesz szakítva.

Meg lehet szüntetni válással, külön konyhakasszával, érdemi visszaszolással, hogy munkahelyi problémáit hagyja a munkhelyén, vagy stratégiai újra gondolással.

374. Borian (válaszként erre: 372. - Aszparagusz)
2022. jún. 9. 14:38

Anyukámék nyugdíjasok, lehet találni nem horror-árú menüket, sztem olcsóbb, mint a félkész kaják.


Persze, minden pénzkérdés, de amiről szó volt (2-3 fogásos ebédek, sütike) az se olcsó, ahhoz képest, hogy én pl. elvagyok joghurton, kenyéren, ha nincs más és sok a dolgom. :-)

373. aszparagusz (válaszként erre: 353. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 9. 14:24
Adj egy pontos listát, és az alapján be tud vásárolni.
372. aszparagusz (válaszként erre: 367. - Borian)
2022. jún. 9. 14:23

A 2. 3. 5. erősen jövedelemfüggő.


Abban egyetértünk, hogy itt nem a főzés/nemfőzés a gond a házasságban, hanem ennél több.

371. Hattori (válaszként erre: 370. - Liliom10)
2022. jún. 9. 13:34
Azt hiszem, el lett mondva minden... Szép magyarosan szólva :))
370. liliom10 (válaszként erre: 353. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 9. 12:28

A férjedről az első levelednél kialakult a véleményem, és ez még nem változott róla pozitív irányba.

Összefoglalom :

- az elején mindent megevett,sosem szólt, ha rossz valami. ( Gondolom, még nem laktatok együtt, vagy nem voltatok házasok.)

- 2 éve dühkitörést kapott, hogy mióta Veled van, még nem evett olyat, ami jól sikerült

- egy-egy vitánál volt kiabálás, megalázás

-a semmiből le lettem teremtve, hogy nincs meleg vacsora

- 35 évesen tudhatnál már főzni, és süteményt is csinálhatnál

-"egyfolytában a lekezelést kapom... félek bemenni a konyhába"

-kritizál... már csak heti 1X

- " hiába kértem,...igyekszem majd, ha nem bánt folyton, nem történt semmi"

- " pánikolok a gondolattól is,...mit fog szólni, ha megkóstolja."

Ez a házasság a férjed részéről nem a szeretetről és a megértésről, alkalmazkodásról, empátiáról szól, hanem az ő elvárásairól és a kihasználásodról . Nem az a fő baj,- ez is baj,- hogy a hasát sokkal jobban szereti, mint Téged, hanem, hogy kihasználja a feleségét, aki mindent megtesz, hogy megfeleljen a férje igényeinek. Ezt sem értékeli.

Ez a probléma nem a főzésről szól a házasságotokban !

Kezdő háziasszony mindenki volt, én is. Nekem sem sikerült mindig tökéleteset főzni, de általában meg lehetett enni azért. Ha a férjemnek vagy kettőnknek nem nagyon ízlett, megbeszéltük, legközelebb min változtassak, vagy ezt a kaját ne főzzem többször. Sosem volt bántás, megalázás, mindig megköszönte az ebédet, hiszen miatta töltöttem az időmet a konyhában, szeretettel főztem, és sokszor magam miatt nem főztem volna.

Nekem szörnyű, amiket írtál. Vagy kikészülsz ettől a helyzettől idegileg hosszabb távon, vagy bele is betegedsz (az idegeiden kívül más szerveid is megbetegedhetnek).

Én nem tudtam volna évtizedeket ilyen férj mellett leélni. Vegye tudomásul, hogy így járt Veled ! Ha nem tetszik, másodszorra keressen egy szakácsnő feleséget

magának.

És az is elképesztő, hogy két napja nem szól hozzád ! Mi a bűnöd, hogy ezt teszi ? Tiszta óvoda... ill. sokkal rosszabb ez a helyzet.

369. Napsugár8 (válaszként erre: 364. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 9. 11:37
Az is jó! Csak ne engedd, hogy ott is nyomást helyezzen rád azzal, hogy ezt-azt ő már jobban tud nálad... Mert a tanfolyam közös elvégzésének eredménye: hogy az ott tanultak nála már egy meglevő alapokhoz adódik hozzá, és ezáltal ő mindig is többet fog tudni nálad, tehát ha akar, ugyanúgy "magas lóról" beszélhet hozzád később is. Gondold meg, hogy hívod-e, vagy először te elvégzel egy "kezdőt", és esetleg később együtt mehettek a "haladóra". :))
368. Kacsahercegno (válaszként erre: 367. - Borian)
2022. jún. 9. 11:07
Egy átlag pár esetében szerintem nincs is ilyen, akármilyen rosszul főz az asszony, hogy a férj dühkitöréseket kapjon ettől, meg idegbeteg legyen ha "nem tud egy jót enni", hanem tényleg csak üzemanyag...
367. Borian
2022. jún. 9. 10:56

Én eddig csak egy vicces hozzászólás erejéig jelentem itt meg, de látom, még mindig pörög a topik és a FI még mindig küzd és nem látszódik megoldódni a konfliktus...


Ha komolyan vesszük a problémát (ami nekem nehezen megy, mert szerintem egy párt nem a főzés tart össze), a következőket kellene végiggondolni:


1, A férj a házasságkötés előtt kinyilatkoztatta, hogy az evés az élete fő értelme? És így is ő a nagy Ő?

2, A FI hitegette/becsapta azzal, hogy tud főzni, de később kiderült, hogy ez hazugság, vagy ezt már korábbban is lehetett sejteni?


Amúgy kedves FI, tudod, hány nő nem tud jól főzni, vagy nem ér rá, vagy sajnálja rá az időt? A kajálást ezerféleképp meg lehet oldani másképp:


1, A férj főz (nálunk pl., n sem vagyok konyhatündér ő szereti)

2, kajarendelés (a szüleimnél pl., anyukám sem konyhatündér és apukám sem)

3, étterem, menza, menü

4, félkész ételek

5, szakácsnő ottonra :-)

stb.


De hogy emiatt tönkremenjen egy kapcsolat... könyörgöm, ez csak üzemanyag!

366. Scherlock (válaszként erre: 361. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 9. 09:24

Manipulálva vagy.


Nézd, ebből jót nem fogsz kihozni.


Még áltathatod magad, de a vége az, hogy egyre boldogtalanabb és frusztráltabb leszel.


A leírásaid alapján ő nem is akar tenni azért, hogy mindenki jól érezze magát.


Csak ő számít.


Ígérgetni meg én is tudok, ha arra van szükséged.


Hm?

2022. jún. 9. 08:28
Te érzed, mi az igazság. A problémák megoldásához mindkét ember kell, egyik nem elég. Meg kell nyílnia feléd.
364. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 359. - Napsugár8)
2022. jún. 9. 08:24
Pont erre gondoltam, elmehetnénk erre kettesben, randi ötletnek szerintem szuper! 🙂
363. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 358. - 23f06ac886)
2022. jún. 9. 08:23

Magamat átlagosnak mondanám, de fel tudok csinosan öltözni, tavaly dobtam le 15 kg-ot, mert hormonális gondjaim voltak, de helyrejöttem. Nem szeretnék mást találni, hanem hogy Ő vele menjen minden, ahogy annak lennie kell.


Leterhelt, de nem szeretne munkahelyet váltani a beosztása és a pénz miatt, mert máshol sokkal alacsonyabb bérrel kezdene.


Azt mondja agyal, mit hogy kellene. Remélem este megszólal.

362. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 357. - 23f06ac886)
2022. jún. 9. 08:03
Bárcsak megenné a mirelit ételeket!😑 Utálja, a bunda rossz rajta, íztelen stb. Közös vásárlás kellene, remélem ez most összejön a hétvégén.
361. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 355. - Scherlock)
2022. jún. 9. 08:02
Igen
360. Napsugár8 (válaszként erre: 359. - Napsugár8)
2022. jún. 9. 07:10

Lemaradt a link:

[link]

2022. jún. 9. 07:10

Amennyiben semmi más gond nincs a házasságban, minden másban megvan az összhang, az egyetértés, a szerelem/szeretet, akkor talán nem a váláson kellene gondolkodni. Első nekifutásban!

FI helyében inkább elmennék egy "általános, elemi alapokat oktató" főző tanfolyamra. A tanfolyam elvégzésével vissza kapja FI az önbizalmát, amit a párja a sárba taposott.

Majd ha még ezek után sem változik a férj hozzá állása, viselkedése, akkor igen! De akkor már valószínű én sem sokat gondolkodnék, hanem cselekednék egy új élet felépítése érdekében.

358. 23f06ac886 (válaszként erre: 354. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 9. 00:57

Lehetnek mentálisan terhes időszakok. Határidős munkák, tervpályázat készítés, könyvelés. Nálunk három évig tarott egy ilyen mentálisan leterhelt időszak. Érthetőek voltak az okok. A munkahelyen is idomultak hozzá. Meg volt adva, hogy meddig fogtartani a dolog, addig mindenki toleráns volt.


Próbáld meg megkérdezni, hogy meddig lesz ennyire leterhet.

Bár nem hinném, hogy a váláson gondolkodik. Amugy okos nő vagy, vélhetőleg csinos is vagy, érzelmileg érettkorban vagy, gyerektelen vagy. Ezekkel az adottságokkal nagyon gyorsan talán komoly udvarlókat. Még itt a platformon is voltak ilyen hölgyeket kereső felhívások.

357. 23f06ac886 (válaszként erre: 353. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 9. 00:44

A bevásárlásra (csúnyán mondva) be lehet idomítani. Közös vásárlások, azt bevásárló lista alapján elküldeni.


Ha ennyire passzív a hozzá állása, akkor a nagy főzéseket csak együtt csináljátok, akkor saját íze szerint tud elkészűlni a kaja.

Más estben maradj változatosabb, de egyszerűbb mirelit kajáknál. És próbáld meg magadban tudatosítani, hogy ne ebben várd tőle a visszajelzéseket.

356. Főnix3
2022. jún. 8. 23:51

Az érzelmi zsaroló, mindig ugyan oda fordul vissza! Szajkózik és érezteti milyen hálásnak kellene lenned, hogy még így is melletted van, hogy ennyire nem tudsz jót letenni az asztalra! Mennyire szenved ez miatt!

De sebaj, mert ez egy életre megtanít majd téged, hogyan kerüld el ezeket az embereket!

Anyám és az első férjem megtanítottak arra, hogyan ismerjem fel ezeket az embereket és maradjak távol! Ígérem ez volt az utolsó negatív gondolat amit hozzáfűztem!

Én kívánok neked minden jót! Szeretném, hogy olyan boldog legyél, hogy azt hidd egy álomban vagy! Mindenki megérdemli a boldogságot!! Te meg pláne!

Hatalmas ölelés! 😙

355. Scherlock (válaszként erre: 354. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 8. 22:51
Csenddel ver?
354. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 352. - 23f06ac886)
2022. jún. 8. 22:48
Akartam vele beszélni, de nem hajlandó. Van munkahelyi gond is, meg azt mondta jár az agya. Szerintem a váláson, mert két napja kb hozzám sem szól. Azt mondta neki pihenés kell és csend.
353. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 351. - 23f06ac886)
2022. jún. 8. 22:46
Többször ígérte, hogy közösen főzünk, volt pár alkalom, de nem jellemző. Vásárolni elküldeni nem szeretem, mert nem vásárol ésszel, bár ez már javult. Olyan dolgokat is vesz, amit nem kellene. A főzésre visszatérve... Nem látok elégedettséget vagy hálát a szemében. Nekem ez fontos, hogy ne érezzem magam cselédnek.
352. 23f06ac886 (válaszként erre: 348. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 8. 22:35

Előfordulhat, hogy feszült a munka miatt.

Lehet, hogy érdemes lenne majd egy nyugodtabb időszakban beszélgetnetek, hogy mindkettőtökben ugyan azok a gondolatok vannak, ami hét évvel ezelőtt voltak.


Fríssítsétek, beszéljétek meg a közös terveiteket. Az némlieg segít, hogy toleránsabban kezelje fejlesztésre szoruló tudásodat.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook