Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A férjem megutáltatta velem a főzést fórum

A férjem megutáltatta velem a főzést (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
321. Scherlock (válaszként erre: 320. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 5. 09:24

Igazándiból kezded belátni, hogy amiben élsz, az nem egy boldog kapcsolat.


Adhatsz ezer esélyt, a vége vagy az, hogy elváltok, vagy bekajálsz egy fostalicska életet vele.


Te döntesz.

320. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 319. - Főnix3)
2022. jún. 5. 09:14
Szia! A férjem igyekszik úgymond, besegít a háztartásba, most hétvégén úgy döntöttünk laza menü lesz, karfiolleves, sült hús. Segített az előkészületekben, meg ő tálalt. Viszont bármit tesz, nekem nem jó, mert sokszor a jelenléte is stresszt okoz, várom mi nem lesz megint jó neki. Ezt azóta vettem észre, hogy mindenki azt sulykolta, váljak el. Persze tudom, mazochista vagyok, meg dilis, hogy esélyt akarok adni a házassagomnak.
319. Főnix3 (válaszként erre: 316. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 4. 22:03

Szia!

Mi újság felétek?

318. 23f06ac886 (válaszként erre: 314. - Channa*)
2022. jún. 4. 21:57

Felesleges többet bele gondolnod.


Egy egyszerű elnézést kérés volt.

317. Érdekes73 (válaszként erre: 316. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 1. 00:15
Légy saját magad jóbarátja :)
2022. máj. 31. 22:48
Köszönöm mindenkinek, most a megfigyelés, gondolkodás, énidő fázisban vagyok. Át kell rágnom, hogyan tovább. Nem olyan egyszerű, mint aminek tűnik. Ma rendeltem, jól esett és lelkifurim sincs. A lelkiek pedig majd idővel megoldódnak, ha eldöntöm, mi legyen. A főzés pedig...továbbra is kerülöm 🤣
315. Scherlock (válaszként erre: 314. - Channa*)
2022. máj. 31. 18:21
👍
314. Channa* (válaszként erre: 312. - 23f06ac886)
2022. máj. 31. 18:02

Nem, köszi!


Az én nevemben nem kell elnézést kérned senkitől!

Ha úgy érzem, hogy ezt kell tennem, majd megteszem.


Ebben a történetben nem érzem úgy, hogy én tettem volna olyat, hogy elnézést kelljen kérnem, így légy szíves egyes számba tedd ezt meg és másokat hagyj ki.


Elég nagy lányok vagyunk már, hogy el tudjuk dönteni mit kell tenni!


Köszi, hogy nem használsz fel minket pajzsnak, amikor úgy érzed, hogy ajtóstól rontottál be valahová;)

313. Scherlock (válaszként erre: 311. - 23f06ac886)
2022. máj. 31. 16:12

Tehát beismeted, hogy hibáztál.

Szép. 😇


Javaslat helyett mutass példát!

Köszönöm! 🙃

312. 23f06ac886 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 31. 15:04

Kedves Fórumnyitó


Elnézésedet szeretném kérni Channa*, Scherlock, más hasonló hozzászóló nevében, akik nem a megfelelő helyen fejezik ki a véleményüket.


Magamrészéről remélem, hogy a fórumon megkaptad azokat az információkat, amit megfelelően adaptálva a saját helyzetedhez a legjobb döntést tudod meghozni.


Sok sikert kívánok hozzá!

311. 23f06ac886 (válaszként erre: 309. - Scherlock)
2022. máj. 31. 14:48

Tisztelt Scherlock


Ahogy tűnik önnek sem sikerült betartania, hogy mindent a maga helyén kell kezelni. Gondolom a wc-t sem evésre használja.

Javaslom az ilyen gondolatainak megosztására a megfelelő topic létrehozását.


Szép napot!

310. 23f06ac886 (válaszként erre: 309. - Scherlock)
2022. máj. 31. 14:34
🙃
309. Scherlock (válaszként erre: 306. - 23f06ac886)
2022. máj. 31. 10:05
Köszönjük Emese! 😂😂😂
308. Scherlock (válaszként erre: 305. - Érdekes73)
2022. máj. 31. 10:02
De szép szokás! 👌😁😁😁
307. PöttyösPanka (válaszként erre: 297. - Channa*)
2022. máj. 31. 08:19
Nagyon rá vagytok kattanva erre az intelligens témára. Gondolom azért, mert a Hoxán Liycs-en kívül mindenki olyan marhára intellektuel :D
306. 23f06ac886 (válaszként erre: 304. - Channa*)
2022. máj. 31. 01:06

Kedves Channa*


Egy más jellegű témát illetlenség olyan helyen tárgyalni, ami azért jött létre, hogy egy adott személy problémáját megoldja.


Mindennek megvan a maga etikus helye.

2022. máj. 30. 23:22
Törpfalván Okoska Törp mindig fejjel landolt...
304. Channa* (válaszként erre: 295. - 23f06ac886)
2022. máj. 30. 22:52

Kedves Liycs!


Itt válaszolnék a privátodra, mert én ilyen vagyok.;)

Nem fogok anilitikus választ adni a kérdésedre és azt sem fogom kifejteni, hogy milyen kép alakult ki bennem rólad, mivel nem történt ilyen. Én csak is a hozzászólásodra reagáltam és ezzel együtt nem képzeltem el, hogy te milyen vagy;)


Nem tudom, hogy mi a szakmád és azt sem, hogy milyen szakmai ártalom az, amit nem lehet a munkahelyen hagyni. Én simán ott hagyom és igyekszem olyan nyelven írni/beszélni ami mások számára is közérthető.


Nem tudom mi vitt arra, hogy privátba kérd az én! véleményemet erről, hiszen saját magadnak megadtad a választ: "ha olyan analitikus reflektálásokat adok egy-egy fórumban, amit a szakfórumokon általános jelenségként kezelnek"...

A kulcsot a szakfórum fogalomba keresd;)


Már leírtam, amit hozzá akartam fűzni, és én továbblépek. Tedd te is ezt.


Ha analizáltatni akarod magad, akkor más szakmabelit ajánlanék és nem az én szakmámba dolgozót. Én nem vagyok kompetens ebben, ellenben ők igen.


Banki szakember<>pszichiáter


Ha viszont bármilyen banki kérdés felmerül benned, de lehet IT is, akkor tedd fel, és igyekszem válaszolni a tudásom keretein belül.


Ne gondold túl, amit írok, nem kell a sorok között olvasnod, mert én mindent akkor és ott leírok, amit olvasol, azaz nincs ködösítés, nincs félre magyarázás, nincs rizsázás, csak a puszta tények, amik csak szerintem tények, de ez nem jelenti azt, hogy ez a tuti.


Nem, én nem vagyok frusztrált. Véleményt írok, és nem kell mindenkinek így gondolnia. Fel merem vállalni bármikor, amit leírok, és ha rájövök, hogy tévedtem, azt is simán vállalom...


Gondolom, nem én voltam az egyetlen, akinek privit írtál, ugye?😉

303. Channa* (válaszként erre: 302. - Havanesekutyus)
2022. máj. 30. 21:40

Érdekesebb, mint a főzés:DDDD


Igen, van aki angol szavakkal tűzdeli a mondandóját. Rájuk szólok. Azért még vannak, akik csinálják.


Van több ismerősöm, akik kint élnek külföldön. Amikor elsőre hazajöttek néhány hónap után, és akcentussal beszéltek, hát azonnal szóltam nekik, hogy nekem nem kell megjátszani magukat és eljátszani, hogy már elfelejtették a saját anyanyelvüket. Gondoljanak Mándokira, aki már vagy 50 éve külföldön él, és még mindig tud magyarul;)


Attól, hogy akcentussal beszél az ilyen még magyar marad, ahogy az angol szavakat használótól sem fogok hasra esni, hogy milyen jól beszél angolul, mert képes 3 szót vagy egy-egy kifejezést belecsempészni a mondandójába.


És ez pedig tapasztalat: aki a legtöbb közgazdász szakkifejezést használja, az a leghülyébb a szakmához.

Még nem találkoztam olyannal, akire ez nem lenne igaz;)

302. havanesekutyus (válaszként erre: 301. - Channa*)
2022. máj. 30. 21:27

Igen, egyetértek. Van még olyan változata is, amikor állandóan angol szavakkal tűzdelik tele a mondandójukat. Az is elég gyerekes🙂 Bár ez mintha már kiment volna a divatból, mostanában nem sűrűn hallom.

De az vesse rájuk az első követ.. 🙂

Bocs, hogy elkanyarodtam, de érdekes szerintem ez a téma.

301. Channa* (válaszként erre: 299. - Havanesekutyus)
2022. máj. 30. 21:21

Nem, nem mondtam, hogy rosszindulatú;)

Csak azt gondolom, hogy nem illik sehová ez a stílus.


Mi még kollégák között is igyekszünk kerülni a túl szakmai kifejezéseket, mert olyan sznob hatást keltő...

300. Channa* (válaszként erre: 294. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 30. 21:11

Szerelemről akkor beszélhetünk, ha az kölcsönös. Nálatok a kölcsönösség az elmondásod alapján nincs meg, és inkább hiszem el azt mit most írtál (utálat), mint azt, hogy szerelmes vagy. Hogyan lehetnél szerelmes egy olyanba, aki állandóan beléd rúg?


A fórumod miatt figyeltem itthon a fiúkat. Nem, nem adnak puszit, nem ölelgetnek meg, nem hálálkodnak, nem esnek hasra, de különböző habitussal közlik, hogy jó volt, amit főztem és mindig megköszönik.


Sajnos én inkább a férjedre hasonlítok. Vagy nem sajnos? Bár én nem kritizálok kaját, csak nem eszem meg. Biztos vágok pofákat is:DDDD Erről nem tehetek azt hiszem;)

A fiam sokszor főz vadabbnál vadabb tésztás ételeket és nekem az ő fűszerezése túl sokk. Már a szagát sem bírom a legtöbb kajájának. sajnos van, hogy nem bírom ki és el is mondom. Már nem zavarja a gyerekemet, mert tudja, hogy nem az ő kajájával van a gond, hanem az én ízlésemmel.


A férjem főztjével pont így vagyok. Az ízlésünk teljesen különböző. Néhány példa. Neki a sült hús szerintem főtt hús, mert ne nagyon legyen pirosra sütve! Én meg azt szeretem, ha szép piros és ropogós. Ő a ress zöldségeket szereti én meg azt, ami jól meg van főzve. Ő szereti, ha a hús kicsit rágósabb, én meg azt szeretem, ha szétmállik, lejön a csontról simán, stb.


Sosincs ebből gondunk és vitánk. Mindenki ismeri a másikat.

Ha a férjem nyers zöldséget és húst akar inkább, akkor szedjen ki magának amikor még csak félig főtt, a mi részünket tovább főzöm;)

Ha neki nem kell a pirosra sütött hús, akkor szintén vegyen ki magának, mert a többit viszont agyon sütöm.


Azon szoktunk szórakozni, hogy, bár ő nem szereti a nagyon megsült húst, de az első, amit kiszed az a jó pirosra és omlósra sütött.:DDDD

299. havanesekutyus (válaszként erre: 297. - Channa*)
2022. máj. 30. 21:09

Nem volt szerencsés a megfogalmazás, de rosszindulat nem volt benne szerintem.

Írásban pl én is teljesen másképp fejezem ki magam, sokkal távolságtartóbb vagyok, meg hajlamos vagyok körülírni, ha olyanoknak írok, akiket nem ismerek.


FI-nek: senki nem tudja megmondani, mi van a férj fejében. Van, akinek egy kis orrakoppintástól helyrebillen az agya. Persze van akinek meg nem.

298. vigyefene (válaszként erre: 294. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 30. 20:58
Most pedig higgadj le, jól gondold át a helyzeted, aztán nyugodt körűlmények között döntsd el h hogyan tovább.
297. Channa* (válaszként erre: 286. - PöttyösPanka)
2022. máj. 30. 20:54

Szerintem amit Liycs csinál nem intelligens és messzemenően nem intellektuális. És szerintem inkább igénytelen, mint igényes.


Sokan vagyunk, akik dobálódzhatnának szakszavakkal, de nem tesszük, mert akkor max. én értem, hogy mit írok a többiek meg nem. Ez nem segítség, ez nem támogatás, ez nem együtt érzés, hanem ez semmi, és inkább hátráltatás, bunkóság;)

296. Főnix3 (válaszként erre: 294. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 30. 19:18

Nagyon nehéz helyzetben vagy! Én 17 évig hullámvasutaztam! Bárcsak többen lettek volna mellettem abban az időben, de mivel mindenkit elmart, még a testvérem sem látogatott,mert mindenki egy szar ember, senki nem méltó hozzánk...

Szóval 32 évesen, 17 év,3 gyerek, egyedül mentem kisemmizve albérletbe a 3 gyerekkel! Akkora szabadságot éreztem, hogy az első éjjel a boldogságtól olyan mélyről törő zokogás jött, hogy alig bírtam abbahagyni! Megcsináltam!!!

Neked sokkal egyszerűbb lépned és megtalálni a szerelmet az igazit, akit viszont szeretsz és a tenyereden hord!

Az első fájdalmas lépést már megtetted!Rajtad áll hogyan tovább!

295. 23f06ac886 (válaszként erre: 279. - Bless the child)
2022. máj. 30. 19:05
Köszönöm a visszajelzésedet.
2022. máj. 30. 18:45

Köszönöm mindenkinek a tanácsot, és azt is, hogy a már felnyitott szememet nem hagyja lecsukódni. Nem vagyok hülye, csak szerelmes ennyi idő után is. De az igazság az, hogy talán az olvasottak hatására megerősödött bennem valami, és már az is zavar, ha levegőt vesz, ha nem is tett rosszat, nonstop utálat van bennem. Még tegnap azt mondtam, rendbe lehet hozni, ma azt, hogy nem.


Arra kérlek viszont titeket, ne bántsunk senkit, ha valaki magas röptűen ír, lehet szakmai ártalom, ki tudja. Helyesírási gondok? Én is sokszor félreütök, ennyi belefér és senki nem kevesebb. Sokszor azt veszem észre, hogy szeretünk a másik hibáin pörögni. Erre jó a tükör. Senkit nem akartam megbántani. 🙂

293. 23f06ac886 (válaszként erre: 285. - Alinka01)
2022. máj. 30. 16:39

Elnézést, szakmai ártalom a komplex megfogalmazás.


A fórumindító látja belülről a saját helyzetét. A fórumban csak arra kapott választ, amit ki lehetett olvasni az általa leírt szitúból.


Ha FI még lát lehetőséget arra, hogy számára harmonikus kapcsolat alakuljon ki a párjával, akkor koncentráljon arra. Bár a fórumon leírt tapasztalatok többségében arra utaltak, hogy romboló természetű emberek nem nagyon szoktak változni.

Ha FI úgy érzi, hogy csak ideglenes kisíklás volt a férje részéről ez a viselkedés. Akkor bátrabban folytassa azt a viselkedést, amivel megint a megfelelő érzelmi egyensúlyban tudja billenteni a kapcsolatát.

292. PöttyösPanka (válaszként erre: 290. - Bless the child)
2022. máj. 30. 15:53
A kettő nem szinonimája egymásnak. És azt is írtam, hogy próbál. Ami szerintem inkább pozitív. Mármint ha valaki igyekszik, hogy igényes legyen valamiben. Még akkor is, ha nem sikerül tökéletesen. Mindenesetre sokkal jobb, mint mikor valaki csak úgy odaböffent pár szót mindenféle tagolás, írásjel, és sokszor összefüggés nélkül. De ízlés kérdése.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook