Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A férjem megutáltatta velem a főzést fórum

A férjem megutáltatta velem a főzést (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
21. Scherlock (válaszként erre: 19. - Ágio8405)
2022. máj. 26. 07:08
Van is...
20. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2022. máj. 26. 07:02
Bocsánat! Természetesen a 8. hsz-edhez pótlásként írtam FI-nek az intelmeket, egyetértve a te bejegyzéseddel.
2022. máj. 26. 07:01
Ez csak kifogás. Nem véletlen hogy eddig nem panaszkodott. Itt valami egyèb gond is lehet….
2022. máj. 26. 07:00

Jó reggelt fi!


A férjednek baj van a toronyban.


Ha nem akar segítséget, pl pszichológus, jobban jársz, ha elhagyod.


Semmi nem lesz neki jó, és ez halmozódni fog.


Tiszteld meg magad a boldog életeddel!


Szívesen! 🙃

17. Channa* (válaszként erre: 5. - Soufflet)
2022. máj. 26. 06:56
😁
2022. máj. 26. 06:48
Önmagát is megfogja nyugi....ha ennyire nem megy valami,és 7!!éve változás sincs jó irányba,hagyni kell a fenébe,mert kizártnak tartom,hogy nagy a boldogság más téren is.
2022. máj. 26. 06:22
Én megtanultam még lánykoromban főzni, anno. De pl. az újabb találmányokat, mint a párolt serpenyős ételek készítését én is a tv-n, különböző főzőműsorokból tanultam. No meg hogy lekértem pl. a távol-keleti (kínai, thai, stb.) népek serpenyős ételeit a net-ről. Sokat lehet azokból is tanulni.
14. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Birebora)
2022. máj. 26. 06:10
Ez jó! Legalább egyetlen egyszer mutassa meg, ő mit tud sütni, főzni! Amikor összekerültetek akkor is tudta, hogy édesanyád mellett nem igazán tanulhattál, ha ő sem tanult meg a saját édesanyjától, akkor ugyanakkora esélye van a konyhában, mint neked!! Mutassa meg, hogy tanulás nélkül ő mit produkál. És csak azután csapkodjon és kiabáljon!
13. globus (válaszként erre: 11. - Charlize)
2022. máj. 26. 05:43
Nekem Szoky konyhája a kedvenc, bár nincs szükségem rá, mindig ad ötletet, mit főzzek 😁 Olyan igazi magyaros, házias koszt. Semmi drága egzotikum.
12. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 26. 05:40

Menjen haza enni az anyjához!

Viccen kívül, meg tudja pontosan nevezni mindig, hogy mi baja van? Mindig más? Te milyennek érzed az adott kritikát? Akkor jogosnak?

Szerintem 2 év alatt meg lehet tanulni pár kedvencet jól készíteni, tehát valószínűleg napi szinten támadási felületet keres rajtad. Kötekedni van kedve...jó lenne ezt valahogy elfojtani, különben kiidegel. Helyezd kilátásba, hogy mostantól a magáét olyanra készíti, amilyenre szeretné. Idő, edény, hozzávaló ott van.

11. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 26. 05:37

Szia!

Engem sem tanított senki főzni. Utálom is.

Stahl Judit receptekkel kezdtem, totál kigrammozva, minden lépést, mozzanatot betartva. Aztán Tasty videókat néztem, van recept is mindhez, kis angol tudás kell hozzá.

Cookpad Varga Gábor receptjei szuperek még.


Ha muszáj főznöd, nézd meg ezeket és tartsd be millire.


Amúgy nem értem, hogy ez miért ekkora probléma a párodnak. Miért kizárólag a te dolgod a főzés??? Főzzön magára, bakker, ha ekkora zabagép, vagy lehet hazamenni anyucihoz! A sztárséfek nagy része férfi, sötét középkori felfogás, hogy ez női feladat.

10. birebora (válaszként erre: 9. - Tien)
2022. máj. 26. 05:32
Szerintem is csak erre fogja, ebbe tud belekötni. Annyira nem életszerű az egész.
9. tien
2022. máj. 26. 05:25

Én sem tudtam főzni ,egy rántotta is kihívás volt.

Viszont az én férjem az egekig dicsért ,ha sikerült egy ehetőt összehozni.

Ezért mindent megtettem ,hogy finom ételeket készítsek.

Ma már dicsekedik a főztömmel mindenkinek aki él és mozog.


A férjeddel próbálj beszélni ,hogy ez téged mennyire frusztrál ,és így a maradék kedved is elmegy a főzéstől!


Egyébként nekem van érzékem a főzéshez ,hiába nem tudtam eleinte .

Valakinek nem megy ,ezt is meg lehet érteni.

Nézz főzőműsorokat ,videókat.Böngész recepteket.

És beszélgess erről feltétlenül a férjeddel.

Halkan kérdem meg , biztos csak a kaja a hibás ?

Nincs más gond?

2022. máj. 26. 05:25

Először azt gondoltam, hogy trollkodsz és vicc az egész. Ilyet még nem is hallottam.


Miért nem főz a férjed? Főzzön! Rendeljen, egyen hideget. Álljon oda munka után és mutassa meg milyen finomakat tud. Aztán majd te kritizálod. Te is dolgozol, miért is csak neked kellene a tűzhely elé állnod? Legalább bevásárol, cipekedik, előkésziti neked a hozzá valókat, pucol, darabol, elmosogat?


Talán főzzetek együtt. Szakácskönyvek, internet, főzős műsorok?

7. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 26. 05:09

Esetleg beíratkozhatsz főzőiskolába, ha megtehetitek, vagy lenne rá időd. Ha nincs, nézhetsz szabadidődben főzős videókat.

Amikor összekerültetek nem derült ki számodra, hogy a kaja neki ennyire központi téma?

6. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 26. 05:02
Példát írj.Mi a gond? Íztelen, sűrű, ritka, nem főtt meg, rágós, csomós?
5. Soufflet (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 26. 03:17

Kerdezd meg Channat, mennyire utal fozni. Es nem is bonyolotja tulna dolgokat!:D

Azert nem mondom mast, mert o mas stilus.


Te egy babat tutujgatsz.

4. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 26. 03:00

Ha olyan qrva okos, mutassa meg neked, hogy hogy is kell azt!

Nem mellesleg: o elmosogat eves utan, vagy koszi nelkul kihuz a konyhabol/etkezobol?

Felnott ferfi, ha nem teszik az a kaja, Amit csinalsz, csinaljon maganak!


En a volt pasimmal (akivel meg mindig egyutt elek a berleti szesodes lejartaig), szeretunk sokszor mast enni. En szerettem a steaket, o nagyon ritkan eszi. O szereti a vega-vegan muszarokat, en azokat nem eszem meg. O szereti romma tenni a salatat annyi hagymaval meg fokhagymaval, ami nekem is lehetetlen, pedig en azokat szerettem.Amikor a salata majdnem kesz, ket fele osztjuk, befejezes maskent.

Ha paradicsom szoszt csinalok, lesz egy gombas neki, nekem egy husos (es gombas).

Ha burgert csinalok, az enyem valoszinuleg marhavol lesz, neki halloumi (de azt en is szerettem).

Elesztot nem kellene ennem, ha mar rakeszulten veszunk kenyeret, mert olyat akarnek enni, ami azon jo, o is azt eszi, mert amugy egy jo kenyer.


Emlekeim szerint o nekem nem sokat fozott. A kagyot ugy tudja elkesziteni, hogy izlett, pedig nem szoktam tengeri herkentyuket enni. Meg baromi jo foduet csinal.


En szeretnek fozni (meg tudok is), de uuuutalok mosogattni. Mikozben fozok, elmosom, Amit hasznaltam. De kaja utan mosogatni... Bloe...ezert hianyozni fog :D


Par napja lett 55. Ha nem tudna kinyitni a hutot, vagy ellatni magat, mar ehen halt volna budosen 20+ eve.


Miert KELL NEKED fozni?

A volt lakotarsam nekez fizikai munkat vegzett es sok oraban, ha egyedul volt is fozott maganak. Mikor hozzamkoltozott mi olyan szimbiozisbe kerultunk e teren, hogy aki nalunk jart, es nem ismertek, azt hittek, hogy a pasim.

Megkapta a bevasarlolistat, vagy felhivott miatta, leszalitotta, en foztem, masnapra dobozoltam. Bedobtam a szennyest, bezorgettem, milyen szinut mosok, azokat bedobta, o kiteregette, aztan a szobajaba beraktam az o cucccait, en elraktam a sajatom.


Szerintem ha a kajan osszevesznek, inkabb a masik emlitett a gond, a penz.

Te pl. nem orulsz a jobb alapanyagnak, o meg nagyobb vesztesegnek eli meg, hogy 'elpocsekolod".

2022. máj. 26. 01:54

Gyakorlati részről érdemes lehet fűzősulit megpróbálni, illetve youtube csatornákat nézegetni. Néha a fűszerezés is nagyon sokat tud segíteni.


Amit itt leírtál azt egy az egyben elmodhatnád a párodnak, hogy megatív kritíkával csak elveszi kedved a főzéstől, illetve megfelelen megfogalmazott építő jellegű kritíkával sokkal jobb visszajelzéseket adna neked.


Az általad leírt kritíkája kicsi olyan, mint nyúszikán a sapka... ha nincs az a baj, ha van akkor az baj.

2022. máj. 26. 00:26
Hozzáteszem, anyum és bátyám is evett már nálam, és nem szidtak, illetve van, ami páromnak is jó volt, de ritka. Úgy érzem, cdak a kaja számít neki, képes emiatt sokáig bunkózni, és ez felemészt, semmi önbizalmam. Utálok főzni!!!
2022. máj. 26. 00:18

Sziasztok. 2 éve vagyok házas, lassan 7 éve vagyunk együtt. Nagy szerelemnek indult, hamar, néhány hónap után összeköltöztünk. Előtte keveset főztem, mert anyukámnál laktam, és Ő főzött meg mire hazaértem munkából, ha pedig én végeztem hamarabb, besegítettem neki, de sajnos nem nagyon tanított főzni, mert sokat dolgozott, így mindig recept alapján próbálkoztam. Anyukám főztjéről tudni kell, hogy saját bevallása szerint sem szeret főzni, és tudja, hogy néha elcseszi a recepteket. Sajnos sokszor nem finom az étel, amit készít, vagy az állaga nem jó, de mindig megettem. A mamám sem főzött jól, anyukámat sem tanította. Tudom, nem kifogás, sokak receptből is jól főznek, de nem mindenki tehetséges...

A párom az elején mindent megevett, sosem szólt, ha rossz valami. Egészen addig, míg kb. 2 éve dühkitörést nem kapott, hogy amióta velem van még nem főztem egy igazán jót, nem evett egy olyat, hogy ez igen, jól sikerült. Eléggé becsapva és sokkolva éreztem magam, mert addig azt hittem, minden rendben... A veszekedések köztünk csak az étel es az anyagiak miatt vannak, mert sokszor drágább alapanyagokat vett a boltban, vagy rendelt, ha az általam készített étel nem ízlett, vagy csak szimplán lekorholt, mert nem tetszett a főztöm. A rengeteg megaláztatásnak köszönhetően eljutottam oda, hogy gyűlölök főzni, ideg vagyok, ha a tűzhely mellé kell állnom, még idegesebb, ha tálalnom kell. Hogy miért nem főzök mostanában elégszer, amiért fejnosást kaptam? Általában meg sem köszöni az ételt, ritka, ha ízlik, bár volt rá példa, mégis egy-egy vitánál előjön, hogy nem elégedett, volt kiabálás, megalázás. Eleinte próbáltam mindent megtenni, holnap is főzni akartam, de ma a semmiből le lettem teremtve, hogy nincs meleg vacsora, csak rántotta, és bár volt sok más a hűtőben, nem keresett semmit. Ma sokáig dolgoztam, nem volt kedvem főzni. Tettem el másnapra főételt, az sem volt elég. Azt mondta, majd 35 évesen tudhatnék már főzni, és süteményt is csinálhatnék. Tudom, és szeretnék is, de ha egyfolytában a lekezelést kapom, hogyan legyen kedvem sütit sütni, ha félek bemenni a konyhába???!!! Hiszen neki a szendvics sem jó úgy, ahogy megkenem, vagy sok a vaj vagy kevés...Én érzem magam rossz feleségnek. Régebben a szendvicseit is megcsinálta, próbált főzni, manapság semmi, max tojást készít.

És kritizál, bár már legalább csak heti 1 alkalommal, nem minden nap..hurrá!;)

Szeretjük egymást, sosem vitázunk máson, csak ezen, a rohadt kaja témán. Félek, emiatt fogunk szétmenni, pedig amúgy el vagyunk, együtt szeretnénk maradni. Hiába kértem, hogy beszéljünk, hogy változzanak a dolgok, én is igyekszem majd, ha nem bánt folyton, nem történt semmi, és bár azt mondta, hogy majd főz velem, meg meg akar tanulni, ezek az ígéretek is meg lettek szegve. Szeretnék jót főzni, és sütni, de pánikolok a gondolattól is, hogy kell és mit fog szólni, ha megkóstolja.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook