Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A cukrot teljesen el lehet hagyni? fórum

A cukrot teljesen el lehet hagyni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
42. 06bfdda89d (válaszként erre: 37. - 5e48d37001)
2011. jan. 4. 10:23
Persze-persze.Nem azt mondom én sem,hogy cukros,vagy EGYÉB üres,funkcio-free dolgokat együnk.De itt alapvetően a cukor-fóbia egy olyan mértékűvé lett emelve,hogy emberek előbb gondolják,hogy attól kapar a torkuk,mint azt,hogy hideg van...Megjegyezném,hogy a reggeli torokkaparás,fájdalom,múló dolog,nem feltétlen jelenti a lebetegedés kezdetét,kb pont a nap közepére magától is elmúlik,de ha gyorsítani akarjuk az egészet pár percre,a méz tökéletes megoldás.Szerintem elégséges évvel az ember háta mögött kell,hogy tudja,hogy ez így van...
41. 06bfdda89d (válaszként erre: 38. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 4. 10:17

Hoppá.Ezt nem is tudtam,hogy ilyen komoly "titulusa" van.:-)


Lássuk csak...a BME,már elég drága lenne...az ELTE még drágább,így inkább csak csinálok egy honlapot és feltüntetem magam biovegyésznek,úgyis eleget tudok ahhoz,hogy sok sületlenséget szakszavak kíséretében tudjak lökni,hozzá egy kis smúzolós duma és már meg is van,hogy miből élek!:-)

2011. jan. 4. 09:41
A "Mond értelmes dolgokat is néha? Ki nem?" után lemaradt a ":-)".
39. Várhegyi Márton (válaszként erre: 35. - Cirmi-mirmi)
2011. jan. 4. 09:32

A Cukor bluesba beleolvastam.

Nem tudományos mű, inkább szórakoztató irodalom.

38. Várhegyi Márton (válaszként erre: 36. - 5e48d37001)
2011. jan. 4. 09:25

Szia!


"Igen is vannak használható információk a honlapján,amik akár segíthetnek"


Mond értelmes dolgokat is néha? Ki nem?


"Valóban nem kémikus,vagy gyógyszerész stb."


Tényleg nem. Én azt nem értem, hogy van valakinek pofája hatóanyagelemzőnek nevezni magát úgy, hogy alapszinten sem ért a kémiához.

2011. jan. 4. 09:06

De ,hogy hozzászóljak a témához is.

A szénhidrát maga az élet.

Kell a sejtjeinknek.

Naponta szembesülök vele,cukorbeteg családtagom hipoglikémiájával.

Ilyenkot a cukor segít,ha nem enné,nem élne.

Igazából itt a mérték a lényeg,hogy ne kétpofával töjük mgunkba.

Én a cukor elhagyása nélkül fogytm 24 kilót és a tornától tűnt l a narancsbőröm.

Sokkal károsabbnak tartom az édesítőszereket,mint a természetes cukrot.

Nem az édesítőszertől lesz az ember egészségesebb,hanem a tudatos táplálkozással.

36. 5e48d37001 (válaszként erre: 32. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 4. 09:00

Szia!

Nem vagyok Fanatikus Antal Vali rajongó.

Tény,hogy eléggé elvakult a méreganyagokkal szemben.

De! Igen is vannak használható információk a honlapján,amik akár segíthetnek is,természetes anyagok,károkat nem kozva.Nagyon sok nő visszanyerte az öbecülését,mert megszüntek esztétikai,bőr problémái Vali tanácsait követe.

Valóban nem kémikus,vagy gyógyszerész stb.Ugyanakkor ott van Norbi is,aki rendőr és mégis táplálkozási tanácsadó ,kutatócsoport hátszéllel.

Beszél hülyeségeket??Ki nem??:-)

2011. jan. 4. 08:55

Sziasztok!

Igen, a cukrot lehet száműzni az étkezésünkből teljesen. Én azt mondom, mindenkinek száműznie kellene, de ez lehetetlen. Mindenben van cukor, csak figyeljétek meg az élelmiszerek címkéjét, meglepő tud lenni. És ez nem véletlen...

Akit érdekel a téma, olvassa el a Cukor Blues című könyvet, és akkor majd megértitek, hogy miért kéne mindenkinek elhagynia a cukrot, és miért olyan baromi nehéz ezt megvalósítani a mai világban...


[link]

34. 06bfdda89d (válaszként erre: 32. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 4. 00:37

Ne reménykedj válaszban...Bármit is írtál,túl nagy fejtörést adhattál...


Látod: egy egyszerű kérdésemre nem tudna vali válaszolni...És most jóindulatú vagyok felé,mert azt mondom:nem tudja.Ha engednék a gyanakvóbb énemnek,azt mondanám,hogy de igen,tudja.Pontosan tudja,hogy miben és hol vezet meg mindenkit.Csak nem akarom gonoszsággal vádolni.Maradjunk annál,hogy nem ért hozzá.Csak sajnálom azt a sok embert,akibe a félelem csíráit lerakta...Szabadon élni:ehhez joga van mindenkinek...Joga van a megfelelő orvosi ellátáshoz.Félelemmel manipulálni...én nagyon haragszom.:SSS

És figyeled?Itt sok nő,háziasszony,anya van...Képesek idejönni hinteni az igét...Biztos alacsony lett az oldal látogatottsága...:SS

33. 06bfdda89d (válaszként erre: 31. - Csilla80)
2011. jan. 4. 00:27

Jajj,meg vagyok én verve rendesen...Az a fránya cukortoxin...tuti van bennem!Ééérzem...

Csak szerettem volna tudni,hogy tényleg az-e...:(

Most mán látom nem fogom...:(


Nem kötekszek én,dehogy,csak nem értem...Érted...

32. Várhegyi Márton (válaszként erre: 31. - Csilla80)
2011. jan. 3. 23:50

A vitátokba nem szólok bele, de azt megjegyzem, hogy Antal Valéria orvosbiológiai területen teljesen képzetlen, ez pár hozzászólásának elolvasása után leszűrhető; a kémiát középiskolás szinten sem érti.

Megtévesztő egy laikus számára, úgy tűnhet, mint ha értene hozzá: a sok szakszó és tudományosnak, logikusnak tűnő magyarázat könnyen megvezeti a hozzá nem értőt.


Idézet Antal Valéria mérhetetlen sötétségét alátámasztandó:


"ha nem lennének a világon >>nem bizonyítható<<, >>nem mérhető<<, dolgok, akkor nem fejlődne a tudomány, hanem állna ugyanabban a posványban, ahol most áll."


(Érdemes megfigyelni a logikai ellentmondást.)


(Megjegyzem, hogy egy hozzászólásom Antal Valéria fórumán több mint két hónapja van moderálás alatt.)

31. csilla80 (válaszként erre: 30. - 06bfdda89d)
2011. jan. 3. 22:48

Azt hiszem teged az Isten is kotekedni teremtett.... hat velem nem fogsz. Mar unom.


Olvasom,hogy baj van az arcboroddel,talan,ha meregmentes,tiszta kozmetikumokat hasznalnal,elmulnanak... de minek is tepem itt magam,hiszen te mindenkinel mindent jobban tudsz.

Na eg aldjon!

30. 06bfdda89d (válaszként erre: 28. - Csilla80)
2011. jan. 3. 21:52

Jajj,értem már mit nem értesz!Ok.Nem...velem mi van.

De figyelj csak: ezt kérdezd már meg nekem a valitól,neked válaszol.Nékünk nem sűrűn,sok idő,meg ilyenek: "melyik cukor A méreg?" Mert ezt nem értem.Persze,akkor sem fogom érteni,de legalább vili lesz,hogy melyik a bűnös!Mármint hogy szerinte.Az nem kell,hogy miért,ott még nem tartunk a beszélgetésben.Egyetlen szócskát várok nagyon!

29. 06bfdda89d (válaszként erre: 27. - 06bfdda89d)
2011. jan. 3. 18:38
Inkább erre írj itt,ni,amit kérdeztem!:)
28. csilla80 (válaszként erre: 26. - 06bfdda89d)
2011. jan. 3. 11:28

"Na most mi van, mi?:D"


Ezt mnem ertem...

2011. jan. 3. 10:55
Hja...a cukor méreg...Melyik?
26. 06bfdda89d (válaszként erre: 25. - Csilla80)
2011. jan. 3. 10:54

Azt én nem mondtam.:)

De...nem is méreg...;)


"minden orvos ismerosom a cukor ellen tette le a voksat"

Helyes.


Na most mi van,mi?:D

25. csilla80 (válaszként erre: 24. - 06bfdda89d)
2011. jan. 3. 10:19

Szerinted a cukor is egeszseges.

Kicsit nehezen hiszem el,hogy dokinak keszulsz ilyen nezetekkel...

Eddig minden orvos ismerosom a cukor ellen tette le a voksat... valoszinu meg nagyon fiatal vagy es a sulin kivul semmi sem erdekel... de nem akarok kotozkodni veled,mindenki maga donti el,hogy milyen eletet eljen...

24. 06bfdda89d (válaszként erre: 21. - Csilla80)
2011. jan. 3. 10:08

Jahhahaj...Láttam mit alkottál ide...


De igen.Komoly volt a kérdés.

23. csilla80 (válaszként erre: 18. - F64f0d9a69)
2011. jan. 2. 22:40
Es meg vmi. A cukor kb.150 eve van jelen,a stevia meg gondolom sokkal regebben,az indianok megsem haltak ki a steviatol sot... es a cikk is kifejti,hogy tajekloztato jellegu a dolog,mert bizonyitani,hogy annyira rossz lenne, meg a normal adag tobbszorosevel sem tudtak... napi 5 gramm az rengeteg,annyi nem kell egy napra,ha egeszsegesen etkezel...
22. csilla80 (válaszként erre: 18. - F64f0d9a69)
2011. jan. 2. 22:31

Ez a cikk,hat szerintem nem igaz es folosleges riogatas... nagy mennyiseget kell belole fogyasztani,ahhoz,hogy bajod legyen belole,ha van is vmi igazsag benne,amit ketlek,azok utan amit a steviarol olvastam...


A cukor az eggyik legartalmasabb dolog ami az eletunkben jelen van,es itt pedig egy novenyrol beszelunk a stevia eseteben,ami egeszseges. A szervezetnek szuksege van az atallasra,a megszokasra,akarcsak a cukor eseteben, (ha vki soha nem kapott cukrot az elete folyaman es adsz neki kristalycukrot,rosszul lesz,a hasa elkezd fajni stb,stb... ezt is kutatasok igazoljak!)ezert reagalhat a szervezetre hashajtokent egy ideig... na,de hogy fogamzasgatlo lenne...

21. csilla80 (válaszként erre: 19. - 06bfdda89d)
2011. jan. 2. 22:19
Ezt ugye te sem kerdezted komolyan... :-)))
20. csilla80 (válaszként erre: 18. - F64f0d9a69)
2011. jan. 2. 22:19
A mezet az nyugodtan hasznalhatod,az cukor,DE TERMESZETES CUKOR,ami nem art.
19. 06bfdda89d (válaszként erre: 8. - 9f98008a3b)
2011. jan. 2. 18:49
Miért?:)
18. f64f0d9a69 (válaszként erre: 17. - Csilla80)
2011. jan. 2. 16:09

Én is ilyesmiket olvastam, úgyhogy mértékkel a cukrot használom inkább. Na jó a mézet is csak ritkábban.

"Paraguayban azokon a területeken, ahol Steviát fogyasztanak a gyermekáldás jelentősen elmarad a szokásostól, vagyis az indiánok a Stevia ezen hatását tudatosan alkalmazták.

[link]

Vagyis férfi fogamzásgátló!

Ezt nem olyan régen már több helyen is olvastam, nem árt tudni róla főleg akik babát terveznek!

2011. jan. 2. 14:05
Meg vmi,a cikkeket nem en irtam,ha vkinek vmi nem tetszik,ne engem tamadjon. En csak bemasoltam,mert miutan elolvastam nagyon igyekszem kerulni a cukrot!
2011. jan. 2. 14:02

EGY KIS OLVASNIVALO!


Hogyan készül?


A leggyakrabban használt fehér cukrot nálunk a cukorrépából nyerik ki, a világ cukortermelésének alapanyaga 70%-ban viszont a cukornád. A módszer mindkét esetben ugyanaz: a felszeletelt növényt áztatják, kipréselik, majd mésszel tisztítják - ilyenkor a szennyeződésekkel együtt minden szerves anyagot is kivonnak a cukros oldatból -, végül további tisztítási és finomítási eljárások során nyeri el sűrű szirup formáját. Ezt egy kis rásegítéssel kristályosítják, majd megszárítják, és így kapjuk a kristálycukrot, majd a porcukrot.


Tényleg jobb a barna cukor?


Sajnos nem. Sokan úgy gondolják, hogy a melaszos vagy barna színű cukor tartalmaz bizonyos tápanyagokat, amiket a fehér cukor nem, vagy hogy ez valamilyen természetesebb formája a cukornak. A barna cukor gyártása csupán a legutolsó fázisban tér el a fehér cukorétól. A finomítás utáni utolsó sűrítések során visszamaradt oldat a melasz, aminek azért van valamennyi ásványi anyag tartalma - ezt keverik a finomított cukorhoz, és ez adja ragacsos állagát, jellegzetes ízét és sötétbarna színét.


Manapság sokszor még melasz sem kell a sűrű barna cukorhoz: egyszerűen sziruppal, színezőanyaggal és aromával készítik el. Ennél nem járt jobban a pergő szemű barna cukor sem, hiszen csak a színezőanyagtól, a sziruptól és a szárítás mennyiségétől függ a kész barna cukor állaga és árnyalata.


Nádcukor


Általában bioboltokban kapható valódi nádcukor, ami nem keverendő össze a nagykristályosra szárított, melaszos finomított cukrokkal. Úgy készül, hogy a megtisztított cukornádat kipréselik, és a kapott léből gőzzel készítenek granulátumot. Mivel nem finomítják, említésre méltó mennyiségben tartalmaz B-vitaminokat, valamint a cukornádból származó ásványi anyagokat.


Fruktóz


Más néven gyümölcscukor. Bár szerkezetileg megegyezik a gyümölcsökben található cukorral, innen csak a nevét kapta, ugyanis kukoricából állítják elő. A kristályos fruktóz úgy húsz éve kedvelt élelmiszeripari alapanyag. Lassabban szívódik fel, mint a sima cukor, viszont jóval gyorsabban, mintha a gyümölcs egyéb alkotórészeivel (például a rostokkal) együtt fogyasztanánk.


Fruktóz-szirup


Hívják kukoricaszirupnak, invertcukornak, és még nagyon sok néven találhatjuk meg az élelmiszerek címkéjén. Úgy készül, hogy a szacharózt lebontják glükózra és fruktózra, így a szirup édesebb lesz, mint a sima cukor, ráadásul folyékony állagú. Az élelmiszeripar különösen kedveli, ezt találhatjuk az üdítőitalokban, a kekszekben, a fagylaltban, de még a virsliben vagy a mirelit pizzatésztában - és sajnos a mézek egy részében is. Amikor azt halljuk, hogy ma az ember túl sok cukrot fogyaszt, az nem csak a kávéba kanalazott cukrot jelenti. A bevitel nagy része invertcukor formájában kerül a szervezetébe a készételek által.


Szőlőcukor


A nevével ellentétben ezt is kukoricából, vagy pedig burgonyából nyerik. Leginkább sportolóknak szokták ajánlani fogyasztását, mivel már a nyálban lebomlik, és gyorsan felpörgeti a szervezetet. Pont emiatt igen káros is, hiszen pillanatok alatt emeli meg a vércukorszintet, ami nagy teher az inzulinháztartás számára.


Méz


Technikailag ez is cukor, ám teljesen természetes. Bár édesebb a cukornál, lassabban szívódik fel, glikémiás indexe fajtától függően fele a cukorénak. A natúr méz rengeteg tápanyagot tartalmaz, enzimjei egyedülálló táplálékká teszik. Hő hatására viszont az enzimek - valamint a tápanyagok egy része - elbomlanak, így nyersen hasznos igazán.


Datolyacukor


Szárított datolyából állítják elő, és nagyon jól édesíti az ételeket. Ugyanakkor nem oldódik fel úgy, mint a finomított cukor, hiszen nem finomított - így felhasználása korlátozott. Ahogy a méz, ez is édesebb, mint a cukor, lassabban szívódik fel, és tartalmaz hasznos tápanyagokat, ellenben meglehetősen drága.


Agavé nektár


Az agavé növényből (ami többek között a tequila alapanyaga) nyerik. Préselés után hőkezelik, ezzel hidrolizálják a cukrot. Összetétele szerint nagyrészt fruktózból és kisebb részben glükózból áll. A vas-, kálium-, magnézium- és kalciumtartalmától függően világostól a sötétbarnáig terjed a színe fajtától függően, állaga valamivel hígabb, mint a méz. 42%-kal édesebb, mint a cukor, viszont a kalóiaértéke ugyanannyi, így az édesebb ízt kevesebb kalóriával is el lehet érni. Glikémiás indexe körülbelül a fele a cukorénak, tehát lassabban emeli meg a vércukorszintet. Ásványi anyag tartalmát kivéve a szervezetre gyakorolt hatása nem sokban különbözik a kukoricasziruptól.


Nyírfacukor


Más néven xilit vagy xylitol. Leggyakrabban kukoricarostból vagy nyírfakéregből állítják elő. Cukoralkoholnak minősül, így csak kis része szívódik fel, ezért nem terheli az inzulinháztartást. Glikémiás indexe minössze 7, szemben a kristálycukor 68-as GI-jével. A cukorhoz hasonlóan használható, könnyen oldódik, viszont mivel nem táplálja a gombákat, élesztős tészták elkészítéséhez nem alkalmas. Az egyetlen hátránya, hogy cukoralkohol lévén hasmenést okozhat, ha túl sokat használunk belőle.


Stevia, vagy sztívia


Bár egyáltalán nem cukor, mégis a legjobb természetes édesítőszer por, csepp vagy tabletta formában. A stevia nevű növényből vonják ki, különböző vegyületei 12-szer, vagy akár 300-szor édesebbek, mint a cukor. A süteményben fizikailag ugyan nem fogja létrehozni azokat a változásokat, amiket a cukor, viszont nem csak ártalmatlan, hanem kifejezetten gyógynövénynek minősül. Az egyetlen hátránya jellegzetes íze, amit különböző gyártók különböző sikerrel tudtak kiküszöbölni a sztíviás édesítőszerek esetében. Szintén nem tartozik az olcsó termékek közé, viszont nagyon keveset kell használni belőle. Egyáltalán nem emeli meg a vércukorszintet, nincs kalóriatartalma, és számos kedvező hatása van a szervezetre. Érdemes egy kicsit kutatni, míg megtaláljuk a számunkra kellemes ízű sztíviát. (Hírszem: ..ha a Stevia-ról többet akarsz olvasni kattints ide.)


Cukorfogyasztás Magyarországon


A magyar ember átlagosan közel negyven kiló cukrot fogyaszt évente. Ez heti majdnem nyolcvan deka, ami az év végi ünnepekkor a duplájára, akár a háromszorosára is emelkedik. Ez a sok kicsi sokra megy elve alapján könnyedén összejön, elvégre az alkoholos italokban, a süteményekben és az üdítőitalokban rengeteg cukor található.

2011. jan. 2. 14:00

EGY KIS OLVASNIVALO!


Cukor: édes méreg



A természetes szénhidrát az egyik fő táplálékunk, ezzel szemben a finomított cukor számos betegség forrása. A legfőbb ok, amiért ártalmunkra van, az, hogy a természetben előforduló növények cukortartalma lényegesen alacsonyabb, mint a bolti fehércukoré. A cukorrépa cukortartalma: 18%, a finomított cukoré 95%. A szervezetünk nincs felkészülve ilyen töménységű cukor befogadására, ezért nem is képes maradéktalanul megemészteni, a fölös cukor megerjed. (Erjedés: oldott állapotban lévő nitrogénmentes szerves anyagok, többnyire szénhidrátok felbomlása élesztőgombák, hasadógombák által.) Sir Ch. Best, az inzulin egyik felfedezője hívta fel a figyelmet arra, a cukor ugyanúgy hat a szervezetre, mint az alkohol. A következőkben pontokba szedve leírjuk a cukor káros hatásait.


1. Az alkoholképződés


Az alkohol legfőképpen a májat és az idegsejteket károsítja; sejtméreg. A májsejtek méregtelenítő munkájuk során képesek az alkohol átalakítására egy bizonyos mennyiségig, de így a szervezet normális működéséhez szükséges folyamatok elől vonódik el az átalakítást végző enzim. Emiatt, ha sikerül is közömbösíteni az alkoholt, a normális működés eleve gátolt. Sajnos az összes alkohol általában nem tud közömbösítődni. A plusz munka megnagyobbodásra készteti a májat. Ezért lehetséges májmegnagyobbodás olyan embereknél, akik egyáltalán nem fogyasztanak alkoholt, viszont sok édességet esznek. A kísérleti állatoknál fokozott cukorbevitel hatására megnövekszik a máj és a vese. Már gyerekeknél is megfigyelhető a máj ilyen elváltozása. A máj károsodása révén a látás és a bőr épsége is veszélybe kerül. A bőrbetegségek közül az akne és a dermatitisz kialakulásában és fenntartásában a cukor komoly szerepet játszik.


2. A szívinfarktus


A szívkoszorúér-betegségeknél gyakran találunk magas vércukorszintet és a glükózanyagcsere zavarát. Nem csak a magas vérzsírszint és a mész rovására írható a szívinfarktus, a cukorfogyasztás is nagyban elősegíti. Kelet-Afrikában él két törzs (maszai és szumburu), akik sok zsírt fogyasztanak, mégsem ismert körükben a szívinfarktus. Ők egyáltalán nem fogyasztanak cukrot. Szent Ilona szigetén viszont nagyon elterjedt a szívkoszorúér megbetegedés, pedig minimális zsírt esznek. Az egy főre jutó évi cukorfogyasztás emellett hatvan-hetven kilogramm! A felmérések egyébként is azt mutatják, hogy a szívbetegek általában az átlagnál több cukrot fogyasztanak. A jelenség magyarázata: a cukor megköti a koleszterint, visszatartja a vérben. Patkánykísérletek igazolták ez utóbbi állítást. Ahogyan növekedett a patkányoknak adott cukor mennyisége, úgy nőtt az állatok koleszterinszintje egyenletes zsírbevitel mellett.


3. Trombusképződés


Magas vércukorszint esetén a vérlemezkék könnyebben összecsapzódnak. Ez nagymértékben fokozza a trombusképződés kockázatát. A kimenetel akár halálos is lehet.


4. A cukorbetegség


A finomított cukor fogyasztása megterheli a hasnyálmirigyet, az inzulintermelő béta-sejtek kimerülnek. A szervezet számtalan tartalékkal rendelkezik, az egyik ebből az inzulintermelés képessége. A hasnyálmirigyünk körülbelül ötszáz évre van kalibrálva. Az emberek a túlzott cukorfogyasztás segítségével képesek negyven-ötven év alatt elhasználni!


5. Az elhízás


A finomított cukor fogyasztása nagymértékben hozzájárul a túlsúly kialakulásához. Ez részben a zsírvisszatartás miatt következik be. Az első részletes epidemiológiai tanulmányt Sir H. Himsworth tette közzé a cukorbetegségről, körülbelül harmincöt évvel ezelőtt. Arra utalt, hogy a betegség elsősorban a zsírfogyasztással függ össze. Kimutatta egyes országokban a cukorbetegség és a zsírfogyasztás kapcsolatát.


6. Az emésztőrendszer megbetegedései


Az emésztési zavarok hatvan-hetven százaléka megszűnik, amikor az étrendből kivonjuk a cukrot. Az emésztőcsatornán sorban haladva, a fogak képzik a cukor első támadási felületét. A fogszuvasodás leggyakoribb oka a cukorfogyasztás. A cukor ingerli az emésztőcsatorna felső szakaszát, úgymint a nyelőcsövet, garatot. A gyomorban fokozza a savkiválasztást, ezért hajlamosít a fekélyre. A cukros étrend húsz-harminc százalékkal növeli a gyomorsav mennyiségét. Gyakran okoz epehólyag-megbetegedéseket, gyomor- és nyombélgyulladást. A cukor hatására a káros bélbaktériumok száma jelentősen megnövekedik. Főleg a coli baktériumoknál mutatható ki ez a hatás. A vizsgálatok azt mutatják, hogy azok a csecsemők, akik cukros teát kapnak, hajlamosabbak a gyomor- és bélhurutra, és a székletükben több a rothasztó baktérium, mint cukormentesen táplált társaiknál. A vékony- és a vastagbelet károsítják az erjedés során keletkező mérgező anyagok, gyulladás léphet fel. A finomított cukor a gyártás során elveszíti minden rosttartalmát. A székrekedés elsőszámú okának a rostmentes ételek fogyasztását tekinthetjük. Egy indiai rákkutató, Dr. S. L. Malhorta 1977-ben megállapította, hogy a pandzsabik körében azért nem fordul elő vastagbélrák, mert étrendjük rostokban gazdag.


7. Köszvény és csontritkulás


A cukorfogyasztás növeli a vér húgysavtartalmát, mivel megköti azt a vérben. A megnövekedett mennyiségű húgysav egyrészről savasít, ezzel közömbösítésre készteti a szervezetet. A csontokból kálcium áramlik a vérbe, megszüntetni a savasságot. Másrészről a magas húgysavszint elősegíti a köszvény kialakulását.


8. Rák


A cukor hatására a sejtek megduzzadnak, és a számuk is nő. Rákos folyamatok indulhatnak be a szervezetben. A vizsgálatok összefüggést mutattak a végbélrák, az emlőrák, a leukémia, a hasnyálmirigyrák és a cukorfogyasztás között. Dr. E. W. Pomare és Dr. K. W. Heaton cikkében azt olvashatjuk, 1973-ban kimutatták, hogy az étrendben levő rostok és maghéjak gátolják a baktériumok epesótermelését a vastagbélben. A kutatók szembeállították ezt a finomliszt és a fehércukor hatásával, és arra a következtetésre jutottak, hogy a tápanyagok finomítása vastagbélrákot okozhat. Dr. E. G. Knox cikkében egy epidemológiai felmérésről számol be, amelyet 1977-ben végeztek. A vastagbélrák és különböző élelmiszerek fogyasztásának kapcsolatát vizsgálták. Az első helyen a tojás áll, sorban a következő a marhahús, a cukor, a sör és a sertéshús. Dr. B. Armstrong és Dr. R. Doll a táplálkozási szokások szerepét vizsgálta a rákos megbetegedések kialakulásában. Harminckét országban nőket vizsgálva direkt kapcsolatot találtak a cukorfogyasztás és a hasnyálmirigyrák mortalitása között.


9. Vitamin- és nyomelemhiány


A finomított cukor B1-vitamint von el a szervezetből. Ennek következménye a fokozott idegesség, agresszivitás, székrekedés és légzési nehézség. Dr. Magyari K. kutatásai azt mutatják, hogy azoknál a gyerekeknél, akiknél kivonják az étrendből a fehércukrot, jelentős koncentrációjavulást figyelhetünk meg. Amennyiben újra cukrot fogyasztanak, a koncentrációs képességük csökken. Dr. Magyari a hiperaktivitásért és az agresszív magatartásért szintén a cukrot tette felelőssé. Megfigyelései szerint a gyerekek viselkedését nagyban befolyásolja a cukorfogyasztás. De nem csak a gyerekekét, a bűnözés és a finomított cukor fogyasztása közötti kapcsolatra is felhívja a figyelmet.


A fehér cukor savasító hatása miatt kálciumhiányt idéz elő. A kálciumhiány csontritkulást, fogromlást és angolkórt okozhat.


A gyerekek többek között azért is édesszájúak, mert a sok hús és sós étel miatt a szervezet kiegyensúlyozásra törekszik. Azonban ez tipikusan az az eset, amikor az egyik lyukat úgy tömöm be, hogy közben három másik keletkezik helyette.


A finomított cukor nyomelem- és vitamintartalma nulla. Ez azért érdekes adat, mert a megemésztéséhez többféle nyomelem és vitamin is szükséges. Ezeket mind a szervezettől vonja el.


10. A belső elválasztású mirigyrendszer zavarai


A finomított cukor károsítja az anyagcserét, összezavarja a hormonrendszert. A cukor hatására a mellékvesék megnagyobbodását tapasztalhatjuk. A cukor gyorsítja a nemi érést, ingerli a nemi mirigyeket. (A civilizációs életformának köszönhetően a pubertáskor tízévente fél évet tolódik előre. A cukor sem kevés mértékben járul hozzá ehhez.)


11. Fáradékonyság


A cukorfogyasztás hatására felszaporodik a piroszőlősav a vérben. A sok piroszőlősav fáradékonysághoz vezet. Gyakori rosszulléteket eredményez, mely szorongó érzésekkel járhat együtt. Az izomgörcsök és az izgatottság is visszavezethető a megnövekedett mennyiségű piroszőlősavra.


A cukor hatása rövid távú a szervezetre, ezáltal ingadozó vércukorszintet eredményez. Az alacsony vércukorszint csökkent teljesítőképességhez vezet mind fizikai, mind szellemi téren. A természetes szénhidrátok normalizálják és stabilizálják a vércukorszintet. A fehércukor csökkenti a várható életkort. Ha egy ember amúgy száz évig élne, a cukros étrend hatására csupán hetven évig fog. A fehércukor károsítja a magzatot, nő a visszamaradottság veszélye!


A civilizációs étrend irdatlan mennyiségű cukrot tartalmaz. Összehasonlításképpen, a felmérések szerint ma annyi cukrot fogyaszt el egy ember két hét alatt, mint amennyit elődeink kétszáz évvel ezelőtt egy év alatt. Évszázadokig a cukorfogyasztás csak a gazdagok kiváltsága volt, mintegy százötven év alatt tömegcikké vált, mára bárki számára elérhető. Dr. Lablanchy állítása szerint a cukorfogyasztás egy évszázad alatt a kétszázszorosára nőtt.


Az édesítés története


1. A patriarchák korában a méz volt a fő édesítőszer. Ezt a virágból méhek készítik, ezért kozmikus energiákkal van tele, és az anyagcserére hat.


2. Nagy Sándor idején megjelent a nádcukor. Ezt a növény szárából nyerik, ezért egyaránt tartalmaz kozmikus és földi energiákat és a ritmikus rendszerre (szív és keringési rendszer, légzőrendszer) hat. A cukornádból készült cukor nyomelelmekben még gazdag.


3. Napóleon uralkodása alatt jelent meg a cukorrépából nyert cukor, melyet a növény gyökeréből vonnak ki, emiatt ez csupán földi energiákat tartalmaz és az idegrendszerre van nem túlzottan pozitív hatással. A répacukor a gondolkodást földhöz kötötté teszi, mint ahogy a virágból származó méz kozmikus magasságokba emeli.


A természetes szénhidrátok az ember önállóságát fejlesztik. A finomított cukor ezzel szemben az egoizmust fokozza, önzővé tesz.


"Annak, amit megeszünk, a legnagyobb része fölösleges. Csak a negyedére van szükségünk az élethez. A másik háromnegyed rész az orvosokat gazdagítja."


A cukor egy teljesen halott anyag. Mesterségesen előállított, finomított kivonat. Csak kalorikus értéke van.


A szervezetbe jutva elrabolja a már birtokolt tápanyagokat. "Akik cukrot fogyasztanak, alkoholisták, anélkül, hogy tudnának róla."


Dr. Shelton

14. csilla80 (válaszként erre: 9. - Anonimitas)
2011. jan. 2. 13:56
Ezek a tunetek csak par napig jelentkeznek,utana elmulnak,ha nem,akkor vmi nagyon nagy baj lehet nalad. Azert kell leszokj rola,mert az nagyon nem jo,ha remegsz a hianyatol. A cukor olyan,mint egy drog... sajnos... :-(((
13. topifi (válaszként erre: 9. - Anonimitas)
2011. jan. 2. 13:46
Nekem sokszor éhségérzetem van. Lehet attól, hogy nem eszek annyi cukrot és fehér lisztet?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook