Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A cukrot teljesen el lehet hagyni? fórum

A cukrot teljesen el lehet hagyni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
132. 06bfdda89d (válaszként erre: 105. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 12. 07:43
Ezt most nyomatékosan is köszönöm!Tegnap jól jött...;)
131. fe9e12ede0 (válaszként erre: 130. - 06bfdda89d)
2011. jan. 11. 20:25

"Végső soron: a cukor és zsír az élet. . . "


Nekem meg az a véleményem, hogy a zsír nagyon jó üzemanyag. Az állóképesség az, mikor a zsírból tudsz huzamos ideig teljesítményt nyerni. Izmok szénhidrát raktárai gyorsan lecsappannak, ezért nem árt a zsírból teljesítmény nyerés képességét fejleszteni. Persze ehhez sok sok hajszáleret és mitokondriuotm kell növeszteni az izmokba....

Ehhez pedig idő kell, meg sok sok mögötted hagyott kilóméter. Nos akkor még hozzáteszem ami hozzá tartozik. Sok telített zsír is szerepel az étrendemben, bár igaz, hogy az omega3-ra külön odafigyelek. De az is hozzá tartozik, hogy 0,8 g körüli a napi koleszterin bevitelem. Néha ettól is több, hisz 4 tojás, + még a szalonna meg a csirke bőrét is elpusztítom. Félni mégsem félek, míg ilyen lesz a nagylaborom:


összkoleszterin 4.67 (2.50-5.25)

triglicerid 0.54 (0.40-1.70)

HDL 2.13 (0.9-2.1)


HDL-t kicsillagozták, netán túl jó? :) Vérzsír az alsó határhoz közelít, ebből nekem az jön le, hogy a sejtjeim falják a zsírt, nem kerülgetik mint macska a forró kását :)


Ami ettől jobban izgatott, az a gyulladás szint volt. De CRP 1.4 vérsüllyedés 1 (2-10) szóval ez is referencián kívül kicsillagozva.

Még az albumint csillagozták ki, de ez is picit jobb mint a referencia tartomány. Tudtommal a májbetegeknél ez hirtelen esni kezd, ezért nem fogok alkoholizálni, hogy felzárkózzak az átlaghoz. Még a húgysavszintre voltam kíváncsi, normán belül van. (pár éve beijedtem, mikor az ízületeim kezdtek vacakolni)

130. 06bfdda89d (válaszként erre: 126. - Fe9e12ede0)
2011. jan. 11. 18:59

Nem...tudod,hogy a napi E% a zsírra így hangzik: max.30%...


"most kezdjek félni?"


Na.Hát most olvasd el az aterosclerosis patomechanizmusát,hogy milyen faktorok szerepelnek benne...:D

Persze...azért...elég tág,meg általános fogalom az,hogy zsír,én feltételezem a legrosszabbat!Mert mások is olvassák...:DDD Akik mondjuk nem futnak napi 14km-t...Mondjuk...Meg a zsír nem az olíva/hal olajat jelenti náluk...Tehát lehet,hogy ennek említése esetén jó lenne ezt is odatenned,hogy nálad VAN,ami elégesse.(már nem csak az izomra,hanem eseményre-történetesen:futás- is gondolok...)

129. fe9e12ede0 (válaszként erre: 127. - Rozica22)
2011. jan. 10. 00:09
Sante és Dabur. Kevesset szoktam tenni a fogkefére, majd belenyomom a fogporba. Nálam is a piros Dentomin a nyerő.
128. csilla80 (válaszként erre: 127. - Rozica22)
2011. jan. 9. 22:47

Bocsi,hogy en (is) irok...

Weleda-bol a zold a legtisztabb... de en Dentomin fogport is hasznalok,abbol a natur,piros a jo.

127. rozica22 (válaszként erre: 123. - Fe9e12ede0)
2011. jan. 9. 21:36

és konkrétan melyek a fluor-mentes fogkrémek?

te milyeneket használsz?

126. fe9e12ede0 (válaszként erre: 85. - 06bfdda89d)
2011. jan. 9. 03:12

"Ennek figyelembevételével, mivel a "ha" sok embernél jelen van és egyáltalán nem "ha", valóban: leredukálandó az ételeinkben. Max-osan, mint a zsír. . . ;)"


Ebben a mondatban a zsír szleng, mint sirály, vagy zsír mint triglicerid? :) Mai 44% (de általában 40% körüli) energiabevitelem zsírból volt, most kezdjek félni?

125. fe9e12ede0 (válaszként erre: 124. - 06bfdda89d)
2011. jan. 9. 03:03

"Hun vannak a hiányanaemiás emberek garmada?;)"


Erre most én válszolok úgy, hogy tegyük fel, hogy igazam van. Akkor most kellene mutatnom egy rakás skorbutos, angolkóros meg pellagrás és egyébb közismerten hiánybetegségben szenveső beteget? Ilyennel valóban nem szolgálhatok. Ha elolvastad volna általam belinkelt írást, és megértetted volna mit akart ezzel Dr. Joel D. Wallach mondani, akkor a hiánybetegségek egy részét megtalátnád más betegségek valódi okaként, vagy nem keresnéd őket, mert tudnád, hogy már rég itthagyták ezt az árnyékvilágot. Bár a cikk nem nélkülözi a fekete humort, és pár dologban sarkít, hisz gondolom Te is tisztában vagy vele, hogy nem minden cukorbeteg gyógyul meg egy kis króm meg vanádium pótlástól, a probléma lényegén nem váltóztat. Élelmiszereink egyre jobban kimerült talajon teremnek, mi meg egyre betegebbek vagyunk. Másik probléma pedig az, hogy amennyiben hiánybeteg társadalmon lettek az RDA és hasonló ajánlások megállapítva, akkor becsapjuk magunkat. Például az ember nem tud C vitamint szintetizálni. A tengeri malac sem. A macska viszont igen. Vannak kutatók, akik a macska C vitamin szintjét átszámolták az ember testtömegére, és kijött nekik 4000 mg. Ettől nagyon messze van a 60 mg. Olvastam pár tanulmányt, hogy sem a 120 sem a 250 mg nem védett meg bizonyos betegségek ellen. De könyörgöm, hol van ez a 60 mg a 4000 hez képest? Másik példa a D vitamin. Inkább linkelek egy videót, én ezt az áláspontot vallom.


[link]


Kivéve, hogy nem tudtam még ellenőriztetni a D vitamin szintemet. Novemberben még párszor sikerült napoznom, azóta tolom be naponta 2000 UI D vitamint. Párszor már írtam, hogy naponta fogyasztok 2 leveseskanál mákot (kalcium), kókuszzsírral vagy vajzsírral nasinak. Most mondhatnád, hogy bezzeg aki nem iszik tejet. Tudom, a tejben több a kalcium, de tejben meg nem megfelelő a magnézium:kalcium arány a beépüléshez.

Néha a kevesebb a több :))


[link]


(megint egy gyilkos)

Külön érdekes rész a lágy részek elmeszesedése, hisz ez az egyik ok, amiről mikor hallottam, ekkor kezdtem elhagyni a tejet. (3 éve kezdődtek az ízületi bántalmaim (tej, kefír, joghurt, teljes kiőrlésű péksütik, nagy mediterrán étrend rajongó voltam.... de erről már írtam eleget)


Cikkben megütötte szememet az omega3. Még nyitva van a mai menűm analízise, kíváncsiságból megnéztem az omega3:omega6 arányt.


Total Omega-3 fatty acids ~1808 mg

Total Omega-6 fatty acids ~2874 mg

(persze a többi jó sok telített zsír)


2 drb. 170 mg EPA tartalmú hallolaj kapszulla nem volt beleszámova (de megettem), tehát kb 3:4 arányú. Még mindig jobb mint a "szívbarát?" margarin, mégsem 1:10 (ahol a szervezet kezdi megadni magát) vagy 1:30 mint az átlag nyugati étrend.....


A hiánybetegek garmadáját még nem mutattam meg, csak jár a szám, de bízom benne hogy én nem leszek köztük :P

124. 06bfdda89d (válaszként erre: 123. - Fe9e12ede0)
2011. jan. 9. 01:12

Jesszus...Kiapadhatatlan tréner vagy te nekem...Gőzöm sincs,tőled hallom először.Ennek is, fitinsavnak is utánakérdezek,de a felvetésem továbbra is áll:

Hun vannak a hiányanaemiás emberek garmada?;)

123. fe9e12ede0 (válaszként erre: 115. - 06bfdda89d)
2011. jan. 9. 01:04

Szerintem itt egy picit kisiklott a gondolatmenet. Én arról másoltam be anyagot, hogy nem mikroorganizmusok állítják elő a CO2-t ami a tésztát lyukacsossá teszi. (mert nem hiányozhat belőle, mint medvesajtból a brummogás) Ebben az esetben a fermentáció meg sem történik. Ideje sem lenne rá, hisz a tészta azonnal megsütésre kerül. Költséghatékony és gyors megoldás.


Tehát ha nem kovászon kelesztett házikennyérről vagy kis pékség termékéről van szó, biztosra veheted, hogy a nagyüzemi teljes kiőrlésű kenyér fitinsav gazdag. (és most a búzacsíra agglutinint - vesszőparipámat esetleg a glutént meg sem említem)


Említetted a liszt adalékanyagokat, erről jut eszembe a kálium-bromid állagjavító. Dr. Mercolánál maga a pajzsmirigyölő patás ördög:


[link]


Leesett a tantusz, ez az E-924 adalékanyag. Számora már ennyi elég, hogy ne egyek bolti pékárut. (épp ugyanilyen okból kifolyólag fluórmentes fogkrémet vásárlok) Erről mi a véleményed? (a kálium-bromid és a pajzsmirigyműködés összefüggéséről)

122. 06bfdda89d (válaszként erre: 116. - Kory7)
2011. jan. 9. 00:13

Egyébiránt kár aggódnod.Mi abból az alfajból származunk,akik mindent elkövetnek,hogy egy jófajta laborba bedugják őket egy teljes kerek életre...Megjegyzem nagy-nagy megelégedésünkre!


:DDD

121. 06bfdda89d (válaszként erre: 120. - Fe9e12ede0)
2011. jan. 9. 00:12
Huh.Látom szeretel olvasni...:)))
120. fe9e12ede0 (válaszként erre: 118. - 06bfdda89d)
2011. jan. 9. 00:04

Ha tudnád még mennyi "project" vár megvalósításra!


[link]


[link]


[link]



és még sorolhatnám....

119. 06bfdda89d (válaszként erre: 116. - Kory7)
2011. jan. 8. 23:41

Jóisten!Egy újabb rajongó...


:DDD

118. 06bfdda89d (válaszként erre: 117. - Fe9e12ede0)
2011. jan. 8. 23:39

Littledevil!Te egy csodabogár vagy...

Jól teszed!:)

117. fe9e12ede0 (válaszként erre: 115. - 06bfdda89d)
2011. jan. 8. 22:24

"hol vannak a hiány-anaemiások???Nem kéne tele lennie vele a világnak lévén, hogy a kenyérfogyasztás igen-igen jelentős??? "


[link]


"És akkor a fóbiákkal egészen odáig elmehetünk,hogy már nem igen lehet méregmentes termőföldet találni és akkor állj meg világ,kiszállnék... "


Jaj ne, ez az úgyis mindegy nihill hozzáállás....

De én nem szoktam ennyitől beletörődni a megváltóztahatatlanba. Tavasztól még több zöldséget szeretnék termeszteni. (mennyiségre így is elég lett, inkább több félét) Nevezheted fóbiának, tegnap megtudtam a szkeptikus linkből, hogy egyesek szerint ez már ortorexia.... Lehet szektásságnak is titulálni, vállalom. Mindennek van ára, de dolgokon csak így lehet váltóztatni.


Persze önfenntartástól még fényévekre, de mégsem nullán :)

116. kory7
2011. jan. 8. 22:09

Orvosok? Most már értem, honnan ez a fenenagy önbizalom, amivel másokat osztogattok. :)

Mea culpa, mi földi halandók vagyunk.

115. 06bfdda89d (válaszként erre: 113. - Fe9e12ede0)
2011. jan. 8. 22:03

Nem igazán értem,amit beidéztél...


Egy biztos:az,hogy lisztjavító szereket használnak,az csökkenti ugyan a biológiai folyamatokat,de nem szünteti be.A másik: tegyük fel,hogy neked van igazad és iszonyat régóta ilyen kenyeret eszünk(fitinsav-gazdag).Tegyük fel így van.Kérdem én:hol vannak a hiány-anaemiások???Nem kéne tele lennie vele a világnak lévén,hogy a kenyérfogyasztás igen-igen jelentős???


Nem tagadom: ideális dolog az önfenntartás,persze...


És akkor a fóbiákkal egészen odáig elmehetünk,hogy már nem igen lehet méregmentes termőföldet találni és akkor állj meg világ,kiszállnék...


Van mit javítani a kenyér-szolgáltatáson,aki elégedetlen végezze ezt is maga,de azért nem életveszélyes a helyzet!

Kérdezd csak meg a candida-fóbiásokat!:DDDDDDDDDDDD

Akiknek megjegyzem:ugyanúgy nincs igazuk,mert keverik a szezont a fazonnal,de ők legalább tudják,hogy vannak még gombácskák,meg bacikák a kenyér készítése során...:DDDDDDDDDDDDDD


Bocs!!!

:DDDDDDDDDD

114. fe9e12ede0 (válaszként erre: 113. - Fe9e12ede0)
2011. jan. 8. 20:52

...most látom csak, a kémiai egyenletekbe rossz karakterek vannak. Ne legyen vita tárgya NaHCO3.

A f betű pedig + kellene hogy legyen...


A könyv 1915-ben jelent meg, nyilván a scannelés után nem lettek kigyomlálva a rosszul felismertetett karakterek.


Hadd idézzem még az utolsó mondatát, ami 96 év távlatából úgy látszik nagyon beigaolódott!


"Az élet mestere, a tapasztalat, a fenti reczepten is el fogja végezni a szükséges módosításokat, és szilárd meggyőződésem, hogy nem a mikroorganizmusokkal, hanem a chemiai szerekkel kelesztett kenyéré a jövő !"

113. fe9e12ede0 (válaszként erre: 104. - 06bfdda89d)
2011. jan. 8. 20:16

"Fitinsav:valóigaz,hogy megköti a Ca-ot,a Fe-t a Zn-t.De!A kenyérkészítésénél a fermentáció során a fitinsav egyszerűen lebomlik.A kész kenyér fitinsav tartalma ezért igen-igen alacsony,tehát nem fognak hiányt okozni. "


Fermentáció.... Mikor bacik végzik a CO2 lyukak képzését a tésztában, némi szénhidrát megemésztésével. Az a világ már rég elmúlt. Nézzünk egy példát, hogy készül ma a kenyérnek nevezett akármi. (abba most nem megyek bele, hogy "csak" színezéstől lesz barna a barnakenyér stb....)


"Fiziológiai kelesztés helyett alkalmazhatunk chemiai kelesztést is. A gondolat nem új. Már a 18-ik század végén javasolta Manchesterben

HENRY. Később különösen LIEBIG volt az eszme lelkes harczosa. Legújabban pedig OSTWALD W.1 Annak okát, hogy a fiziológikus kenyérkelesztést a

chemiai szerekkel előidézett kenyérkelesztés mégsem tudta kiszorítani, a megszokás

hatalmában, az újszerűektől való idegenkedésben kereshetjük. A chemiai szerekkel kelesztett kenyér dagasztásánál más fogásokat kell alkalmazni, s az évezredes gyakorlat nehezen téríthető el a megszokottól. Ma azonban, mikor a gazdasszonyok és pékek nagy része a kukoriczával kevert lisztből, élesztővel sem tud jó kenyeret sütni, az időpont talán kedvező ezen újítás bevezetésére. A mint a kovász kiküszöbölésénél a finom tészták készítői vezettek, úgy ma is láthatjuk, hogy egyes tészták készítésénél már használnak különböző sütőporokat, ammoniumkarbonátot stb. A kenyér chemiai kelesztéséhez talán legalkalmasabb, olcsóságánál is, de mert melléktermékül a különben is szükséges konyhasó keletkezik : a nátriumbikarbonát és sósav.

A nátriumbikarbonát vagy szódabikarbóna és sósav egymásra való hatásakor (NaHCOs + HCl = NaCl + H2O -f- CO2) konyhasó, víz és széndioxid keletkezik. Az alkalmazandó mennyiséget úgy számítjuk ki, hogy a fejlődő széndioxid

térfogata 3-5-ször annyi legyen, mint a kenyértésztáé. 1 kg kevert liszt

(25% búza, 25% árpa, 50% kukoricza) – kísérleteim szerint – 600-620 cm3 vizet köt meg. A kapott tészta térfogata körülbelül 2 liter, a kelesztéséhez szükséges széndioxid tehát 6-10 liter. Fenti vegyfolyamat szerint 84 g

nátriumbikarbonát 22 liter széndioxidot fejleszt, 30 g tehát közel 8 litert,

1 Chemiker-Zeitung, 39. köt., 19-20. szám, 121. lap. mi elegendő 1 kg lisztből készült tészta kelesztéséhez. 30 g nátriumbikarbonáthoz,

hogy belőle a széndioxidot kifejlesztessük, 13 g hidrogénklorid szükséges. Az árúbeli sósav, a gázalakú hidrogénklorid vizes oldata,

különböző töménységben kerül forgalomba. A legtöményebb, 1.19 fajsúlyú sósav 38% hidrogénkloridot tartalmaz. A gyógyszertárak hivatalos tömény sósava (acidum hydrochloricum concentratum purum) ΓΙ25 fajsúly mellett

25%-ot, kilogrammja tehát 250 grammot tartalmaz. Ezt ajánlhatjuk megbízható tisztasága miatt is. 30 g nátriumbikarbonátra szükséges 52 g

(46'2 cm3) 25%-os, Γ125 fajsúlyú tiszta tömény sósav. A közönséges árúbeli sósav csaknem kivétel nélkül arzénnel van fertőzve, ezért fontos,

hogy a tiszta sósavat csak megbízható helyről szerezzük be.


[link]

112. fe9e12ede0 (válaszként erre: 104. - 06bfdda89d)
2011. jan. 8. 19:42

Rostok... Inkább számoltam. Mai menűből. Répa, petrezselyem, karalábé, celler, káposzta, disznóhús, alma, kiwi, datolya, kókusz, olíva bogyó, ruszli (hal), tojás.


Részletekkel nem untatlak, erdmény: 44% CH, 36% zsír, 20% fehérje. 1602 kcal, de ma nem volt semmi sport, tehát tökéletesen elegendő.


Dietary Fiber

~40.8g ~163% !!!

Starch ~1.7g

Sugars ~127g

Sucrose~31523mg

Glucose~35490mg

Fructose~50692mg

Lactose~55.0mg

Maltose~485mg

Galactose~364mg


Minek ide még egy kanál korpa? Nem elég ennyi rost? Szerintem ehhez már felesleges. így is több mint másfélszerese az ajánlottnak. Meg több gyümölcsöt sem tennék ebbe a menübe, mert a fruktóz ott figyel 50 g-nál!

Mit értesz "megköti a koleszterin-emelőket" alatt?

111. fe9e12ede0 (válaszként erre: 102. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 8. 19:04

"Átlagban 10-12 mmol/l körül van a veseküszöb, de ez nagyban függ a glomeruláris fltrációs rátától."


Bocsi, ennek mellényúltam. Hamu fejemre. Szakirodalomban ezt találtam:


"A vese úgynevezett glomerulusaiban (szűrőiben) a vízzel együtt kiválasztódó glükóz a kanyarulatos csatornácskákban mindaddig képes teljes mértékben visszaszívódni - és ezáltal cukor nem jelenik meg a vizeletben -, amíg a vércukorszint egy bizonyos határt (ezt nevezzük veseküszöbnek) meg nem halad. A glükóz esetében a veseküszöb általában 9-10 mmol/l-es vércukorszintek körül van. Ha a vércukorszint ezt a küszöböt meghaladja, a glükóz megjelenik a vizeletben, mégpedig minél magasabb a vércukorszint, annál több."


"Szép számmal akadnak érelmeszesedéssel olyanok is, akik nem elhízottak, nem cukorbetegek. Az érelmeszesedés nem sepcifikus a cukorbetegségre."


Ez a minden bogár rovar, de nem minden roar bogár esete.


"A diabéteszes anyagcsere-állapotnak azonban nem csupán a szénhidrát-anyagcsere zavara, tehát a magasabb vércukor és esetenként a ketoacidosis a jellemzője, hanem a szervezet anyagcseréjének minden irányú zavara, lévén az inzulin a legfőbb anyagcsere-vezérlő hormon. Legszembetűnőbb - főként 2. típusú diabéteszben - a magas vércukorszintekkel párhuzamosan emelkedő szérumtriglicerid-szint, melyet gyakran a szérum összkoleszterin-szintjének a megemelkedése és a HDL-koleszterin- (védő-kolesztin)-szint csökkenése kísér. Mindezek fontos szerepet játszanak az érelmeszesedés (arterioszklerózis) cukorbetegségben tapasztalható fokozott ütemű kifejlődésében.

Ennek alapján a 2. típusú diabéteszt, amely egyidejűleg az anyagcsere többirányú elváltozását foglalja magában, multimetabolikus vagy

X-szindrómának is nevezik (pontosabban maga e cukorbetegség-fajta a fenti tünetegyüttesnek, szindrómának csupán egy része)."



[link]

2011. jan. 8. 12:22
Aterosclerosis továbbá erősen koleszterinhez kötött kérdés...Ha egyiptomiaknál találtak ilyen múmiákat,akkor az csak egy valamit bizonyít: igen magas volt a koleszterin-szintjük.Ennyit.
109. 06bfdda89d (válaszként erre: 103. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 8. 11:59
Így van.Egész egyszerűen csökken az érfalak rugalmassága,sérül-bereped,már indulhat is a folyamat.
108. 06bfdda89d (válaszként erre: 100. - Fe9e12ede0)
2011. jan. 8. 11:57

Látod-látod...Még véletlenül sem gondoltam rád.

Én azt mondom,ha Csilla úgy érzi jónak,hogy szigorúbb étrendet-életvitelt éljenek,akkor inkább hozzád menjen,mint av-hez.Ez a véleményem.

107. 06bfdda89d (válaszként erre: 105. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 8. 11:55
Így igaz.Köszönöm,meg se gondoltam,hogy ezért,de tényleg.
106. 06bfdda89d (válaszként erre: 99. - Fe9e12ede0)
2011. jan. 8. 11:54
Konkrétan nem értelek.Írtam már kismilliószor és nem igaz,hogy nem tudod,hogy az elhízás felel a T2DM-ért...A cukor csak egy adalék benne.Hibás azt állítani,hogy a cukor cukorbetegséget okoz.Ez így nem igaz.Van sok rossz tulajdonsága,de ez konkrétan nem igaz.
105. Várhegyi Márton (válaszként erre: 104. - 06bfdda89d)
2011. jan. 8. 11:54

"Csakhogy a bélbacijaink B12-t termelnek.Nem is keveset.A baj az,hogy annak javarésze ki is ürül"


Ennek leginkább az az oka, hogy a B12 fölszívódáshoz kell a gyomor parietális sejtjei által termelt intrinszik faktor.

104. 06bfdda89d (válaszként erre: 98. - Fe9e12ede0)
2011. jan. 8. 11:50

"Többször hivatkoztam Melissa Diana Smith szaképzett dietetikus munkásáágára. Könyvében írja, hogy a rostok nem hogy használnának, hanem ártanak. "


:)Ne haragudj meg érte,de felőlem akár professzor is mondhatta volna ezt,ha egyszer nem igaz.A rostok a szénhidrát(felszívódása lassul->GI-csökkentő!) és zsír felszívódására hatnak.Konkrétan megköti a koleszterin-emelőket és azok nem szívódnak fel,ezáltal a se-koleszterin csökken.Ezt látod klinikai vizsgálatok igazolják,mint ahogy azt is,hogy napi 1 ek. korpa már elégséges a koleszterin-szint csökkenéséhez.

Továbbá:

Megkötik a vizet,amivel elősegítik a perisztaltikát.

A rostdússáguk miatt:

-szerepük van a fogszuvasodás elleni harcban

-a vastagbélrák megelőzésében


"A teljes kiőrlésű magvak sem tartalmaznak B12 vitamint,"


Én nem írtam B12-ről,hogy jön ide?Evidencia,hogy növényeknél nem említjük őket,mivel a B12 szükségletet állati eredetű élelmiszerekből nyeri a szervezetünk.De én most mégis megemlítem a növényeknél,ha már a rostoknál tartunk!A rostokat a bélbacijaink fermentálják,ezen élnek(ezért fontos AB-kezelés után a probiotikumok mellé rostot is fogyasztani)Csakhogy a bélbacijaink B12-t termelnek.Nem is keveset.A baj az,hogy annak javarésze ki is ürül,tehát nem lehetnek elégséges források,de a kevés több,mint a semmi...:DDD


Komplex-képzés...

Fitinsav:valóigaz,hogy megköti a Ca-ot,a Fe-t a Zn-t.De!A kenyérkészítésénél a fermentáció során a fitinsav egyszerűen lebomlik.A kész kenyér fitinsav tartalma ezért igen-igen alacsony,tehát nem fognak hiányt okozni.


"piridoxin glükozid"

Ne haragudj,de róla én még nem hallottam.

A kukoricában van acetál-piridoxin és indolecetsav.Ezek valóban gátolják a niacin! hasznosulását és pellagrát okoznak HA valaki csak kukoricaliszten él...


"A rostokban található aéfa-amilz gátló a vizsgálatok szerint károsítja a hasnyálmirigyet."

Hogyan?Én csak tippelni tudok:ad absurdum.

2011. jan. 8. 09:06

Az érelmeszesedésről még annyit, hogy kellően magas kor esetén szinte törvényszerű a megjelenése. Egyszerűen az ember nem ilyen hosszú időre "lett kitalálva".

(Utóbbit csak mint jól hangzó szófordulatot írom, ugyanis nem vagyok kreacionista.)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook