Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A cukrot teljesen el lehet hagyni? fórum

A cukrot teljesen el lehet hagyni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
162. fe9e12ede0 (válaszként erre: 159. - D3752afcf3)
2011. jan. 21. 23:55

Ufff! Távol álljon tőlem, nem kötekedni szeretnék. Minap a cukorfogyasztásom reggeli és ebéd alkalmából (szacharóz) 19 g volt, de még hozzájött 16 g glukóz, és 31 g fruktóz, és 2.4 g keményítő. (Hozzávetőlegesen 1 kiskanál cukor 6 g.) Mindez kizárólag zöldségből és gyümölcsből fogyasztottam el. Alma, répa, petrezselyem, karalábé, mák, törökmogyoró, tökmag, kelbimbó, mák, paszternák ennyit tartalmazott.

Szóval elhagyni nem igazán lehet, mert szükség van rá.


Átfogalmazva a kérdést, az ételekhez hozzáadott finomított cukrot viszont teljesen el lehet hagyni. A szükséges CH mennyiséget célszerűbb bevinni olyan ételekkel, melyek más hasznos dolgokat is tartalmaznak, nem csak üres kalóriákat.

161. 06bfdda89d (válaszként erre: 157. - Fe9e12ede0)
2011. jan. 21. 17:45

A természeti népekkel le is írtad a megoldást mondjuk egy ilyen arány esetén,amit a tanulmány felvet.A természeti népekkel csak egyetlen óriási problémám van: NINCS elfogadható és értékelhető nemzeti egészségi statisztikájuk.Próbálkozások ha történnek a civilizált részről,az sosem lehet elég mérvadó,elég hiteles...Miről beszélek?Had ne fejtegessem.Nézzed meg,hogy mikén készülnek az országok statisztikái,mi alapján.Aztán nézd meg,hogy ehhez hol adottak azoknak a bizonyos természeti népeknek a feltételei erre vonatkozólag...Egy árva fecske->egészségügyi kérdésekre kiélezett antropológus meg nem csinál nyarat...Vagy mégis hogy képzeled el az életet a bungalók,és egyéb igen természetes életű emberek közt az állítólagos központi statisztikát...Ami mi alapján is dolgozik?Na,gondold csak át ezt...;)


A cikk nem tűzte ki célul a diabetes gyógyítását,ezt felesleges számonkérni rajta.

160. 06bfdda89d (válaszként erre: 158. - Jersseygirl)
2011. jan. 21. 17:37

Én egy párszor már leírtam.Most újra leírom.

Kérdés:

A cukrot teljesen el lehet hagyni?

Válasz:

Igen.(Nem kapsz acukrózist...)

159. d3752afcf3 (válaszként erre: 158. - Jersseygirl)
2011. jan. 21. 10:20

A nyitó kérdés nem egészen pontosan van megfogalmazva, de ha úgy értem, hogy a szacharózt el lehet-e hagyni, akkor a válaszom igen.

Ha valaki édes ízre vágyik, számos természetes és nem természetes alternatívája van.

Úgy gondolom, így értette a kérdés feltevője.....

2011. jan. 21. 02:11
Bocs , beleszólok de a kérdés nem az volt , hogy el lehet-e hagyni teljesen a cukrot? Nem igazán kaptam rá választ ebből a fórumból.
157. fe9e12ede0 (válaszként erre: 155. - 06bfdda89d)
2011. jan. 20. 23:55

"izomglikogén->glukóz.Az ott nem beépített dísz."


Hát persze hogy nem dísz. Ha már zsírból kevés teljesítményt tudsz leadni, akkor ahhoz nyúl hozzá az izom. Mikor a lassú izomrostok aerob energia termelése kezd kevés lenni, akkor csatlakoznak a gyors rostok, azok pedig glikogénből nyernek energiát. Bár az tény, hogy amíg a glikogén raktárak csurdultig teltek, addig azoktól próbál megszabadulni. De ahogy merül az izom glikogén raktára, egyre inkább a zsírok felhasználása kerül előtérbe. (gyors rostokba sok edzés hatására sok mitokondrium keletkezik, majd azok is alkalmassá válnak a zsírok felhasználására.) Minél edzettebb vagy, annál nagyobb terhelésnél kezdi felhasználni az izom a glikogén raktárait. (spórol velük szűkösebb időre)

Kiadós edzés (lemerítés) után a zsírok lesznek az elsődleges üzemanyag.

Az izmoknak van egy bizonyos energiafelvételük lazsálás közben is. Nem sok, csak 12-15 kcal körül van kilogrammonként. Naponta. 50 kg tiszta izom esetén 600-750 kcal. Ha nem használod az izmot, akkor ezért inkább feléli a szervezet, a zsírt meg tartalékolja.

Ezt az alapanyagcserét miért ne tudná elvégezni zsírokból, főleg miután egy kimerítő edzés után a máj tartaléka is megcsappant?

Ezt nem találom abszurdnak, szépen megmagyarázná, hogy az intervallum edzés (Tabaata) hatására miért marad nagyobb a zsírok felhasználása, miközben az elégetett kalóriák csak töredéke az egyenletes állóképességi edzéshez képest.



Számomra az idézett "tanulmány" más okból komolytalan. Elhízott embereknek 2825 kcal étrend? Na ez nem semmi! Ekkora tömeg komoly visceralis zsírt rejthet magában lehet, az pedig inzulin temető...


Továbbá egy glukóz tolerancia teszt lenne mérvadó, mert valamivel bizonyítani kellene, hogy javult az inzulin érzékenység. Nem csak mint mikor kiszárad egy cserép virág, azért normalizálódik a cukorszint. Vagy rosszul gondolom?


A rakás veszélyt nem hogy nem ismerem el, hanem azt mondom, hogy az aterosclerosisban nem kizárólag a magas zsírbevitel a ludas.


Előszedhetem Dr. Lindberg kutatásait, ahol a természeti népek étrendjében aránylag magas zsírbevitel van, mégis ismeretlenek a civilizációs betegségeik. De náluk átlag 1600 kcal körüli a bevitel, és iszonyatos sokat mozognak. Gyalogolnak, cipelnek, egész nap aktívak. Nincs olyan intenzitása, mint a sportnak, de nagyon sokat csinálják.

2011. jan. 20. 19:15

Tegyük félre a találgatásokat,meg a tototippmixet,mert elveszik a lényeg...Megmondom én neked mi szúrja a szemem a legjobban ebben a "tanulmányban":

az,aki abból indul ki,hogy a cukorbetegség csupán a szénhidrát-háztartás zavara(és minden továbbit ennek rendel alá...),az nem tudja,nem ismeri és nem érti a témát,amiben kutakodni próbálkozik.Szakmailag nem kompetens és a hiányos ismeretei okozta téves alapokból téves eredményeket produkál.Ennyi.

Félreértés ne essék,rendkívüli rizikótényező a magas vércukor szint,de én azt gondolom,hogy aki egy kicsit is ismeri,hogy ez milyen komplex anyagcserezavar,az nem fog ilyen diétát ajánlani.Sok helyen,de itt hatványozottan igaz az,hogy nem hogy nem működik,de egyenesen káros a "kutyaharapást szőrivel" elv...;)

155. 06bfdda89d (válaszként erre: 154. - Fe9e12ede0)
2011. jan. 20. 19:01

"Ugyanis a cukorbetegek lefogyasztását hatástalannak találták, ezért nem foglalkoztak vele. Csak a cukorszin normalizálása volt a cél. "

Hát,ha ez így igaz,akkor számomra nem kompetens emberek a kérdést illetően.Hatástalannak találni valamit,ami igazolt...Nevetséges.


Ennek ellenére az összeállított %-ok,nagyon is alkalmasak a vércukor lent tartására,de ez nem is csoda,ha megnézed.De önmagában hordoz egy rakás más veszélyt,amit te nem ismersz el...:)Pedig ekkora zsírbeviel mozgás nélkül és túlsúlyosan...nevetséges.(upsz.szóismétlés:)


Semmilyen forradalmian új nincs benne...Ekkora fehérje és zsír terhelés mellett nem meglepő,hogy még a gyorscukor is lassan adja meg magát,nem?:)


"Ami tanulság számomra, ami ebből a tanulmányból is leszűrődik, az az, hogy az izmok kényszerből égetik alapanyagcsréjükkor (pl. TV nézés közben) a cukrot."

Ez speciel nem következik belőle.Miért következne?

Értsd meg: energia a mozgáshoz/munkához kell.Ha nem dolgozik...Akkor mi?Ez másképp nem működik.És tartós munkavégzés szükségeltetik,különben és addig is: izomglikogén->glukóz.Az ott nem beépített dísz.Ez másképp nem megy,ha akarod,ha nem.


"Cukorszint marad normális, de csökken az inzulin szint, agy + idegrendszer lakmározhat kedvére, izmok meg egyenek zsírt. (mégsem képtelenség?) "


Kb.130g-nyi ch-t fogyasztottak így naponta.Ezt az agy el is vitte,meg egyéb.Ami azon felül kellett energiára,az éhezési mechanizmuson keresztül megvalósult.Semmi extra nincs benne.Az agynak és egyéb obligát cukorfogyasztóknak nincs szüksége inzulinra,naná,hogy normális a vc(pláne egy ilyen iszonyat lassú felszívódás mellett),hol itt a titok,ezen görcsöltek és vittek el pénzt,megmondom nekik ingyen is!:DDDDD

Áh...nem komolyak ezek.De én falra mászok,mert itthon alig van pénz kutatásra,ezek meg minden baromságra találnak.Bocs,de ez kivehető az élettankönyvekből szépen...:)

Ha tényleg erről szól.De már nem biztos,hogy időt szánok az elolvasására...


"Miért nem inkább a plafont fogott glycogén raktár megcsappantása a cél?"

Ez abszurd,már megbocsáss.Te nem fogod megmondani a szervezetednek,hogy szervezze át a preferendumait,csak azért,mert neked jobb ötleted támadt.


"A kísérletben 142 g CH-val érték el, csak 38 g-al alacsonyabb a Te "remekbe szabott" ajánlásodtól."


u.a.Beszélj a májaddal.Meg a GluT-okkal.Meg a nagyvérköröddel.Meg úgy amblokk mindennel.


Én alábbra számoltam ki saccperkb...De még az sem az az eszement éhezés...

154. fe9e12ede0 (válaszként erre: 153. - 06bfdda89d)
2011. jan. 20. 10:18

Nos. A címmel tisztában vagyok, nem épp arról szól, amit én alá szerettem volna támasztani. Ami a mai hivatalos álláspont szerint magas fehérje bevitel, az a paleolit berkekben az alapértelmezett. Ezért nem egyértelmű, bár ugyanazt a makronutriens arányt célozza meg. (attól függetlenül, hogy a szerzők valőszínűleg sosem hallottak a paleolit étrendről, mégis amit tudományos kísérletei alapján kikövetkeztettek, az szinte majdnem ugyanaz).


Kigyűjtöm ide a lefontosabbakat:

control LoBGA

Energy (kcal) 2,825 2,825

Protein (g) 106 (15%) 210 (30%)

Carbohydrate (g) 388 (55%) 142 (20%)

Fat (g) 94 (30%) 158 (50%)

Dietary fiber (g) 24 36


(control - a hivatalos ajánlásnak megfelel)

Amivel nem értek egyet, hogy a szerzők súlycsökkentés nélkül szerettek volna eredményt elérni. Tehát nem 14 km futás, hanem semennyi mozgás nem volt benne. Legfeljebb TV távirányító gombjainak nyomogatása. Ugyanis a cukorbetegek lefogyasztását hatástalannak találták, ezért nem foglalkoztak vele. Csak a cukorszin normalizálása volt a cél.


Éhezni biztos nem éheztek a résztvevők, hisz 2825 kcal az bika adag. A résztvevők átlag 98 kg-os elhíott egyének voltak, hát kétlem hogy bírnának mozogni. (bár a LoBAG étrenden átlagban 1.8 kg-ot fogytak, a bika lakóriabevitel ellenére)


(Jómagam nem szoktam ennyi megenni, 1600-2000 kcalt ha nincs sport, 2000-2500-at ha futok vagy tekerek. )


Mindennek ellenére 5 hét alatt a kontroll csoport éhgyomorra mért vércukor szintjét 10 mmol/l ról 8.8 (na akkor mennyit ehettek a kísérlet előtt :O ) -ra vitté le, addig a LoBAG étrenden 6.6-ot értek el. - no comment.


Ami forradalmian új benne, hogy a komplex szénhidrátok helyett az egyszerű cukrokat találták nyerőbbnek, és ez beleillik a paleolit elgondolásba. Erre szeretnék visszatérni, de ezt majd a "diétavetélkedő" fórumon, erről lenne majd pár kérdésem az inzulin kiáramlási görbékkel kapcsolatban.


Ami tanulság számomra, ami ebből a tanulmányból is leszűrődik, az az, hogy az izmok kényszerből égetik alapanyagcsréjükkor (pl. TV nézés közben) a cukrot. Ha csökken a szénhidrát bevitel, a szervezet csökkenti a szénhidrát felhasználás arányát. Cukorszint marad normális, de csökken az inzulin szint, agy + idegrendszer lakmározhat kedvére, izmok meg egyenek zsírt. (mégsem képtelenség?)


Továbbá, miért várják az orvosok a testsúly csökkenéstől a vércukor normalizálódást? (tudok hülyéket kérdezni :)) Míg visszatelítődik a zsírszalonna (jojó?), addig van hová beparkolni a felesleges glükóznak. (pótmegoldás) Testmozgás kérdését nem vitatom, hisz szív és érrendszeri keringés szempontjából nélkülözhetetlen. Valamint javítja az inzulin érzékenységet. Szóval átfogalmazom az előbbi kérdést. Ez a plafonig telt zsírraktárak megcsappantásáról szólt. Miért nem inkább a plafont fogott glycogén raktár megcsappantása a cél? Ahogy csökken a máj glycogén tartaléka, egyre inkább zsírok kezdik ellátni az energia ellátás szerepét. A kísérletben 142 g CH-val érték el, csak 38 g-al alacsonyabb a Te "remekbe szabott" ajánlásodtól.

153. 06bfdda89d (válaszként erre: 151. - Fe9e12ede0)
2011. jan. 20. 00:20

Maradjunk csak az átlag embernél.A főcímet pedig olvasd el...Ha az a kitűzött cél,akkor ja,érthető.Sőt elképzelhető bizonyos feltételek megléte esetén.Nem néztem végig a cikket (még),de majd le is mentem,de arra kíváncsi vagyok,hogy a testmozgás kérdésére kitér-e benne.Ami persze nem feltétlenül 14km futás...

Nos...glukóz-kontrollnak megteszi...Érthető és eddig is jól ismert okokból.De mindenképp átnézegetem,mert érdekel maga a téma is.


Hm...biztos sokat éheztek ezek az emberek...Ami amúgy szintén kedvez a fogyásnak,mert jóllakottan (majd írok erről is-tök nagy!:)nem is igazán lehet fogyni,vagyis...Na...majd írok még.:)

152. 06bfdda89d (válaszként erre: 150. - Fe9e12ede0)
2011. jan. 20. 00:12

Jó.Magyarázd el.A topikunkban.Reményeim szerint hamarosan több időm lesz...Akkor majd én is magyarázok!:)


Csokis cuccot elmentettem és igen...Nem ez az,ami miatt nem ajánlott,de...

...Ki ajánlotta?:)

151. fe9e12ede0 (válaszként erre: 133. - 06bfdda89d)
2011. jan. 19. 15:28

"De ezt az étrendet egy átlag embernek, aki a sporttal csak képernyőn találkozik NEM lehet ajánlani. Ez elmegy annak, aki tizenkm-eket fut. . . "


Figyu, hallottál a LoBAG étrendről? Ezt 2. típusú cukorbetegeken próbálták ki. Terápiás célból!

Keményítő helyett egyszerű cukrok, 20% CH, 30% protein, 50% zsír! Hasonló makronutriens arány, mint ahogy én táplálkozom. Nem sportolókon, hanem 2-es típusú cukorbetegeken tesztelve. Nem kellett nekik 14 km-ket futni, de az étrend működött! Jobban mint a gyógyszeres kezelés!


[link]


Azért megincsak nem a bulvársajtóban megjelent cikk. (ugye, képtelenség?)

150. fe9e12ede0 (válaszként erre: 139. - 06bfdda89d)
2011. jan. 16. 23:36

"De bizony az alapvető tápanyagoknak (melyek java részét olyan emberek "tanulmánya" alapján utasítod el,akik az orvos -de bármilyen- tudománnyal köszönő viszonyban sincsenek és ez nem azon múlik,hogy vajjon"......


Nos, akkor ajánlok még egy ORVOST! Ő Kurt G. Harris MD. Blogja paleo nutrition a:


[link]


címen olvasható, és bizony még nagyobb zsírtartalmú kajáket ajánl (persze abszolút cukor mentesen), mint amit én fogyasztok (sok aerob edzés mellett).

Bizony, az alapelveivel egyetértek, tudon Neked meredek, de majd elmagyarázom miért helyeslem.

149. fe9e12ede0 (válaszként erre: 148. - 06bfdda89d)
2011. jan. 15. 00:59

Akkor próbáljuk meg így:


[link]

Adoi%2F10.1289%2Fehp.8009&representation=PDF


(tini.cc letilva, ezért széttörtem 3 sorba)


Na azért nem ez a tanulmány lesz ami miatt nem vennék többet kakaót, csak elgondolkodtató. (és bosszantó)

148. 06bfdda89d (válaszként erre: 147. - Fe9e12ede0)
2011. jan. 14. 23:39
Hu, ez ismétlésre szorul,nem tom elolvasni.
147. fe9e12ede0 (válaszként erre: 67. - 06bfdda89d)
2011. jan. 14. 23:14

Csokika mikulás ügyben még egy kis adalék.


Minap felsoroltam, mi minden nyerhető a 2 leveses kanál mákból. Mielőtt megkérdezném, milyen ásványi anyagok nyomelemek találhatók a csokimiulásban, gondoltam segítek egy kicsit.


Kezdjük mindjárt azzal, ami nálam lecsapta a biztosítékot. Ez pedig az ólom.


[link]


Arról meg engem nehezen fog meggyőzni bárki is, hogy erre szüksége van a szervezetnek. Sajnos ez mindenre vonatkozik, amibe kakaó kell, ugyanis Nigériában ólmozott benzint használnak, és bizony valahogy belekerül a kakaóba...

(ha már egyszer előjöttek a mérgek)

146. fe9e12ede0 (válaszként erre: 136. - 06bfdda89d)
2011. jan. 13. 18:47

"A homocisztein felszaporodása nem csak ezt okoz, hanem a trombozis-hajlamot is fokozza. De ezt csak kiegészítésiképp. . ."


Tudom,valóban nem tartozik a témához. Csak azért említettem, hogy nem minden esetben a lehet ráfogni a rossz étrendre. Persze ha hiánybetegség lenne, akkor az étrd váltóztatás segíthetne, de van még más számtalan lehetőség, mitől lehet érelmeszesedés. Végül magad is ezt mondtad.

2011. jan. 13. 18:39

[link]


Pár adat a cukorfogyszatás alakulásáról. Van miből elhagyni...

144. 06bfdda89d (válaszként erre: 143. - D3752afcf3)
2011. jan. 13. 15:11
Nem valószínű...:)
2011. jan. 13. 11:03
Elnézést, tudnátok egy kicsit segíteni nekem labor értékekkel kapcsolatban?
142. fe9e12ede0 (válaszként erre: 139. - 06bfdda89d)
2011. jan. 13. 04:05

"Amit írtál, az csak azt bizonyítja, hogy oda kell figyelni a GI-re is. . ."


Erre odafigyelek.


Ha megvan még az a pps amit átküldtem, akkor a 4. oldalon van egy tárolt inzulin kiáramlása című görbe. Ezzel kapcsolatban még lett volna pár kérdésem, de majd csak akkor fárasztlak vele, ha valóban túl leszel a vizsgákon.

2011. jan. 13. 03:25

Ha már ebbe is belekevertük a sportot, akkor egy kis kedvcsináló:


[link]

140. fe9e12ede0 (válaszként erre: 139. - 06bfdda89d)
2011. jan. 13. 02:45

OK, akkor megint olyan területre érkeztünk, ahol nagyrészt egy oldalon fogunk állni :)


Ha egy nem sprotoló ember energiaigényét nézzük, és megpróbáljuk zsírmentes testtömeg kilogramonként bevinni neki a 0.8 g teljes (szerintem kevés) teljes értékű fehérjét, akkor már alig marad hely a "csak kalóriákat" jelentő zsírnak, és cukornak.

Szóval itt csokimikulásnak nincs helye. Ezért nem villant be az agyamba, hogy ide szeretnél kilyukadni. Nos a múltkori 20% protein bevitel (esetemben) kb. 1.2 g-ra jött ki zsírmentes testömeg kilogramokra számolva, ami másfélszerese a 0.8-nak. Ennyi építőkocka csak elég....


Ami a meglepően magas zsírbevitelt nálam kiadja, azok ugye egyrész a húsokban található rejtett zsírok. A tojás sárgájában is ott lapul átlagban 5 g zsír, 4 tojás esetén ez is 20g. Ma betoltam 2 kanál mákot darálva. Ez 60g. Csak enenk energia tartalma 315 kcal, 22% CH, 66% zsír, 12 protein. Igaz,tettem hozzá még kb 10g (+90 kcal) kókuszzsírt olvasztva, hogy el tudjam keverni. És így már 34,9 g zsírbevitelnél tartottam. (plusz 1 kanál növényi tejpor, + pár szem mazsola. Nagyon fincsi. És laktatós. Persze nem kizárólag a zsírevés volt a cél, de mint tudod, nem fogyasztok tejet, és a mák jó kalcium forrás! És még sok másnak forrása:


Calcium 863mg

Iron 5.9 mg

Magnesium 208 mg

Phosphorus 522mg

Potassium 431 mg

Sodium 15.6 mg

Zinc 4.7 mg

Copper 1.0mg

Manganese 4.0mg

Selenium 8.1mcg


Igaz, 12 g fehérje (amino acid score 104) bevitelt is letudtam a 2 leveses kanál mákkal.


Másik kiskanál kóskuszzsírt pedig a hagyma alá tettem, ami a zöldséges tengeri hal alátétje lett.

Hal alá mégsem akartam disznózsírt tenni, olívaolajat meg kár rá pazarolni, hisz abban a sütéstől úgyis tönkremegy minden ami valamit ér. Olajon meg elvből amúgy sem sütök, erre inkább a telített zsírok megfelelőbbek. Tehát kb. 20g zsírbevitelt jelentett üres kalóriákban, meg a 2*170 mg EPA halolaj kapszulla. Az összes többi zsír pedig más hasznos építőelemekkel egyetemben került elfogyasztásra. Törökmogyoró, mandula, tökmag formájában. Ha hiszed, ha nem, ebből szokott összejönni...

Szoktam szalonnát darabolni kajákba, de inkább mint ízesítés. (bőröstől) Házi sonka jobb, az legalább fehérjét is tartalmaz.


Ha már itt tartunk, akkor számora a hántolt rizs jelent ilyen üres kalóriákat, abból igazán nem sok mindent nyerhetünk. Ugye köztudott, hogy csak hántolt rizsen élő embereknél milyen hiánybetegségek alakultak ki. A CH szükségletem ezért inkább zöldségekből és gyümölcsökből fedezem, hisz tápanyagokban vagy nyomelemekben sokkal gazdagabbak. Dr. Cordain nem egységnyi tömegre számolgatja a tápanyagokat, hanem azt nézi, hogy 1 kcal energiához mennyi vitamin+nyomelem tartozik. Ilyen alapon pedig a spenót is meg a káposzta is lekőrözi a gabonákat.

Ezek után ismét megválaszolhatjuk a topicot, azaz a "finomított" cukrot teljesen el lehet hagyni.


Azért még a zsírok és építkezés témában hogy ne legyünk teljesen elfogultak, szükség van zsírra is az építkezéshez. Agy szárazanyag tartalmának 65 százaléka zsír. Omega3 és omega6 zsírsavak. Idegrendszer sem építkezhet zsír nélkül. Sejtfalak, membránok sztreánjait említetted.


"Minden felesleges E zsírként raktározódik,szerintem ezt pont az előző hsz-ben írtam..."


Azért ehhez meg tegyük hozzá, hogy egy átlagember 350 g szénhidrátot eltárol az izomzatában, és kb. 200 g-ot a májban (utoljára ennyiben egyetértettünk, bár elég sokfélét írtak más-más helyeken) Ha ezek a raktárak plafonig telnek, akkor bizony a többiből zsír lesz. Aki több CH-t akar kajálni, mint amit az idegrendszere elfogyaszt, jobban teszi, ha előre csinál neki helyet az izmokban. Ugye megint mozgás kell hozzá. És elég intenzív.


".De bizony az alapvető tápanyagoknak (melyek java részét olyan emberek "tanulmánya" alapján utasítod el,akik az orvos -de bármilyen- tudománnyal köszönő viszonyban sincsenek"


Tudnál ilyenre példát mondani?


Ezt most a kettlebelles cikkre értetted?


To analyze the energy cost and exercise intensity of kettlebell workouts, ACE enlisted the help of the research experts at the University of Wisconsin, La Crosse Exercise and Health Program.

The team, led by John Porcari, Ph.D., and Chad Schnettler, M.S.,

139. 06bfdda89d (válaszként erre: 138. - Fe9e12ede0)
2011. jan. 13. 00:19

"Gondolom azt szeretnéd tőlem hallani, hogy triglicerid szint fel, LDL fel, HDL le, aztán kezdődik a hullajó buli.... "


Na,ez így klasszul hangzik kezdésnek,de akkor majd leírom a lépéseket,hogy tisztább képet kapjunk bizonyos törvényszerűségekről...Akkor megérted azt is,hogy miért írtam a kort is,mint rizikótényezőt a kérdésben,bár...korábban pont Márton is mondta én meg bólogattam nagy serényen,minthogy IGAZ,amit mondott...:D


"tarthatsz valakit csak CH-n, ha nem fogja elhasználni, akkor abból úgyis vérzsír lesz. Ugyanott van ahol a part szakad. "


Hm...Elég lökött lennék,ha csak ch-n akarnék valakit tartani...

Minden felesleges E zsírként raktározódik,szerintem ezt pont az előző hsz-ben írtam...Úgyhogy írom is:

tarthatsz valakit csak zsíron,ha nem fogja elhasználni,abból...

...elhízás lesz...maradjunk ennyiben...nem feltétlenül jár együtt ugyan a kövérség magas vérzsírszinttel,vékony emberke: vica versikéje...

(És ugyanígy javítanám a te mondatodat is.:)


Annyira arra koncentrálsz,hogy a táplálék mennyi E-t ad,hogy teljesen elfelejted,hogy van egy óriási másik funkciója is a táplálkozásunknak,történetesen az építőkövek megfelelő mérvű biztosítása.Te zsírból mit akarsz építeni?Ja tudjuk...és az rendben is van,de...az édeskevés az élethez,hogy a szteránvázasaink felépülhetnek...Például...Továbbá a keletkezett E egy része az építéshez szükséges E-t is biztosítja...Merthogy az étkezésnek ez egy másik fő funkciója(az építés)...A zsírban nem sok funkció van...Nyílt cukorban szintúgy nincs,de azt én nem is reklámozom,nem erről van szó...De bizony az alapvető tápanyagoknak (melyek java részét olyan emberek "tanulmánya" alapján utasítod el,akik az orvos -de bármilyen- tudománnyal köszönő viszonyban sincsenek és ez nem azon múlik,hogy vajjon Spéci Nőcinek elégséges-e már az ismerete,vagy sem és akkor nem igaz,amit írtam az előbb azokról az emberkékről,hanem a tudomány eléggé egzakt ahhoz,hogy ha valami nem rajta áll,akkor az nagy valószínűséggel ne lehessen igaz...Tovább megyek.Helyes alapokból is lehet téves következtetést levonni,elég egy icinke-picinke csúsztatás és már az egész gondolatmenet gellert kapott...) nagyon sok hasznos funkciója van.Most meg se kérdezd,mert tudom jól,hogy mennyi mindenben nem értünk egyet,majd a másik topikon vesézzük tovább a kérdést,ide úgy sem illik!Majd ott jót csámcsogunk rajta,el vagyunk mi mint a befőtt!:))))


Visszatérve tehát a nem-mozgásra,amit nem felmentésnek írtam,hanem tény-megállapításnak,mond ha nem így él az emberek zöme...;):

Egy ilyen életvitel mellé nem lehet 40%-os zsírbevitelt javasolni.A napi tizenx km futás,ok.Na de...azért ez nem általános.Sőt...

Továbbá:Kövesd le a zsír útját a szervezetben és kövesd le a cukorét(ami ugyebár több helyről is származhat...)Nem mindegy...


Amit írtál,az csak azt bizonyítja,hogy oda kell figyelni a GI-re is...De én újra elmondom:

nem-sportoló emberekről beszélek.Akkor neki a tv-nézés alatt nincs zsírégetés...;)


"De nem értem, miért ne lehetne zsírt égetni, mondjuk alvás közben...."

U.a.:)


"feltéve, hogy az embernek nem marad ennyi idő után is magas az inzulinszintje,"

Nem értem mitől maradna magas az inzulinszint...:O

138. fe9e12ede0 (válaszként erre: 136. - 06bfdda89d)
2011. jan. 12. 22:57

"Én szeretném,ha te tennéd meg...;) "


Gondolom azt szeretnéd tőlem hallani, hogy triglicerid szint fel, LDL fel, HDL le, aztán kezdődik a hullajó buli....


"Ez hol sport-tiltás?Nem arról szól... "


Nem is írtam tiltást, hanem azt, mondom, hogy ne legyen "felmentés". Variálhatod akárhogy a makronutrienseket, tarthatsz valakit csak CH-n, ha nem fogja elhasználni, akkor abból úgyis vérzsír lesz. Ugyanott van ahol a part szakad.


A keményítő épúggy jó nagy energiaraktár, mint a zsír, csak egyikbe az egynyári növények tárolnak, míg az évelők inkább olajos magvakba fektetnek.

(általában) Állatok meg zsírba. Ha ezeket elfogyasztjuk, feléljük a raktáraikat.


Ha mindenáron abból indulunk ki, hogy az intermedier anyagcserében közös valuta a glükóz, akkor tényleg nem fogjuk megérteni, hogy az olajos magvakban lévő zsír az éppúgy energiaforrás. Csak mert az agy nem szereti, de hát az agy és az idegrendszer 25%-át eszi meg energia bevitelünknek, a többi szerv nem finnyás a zsírra. (báta oxidáció) Míg a cukrot előszeretettel feléli az agyunk és az idegrendszerünk, (zsírokból származó ketonok csak ha nagy szükség van rájuk), addig az izmok inkább zsírra ketyegnek jól, szénhidrátra meg csak ha túl sok van raktáron, vagy annyira nagy teljesítményt kell leadni, amihez kevés az oxigén. Ilyenkor jönnek szóba a helyi glycogén raktárak.


"Azt pedig ki ne találd,hogy tv-nézés közben égnek a zsírok...Ez abszurd..."


Pedig számtalan tanulmány bizonyítja, hogy a glycogén égetős edzés után tovább emelkedett marad a zsírok felhasználása. Reszpirációs hányados mérésével alátámasztva. De ha koplalsz 16 órát, már akkor is ilyen állapotok állnak elő. Igaz, hogy a máj 24 óráig bírja cukor utánpótlást, de már 16 órára szép magas lesz a zsírok felhasználása. Ráadásul olyan zsírdepókból, amikből stresszt okozó sporttevékenység közben nem lehet kiszedi a zsírokat, mert alfa-adrenerg receptorok blokkolják a zsírfelszabadítást. Ezekből csak alacsony inzulin szint mellett hajlandók előjönni a makacs zsírok.... Hosszabb ideig nem jó koplalni, mert ezután már kezdődik az izmok felélése, glukoneogenezis saját anyagból. De már ilyenkor is zsírt használnak az izmok alapanyagcseréhez, ....


[feltéve, hogy az embernek nem marad ennyi idő után is magas az inzulinszintje, amitől az izmok továbbra is cucit fognak égetni alapanyagcseréhez, és akkor a máj elég gyorsan lecuppan, és rád tör az éhség, hogy még a vasszöget is megeszed.... Peersze ezt vedd úgy, hogy csak hangosan gondolkoztam.... - a kapcsoszárójelől, zárójel bezárva]


De nem értem, miért ne lehetne zsírt égetni, mondjuk alvás közben....

137. 06bfdda89d (válaszként erre: 135. - Fe9e12ede0)
2011. jan. 12. 21:46
Jó hát,nem ez lett elvitatva,nehogy már az legyen,hogy ch-bombát hirdetek...Nah...:-/
136. 06bfdda89d (válaszként erre: 134. - Fe9e12ede0)
2011. jan. 12. 21:44

Ja-ja...nyílván a legegyszerűbb H-tárolási formula ez:C-C-C-C-C-C (bocs,a kilógó karokat a H-ra nem tudom bebiggyeszteni),de ez nem azt jelenti,hogy ez az élet,hanem azt,hogy a zsír egy jó nagy energiaraktár...A szénhidrát-anyagcsere a központja az életnek.Én erre utaltam.;)


Doki néninek igaza van...:) Erre célozgattam...:)


Na ezt itt olvasd el megint,amit utána írtál erősen nem passzol hozzá.Szóval még egyszer:

"De ezt az étrendet egy átlag embernek,aki a sporttal csak képernyőn találkozik NEM lehet ajánlani."Ez hol sport-tiltás?Nem arról szól...


Nem tudunk az aterosclerosisról,a koleszterinről érdemben beszélgetni,amíg vagy te,vagy én le nem írja a patomechanizmusát.Én szeretném,ha te tennéd meg...;)


A homocisztein felszaporodása nem csak ezt okoz,hanem a trombozis-hajlamot is fokozza.De ezt csak kiegészítésiképp...Amúgy ez most hogy jön ide?A B12 vitamin hiánya leginkább a veganokat fenyegeti,de még mindig ott van a B6...A kislány hiánybetegségét nem értem miért idézted be.Az átalakulásoz nem csak a vitaminok kellenek,hanem transzferáz és szintáz is(melyik út merre...),lehet inkább ez hiányzott?Nem tartozik a témához...:)


Azt pedig ki ne találd,hogy tv-nézés közben égnek a zsírok...Ez abszurd...

135. fe9e12ede0 (válaszként erre: 134. - Fe9e12ede0)
2011. jan. 12. 21:05

[link]


lemaradt a link :(


Érdekesség képp: tanulmány 2143-dik oldalán látszik, hogy az amerikai felnőttek már nemcsak a természeti népek, hanem az állatvilágból is kilógnak a magas LDL értékükkel....

(alig esznek zsírt, kukoricaszirupot meg fruktózt annál inkább)

134. fe9e12ede0 (válaszként erre: 133. - 06bfdda89d)
2011. jan. 12. 20:36

Nos idézni akartalak, majd utána írni ugyanazt a mondatot, de a cukor helyett zsírt írni.... aztán később kiegészítettem, az idéző jelet meg nem vettem le. Hamu fejemre.


Hidd el, a kicsillagozott leletekkel én is értetlenkedtem a "doktornéni"-nél. Megkérdeztem, hogy ha a HDL annál jobb, minél magasabb, akkor miért van mellette csillag? Azt mondta, hogy az úgy nagyon jó ahogy van, ne foglalkozzak vele. Aztán kérdeztem a vérsüllyedést. Erre azt válaszolta, hogy referenci tartományt be kell állítani a gépen. Mivel igen alacsony, ezért kicsillagozta, de ez is nagyon jó.. de mivel a CRP is alacsony, ezért biztos hogy nincs gyulladás a szervezetemben...


"De ezt az étrendet egy átlag embernek,aki a sporttal csak képernyőn találkozik NEM lehet ajánlani."


Ezt most tekintsem a testnevelés alóli felmentésnek? Én soha senkinek nem írtam, hogy ne mozogjon! A szervezet olyan, hogy ha valamit nem használsz, akkor az tönkremegy benne!

Kifogásokat lehet keresni, azt a legkönnyebb. Szépen lassan összejött az otthoni konditermem, pár hete heggesztettem húzódzkodó rudat is a garázsba. Minimalista módon is lehet sportolni.


[link]


[link]


Mára felszáradtak az utak, bringával jöttem melóba. (26 km egyik irányba).


"De mi van,ha nincs hosszabb táv?"


Erre már kitértem a "diétavetélkedő" fórumban. Ha nem tömöd tele a szervezeted szénhidráttal (persze adjuk meg ami az agynak és az idegrendszernek kell), akkor az izmok szépen fogják égetni a zsírt. Alapjáraton, tv nézés közben, vagy alváskor. De ehhez megintcsak sportolni kell, mondjuk kettlebell.


[link]


Ajánlgatom itt fűnek fának, annak is aki nem futhat. Télen lehet szobában csinálni, ki sem kell menni hozzá a lakásból!


Tudom, erre azt fogod írni, hogy ez nem lehetséges, olvassam el mégegyszer a stressz választ :)


Áruld el légyszi, hogy mit kellene a atherosclerosis témából elolvasnom? Ha kajával bevitt koleszterin károsító hatására gondolsz, ebben nem hiszek. Ha ez így lenne, akkor a vegáknak egyáltalán nem írnának fel sztatinokat....


[link]


Már említettem a "diétavetélkedőn", hogy Anyicskov nyúlainak valóban nem tett jót a koleszterin. De mint köztudott, a nyúl NEM húsevő. Steinberg ugyanezt a kísérletet nem tudta megismételni kutyákkal, dühöngött is érte eleget, mert ezek a fránya dögök epesavakká alakítják a fölösleges koleszterint. Aztán Megoldotta a problémát, bizonyította, hogy a kutyáknak is megárt a koleszterin, miután blokkolta a pajzsmirigy működésüket. Ezek után gondolom világos, miért kerülöm a kukoricát és a szóját, hisz állatorvoséktól tudjuk, hogy ők ezzel rontják az állatok pajzsmirigy funkcióját, ha kevesebb takarmányon szeretnének állatot hízlalni. Tudsz olyan feldolgozott húskészítményt, melyben ne lenne szója?


Atherosclerosis... Mostanában egyre többen piszkálják a témát, miszerint a szervezet szintű gyulladás és a homocisztein a fő bűnös. Homocisztein a metonin bomlásából keletkezik, a lebontásához B6, folsav és B12 kell. (hiánybetegeket követeltél tőlem - persze korral szépen csökken a B vitamin felszívódás ugye :) ). Kilmer McCully 1968-ban egy 9 éves kislányt vizsgált, aki homocisztinurában szenvedett. A kislány mamája elmondta, hogy nagybátjuk is ebben szenvedett, és 1933-ban meghalt. (8 évesen stroke-ban). McCully a 70-es években publikálta az elméletét. Persze Harvard diplomával a zsebében kirúgták, 2 évig munkát sem kapott, majd végül elhelyezkedett kórboncnoknak. Persze ha át akarsz menni a vizsgán, ezt meg se említsd, csak szóltam, hogy a történet attól picit összetetteb, hogy a zsírt kikiáltsuk patás ördögnek!


Inkább idézek pár kutatást, nézzük meg mit esznek a ermészeti népek:


[link]


Mindemmellett tömérdek zsírbevitel mellett alacsonyabb az LDL szintjük, nem úgy mint az amerikai felnőtteknek. Pedig őket már leszoktatták a zsírról, persze esznek helyette feleslegen sok szénhidrátot.


Továbbiakban is a "vademberek" étrendjét tartom a legésszerűbbnek követni, ha ezt tekintem az evolúció/teremtés által számunkra kitaposott ösvénynek, de amennyire az ő életükben a mozgás az nem a TV bámulását jelenti, ugyanúgy a miénkben sem a foci meccs közben a sörösüveg emelgetésével kellene sportolnunk....

133. 06bfdda89d (válaszként erre: 131. - Fe9e12ede0)
2011. jan. 12. 07:53

" "Végső soron: a cukor és zsír az élet. . . " "


Ezt te miért tetted idézőjelbe?


"HDL-t kicsillagozták, netán túl jó? :)"

"Még az albumint csillagozták ki, de ez is picit jobb mint a referencia tartomány."

A csillag nem azt jelenti,hogy elégedettek...:)


"Ami ettől jobban izgatott, az a gyulladás szint volt. De CRP 1.4 vérsüllyedés 1 (2-10) szóval ez is referencián kívül kicsillagozva."


Ez akármi,nem téma.


Figyelj.Olvass el még egyszer,én sem mondtam mást.

De ezt az étrendet egy átlag embernek,aki a sporttal csak képernyőn találkozik NEM lehet ajánlani.Ez elmegy annak,aki tizenkm-eket fut...Én is írtam,nyílvánvaló: hosszabb távon az izmok zsírt égetnek.Remek.De mi van,ha nincs hosszabb táv?Elolvastad már az atherosclerosis patomechanizmusát,vagy nincs rá anyagod és gepeljek...Hm?

Te is ha egyszer abbahagyod ezt az intenzív mozgást,jobb,ha elfelejted ezt az étrendet.Főleg,hogy a kor előrehaladtával szinte tálcán kínálkozik rá a lehetőség...

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook