Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A citrom fogyasztása pótolja a C vitamint? fórum

A citrom fogyasztása pótolja a C vitamint? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
19. dee (válaszként erre: 18. - DODICA)
2007. jan. 7. 10:35
Azért nem teljesen így van.Ártani is lehet vele.
18. DODICA (válaszként erre: 16. - Dee)
2007. jan. 7. 10:12
Fene se tudja. Én is úgy gondolom, jóval többet kell bevinni a szervezetbe (ártani nem árthat, úgyis kiürül a fölösleg), mint amit manapság előírnak. Olvastam valahol, hogy a ma előírt maximum adag a skorbut idején lett előírva, annak megelőzésésre minimumként.
17. Nívea
2007. jan. 6. 18:57

Állitolag a narancsban több van, mint a citromban.Ezt olvastam a Diéta magazin egyik számában

és tönkreteszi a fogzománcot

16. dee (válaszként erre: 13. - 575e11e2d1)
2007. jan. 6. 18:39
Az lehet,hogy megeszed.De mennyit hasznosítasz és mennyit pisilsz ki?
15. DODICA
2007. jan. 6. 17:11
nagyon nagy C-vitamin tartalmú a pomelot is, olyasmi, mint a grépfrút, csak kb. háromszor akkora.
2007. jan. 6. 08:51
Hallottál már a litcsiről(az egy gyümölcs) abban is sok a C-vitamin és méregtelenít is.
2007. jan. 4. 11:06

A naplómban írok a c-vitaminról. Akit érdekel, az olvassa el.


Én 3000-4000 mg C-vitamint eszem meg egy nap

12. kft
2007. jan. 3. 12:15
Nagyon egészséges vitamin,mert természetes. Azonkívül kiváló zsírégető "dl. enyhe ásványvízbe 1 citrom levét facsarva meginni.
11. gkreka
2007. jan. 3. 12:10

ezt találtam a c-vitaminról:


Vízben oldódik, fény, hő hatására bomlik, folyamatos pótlására van szükség, mert hamar kiürül a szervezetből.


Szerepe:

• enzimek aktiválása, sejtoxidációs folyamatok

• kollagén-szintézis (az íny, fogak, porcok, csontok, bőr egy fontos fehérjéje)

• az immunrendszer hatékonyságának erősítése

• hormonok szintézise, a hormonrendszer egyensúlyának fenntartása

• vas-, és réz felszívódás, vörösvértestképzés

• antioxidáns (rákmegelőző)

• sejtek, szövetek regenerálása


Hiányának tünetei, betegségei:

• skorbut (vérzékenység)

• levertség, fáradtság

• az immunredszer legyengülése

• rossz fogak, fogínybetegségek

• kötőszöveti gyengeség (narancsbőr)

• lassult gyógyulási folyamatok


Túladagolásának tünetei, betegségei:

• Vízben oldódik, így a felesleg hamar kiürül, de tabletta formájában való túlzott szedése (tartósan több mint 1000mg/nap) esetén vesekövesség alakulhat ki.

Nagyobb mennyiségben tartalmazza:

• citrusfélék (citrom, narancs, grapefruit)

• csipkebogyó

• paprika

• kivi, alma, birsalma, cseresznye, ribizli, szeder stb

• káposztafélék (savanyú káposzta)

• saláta

• brokkoli

• krumpli



Egyéb tudnivalók:

• csökkenti a vér koleszterinszintjét

• erősíti a fizikai teljesítményt

• gyorsítja a gyógyulást, a szervezet felépülését

• csökkenti a stresszt

• kötőszöveti gyengeség (narancsbőr) ellen hatásos

• fogamzásgátlót szedőknek, dohányosoknak, alkoholt sűrűn fogyasztóknak több C-vitaminra van szükségük

• láz, aszpirin, fájdalomcsillapítók szedése megnöveli a szervezet C-vitamin igényét

• várandósság, szoptatás ugyancsak növeli a szervezet C-vitamin igényét

• a természetes eredetű formája tarósabb, mint a szintetikus, tabletta formában előállított

• vesebetegség esetén nagy dózisú szedése nem ajánlott

2007. jan. 3. 11:30
Talán
2006. szept. 13. 14:58

A C-vitamin nagyon sérülékeny vegyület, levegőn oxidálódik, hő hatására is gyorsan elbomlik. A piacon napokig álló gyümölcsök és zöldségek C-vitamin tartalma drasztikusan lecsökkenhet. A déli gyümölcsöket zölden szedik, és mesterségesen érlelik, így a vitamin tartalmuk nem lesz olyan magas, mint az a közhiedelemben él.

Találtam néhány zöldséget, amiknek elég magas a C-vitamin tartalma, nem könnyen bomló, illetve nemcsak olyat kapsz, amit hetekig tároltak..

Káposzta: 40-50 mg/100g C vitamint tartalmaz. A télre eltett savanyított káposzta nyersen fogyasztva szinte a teljes C-vitamin tartalmát megőrzi.


Karalábé: Magas C-vitamin tartalma (60 mg/100 g) miatt ajánlatos a nyers fogyasztása.


Karfiol: Magas C-vitamin tartalmát, (60 mg/100 g) mélyhűtött állapotában is megőrzi.


Paprika: A C-vitamin tartalma 100 mg/100 g, de fajtától függően, beérett állapotában, a 300 mg-ot is elérheti . Előnye, hogy savanyított állapotában is megőrzi a C-vitamin tartalmát.

2006. szept. 13. 13:57
A kiviben dupla annyi van. És a többi citrusfélében is több.
2006. szept. 13. 09:55
Állítólag a paprikában több a C vitamin mint a citromban...
2006. aug. 17. 10:49
Sajnos zöldségből, gyümölcsből nem lehet elegendő C-vitaminhoz jutni. Illetve lehet, ha az ember reggeltől estig azt eszi. A RDA által mehatározott 60 mg napi bevitel kb annyira elég, hogy ne legyünk skorbutosak. Viszonta napi 500 illetve 1000 mg C-vitamin elosztva, vagy folyamatosan felszívódva nagyon sok bajt megelőz (napi 2000 mg-al rákos betegen is segítettek már ! ) És vesekövet sem fog kapni tőle senki.
2006. aug. 14. 19:04
Hogy értve pótolja-e? Kóros C-vitaminhiánynál biztosan jó a külön "mesterséges" bevitel, normál esetben a napi táplálékkal elegendő mennyiségnek illik bekerülni a szervezetbe. A citrom pedig kiváló c-vitamin-forrás. Ilyen még pl. a káposztafélék, paprika, egyéb citrusfélék, úgy hirtelenjében...
2006. júl. 31. 14:47
szerintem nem
2006. júl. 8. 14:50
Én nem vagyok a mesterséges vitaminforrások híve. Igaz, hogy gyorsan ürül de ha minden étkezésnél eszel valamit amiben van(citrusfélék, paprika,paradicsom...stb), az sokkal jobb, mintha valami mesterséges készítményt vennél, amiben van vagy 1000mg és majd csak azt veszed észre, hogy vesekövet kaptál.
2006. júl. 7. 16:11

A C vitamin hamar ürül a szervezetből, pótolni biztosan nem pótolja :(.

Olyan készítményt kell vásárolni, ami fokozatosan szívódik fel a szervezetben.

2006. júl. 7. 14:31
Szerintetek a citrom fogyasztása potolja e a C vitamint?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook