Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A cicáim fórum

A cicáim (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A cicáim

238. Donyta
2008. jan. 29. 07:33

Sziasztok! Nálunk semmi szél nem volt, szerencsére.

Viszont az éjszaka nem volt viharmentes... a mam megint szült, és le kellett asszisztálni! Viszont most a 5. hónapos maccs szopik!!!

2008. jan. 29. 07:03

Sziasztok!

Jó reggelt szép napot cicások.

Ezekszerint nem csak az én cicám félt a viharos szél hangjától.

236. godgoda
2008. jan. 28. 07:33
Szép jó reggelt mindenkinek nekem 2 cicám van és tegnap mind a kettő a pléd alatt kuporgott a szél döngette a redőnyt még a vacsorájukat is valamikor éjjel ették meg.
2008. jan. 28. 06:50

Jó reggelt, szép napot mindenkinek.

A cicák , hogy viselték a nagy szelet. Az enyém odabujt mellénk.

2008. jan. 27. 08:02
Jó reggelt szép és derüs napot kívánok minden cicásnak.
233. Donyta
2008. jan. 26. 08:00
Sziasztok, szép napot cicások!
2008. jan. 26. 07:31

Jó reggelt aszép napot mindenkinek!

Mirmil bizony nagyon féltékenyek tudnak lenni a cicák.

Mikor az előző cicám meghalt én is hetekig sirattam és azt mondtam soha többet cica, de mikor a mostanit 6 hetesen idehozta a fiam egyből megszerettem olyan kis gomboc volt.

Nekünk szerencsénk volt mert mind a kettöt megtanította az anyja, hogy az alomba kell elvégezni a dolgukat, soha nem pisit, vagy kakilt máshová, mi is olyan almot használunk ami szagtalanit.

2008. jan. 24. 08:46
Nekem volt egy cicám, aki benn élt a lakásban. Imádtam, szinte mint a bébim, olyan volt. Mindent együtt csináltunk, jött utánam még a wc-re is, együtt fürödtünk, ha ettem, ott ült az ölemben, együtt aludtunk... És olyan féltékeny volt, hogy ahol a párom illatát érezte, mindent összepisilt. Ivartalaníttatam, mert azt hittem az miatt van ez. De amikor utána szintén pisis volt az ágy ahol a párom aludt, a fotel ahol ő ült, a cipői, a táskája, a ruhái...Akkor mondta az állatorvos, hogy féltékeny a cica. Imádtam, de akkor terhes lettem a kislányommal, és úgy gondoltam, hogy nem lehet egy egyszobás lakásban tartani cicát, és babát. Meg mi lesz, ha az ő cuccait lepisili... Ezért vissza adtam annak, akitől kaptam, mert tudtam, hogy ott jó helye lesz. Egy hétig sírtam utána. Akkor megfogadtam, soha nem fogok ilyen közel engedni magamhoz még egyszer állatot.
230. Donyta
2008. jan. 24. 08:34

Sziasztok!

Akinek nincsenk háziállatai vagy esetleg mint itt most cicái azok valószínüleg csak egy tetni való felesleges díszt láthatnak benne! Pedig valóban nem így van. Az enyém is mindent megnéz átvizsgál, ha kell neki valami odamegy és jelzi, hogy kérné. Esetleg mág a praclijával is mutatja de nem nyúl hozzá mert tudja, hogy haragszom érte ha belenyúl valamibe. A kicsik meg most tanúlják amit kell. De az meglepő volt, hogy felül a dohányzó asztalra és onnan jár e kis feje a képernyőt lesve ide-oda. Néha még meg is szeretné fogni amit a képernyőn lát. Persze ez nem megy, így tovább űl a fenekén és nézi a tv-t. Én meg őt/ket. Bírom nagyon, ahogy okosodnak, és a fiam szinte imádja és folyton szeretgeti őket. Ha jövök ki és nyitom a hűtőt már szaladnak is, hogy kapjanak valami finomat. Ha főzök ott állnak mellettem, akicsi csesztet a kis mancsaival, hogy adj már valami finit nekem is! Én meg mondom a magamét és persze csurran-cseppen a csemegékből. Ezután már megnyugodva tisztálkodnak, és elpillednek. A mama megint kiválasztotta a szülőágyat de most a kinti asztalon, ahol egy nagy fehér paplanhuzatot terítettem le neki. Ott fekszik és figyel.. Nem buta cseppet sem a macska. Ja! A fiam bűvészmutatványa, hogy a cica akkor kap csemegét ha megcsinálja amit kér tőle! Pl: megtanította mint egy kutyát, hogy leül, és a macsek megteszi, vagy fekszik és ilyenek. Ezért várja a jutifalatot mint egy kutyus! Mi meg nevetünk ezeken jókat. Magától meg megtanúlta az ajtó kinyitását, ami nekem volt meglepi, de már megszoktam, hogy jön megy magától.

2008. jan. 24. 07:17

Sziasztok!

Donyta sokan azt mondják a cica buta állat, ezt én cáfolom mert mindent megért és azt is tudja, ha rosszat csinákl és megszidom, mert olyankor szégyeli magát és eltakarja a szemét, és megfigyeltem milyen érdeklődéssel nézi a tvt.

Neked mi a véleményed?

228. Donyta (válaszként erre: 227. - Jjhmarta)
2008. jan. 23. 09:49

Sziasztok cica gazdik!

Látom, nem csak az én kismacsekjaim művelődnek!!

2008. jan. 23. 07:07

Szép jó reggelt cica gazdik és cicukák.

Az én lustaságom most kajcsizott, most nézi a tvt.

226. Donyta
2008. jan. 21. 08:10
Jó reggelt cicások!
2008. jan. 21. 07:13

Kellemes, szép napot kívánok mindenkinek.

Biztos nagyon aranyosak.

2008. jan. 20. 22:04

sziasztok,

nekem 2 cicám van

Prince, és King :) nagyon jó fiuk és imádom öket:)

fekete/ fekete-fehér

2008. jan. 20. 07:49
Szép jó napot minden cica szerető gazdinak.
2008. jan. 19. 07:29
Jó reggelt szép napot cicások!
221. Donyta
2008. jan. 18. 07:00

Kellemes napot kívánok mindenkinek és a cicusoknak!

Az én mamacicám már nagyon lusta, csak alszik szinte egész nap. Ha meg ébren van, akkor morog és kígyót játszik a kicsinek, hogy elriassza magától. Most reggel a kicsi megint a szobába pisilt, és rákoppintottam a fejére, de sz..t rám. Csak nézett, hogy most mi is van? Egyébként nagyon arika.

2008. jan. 18. 06:50

Jó reggelt, szép napot mindenkinek.

Cicusoknak jó játszást és szunyokálást.

Az én cicám egyre lustább, igaz reggel megtartja a szokásos edzését és rohangál körbe a lakásba aztán eszik és alszik egész nap.

219. Donyta
2008. jan. 14. 08:14
Jó eggelt, és kellemes napot Nektek és a cicáknak!
2008. jan. 14. 07:34

Jó reggelt, szép napot mindenkinek.

Egyetértek veled Dopnyta.

217. Donyta (válaszként erre: 216. - Jjhmarta)
2008. jan. 12. 07:57

Szia!

Így van, de sajnálom is ert a kicsik mindig annyira édik, de ezt enm lehet így folytatni. Eddig ahol éltünk magas emeletes lakásban, ott nem tudott kimenni a cicamama és ezért nem is volt fontos erre gondolnom. De mióta ideköltöztünk és élvezi a kinti világot, már kezd főni a fejem miatta. Sosem enegedném úgy elszaporodni, hogy ne tudjak felelőséget vállalni értük. Csak annyit tarthatok, amennyit gond nélkül hosszútávon eltudok látni. Mert ugye nem csak 2 évig élnek.... Bizony felelősséggel tartözunk annak amit egyszer megszelídítettünk, és nagyon el is ítélem a felelőtlen gazdákat. Nem nevetlek ki, most érzem igazán a felelősségemet feléjük..

216. jjhmarta (válaszként erre: 215. - Donyta)
2008. jan. 12. 07:47

Szia!

Jó reggelt, szép napot mindenkinek.

Igazad van, és jó lenne ha minden cica és kutya tulajdonos így gondolkodna nem lenne annyi éhező kobor állat az utcákon és a menhelyekben.

Lehet kinevetsz, de én úgy gondolom nagy felelőség a cica vagy kutya tartás is.

215. Donyta (válaszként erre: 214. - Jjhmarta)
2008. jan. 10. 07:42

Sziasztok!


Van egy anyósom aki a csirkéket és a malacokat is levágja. Jó a cicákat persze nem, de majd ő az aki tud tenni valamit velük, én nem tudom megtenni. Alig várom, hogy ivartalaníthassam őket, mert ez így nagyon nem lesz jó! Túl nem engedhetem szaporodni, főleg ha 3 havonta leellik egy csomó maccsot. Ez is felelőtlenség lenne, mert ennyit nem tudok tartani, és azok is csak szaporodnának a világba. A szomszédom erre a példa, neki kint vannak a macskái és sosem tudja mennyi van. Elbújnak ha szűlnek és akkor hozza elő őket amikor már nem kicsik, így már több mint 30 volt neki tavaly. Mennyi lehet azóta, ki tudja....

Ezt nagyon szeretem amelyik már megvan, de több nem kell.

2008. jan. 10. 07:25

Sziasztok!

Szinte látom magam előtt a kis tigrincset, édes lehet most a legaranyosabb.

Mi lesz a pici cicákkal, ha meg születnek?

213. Donyta
2008. jan. 9. 07:55

Jó reggelt Ciccások!

Igen már valóban nagyok lettek és aranyosak is. A kis szürke tigrincs kis vadócka, de most próbáljuk szelidíteni elég jó eredménnyel. Most már doromból és amikor simizem eldobja magát és fetreng. Őt szeretem a legjobban dajkálni, nagyon szép. A mama nemsokára szül megint, hatalmas a pocakja.

2008. jan. 9. 07:32

Jó reggelt szép napot mindenkinek. Cicusoknak jó rosszalkodást és szunyálást.

Az enyém most kajcsizik, aztán kezdi a rohangálás, akkorákat koppan mikor nem tudja bevenni a kanyart.

Kiscicák már biztos nagyon ügyik és nagyok lettek.

211. Donyta
2008. jan. 8. 07:14
Sziasztok cicások!!
2008. jan. 8. 07:06

Sziasztok!

Nekem is az első cicát a férjem hozta, a mostanit a fiam.

2008. jan. 7. 20:20
nekem úgy lett macskám, hogy a kisfiam 3 hónapos volt mikor a férjem hazaállitott két pár hetes cicával. A komája padlására ellet egy macska, de az anyát nem látta 2 napja. Szóval 3óránként szoptattam a fiam aztán fecskendőztem a cicát + tisztogattam. Mind a 2gyönyörű egészséges felnőtt cica.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook