Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A cicáim fórum

A cicáim (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A cicáim

2008. márc. 6. 06:44

Sziasztok!

Igazad van Hyde.

Az én cicám viszont fél a gyerekektől, főleg a 2 kicsitől, pwedig soha nem nyuzták, de ha mennek felé már fúj rájuk. A nagyoknak meg odabujik az ölükbe.

297. Hyde (válaszként erre: 296. - 200a1d39d3)
2008. márc. 5. 12:43
Nem baj ha a kisgyermek megtanulja, hogy a kisebbekről, gyengébbekről gondoskodni kell. Ez felnőtt korára is nagy hasznára válik.
296. 200a1d39d3 (válaszként erre: 295. - Hyde)
2008. márc. 5. 10:42
:((:)))Sírjak vagy nevessek...nálunk is lesz előbb utóbb,mert kislányom imádja őket,és rendjén is van ez így...kell a háznál egy kis melegséget adó lény:)Mármint állatban is,nemcsak emberben...
295. Hyde (válaszként erre: 294. - 200a1d39d3)
2008. márc. 5. 10:40

Igen ha nagyon szoros a kontaktus cica és a gazdi között, akkor valóban úgy tűnik, mintha olvasnának egymás gondolataiban.

Nekem is Béla cica pirinyó volt amikor a lányom hazahozta. Cumival, bébi tápszerrel neveltem fel. Én voltam az ember mamája. Egy éve ment el 12 évesen majd a szívem szakadt meg. Mondottam is, hogy soha többé nem kell cica. Aztán ide hozták ezt a kis hópihét, letették az ajtómba.....!

2008. márc. 5. 10:31
Az én cicám már elég régen nem él,de olyan különleges cicus volt,hogy szinte olvasott a gondolataimban,talán azért,mert elég fiatal volt,mikor hozzám került,szinte én voltam anyja helyett anyja...nagyon sajnálom szegényt,hiányolom..most nincs is cicám..
293. Hyde (válaszként erre: 292. - B3df3a9208)
2008. márc. 5. 10:22
Köszönöm!
2008. márc. 5. 10:15

Nekem ezek is iszonyúan teccenek :D Pár éve volt egy, a cicámnak ő lett a legjobb barátja ^^

[link]

291. Donyta (válaszként erre: 290. - Hyde)
2008. márc. 5. 09:56

Igen fájdalmas a kis lény elvesztése akit úgy szeretün sok éven át, mint egy kis családtagot!

Megnéztem a képeket, és szépek a cicáid. Aranyos a hópihe, szép fehér.

Nekem sem tetszettek sosem a hosszúkás fajták, ezért is örülök a kézilabdafejüeknek. De hozzá kell tennem, hogy a papa perzsa volt, ezért maradtak szerintem turcsiak.

290. Hyde
2008. márc. 5. 09:49
Találtam képet a másik cicámról is. Még mindig fáj az elvesztése.
289. Hyde
2008. márc. 5. 09:44
Tettem fel képeket a jelenlegi cicámról. Igaz ezek pár hónappal ezelőtt készültek.
288. Hyde
2008. márc. 5. 09:39

Az előző cicámnak voltszép kerek fejecskéje (I. Béla).

Mikikének (Miklós cár) kissé hosszúkás fejecskéje van, olyan igazi fiús. Nem nagyon tetszettek a hosszúkás fejü cicák, de most ezt a kis kandurkát már imádom.

287. Donyta (válaszként erre: 285. - Jjhmarta)
2008. márc. 5. 07:47
Na az ilyeneken én szoktam jókat nevetni!
286. Donyta
2008. márc. 5. 07:46

Máááááj! Sziasztok!


A férjem tegnap már röhögött rajtam, amikor bejött a gyerek szobájába és a macsekot látta durmolni az ölemben. Kérdezi: mindig ezt csinálja? Mondem: aha, ha leteszem egyből ugrik is vissza az ölembe és elhelyezkedik. Erre: tedd le hadd lássam valóban visszamegy-e? Leteszem, és mi történne, hát jön is nyomban vissza! Erre nagy röhögés, én meg mozdulni is alig rudok tőle. Ezek is folyton kiváncsiskodnak, és néha borúl a cuccos, ők meg mérgesen csak lesnek, hogy most mi történt? Olyan szép nagy kerek feje van mindkettőnek, lapos nózival.

2008. márc. 5. 07:44

Sziasztok cica gazdik!

Legyen szép napotok. Az én cicám már jólakot, most a reggeli edzését tartja szaladgák körbe a lakásba, néha koppan egyet a kanyarba.

284. Hyde (válaszként erre: 283. - Donyta)
2008. márc. 4. 13:24

Miau!!!!!!!!!


Elmentem a boltba, s alig hogy hazaértem, szatyor le, amig levetkőztem a cicám már derékíg bent a szatyorban. Mint egy kis gyermek, "anya mit hoztál"?

Evett, s most hasra feküdt úgy alszik teljesen kinyújtózva, mint egy béka. A hátós lábai is kinyújtva. Már csináltm róla képet, csak én nem tudom feltenni, majd a párom megcsinálja.

Puszi Nektek.

283. Donyta
2008. márc. 4. 11:08

Murrirrr! Üdv cicagazdik!


Jó játékokat szoktak felfedezni maguknak, ami épp mozog az kell! Legalábbis fel kell fedezni az újdonságokat is! Az én kicsim megint újat tanúlt meg! Az anyja már évek óta kinyitja a bejárati ajtót, és most a kicsi is ezt teszi! Már nem keparja, hanem csak jól kinyújtózik, a kezével megtámaszkodik és a másikkal meg felnyúl a kilincsre és kinyitja! Mondja valaki, hogy hülye a macska! Ezek annyi mindent megcsinálnak csak figyelni kell rájuk, hogy az már hihetetlen. Ezt az új anyaságot kicsit nehezen viselem, mert néha mozdúlni sem hagy, mert ő az ölemben élvezi az alvást. Persze néha kényszerít a dajkálásra is! Olyan mint egy ragaszkodó kisgyerek!

282. Hyde
2008. márc. 4. 10:32

Mirr-murr!!!!


Most előszedtem a régi bakelit lemezeimet, s azokat hallgatom. (áprlisban lesz a szüli napom, s a papa meglepett egy új lemezjátszóval, de megtaláltam).

Na most Miki cica állandóan leállítja a lemezt, mert élvezi, ahogy forog, s oda teszi a tappancsát. Nem lehet egyedül hagyni a lemezjátszóval. Irtóra

élvezi, akárcsak én. Ugye mostmár CD, számiítógép, stb.) most ez számít kuriózumnak.

2008. márc. 4. 10:03

Sziasztok!

Ami azt illeti nincs jó idő a cicákra, az enyém alszik. Nem szeretem ezt az időt.

Az én cicá is van mikor elbujik, legalább is ö azt hiszi nem látom és mikor elmegyek mellette letámd, de nagyon aranyos is tud lenni.

280. Hyde (válaszként erre: 279. - Donyta)
2008. márc. 3. 11:36

Imádni valóak!


Tudod Donyta az tetszik még nagyon mikor felpúposítja magát, szőre, farka felborzolva és úgy oldalazik, utána támad.Csuda jópofa.

Az enyém még azt szokta csinálni, hogy a hátam mögött két lábra áll, fut utánam kétlábon, az első két lábával futás közben ütögeti a se....-met. Irtó muris. Mondtam férjemnek egyszer ezt fel kell venni videóra és felrakni a netre. Párom szokta mondani olyan hosszú ez a macska mint a combinó villamos, vagy nyúlik, mint a tangóharmonika.

279. Donyta
2008. márc. 3. 09:29
Murr! Ez igaz, mert az enyém is ilyeneket szokott csinálni. Na meg a kenguru ugrást és a mókus repülést sem tudom honnan tanulta? Néha csak lesek, miket meg nem tesznek ezek a vacakok, hogy jól érezzék magukat. NA de viszont mikor rombol azt nagyon nem szereetem. A karácsonyfáról is minden este leszedett egyí gömböt mindig és azzal focizott. Most meg újabban kukázik a kicsikém. Igaz, néha jól meglepődik, mert ha borúl, akkor megijed és jó nagyra felborzolja a farkát. Ilyenkor peckesen és figyelve oldalaz egy darabig és lenyugszik, hol máshol mint az ölemben.
278. Hyde
2008. márc. 2. 09:42

Mindkettőtök válaszával mindenben egyetértek.


Az enyém is most durmol, de az előbb még itt "motorozott" a lakásban. Olyan sebességgel tud rohangálni, hogy mindig csak egy fehér villanást látok itt-ott.

2008. márc. 2. 07:37

Jó reggelt szép napott mindenkinek!

Az én cicám már jólakottan durmol.

Igaza van Donytának Hyde aki nem szereti a cicákat és az állatokat az magán kivül senkit nem szeret.

276. Donyta (válaszként erre: 275. - Hyde)
2008. márc. 2. 07:22

Máááj! Jó reggelt és neked is szép hétvégépt!

Ne törödj azökkal, akik nem szeretik a maccsokat. Lehet, hogy a virágot sem szeretik. Különben is, hogy nem lehet szeretni egy cicát? Mikor csak olyan kis bújós, simulós egész nap igényli az ölbeülést... Meg amikor murrog, nem nyávog. Annyira bírom őket, főleg a kicsit. Tegnap egész idő alatt amíg a gépen voltam, itt kotlott az ölemben. Nem is tudom mi történt vele, annyira anyás lett. Mármint én lennék az, mert állandóan a fenekemben lóg. Még a vécére is követ és ott ül ameddig ki nem jövök. Néha majd pofára zúgok miatta, mert folyton láb alatt van, és még véletlenűl sem mellettem, hanem a lábam között szaladgál. Na tegnap addig kóricált igy, hogy nem felejti el biztosan a lábára lépést. Most lergalább odafigyel, merre rohangál.

275. Hyde
2008. márc. 2. 05:51

Miaúúúúú!!! Jóreggelt szép vasárnapot mindenkinek.


Ébresztő gazdik, embermamák, éhesek a cicák és játsszani akarnak.


Az előbb véletlenül elkattintottam más fórumra, akik nem szeretik az állatokat biztos lehurrognak ezért a korai cicás ébresztőért.

274. Hyde
2008. márc. 1. 17:51

Sziasztok!


Donyta Te aztán most írtál egy kis novellát a cicus témáról. De lehet is róluk áradozni, hiszen olyan szeretetreméltóak, kedvesek, huncutok.

Az én Mikikém nagyon válogatós lett. Alig győzöm a kaját venni,váltogatni neki. Szó szoros értelmében majdhogynem kiesz bennünket a "vagyonunkból". Nem baj, így jut legalább a kis kóbor macsoknak is.


Az enyém is velem alszik, néha letúr az ágyról, keresztb fekszik stb. Kis kényúr.


Amit olvasom cseteica akkor nálatok is sűrűn van hálóing és póló csere. Hát akkor Mikike még egy éves lesz, sokáig fog szopizni. Béluska cicám, aki meghalt, 12 évesen is szopott még.

No ilyenor mikor itt ülök a gép előtt, ideül az ölembe és lesi a cursort, ugrásra készen.

Most megyek puszi Nektek és a cicusoknak.

Jó dorombolást kívánok.

273. Donyta (válaszként erre: 264. - Hyde)
2008. márc. 1. 15:39

Helló Hyde!

Üdv minden cicagazdinak, és most a szél elől elbújó (a takaró alá) cicusnak! Legalábbis az enyém mindig bemászik a fekhelyemre ha meleget szeretne és ott alszik. A gond csak annyi, ha olyan helyen talál magának alvó lehetőaéget, hogy leülés után valamilyen fura miáúúúúú hang jön a fenék alól, és iszkiri ki a takaró alól még meg is mozdúl az ágy...Na jó a poénkodásból, de a kicsim az most nagyon anyás lett, mármint magamra gondolok. Ahol én vagyok ott van ő is,. Ha lefekszem, hát mi lenne ha ő nem feküdne mellém, vagy éppen rám. De neki így a megfelelő és kényelmes. Közben elvárja, hogy simizzem vagy dédelgessem. Igaz ezért én is kapok egy jó nagy adag szeretetet amit igen jól ki is mutat. Kis ari pofáját az enyémhez nyomja és kéjelegve elnyújtózik a karomban. A kis piszok, tudja mi a jó neki, és persze nekem is.

Visszatérve a lakótelephez. Mi is ott laktunk a cicamamával több éven keresztűl, és a 3. emeleten. Sajna nekem is volt pár rosszúl sikerült napom a maccs miatt, mert ő kíváncsi volt és leesett. Nagyon megijedtünk amikor hallottuk, hog ylent sír, és jajgat. Lerohantunk és kissé véres pofával csak sírt. Azt sem tudtam, mit csináljak, mert ő kába volt, nem is mozdult, és véres habos volt a szája. Óvatosan törölközőbe fogtam és rohantunk a dokihoz. Megröggenezte és eltört a lába, meg a fogábol pár kiesett. Gondolom volt még más is de nem látható az UH-n. Kezelés után hazavittük és ő azonnal elbújt napokra. Lehet, hogy éjjel kiment pisilni és inni, de mást nem. Jó pár nap után lassan előkóricált és megkezdte a régi kis életét. Azóta még 3x kiesett és egyszer a liftókot is megnézte mennyire mély. Hát ez megtörténik a kiváncsiskodóval, ha a galambokra vadászik. Jó, hogy 9 élete van egy macskának, mert így még mindig ugyanaz a cica maradt meg nekünk. Nem olyan régen osztódott, és van egy még szebb kicsinek már aligha mondható cicababánk. Ő meg egy mkis vadóc volt, és pár nap alatt sikerült megszelidítenem. Most ő a kis kedvencke, és nagyon szép. Igaz azóta leköltöztünk vidékre kertes házba. Itt nem tud leesni, csak max a tetőröl és a fáról. De jól vannak, és szeretnek kaját kunyizni,, vagy kóstólgatni azt amit én eszem. Most is itt alszik ám mellettem a szekrényen. Jókat röhögök néha rajta, mert megfeledkezik magáról és amikor megfordúl lepottyan a szőnyegre. Ilyenkor csak les, hogy na most mi van?

272. e28ddc7c9b (válaszként erre: 270. - Hyde)
2008. márc. 1. 15:03

Szia!

Ha addig marad meg ez a "jó" szokása mint a leányzom macsának, akkor jobb ha már most bevásárolsz hálóingből.

Sajna már végelgyengülésben elment a macs, de még tizenhat évesen szopizta a lányom hálóingit. Volt olyan, hogy egy nap 3-szor kellett hálóinget cserélnie, mert úgy összenyálazta.

2008. febr. 29. 07:18

Sziasztok!

Az enyém már jólakottan szunyokál.

270. Hyde
2008. febr. 29. 07:02

Helló!


Mit csinálnak a cicuskák? És a gazdik?

Én az enyémnek vagyok az "ember mamája".Állandóan szopja a hálóingemet, pólómat, stb. Csak úgy cucog. Olyan aranyos, csak néha rá kell szólnom, mert szopás közben a karminca is kinyilik, s az már fáj.

2008. febr. 28. 06:44

Sziasztok!

Biztos a tavaszt érzi a cicukád Hyde az enyém is már 4 órakor kaparta a spájz ajtot, mert tudja ott a kajája, most alszik apa lábánál.

Zafriusz köszöntelek és remélem jösz többször is.

Donyta akkor most nagyon sokat kint vannak anya és fia. Szopik még mindig a kicsi?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook