Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A cicáim fórum

A cicáim (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A cicáim

358. Hyde (válaszként erre: 356. - Teráz)
2008. márc. 19. 18:49

Szia Teráz!


Nekem ugyan nem volt kutyám (holott szeretem őket), de én cicás vagyok. Az én mostani cicámat,mielőtt hozzánk került egy hatalmas német juhász gardirozta.

Az anyja nem nagyon fogadta el, (ez is ritka) ideig,óráíg szoptatta, s a kutya pártfogásba vette. Igaz időnként jól megdögönyözte szegénykét. Két hónapos koráig "nevelte", oly annyira, hogy a cicusnak nagyon sok "kutya tulajdonsága megmaradt". Ha elfárad a játékban, ugyan úgy kilóg a nyelve, mint egy kutyának, s úgyanúgy liheg. Ha felveszem az ölembe, Úgy tátog, mint a pici kutyák szoktak, amikor harapdálnak, de finoman. Nagyon muris. Nos szerintem a nagyobb kutyusok elképzelhető, hogy azt a pici kis cicát elfogadják. Persze óvatosan kell kipróbálni, hogy viszonyulnak egymáshoz.

2008. márc. 19. 15:23

A kutyától függ, hogy mennyire hallgat a család egyes tagjaira.

Mi azt csináltuk, hogy amikor a makka megjött ott voltunk mindannyian. Látta, hogy vele is foglalkozunk de ott a makka.

Az én kezemben volt és amikor elkezdett morogni rá rászoltam, hogy NEM és mondtam neki, hogy barát. aztán bekentem a makka fejét tejjel és odanyujtottam a gömböc felé elkezdte nyalogatni. A végén már a macska volt a fönök! ezt lerendezték egymás közt.

Nem tudom a ti kutyátok mit szeret de célszerü a macskát ahhoz a szaghoz kötni.

356. Teráz
2008. márc. 19. 15:19

Segítsetek !!!

A szomszédunkban kiscicák születtek,nagyon szeretnénk egyet örökbe fogadni , de van két kuyalegényünk ,akik nem szeretik a ŐKET.

Hogyan "beszéljem" meg a kutyusainkkal,hogy beleegyezzenek a hogy a család bővülhessen egy kedves kis családtaggal .

355. jjhmarta (válaszként erre: 354. - Donyta)
2008. márc. 19. 14:19
Biztos nagyon gyönyörű a kicsi cica, hisz biztos minden betegségtől megvédi az anyatej a kisdrágát.
354. Donyta (válaszként erre: 351. - Jjhmarta)
2008. márc. 19. 14:06
Igen biztosan van, mert nagyon cuppog rajta és néha látom ahogyan még folyik a teje is. Csak addig nem szoptatja amig terhes, utána követi és szinte kéri, hogy csüngjön rajta. De akicsinek sem kell sokat kéretőznie, mert ő is azonnal borítja oldalra a mamacicát és dagaszt mellé.
2008. márc. 19. 13:42
Minden cica gazdinak további szép napot kívánok.
352. jjhmarta (válaszként erre: 348. - Hyde)
2008. márc. 19. 13:40
Azért még fáznak kint, az enyém is addig mig az erkélyre sütött a nap sütette a pocakját, de ahogy már nem érte a nap bejött.
351. jjhmarta (válaszként erre: 350. - Donyta)
2008. márc. 19. 13:39

Az nem valami jó, ha ilyen az állatorvosotok.

A kiscicnak van is mit szopiznia még?

Az én rosszcsontom most durmol, aztán este elkezdi a vágtát a lakásba körbe-körbe.

350. Donyta (válaszként erre: 346. - Akác56)
2008. márc. 19. 13:07

Szia Cilus!

Nincs semmi gond, max kicsit OFF-olunk benne. Tudod, ha nincs valahol folyamatos és normális beszélgető partner, akkor jobb onnan továbblépni. Vagy esetleg néha azért benézni mi is történt azóta. Én napokig nem néztem most be, és túl sokat nem is vesztettem vele. Mindenesetre köszönöm a kérdésed, jól vagyunk. Már alig várom a hívást, hogy valaki útban van a nagy világ felé...


A cicára visszatérve, ez már fél év alatt 3x volt hasas, és még hol a másik fele az évnek. Amint tehetem, ivartalaníttatom. Ha fiú lenne, most sokkal könnyebb lenne minden. Azt itt helyíben is megoldhatnánk az itteni dokival, de másra nem képes. A beoltásokon kívül szinte használhatatlan. Jó, hogy "csak " állatorvos-nak van titulálva...

Üdv: Dony

349. bnedora
2008. márc. 19. 12:32

Sziasztok!

Az enyémek kint napoznak, de ha nyitvahagynám a bejárati ajtót, azok is itt lennének azonnal bent.

Szép napot cicának, gazdinak egyaránt.

348. Hyde
2008. márc. 19. 10:10

Sziasztok Gazdik, Cicusok!!


Verőfényes napsütés van, kissé hideg ugyan, de cicusoknak van bundikájuk, gazdiknak jó meleg kabátkájuk így nem lehet megfázni. Igaz, ugyan az enyém csak az erkélyre tud kimenni, de olyan gyorsan behúzta a " kis büdöst", s itt bent a melegben elterült.

2008. márc. 19. 06:41
Jó reggelt szép napot mindenkinek.
346. akác56 (válaszként erre: 345. - Donyta)
2008. márc. 19. 06:40

Szia Donyta! Én is ezt tapasztalom a nagyiknál.Butaság volt tőlem itt kérdezni a lányodról, mikor leírtam a kérdést, utána olvastam a naplódban. Majd elérkezik az ideje,és az aggodalmadból öröm lesz! Sokszerencsét Neki!

Hát igy nem tudom mi lesz a cicáddal, ezek évente 2x is szülnek! Valamit ki kellene találni.Üdv.:Cilus

345. Donyta
2008. márc. 19. 06:17
Üdv a maccs rajongók táborának és maccsjaiknak! Itt az elöbb volt nagy csámcsogás, most fürdés van.
344. Donyta (válaszként erre: 343. - Akác56)
2008. márc. 19. 06:15

Szia Akác!

Igen ő az a cicamama. Gondoltam bizony, de amíg Pesten ingyen van két éve, megszabott időben. Addig itt sajna nagyon drága. Még tovább megyek, helyben nem is lehet, el kell utazzak vele min. 63Km-t Nem ide való, de ha már kérdezted. Amikor Pesten voltunk, nem volt evvel gondom, mert nem járt sehova sem. Itt viszont már nagy a szabadsága, amivel én nem igazán számoltam ilyen hamar. Jövedelmünk a párom balesete óta nagyon megcsappant, és csak egy van.


A lányom még mindig egyben van a kicsijével. Nem nagyon akarnak elválni egymástól, de már mindenperces. Sajnálom, hogy nem vettem észre a kérdésed, de nem is mindig járok be a fórumra. Irtam 1x 2x és nem reagált rá senki. Gondoltam akkor meg nincs sok értelme.

Pussz Dony

343. akác56
2008. márc. 18. 16:16

Kedves Donyta! Sajnálom hogy igy járt a cicuskád, de hát hajtja az ösztöne,nem tud gondolkodni. Ivartalanításra még nem gondoltál? Ez volt az a cica amelyik leesett a 3. emeletről?


Bocsi, hogy itt kérdezem, hogy van a várandós lányod? ( a nagyiknál is kérdeztem, biztos nem vetted észre).Puszi:Cilus

342. Donyta (válaszként erre: 340. - Akác56)
2008. márc. 18. 14:00

Szia Cilus!

Nem is tudom mit mondhatnék az olvasottak alapján. Nagyon sajnálom ami történt a cicákkal. Vannak sajna néha olyan gondok velük amikre hirtelen nem is tud mit csinálni a gazdi sem. Az enyém is most volt beteg. Egy hétig nem evett és nem ivott. Először fogalmam nem volt, mi lehet vele. A másik, hogy ez nem az az igazi állatbarát környék. Itt az állatorvos egy nagy nulla. Ha baj van, vagy komolyabb dolog kell, akkor jó messze kell utazni vele. Mondanom sem kell, semmi nem olcsó, és ingyenes. A lényeg, az, hogy nem túl régen szült, és azonnal (másnap) már hentergett kint egy kanival. Persze nem maradt ki, hogy ne rakja tele. Valszeg ezt a gyors folyamatot nem bírta a szervezete és elabordált. Nem örültem sehogy a dolognak, mert nagyon sokat kellett takarítani utána. Még a mosát most fogom megejteni, fertőtleníteni. Nagyjából ez van. Most jobban van és eszik is. Na meg szoptatja a hat hónapos kicsit is...

2008. márc. 18. 11:28
Szép napot cicagazdik!
340. akác56
2008. márc. 18. 07:06

Jó reggelt minden gazdinak és cicának!

Donyta! olvastam a naplódat! A nagyiknál íram róla pár nappal ezelőtt, bitos elkerölte a figyelmed.

A cicáidról is olvastam.Az én cicáimról asszem a332t alatt olvashatsz.Puszi:Cilus

339. Donyta
2008. márc. 18. 06:11
Sziasztok, jó regelt maccsosok! Látogastónk volt ez elmúl éjjel. Nagyon sokat hagyom nyitva a bejárati ajtót, mert onnan szellőzettem a lakást. Én kint voltam valszeg a konyhában, és este amikor bementem tévézni, kicsit meglepődtem. Csak annyira, hogy hirtelen szólni sem tudtam, mert valami nagy fehér lassan sétált el az orrom előtt. Utána persze nagyon megörültem, mert egy csodás perzsa maccs volt nálunk. A mieink csak félperzsák, és ők se csúnyák a kerek nagy pofijukkal. De ez... Nagyon szerettem volna megtartani, de hát agyoncsaptak volna érte a gadájáék. Igy, nagy newhezen pár óra múlva kitessékeltük az ágy alól. A mieink nem is nagyon foglalkoztak vele, csak megnézték, és valami idegen nyelven közölték egymással a feltételeket és a hovatartozást. Hát ennyi ami most történt. Ja! Már 6 hónapos a kicsi és olyan édes. De megint szoptatja ez a hülye ciccmama...
2008. márc. 17. 13:25

Sziasztok!

Miauuuuuuuuuuuu!

Most kicsit haragszom a cicára mert nekiugrott az unokámnak és megmaradt a körme nyoma a kis combján, bekentük aleoverás krémmel és szépen elmult a pirosság a combjáról, nadrágon keresztül kapta meg.

Igaz nem a cica a hibás, mondtam is Manónak látod- látod mindig kérünk, hogy ne princeld a Sziszit.

Remélem most tnult a kisbetyárom.

337. bnedora
2008. márc. 17. 12:45

Szép napot mindenkinek!

Az egyik cicámnak biztosan jó, mert belógott a folyosóra, és elbújt, nincs szándékában kimenni, pedig nagyon szépen süt a nap. Sajnálom kirakni.

336. Hyde
2008. márc. 17. 08:07

Nyáúúúúúúúúúúúú!

Jó reggelt gazdik és cicu

2008. márc. 17. 08:00
Jó reggelt cicások!
334. akác56
2008. márc. 17. 06:41
Szép jó reggelt a gazdiknak ésa cicuskáknak is.Miaúú!
333. akác56
2008. márc. 16. 18:03

Szomorú szívvel, demindig elolvasom a cicás fórumot.Kb.fél éve nem vagyok cicagazdi.Az utóbbi 3évben 4 cicuskámat vesztettem el.Egy kétévest halálra gázolt egy autó, amásik hármat meg el kellett altatni, mert gyógyíthatatlan betegségben szenvedtek. mindegyikhez nagyon kötődtem, majd megszakad a szívem értük még most is. A 12éves Pumuklim 7kg volt, veseelégtelensége lett és cukorbeteg lett, 4 hónapig napi 2x Insulint szúrkáltam szegénynek. Egy hét nemevés után lett elaltatva,de abban azegy hétben infuziót kapott.

A másik kettő betegségét majd később írom le. Nagyon hiányoznak! Most a szomszéd Kormiját dédelgetem-nagyon kedves, barátságos.

Üdv. gazdiknak és a cicusoknak:Cilus

332. Hyde
2008. márc. 16. 17:40

Szép további vasárnapot, estét a cica gazdiknak és a cicáknak.

Az én rosszaságom is most elterült, mint a nagy Alföld. Néha rám pislant, és szunyókál tovább. Majd este jönt a vágtatás a lakásban.

2008. márc. 16. 07:39

Jó reggelt szép napot kívánok minden cicagazdinak és cicának.

Az én rosszaságom alszik, ma még nem rohangált, igaz az éjjel nem birt magával a kisbestia.

330. bnedora
2008. márc. 15. 21:33

Sziasztok!

Remélem gazdi, cicus jól vannak, szép álmokat mindenkinek.

2008. márc. 14. 19:36
Legyen szép álmotok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook