Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A befőttesüvegeket miért nem váltják vissza? fórum

A befőttesüvegeket miért nem váltják vissza? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 17. 07:49

visszaválthatnák ezeket az üvegeket is!!

bár teszek el néha dolgokat de veszek is ezt azt.

és már sok van.

ilyenkor szétosztogatom az ismerőseim között.

2009. júl. 3. 07:10
Húúúúúúú én hogy örülnék a befőztes üvegeknek néha szoktam berakni gyümit meg ubit és sokszor teljesen kifogyok az üvegekből :)
2009. júl. 2. 13:48

A legszebb az egészben, hogy most már minden nem visszaváltható üvegre, flakonra, plédobozra 5ft

környezetvédelmi árat tettek

Minek nevezzük ezt, ha nem burkolt áremelésnek.

2009. júl. 2. 11:31

Még vígan nem voltunk eu-sok,mikor elkezdték nem visszaváltani a befőttes üvegeket!

Én kicselezem őket...mirelit cuccot veszek,borsót és zöldbabot,igy nincs üveg,savanyúságot is a zacsisat veszem....engem nem bosszant ez a dolog.

Pezsgőt meg nem iszunk,söt alkoholt sem!

15. Dócy
2009. ápr. 21. 17:53
Én ahasznált étolajat vissza szoktam önteni egy üres olajos flakonba.Sajnos a végén a kukába landol.
2009. ápr. 21. 06:21

Ha már nem váltják vissza,én a használt étolajat öntöm bele,így legalább valamire mégiscsak jó,ha már befőttet nem teszek el.....

És nem is bosszankodom miatta,mert változtatni úgysem tudunk rajta,nem?

2009. ápr. 8. 13:48

Nekem is van egy rekesszel, kidobni sajnálom, tárolni nem tudom, csak pakolom ide-oda.

Persze vidéken hogy örülnének neki. Anyuék felé még mindig sokan főznek be.

12. 1366d1807f (válaszként erre: 11. - Syria)
2009. ápr. 7. 22:45

Mikor gyerekek voltunk a húgommal és valamelyőnk eltört egy poharat, mindig ezt mondta az apukánk. :-))) Sosem kaptunk ki.


Sajnos már nem tudja mondani :-(((((

11. syria (válaszként erre: 6. - 1366d1807f)
2009. ápr. 7. 18:20

Egy nyavalyát zárna be! Amíg visszaváltották, addig is volt termelés bőven.


Míg nem voltunk EU tagok, addig pl. a pezsgősüvegeket is visszaváltották.

Sőt, még emlékszem arra – az igaz elég rövid időszakra -, amikor még a Nescafés üvegeket is visszaváltották!


Nem értem. Ha meg tudják szervezni a boros, sörös, rövid italos, üdítős palackok visszaváltását, akkor a befőttes üvegekét miért nem?


Nyiladozik a bicska a zsebemben, amikor befőzés idején raklapszámra állnak a nagyobb bevásárló helyeken az üres üvegek, meg a tetejük. ÉS ELFOGYNAK! (Vagy elteszik a következő szezonra.)


Az üvegekre is igaz, mint mindenre a szemlélet: dobd ki, vegyél újat.


Csavaros üveget nem dobok ki. Elviszem a mézet forgalmazó ismerősömnek, vagy tárolom, s mikor jön a befőzés ideje a szomszédasszonyok nem győznek hálálkodni érne. Persze ez munka- és tárolóhely-igényes dolog.

2009. ápr. 7. 17:44

ezen én is szoktam bosszankodni.

Mindig a szelektív gyűjtőbe hajítom.

2009. ápr. 7. 16:23

Nehezen oldható meg a tárolása a visszaváltó helyeken.

Továbbá eljutottunk oda, hogy alig van már Magyarországon konzervgyár. Jön a sok mocsok befőtt és konzerv az Uniós országokból, meg Kínából de a göngyölegnek nincs gazdája sajnos.

2009. ápr. 7. 15:57
Mindig a takarékosságról beszélnek...de csak a duma van.
7. salabakter (válaszként erre: 3. - 8c73a5832e)
2009. ápr. 7. 15:53
Igen,erre én is emlékszem,majdnem annyit ért,mint a sörösüveg!
2009. ápr. 7. 15:46
Most képzeljétek el, ha minden üveget visszavinnétek, bezárhatna befőttesüveget gyártó gyár. :-)))
2009. ápr. 7. 15:43
Mert jobb pazarolni,mint újrahasznosítani. A kereskedőknek ugyanis a palackok visszaváltása csak felesleges macerát jelent (visszaváltás, raktározás, szállíttatás). A környezet meg le van sza....a.
2009. ápr. 7. 15:40
Pedig ezt is visszaválthatnák...Mert az árban gondolom azért benne van az üveg, viszont ha az ember nem fér el tőle, kidobja..
2009. ápr. 7. 15:30
Valamikor régen visszaváltották... Amikor kertes házból költöztünk panelba, a padláson talált befőttesüvegeket szépen elmostam, és visszavittem. Lett belőle egy kis pénzem!:)
2009. ápr. 7. 15:27
Állítólag EU-s szabvány miatt.
2009. ápr. 7. 15:26
A befőttesüvegeket miért nem váltják vissza?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook