Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A baba születése után hány nappal kapom meg a baba Taj kártyáját? fórum

A baba születése után hány nappal kapom meg a baba Taj kártyáját? (tudásbázis kérdés)


23. Mandula71 (válaszként erre: 15. - Vikasz)
2010. febr. 23. 08:22
Lehet ennyi az átfutási idő, de saját tapasztalat, hogy most gyorsabbak, mint 2 évvel ezelőtt. A kisebbik fiam december 15-én született, az anyakönyvi kivonatot megkaptuk a kórházban, a TAJ kártya, lakcímkártya és az adóazonosító jelről szóló kártya is nagyon hamar hozzánk került. Már nem emlékszem, hogy milyen sorrendben érkeztek, de az utolsót január 4-én, a másik kettőt még december utolsó napjaiban megkaptuk. Tehát az egész 2 hét alatt meglett, pedig még ünnepek is voltak közben. És ki sem kellett mozdulni értük itthonról.
2010. febr. 22. 22:26

Sziasztok!

Okmányirodában megkaptam az anyakönyvit és két napra rá mentem az OEPhez és kézbe kaptam a Taj kárgyát. Ez mind kb. egy hét volt.

21. sword (válaszként erre: 20. - Gyöngyike30)
2010. febr. 22. 20:55

szerintem olvass bele ebbe a linkbe..érdekes dolgokat írnak erről.. azt írják többen is ott, hogy tgyás után nem kapsz gyedet csak ha okosan taktikázol..olvass bele..

[link]

2010. febr. 22. 20:27
Én álláskeresési járadékon vagyok,és azt a tanácsot kaptam hogy a szülés után pár nappal igényeljem meg a Tgyást így jogosult leszek a Gyedre is.Valóban így lehet?
19. Christineee (válaszként erre: 14. - Mikebubu)
2010. febr. 22. 20:08

Igen, de csak ha születés után indítom meg. Hivatalosan szülés előtti 28 naptól a szülésig lehet megindítani, de legkésőbb a szülés napján.

És az az elterjedtebb hogy a szüléstől van megindítva.

Én előtte táppénze voltam, és ha korábban van megindítva akkor kell a körzetitől egy táppénzes papírra hasonlító igazolás tőle.

2010. febr. 22. 19:53

Kórház függő.

Pl Szolnokon intézik kórházból, viszont Cegléden, Szentesen, Szegeden bekell menni oep-hez bevinni szül.ak.kivonatot, és egyéb papírokat ami volt. Terheskönyv is kellhet.

Ott adatlapot kikell tölteni és perceken belül már kész is a taj.

Mi már utána mindkét gyereknél mehettünk is államkincstárhoz intézni a további teendőket. Pl családi pótlék, gyes, gyed, anyasági, gyermegágyi segély, egyszeri pénz( anno 57000 volt, most már sokkal több gondolom)

2010. febr. 22. 19:49
Köszi a hozzászólásokat!
16. vikasz (válaszként erre: 10. - C42aaaac41)
2010. febr. 22. 19:44
Ez már megváltozott, nem így van, sajnos. :(
15. vikasz (válaszként erre: 1. - Gyöngyike30)
2010. febr. 22. 19:43

Meg az anyasági támogatáshoz, családi pótlék igényléséhez is kell.


Egyébként változás tavaly óta, hogy előbb a baba lakcímkártyáját kell elintézni, és csak ezután lehet a taj-kártyát. Így akár 1 hónap is lehet az átfutási idő. Épp pár hete világosított fel az oep-nél egy ügyintéző.

14. mikebubu (válaszként erre: 11. - Christineee)
2010. febr. 22. 19:36
Ezt nem tudom, hogy csináltad, mert az OEP honlapján ma is fenn lévő igénylőlap szerint mindenképp kell a gyerek TAJ száma.
2010. febr. 22. 19:34
én a babám születése utáni 2.napon már megkaptam,még a korházban.
2010. febr. 22. 19:32
decemberben szültem, 21-én, és negyedikén, hétfőn kaptam meg, postán.
2010. febr. 22. 19:31
Én még szülés előtt indítottam a Tgyást és így semmiképpen nem kellett hozzá a baba TAJ kártája...
2010. febr. 22. 19:30
Az oep abban a pillanatban kiállította a taj kártyát,ahogy bementünk.nem kellett rá várni.
2010. febr. 22. 19:30
Szia! Én két héten belül megkaptam:-) Postán.
8. sword (válaszként erre: 6. - Gyöngyike30)
2010. febr. 22. 19:30
de, csak igazolást kell kérned az oepnél..
7. sword (válaszként erre: 4. - Orsóka78)
2010. febr. 22. 19:29
sziasztok..ez mind szép és jó..csak épp a gyakorlat nem ezt mutatja..barátnőm nem régen szült..négy hét múlva küldték meg neki..de személyesen bement az oephez ahol kiadnak egy igazolást és azt elfogadják..mindenféle gyes, stb igénylésénél..mikor még én szültem 2001-ben sokkal egyszerűbb volt, egy hét után besétáltam és ideadták a kezembe..
2010. febr. 22. 19:29
És addig nem is lehet megigényelni a Tgyást amíg nem jön meg a baba taj kártyája?
2010. febr. 22. 19:26
Bemehetsz érte személyesen, úgy gyorsabb.
2010. febr. 22. 19:26

Ezt találtam a TB honlapján:


TAJ szám/kártya igénylése újszülöttek részére

2009. június 28-tól megváltozott az újszülöttek részére kiállított TAJ igénylése, azt már nem kell a szülőknek

kérni.

A személyi adat- és lakcímnyilvántartás (okmányirodák) az újszülött adatairól hivatalból tájékoztatják

az illetékes egészségbiztosítási pénztárat. Az újszülöttek TAJ igénylése során nem érvényesül az országos

illetékesség, fő szabály szerint az újszülött lakóhelye szerinti REP az illetékes, de a szülő kérheti,

hogy a gyermek születési helye szerint illetékes egészségbiztosítási pénztár állítsa ki a TAJ kártyát.

A személyi adat nyilvántartó szervnek az újszülött adatairól való adatszolgáltatása teljesítését követően

az egészségbiztosító hivatalból soron kívül, de legkésőbb öt munkanapon belül kiadja, és a gyermek

lakóhelyére vagy a szülő kérelmében meghatározott címre postán megküldi az újszülött TAJszámát

igazoló hatósági igazolványt.

2010. febr. 22. 19:23
1 éve kb 3 hét után küldték.
2. marc§ika (válaszként erre: 1. - Gyöngyike30)
2010. febr. 22. 19:22
igen kell hozzá,és max 2 hét mire megérkezik
2010. febr. 22. 19:22
Ez azért lenne fontos mert úgy olvastam,hogy a Tgyás igényléséhez kell majd a baba Taj kártyája is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook